Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΑΣ Μ απαντήσει κάποιος αν ξέρει
Με μιά αναζήτηση που έκανα δέν βλέπω να έχει βγεί κάποια επίσημη lollipop γιά το δικό σου, http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9190/

Μπορείς βέβαια να δείς για κάποια custom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2590976

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με μιά αναζήτηση που έκανα δέν βλέπω να έχει βγεί κάποια επίσημη lollipop γιά το δικό σου, http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9190/

Μπορείς βέβαια να δείς για κάποια custom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2590976

 

τελευταία επίσημη ειναι η 4.4.2 και δεν βγαινει αλλη... Απλα και μετα απο ρισετ (αν και νομιζω δεν παιζει ρολο) μου ηρθε αναβάθμιση για να αναγνωρίζει το 4g της γουιντ...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

τελευταία επίσημη ειναι η 4.4.2 και δεν βγαινει αλλη... Απλα και μετα απο ρισετ (αν και νομιζω δεν παιζει ρολο) μου ηρθε αναβάθμιση για να αναγνωρίζει το 4g της γουιντ...

Ποιο s4 mini εχεις και εσενα σου ρθε και εμενα δε μου ρχετε που εχω κ εγω Πολωνικο λες να παιζει που εγω εχω το Black edition?

Edited by Razoras
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν, απο χθες εχω ενα προβλημα, δεν κανει αλλαγη της γλωσσας οταν γραφω, ενω τα βελακια υπαρχουν αριστερα-δεξια της τρεχουσας γλωσσας, δοκιμασα να κατεβασω 2-3 πληκτρολογια απο το play store αλλα παλι τιποτα, ξερει κανεις τι παιζει? Εχει συμβει σε κανενα αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν, απο χθες εχω ενα προβλημα, δεν κανει αλλαγη της γλωσσας οταν γραφω, ενω τα βελακια υπαρχουν αριστερα-δεξια της τρεχουσας γλωσσας, δοκιμασα να κατεβασω 2-3 πληκτρολογια απο το play store αλλα παλι τιποτα, ξερει κανεις τι παιζει? Εχει συμβει σε κανενα αλλο?

1 βημα κανε μια επανεκινηση αν δε φτιαξει προχωρας στο 2 το οποιο ειναι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κ αν δε φτιαξει και με αυτο προχωρας στο 3 και τελευταιο το οποιο δεν ειναι αλλο απο το σερβις προφανος για επαναπρογραματισμο

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τη λυση, η αληθεια ειναι οτι το σκεφτομουν αλλα μου φαινοταν απιθανο, η ολη φαση αρχισε αφου εγκατεστησα την εφαρμογη omni swipe, μολις την απεγκατεστησα και ολλα μια χαρα, πολυ περιεργο αλλα αυτο ηταν το προβλημα, οπως και να'χει ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τη λυση, η αληθεια ειναι οτι το σκεφτομουν αλλα μου φαινοταν απιθανο, η ολη φαση αρχισε αφου εγκατεστησα την εφαρμογη omni swipe, μολις την απεγκατεστησα και ολλα μια χαρα, πολυ περιεργο αλλα αυτο ηταν το προβλημα, οπως και να'χει ευχαριστω πολυ

Προφανος η εφαρμογη θα χει καποιο bug

Link to comment
Share on other sites

Προφανος η εφαρμογη θα χει καποιο bug

Πολυ πιθανο, θα το γραψω στα σχολια μηπως και φτιαχτει, αν υπαρχει πιστευω θα το εχουν απισημανει κι αλλοι

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανο, θα το γραψω στα σχολια μηπως και φτιαχτει, αν υπαρχει πιστευω θα το εχουν απισημανει κι αλλοι

 

Δεν πρεπει να φταιει η συγκεκριμενη εφαρμογη,αφου το συγκεκριμενο "bug" εχει αναφερθει και με αλλες εφαρμογες(πχ noled).Γενικα τρωει σκαλωμα αν καποια εφαρμογη εγκαταστησει και ενεργοποιησει καποια υπηρεσια στην ενοτητα Ρυθμισεις/Προσβασιμοτητα/Υπηρεσιες

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

ΑΣ Μ απαντήσει κάποιος αν ξέρει

 

