Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.. καλα αυτο με το nfc εξυγει πολυ τη σταση του στα πρωτα μήνυμα απορίας που του εξέφρασα. Ηξερε τι συμβαίνει και με αφησε με το αν δεις καμιά διαφορά στη χρηση πες κλπ... αν δεν βγαλω ακρη για επιστροφή θα ποσταρω τα mails που ανταλάξαμε και το όνομα του καταστήματος!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε μερικές συσκευές, το τσιπάκι του nfc είναι ενσωματωμένο στη μπαταρία και οχι στο καπάκι. Προφανώς το mini είναι μια απο αυτές..

 

Οπότε πρέπει να βρω αυθεντική μπαταρία μάλλον............... :(

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πρέπει να βρω αυθεντική μπαταρία μάλλον............... :(

Δεν ειναι και δυσκολο εχουν πολλα σκρουτζομαγαζα

http://www.skroutz.gr/s/3961208/Samsung-EB-B500-Galaxy-S4-mini.html

Link to comment
Share on other sites

Τα Μισά έχουν την Ae κ όχι την Be με το NFC

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Τα Μισά έχουν την Ae κ όχι την Be με το NFC

Και τι εγινε εχουν και την ΒΕ που κολας υπαρχουν αρκετα αμα την θες μπορεις να την παρεις την εχουν καταστηματα

Link to comment
Share on other sites

CM 12.1 και το κινητο απλα απογειωνεται...μπαταρια.. μιαμιση μερα με χρηση...δεν περιμενα τετοια διαφορα σε ταχυτητα και μπαταρια...
Link to comment
Share on other sites

CM 12.1 και το κινητο απλα απογειωνεται...μπαταρια.. μιαμιση μερα με χρηση...δεν περιμενα τετοια διαφορα σε ταχυτητα και μπαταρια...

 

1ον θέλει χρόνο να κάτσεις να ασχοληθείς για την μετατροπή

2ον αν η μπαταρίαα αρχίζει να κάνει κενά, κάνει κενά.........τόσο απλά.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

1ον θέλει χρόνο να κάτσεις να ασχοληθείς για την μετατροπή

2ον αν η μπαταρίαα αρχίζει να κάνει κενά, κάνει κενά.........τόσο απλά.

 

10 λεπτα υποθεση ειναι για την μετατροπη...για την μπαταρια ετσι ειναι απλα εχει καλυτερη διαχειρηση με cm

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτα υποθεση ειναι για την μετατροπη...για την μπαταρια ετσι ειναι απλα εχει καλυτερη διαχειρηση με cm

Mπορεί για σένα που το έχεις ψάξει...........

Εγώ που δε το έχω ψάξει κ που κ χρόνος μου αυτό το καιρό είναι πιγμένος, χλομό.

Αλήθεια, κάτι μικρό προβλήματα που είχανε παλιά με bluetooth, Nfc κ σχετικά, λύθηκαν???

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

1ον θέλει χρόνο να κάτσεις να ασχοληθείς για την μετατροπή

2ον αν η μπαταρίαα αρχίζει να κάνει κενά, κάνει κενά.........τόσο απλά.

 

οντως κανει κενα αλλα κατα την γνωμη μου αξιζει με χιλια :X:X:X:X:X

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κανείς το εξής παράδοξο;

Στο σπίτι έχουμε δύο ολόιδια S4 mini με Android 4.4.2 συνδεδεμένα στο δίκτυο της VODAFONE.

Μόνο που το ένα συνδέεται για δεδομένα σε 4G και το άλλο σε ΗSPA+ (ανάβει η ένδειξη H+).

Παίζει ρόλο που η μια σύνδεση (4G) είναι συμβόλαιο και ή άλλη καρτοκινητό;

Εξηγήστε μου σας παρακαλώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο που η μια σύνδεση (4G) είναι συμβόλαιο και ή άλλη καρτοκινητό;

Εξηγήστε μου σας παρακαλώ πολύ...

Υπάρχει επιλογή 4G στη Λειτουργία δικτύου στη δεύτερη συσκευή; Έχετε ζητήσει για το καρτοκινητό την ενεργοποίηση του 4G από κάποιο κατάστημα της Vodafone;

Εάν όχι σε πρώτη φάση καλύτερα να επικοινωνήσετε μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

οντως κανει κενα αλλα κατα την γνωμη μου αξιζει με χιλια :X:X:X:X:X

Αν έρθεις να μου το φτιάξεις, ίσως...... :p :p

Εγώ, no time my friend........

 

Κ όπως ρώτησα........ Λύθηκαν τα προβλήματα με NFC , bluetooth etc???

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κανείς το εξής παράδοξο;

Στο σπίτι έχουμε δύο ολόιδια S4 mini με Android 4.4.2 συνδεδεμένα στο δίκτυο της VODAFONE.

Μόνο που το ένα συνδέεται για δεδομένα σε 4G και το άλλο σε ΗSPA+ (ανάβει η ένδειξη H+).

Παίζει ρόλο που η μια σύνδεση (4G) είναι συμβόλαιο και ή άλλη καρτοκινητό;

Εξηγήστε μου σας παρακαλώ πολύ...

