Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε παρατηρήσεις καθόλου χαμηλή λήψη wifi?? Είναι με γαλλική MG8 και δεν τα πάει καλά σε σχέση με τα προηγούμενα τηλ μου! Δεν θέλω να βάλω την MJ7 λογω knox...

Έχει κανείς παρόμοιο θέμα?

Το δικο μου ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρες ή έστειλες mms? Ακόμη και για ελάχιστα να άνοιξες τα δεδομένα όλο και κάποια εφαρμογή θα συνδεθεί και θα σου φάει το ευρώ.

Αφου δεν χρειάζεσαι ιντερνετ απενεργοποίησε τα δεδομένα κινητού.

Οχι δε θα κόψεις τη σιμ, θα πας να σου δώσουν καινούρια, μικρη. Όσο για τις ειδοποιήσεις υπάρχουν εφαρμογές αν ψάξεις στο playstore, μέχρι στιγμής δεν εχω βάλει γιατί εμένα π.χ με καλύπτει η δόνηση της συσκευής , όποτε έχω μια χαμένη κλήση.

 

Μηπως κατα λαθος ανοιξες καποιο δικτυο και δεν το πηρες πρεφα;

 

Όχι δέν τα άνοιξα τα δεδομένα καθόλου!Whats up εχω και άν δέν βάλω πακέτο για ίντερνετ δέν το ανοίγω.

Τέσπα έστειλα μήνυμα να το απενεργοποιήσουν.Θα δείξει...

 

Σορρυ που ξαναρωτάω για κάρτα μνήμης αλλά αυτή http://www.ebw.gr/el/product/75157/FLASH-Micro-SDXC-Card-64GB-Samsung-PRO-Class-10-UHS-1-rt γνωρίζεται άν είναι συμβατή?

Edited by Drummer9n
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!Αγορασα το κινητο πριν λιγες μερες κ εχω καποιες αποριες(μπορει να σας φανουν χαζες)...1)Οταν το συνδεω στο pc δεν με αφηνει να προσθεσω φωτογραφιες στο κινητο(ουτε στην καρτα μνημης) 2)μπορω να μεταφερω τις φωτο και τα βιντεο που εχω ηδη τραβηξει στην καρτα μνημης;Eυχαριστω εκ των προτερων!!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι δέν τα άνοιξα τα δεδομένα καθόλου!Whats up εχω και άν δέν βάλω πακέτο για ίντερνετ δέν το ανοίγω.

Τέσπα έστειλα μήνυμα να το απενεργοποιήσουν.Θα δείξει...

 

Σορρυ που ξαναρωτάω για κάρτα μνήμης αλλά αυτή http://www.ebw.gr/el/product/75157/FLASH-Micro-SDXC-Card-64GB-Samsung-PRO-Class-10-UHS-1-rt γνωρίζεται άν είναι συμβατή?

 

Πρέπει να είναι συμβατή...

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσεις καθόλου χαμηλή λήψη wifi?? Είναι με γαλλική MG8 και δεν τα πάει καλά σε σχέση με τα προηγούμενα τηλ μου! Δεν θέλω να βάλω την MJ7 λογω knox...

Έχει κανείς παρόμοιο θέμα?

 

να αποφεύγεις να κρατάς το κινητό από το πάνω μέρος που είναι ι κεραία .κάνε τεστ να δεις και μόνος σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και καλη χρονια.πως μπορω πατωντας το κεντρικο κουμπι να επιστρεφω απευθειας στην αρχικη οθονη χωρις να με βαζει να επιλεξω;;;;

Μου χουν σπασει τα νευρα.γινεται η πρεπει να πηγαινω πατωντας συνεχεια το δεξι.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και καλη χρονια.πως μπορω πατωντας το κεντρικο κουμπι να επιστρεφω απευθειας στην αρχικη οθονη χωρις να με βαζει να επιλεξω;;;;

Μου χουν σπασει τα νευρα.γινεται η πρεπει να πηγαινω πατωντας συνεχεια το δεξι.....

 

το πατάς μια φορά και σε πάει στην αρχική οθόνη,αν το πατάς παρατεταμένα σου βγάζει να επιλέξεις σε ποια εφαρμογη θες να πας.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πώς γίνεται να μήν μπαίνω καθόλου στο ίντερνετ και να μου στέλνει με διαφορά κάποιων ημερών μήνυμα η κοσμοτέ ότι μπήκα στο ίντερνετ και μου φαγε 1 ευρώ?Μου φαγε 2 ευρώ απ το τίποτα.

Έχει κανα ιό?

Μπορείς να επικοινωνήσεις με τον πάροχό σου και να ζητήσεις να απενεργοποιήσει τα δεδομένα.Εγώ τουλάχιστον με voda έτσι έκανα και δούλεψε.Έτσι θα μπαίνεις στο internet μόνο μέσω wifi.Βέβαια δεν θα μπορείς να λάβεις mms μέσω wifi.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημερα κι απο μενα. Είμαι κάτοχος του mini μονο για 2-3 μερες και είμαι γενικά ενθουσιασμένος. ¨Οσο περνούν οι μέρες και το ανακαλύπτω ίσως χρειαστώ βοήθεια σε μερικά θεματάκια.