Cyanogenmod 12.1! Δεν υπάρχει! Το έχω περίπου 2 μήνες στο κινητό και είναι απίστευτο! Συγκριτικά με το stock 4.2.2 που είχα καμία σχέση. Είδα τουλάχιστον διπλάσια διάρκεια μπαταρίας! Άμα ρίξεις μια ματιά στο site, θα δείς ότι είναι το πιο δημoφιλές για s4 mini http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4-mini/development/rom-cyanogenmod-12-0-s4-mini-3g-lte-t2946176

Model: Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195

Android version: 5.1.1

ROM: Cyanogenmod 12.1

Recovery: TWRP v2.8.7.0

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ότι τον φετινό Αύγουστο η Samsung έβγαλε μια βελτιωμένη έκδοση κινητού που λέγεται S4 mini plus με Android 4.4.4?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ότι τον φετινό Αύγουστο η Samsung έβγαλε μια βελτιωμένη έκδοση κινητού που λέγεται S4 mini plus με Android 4.4.4?

 

Ναι έχει αναφερθεί εδώ αν και δεν βγήκε τον Αύγουστο αλλά κάπου 4 μήνες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ότι τον φετινό Αύγουστο η Samsung έβγαλε μια βελτιωμένη έκδοση κινητού που λέγεται S4 mini plus με Android 4.4.4?

 

Ισχυει οπως ακριβως αναφερει ο φιλος απο πανω. Τωρα ποσο βελτιωμενη εκδοση ειναι.. Ουσιαστικα μονο τον επεξεργαστη αλλαζουν και αμφιβαλλω κατα ποσο ειναι καλυτερος . Παντως η αγορα του αξιζει σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής είναι σίγουρα καλύτερος και το καλό είναι ότι δεν εχει πολύ bloatware.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εκτιναχθηκε τοσο η τιμη του? Το πηρα 120 απο vodafone πριν κανα διμηνο και τωρα εχει πανω απο 200
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εκτιναχθηκε τοσο η τιμη του? Το πηρα 120 απο vodafone πριν κανα διμηνο και τωρα εχει πανω απο 200

 

Το πηρες 129 γιατι ηταν σε τιμη προσφορας και μαλιστα δεν ηταν σε προσφορα το νεο μοντελο αλλα το παλιο καθως τοτε το ξεστοκαρανε και ταυτοχρονα με αυτο εδωσαν τεμαχια και απο το καινουριο. Κανονικα η τιμη στη vodafone ηταν στα 200€ το καινουριο μοντελο. Δεν το αυξησαν λογω cc. Απο την αλλη τα σκρουτζομαγαζα το ειχαν παει μεχρι τα 169€ και μετα λογω capital controls το αυξησαν.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Θέλω να κάνω ρουτ το κινητό, αλλά σε όσα σάιτ έχω δοκιμάσει να κατεβάσω τα απαραίτητα αρχεία, δεν τα έχω καταφέρει. Μου βγάζει συνέχεια spam. Μπορείτε να μου δώσετε κάποιο σαιτ για να το κάνω;

 

EDIT. Όλα οκ. Το κατάφερα.

 

Έβαλα τη cm12.1 unofficial. Όλα καλά μέχρι εδώ. Μου έβγαλε κάποια update για τη ρομ αλλά δεν τα έκανα. Τα κάνατε κανονικά;

Edited by vaggelis_grg
:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Θέλω να κάνω ρουτ το κινητό, αλλά σε όσα σάιτ έχω δοκιμάσει να κατεβάσω τα απαραίτητα αρχεία, δεν τα έχω καταφέρει. Μου βγάζει συνέχεια spam. Μπορείτε να μου δώσετε κάποιο σαιτ για να το κάνω;

 

EDIT. Όλα οκ. Το κατάφερα.

 

Έβαλα τη cm12.1 unofficial. Όλα καλά μέχρι εδώ. Μου έβγαλε κάποια update για τη ρομ αλλά δεν τα έκανα. Τα κάνατε κανονικά;

 

Λογικά τα updates που λες είναι οι Nightly;

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Ναι, nightly είναι.

 

Και θέλω να μάθω αν την έχει βάλει κανείς να μας πει εντυπώσεις, όχι ότι θα 'χει καμιά διαφορά από την unofficial, κουβέντα να γίνεται μωρέ :shifty:

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει snapshot εκδοση που ειναι "σταθερη" σε σχεση με τις nightly version...και γινονται update καθε μηνα..εγω παντως εχω στο μινι εδω κ 2 χρονια περιπου cm/aosp και ολα δουλευουν ρολοι

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...