 

Παίζει ρόλο! Για να έχεις 4G στην VODAFONE θα πρέπει να έχεις πρόγραμμα που ξεπερνά αν θυμάμαι καλά τα 35 ευρώ το μήνα!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!! Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο και στις άλλες εταιρείες!! Το διαπίστωσα τελευταία όταν φίλος έπιανε και εγώ τίποτε! Πήρα τηλέφωνο και μου το είπανε!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο! Για να έχεις 4G στην VODAFONE θα πρέπει να έχεις πρόγραμμα που ξεπερνά αν θυμάμαι καλά τα 35 ευρώ το μήνα!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!! Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο και στις άλλες εταιρείες!! Το διαπίστωσα τελευταία όταν φίλος έπιανε και εγώ τίποτε! Πήρα τηλέφωνο και μου το είπανε!

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες γιατί εγώ έχω κανονικά 4G (Vodafone CU) και δεν έχω κανένα πρόγραμμα... Κάθε δυο μήνες βάζω μια κάρτα των 10 ευρώ, και αν...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες γιατί εγώ έχω κανονικά 4G (Vodafone CU) και δεν έχω κανένα πρόγραμμα... Κάθε δυο μήνες βάζω μια κάρτα των 10 ευρώ, και αν...

Τι να πω!! Πήρα 2 φορές για να το επιβεβαιώσω και μου το είπαν και τις δύο φορές από μόνοι τους...

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες γιατί εγώ έχω κανονικά 4G (Vodafone CU) και δεν έχω κανένα πρόγραμμα... Κάθε δυο μήνες βάζω μια κάρτα των 10 ευρώ, και αν...

 

Μπορει να ισχυει στα συμβολαια αυτο. Το ιδιο κανουν και στη cosmote οπου δεν δινουν 4g στα φθηνα συμβολαια αλλα το δινουν στα καρτοκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά και τα δύο S4 mini είναι με σύνδεση VODAFONE ως καρτοκινητά! Απλά το ένα μπαίνει σε 4G και το άλλο σε H+. Εννοείται ότι και στα δύο κινητά είναι ενεργοποιημένες οι ίδιες ρυθμίσεις στις ρυθμίσεις δικτύου (LTE/WDCMA/GSM).

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά και τα δύο S4 mini είναι με σύνδεση VODAFONE ως καρτοκινητά! Απλά το ένα μπαίνει σε 4G και το άλλο σε H+. Εννοείται ότι και στα δύο κινητά είναι ενεργοποιημένες οι ίδιες ρυθμίσεις στις ρυθμίσεις δικτύου (LTE/WDCMA/GSM).

Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Και στα δυο κινητα η καρτα σιμ ειναι για 4g?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι υπάρχει διαφοροποίηση όταν κάποιος παίρνει κάρτα SIM για καρτοκινητό! Πρέπει να ζητήσω ειδική κάρτα για 4G?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι υπάρχει διαφοροποίηση όταν κάποιος παίρνει κάρτα SIM για καρτοκινητό! Πρέπει να ζητήσω ειδική κάρτα για 4G?

 

Καποιες παλιες καρτες σιμ δεν υποστηριζουν προσβαση σε 4g. Πανε σε ενα καταστημα και κανε αντικατασταση της καρτας σιμ και δοκιμασε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι υπάρχει διαφοροποίηση όταν κάποιος παίρνει κάρτα SIM για καρτοκινητό! Πρέπει να ζητήσω ειδική κάρτα για 4G?
Για αρχή άλλαξε κάρτες μεταξύ τους και αν δεις ότι αντιστρέφονται οι ενδείξεις σήματος, τότε πας γιά κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

To 9195ι εννοεις μαλλων και αν δε κανω λαθος αυτο φοραει 4.4.4.

 

Πριν λίγες μέρες πήρα το i9195i από e-shop, 206€ με 4.4.4.

 

Πολύ ευχαριστημένος ως τώρα, διάρκεια μπαταρίας, GPS, 4G με Wind, άλλος κόσμος σε σχέση με το S2 που δούλευα τα 3 τελευταία χρόνια.

 

Το περίμενα λίιιγο μεγαλύτερο στο χέρι, είναι στο ίδιο ύψος με το S2 αλλά κατάτι μικρότερο (μερικά χιλιοστά) στο πλάτος.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό έχω θέμα με τη φόρτιση, χρειάζεται 4 ώρες και σήμερα σε μια δόση έγραψε ότι θέλει 20 ώρες για φόρτιση :lol:

R.I.P. o φορτιστής και αν ναι, έχετε καμιά πρόταση για το που να ψαχτώ;

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό έχω θέμα με τη φόρτιση, χρειάζεται 4 ώρες και σήμερα σε μια δόση έγραψε ότι θέλει 20 ώρες για φόρτιση :lol:

R.I.P. o φορτιστής και αν ναι, έχετε καμιά πρόταση για το που να ψαχτώ;

 

Δοκίμασε πρώτα άλλο καλώδιο και μετά έλεγξε και τον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...