Μήπως ξέρει κανείς γιατί όταν χτυπάει το τηλέφωνο στην αρχή ο ήχος κλήσης ξεκινάει χαμηλά και μετά δυναμώνει ξαφνικά;

Υπάρχει κάπου στις ρυθμίσεις τρόπος να το ελέγχει κάποιος αυτό ή να το καταργήσει;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για 'οποια βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Για τον κλιμακωτό ήχο έτσι είναι από το εργοστάσιο, δεν μπορείς να το αλλάξεις.

Μόνο αν είσαι root, μπορείς να απενεργοποιήσεις αυτην την ηλιθιότητα και να χτυπάει κανονικά.

Googlαρε "No Increasing Ringtone, xposed installer"

Link to comment
Share on other sites

Α! και κάτι άλλο που δεν έχω καταλάβει.. Έχει 2η κάμερα για κλήσεις skype; Δεν μπορώ να διακρίνω..
Link to comment
Share on other sites

Α! και κάτι άλλο που δεν έχω καταλάβει.. Έχει 2η κάμερα για κλήσεις skype; Δεν μπορώ να διακρίνω..

 

Ναι εχει μπροστινη καμερα πανω δεξια.

Link to comment
Share on other sites

Για τον κλιμακωτό ήχο έτσι είναι από το εργοστάσιο, δεν μπορείς να το αλλάξεις.

Μόνο αν είσαι root, μπορείς να απενεργοποιήσεις αυτην την ηλιθιότητα και να χτυπάει κανονικά.

Googlαρε "No Increasing Ringtone, xposed installer"

Γίνεται και χωρίς root με το Disable Increasing Ring από το play .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει μπροστινη καμερα πανω δεξια.

 

ok ευχαριστώ :up:

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει OTG.

οκ ευχαριστω

 

Καλησπέρα και χρονια πολλα σε ολους! Δυστυχως το S4 Mini δεν υποστηριζει MHL/USB OTG. Το ειχα δοκιμασει και S4 Mini και DUOS και δεν λειτουργουσε. Και να σημειωθει ολα τα τεστ ειχαν γινει με διαφορα USB Stick (due lack of power consumption). Το ιδιο θεμα ειχαμε συζητησει και στο XDA με μονες λυσεις καποιες custom ROM (C11) και firmwares και αυτο πιο πολυ για λογους του MHL. Ωστοσο δεν εχω δοκιμασει κατι προσωπικα και το θεωρω δυσκολο για hardware λογους*. Προφανως ο MOD ενοουσε Root συσκευες. Για περισσοτερες πληροφοριες: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4_mini-review-953p10.php

 

 

*Οι δοκιμες εγιναν σε Android 4.2.2. Δεν γνωριζω αν αλλαξε κατι στην 4.3/4.4 στην μεταξύ επικοινωνια Software-Hardware (Embedded Host)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.είμαι κάτοχος του s4 εδω και 4 εβδομάδες,και την τελευταία εβδομάδα βλέπω οτι η διάρκεια της μπαταρίας έχει ελατωθεί εσθητά.κάτι που μπορώ να κάνω,μήπως αν διέγραφα κάποιες εφαρμογές που μπορεί να λειτουργούν στο background;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.είμαι κάτοχος του s4 εδω και 4 εβδομάδες,και την τελευταία εβδομάδα βλέπω οτι η διάρκεια της μπαταρίας έχει ελατωθεί εσθητά.κάτι που μπορώ να κάνω,μήπως αν διέγραφα κάποιες εφαρμογές που μπορεί να λειτουργούν στο background;

 

Έχεις την εφαρμογή Google Keep στο κινητό? Αν ναι, δοκίμασε να την απεγκαταστήσεις και δες αν βελτιώθηκε η κατάσταση.

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσένα και την έβγαλα, το έκανα διότι για κάποιο λόγο μου έτρωγε δεδομένα στο background....

992
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση στα γρηγορα για τους πολυ σχετικους (γιατι ειναι πολλες οι σελιδες του νηματος)

Εχω το S2 και επειδη βρηκα μια ευκαιρια να το δωσω κ με 50 ευρω να παρω το S4m τι λετε αξιζει?

 

Εχει υποστηριξη απο XDA? Βασικα εγω ενδιαφερομαι για CM11 ή MIUI roms που τρεχω καιρο τωρα?

Το ροοτ της συσκευης ειναι ευκολο (να μην αυξανεται ο μετρητης) ?Η επαναφορα της στην εργοστασιακη κατασταση(αχρειαστη να ναι)?

Απο μπαταρια πως παει? Η χρηση που του κανω εγω ειναι παντα με Wifi και data ανοιχτα και χρηση καμια ωρα browsing και ομιλια κ μηνυματα.

Επισης η οθονη του που ειναι πιο στενομακρη βολευει? παντα κατα την γνωμη σας.

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το S2 και ο μονος λογος που το δινω ειναι το design και να το δωσω τωρα π αξιζει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση - ΑΝ και ΕΦΟΣΟΝ μας δώσει η Samsung - μάλλον θα είναι 4.4 KitKat και μάλλον θα γίνει κοντά στην συμπλήρωση ενός έτους κυκλοφορίας :ninja: :ninja:

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...