Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά το έχει πάρει κανείς από kaizer shop ???είναι αξιόπιστο κατάστημα σκέφτομαι να το πάρω από κι.και από κι από Γαλλία λέτε να είναι???

 

το παράγγειλα από το συγκεκριμένο κατάστημα.λογικά αύριο θα το έχω στα χερια μου...οποτε θα σας πω και τις εντυπώσεις μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το παράγγειλα από το συγκεκριμένο κατάστημα.λογικά αύριο θα το έχω στα χερια μου...οποτε θα σας πω και τις εντυπώσεις μου

 

το εχω παρει απο κει μαζι με τον κολλητο μου κομπλε ειναι γαλλικα ηταν και τα δυο αλλα δεν εχουν κανενα θεμα χωρις να εχουν ξανα ανοιχτει...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους .

Ενδιαφερομαι να το αγορασω αυτο το κινητο η το I9195, εχω διαβασει παρα πολλα στις αναρτησεις ολων σας αλλα για ενα θεμα που με ενδιαφερει δεν διαβασα κατι (η μου διεφυγε μιας και ειναι αρκετες οι σελιδες) .Ξερει κανεις να μου πει αν συνδέεται το κινητο ( 9190 η 9195) με τηλεοραση ( μεσου καποιου καλωδιου- η τηλεοραση μου δεν διαθετει DLNA ).

Για ολα τα αλλα με εχετε καλυψει .

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Φιλε, δες τα παρκατω link!

http://www.ebay.co.uk/itm/Official-GENUINE-Samsung-HDTV-HDMI-MHL-Adapter-for-GalaxyS4-S3-Note2-8-GTi9500-/231070251238?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item35ccdc38e6

http://www.ebay.com/itm/h251-MHL-to-HDMI-Cable-Adapter-USB-MICRO-For-Samsung-Galaxy-S4-Mini-GT-i9190-/380680797137

Και επειδη και εγω ειχα την ιδια απορια εστειλα και e-mail να ρωτησω (και σε αλλα online store) για το ιδιο μοντελο οι 2 sellers μου

ειπαν οτι δουλευει κανονικα και με s4 mini thus is Samsung ceritified, και ο τριτος seller μου ειπε οτι δεν ειχα δυστυχως σε stock

S4 Mini για να το δοκιμασουν και δεν μπορουν να απαντησουν σιγουρα. Οπως και να'χει επειδη ειναι κατι που χρησημοποιω μολις

επιστρεψω απο επαγγελματικο ταξιδι θα κανω μια δοκιμη να δω τι λεει (εκτος και αν το βρω εξωτερικο και το παρω απο εκει)! Μολις

το εχω στα χερια μου θα σου πω σιγουρα (αν και δεν εχω την παραμικρη αμφιβολια*).

 

*http://www.amazon.com/Samsung-Smartphone-additional-conversion-compatible/dp/6215140406

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στα περι buggy. ..το κινητό μια φορά την ημέρα την ακούει με διάφορους τρόπους. Δεν είναι θέμα hardware ολοφάνερα. ...κατα τα άλλα βελτιώθηκε η μπαταρία αλλά με ερωτηματικά. ..δηλαδή μετά απο μια ημέρα χωρίς πρόβλημα εχθές το βράδυ έφαγε μισή μπαταρία χωρίς λογο.....κατα τα αλλα μας χαρα.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

και εγω παιδια ξανα προβλημα με την μπαταρια, οπως ιχα πει την εβγαλα την φυσηξα, κρατησε 1-2 μερες και παλι τα ιδια... εχω κομενη σιμ μηπως φταιει αυτο? γιατι κατι τετιο διαβασα, αν δεν λυθει σκεφτομαι να το στηλω στην αντιπροσωπεια.... ειναι ενοχλιτικο να κατεβαινει συνεχεια η μπαταρια χωρις να ακουμπας το κηνητο ουτε για να δεις την ωρα...
Link to comment
Share on other sites

και εγω παιδια ξανα προβλημα με την μπαταρια, οπως ιχα πει την εβγαλα την φυσηξα, κρατησε 1-2 μερες και παλι τα ιδια... εχω κομενη σιμ μηπως φταιει αυτο? γιατι κατι τετιο διαβασα, αν δεν λυθει σκεφτομαι να το στηλω στην αντιπροσωπεια.... ειναι ενοχλιτικο να κατεβαινει συνεχεια η μπαταρια χωρις να ακουμπας το κηνητο ουτε για να δεις την ωρα...

 

Πολύ πιθανό να είναι και από την sim. Πάντως υπάρχει πρόβλημα με το υπάρχον kernel. Στο δικό μου όταν το έκανε και το έκανα restart κρατούσε 1-2 μέρες και μετά το ξαναέκανε. Σίγουρα δεν είναι από την μπαταρία σου. Σε μένα λύθηκε με το root περνώντας το διορθωμένο ενσωματωμένο kernel που έφτιαξε ο arco68 στο xda

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωσει να βγει σε official ? ειχα προσπαθησει πιο παλια για ρουτ και εμπλεξα τα μπουτια μου...

 

Περιμένουμε να διορθωθεί το πρόβλημα καθώς το αναφέρoυν και πολλοί χρήστες στην Samsung. Αν θέλεις πάντως βοήθεια πως θα το ρουτάρεις μπορείς να δεις εδώ. Για το διορθωμένο kernel θα πρέπει να βάλεις αυτό το "GT-I9195_Kernel_v1.zip". Πάντως δοκίμασε να αλλάξεις sim καθώς ένας φίλος στο forum είπε ότι λύθηκε το πρόβλημα μετά την αλλαγή.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Όποιος μας εξηγήσει πως είναι δυνατόν μιά ΣΙΜ, που αφαιρέθηκε μια λωρίδα πλαστικού γύρω-γύρω, να προκαλεί αυξημένη κατανάλωση, κερδίζει το επόμενο Νόμπελ Φυσικής! :dash:

 

Δεν χρειαζεται Νομπελ φυσικης φιλε μου για εξηγηση....ειναι πολυ απλο.

Μερικες σιμ κοβονται απροσεκτα ή ειναι τοσο συριζα(οι περισσοτερες δηλαδη διοτι δεν υπαρχη περιθωριο για να μπει στην υποδοχη τηςmicrosim)που η μεταλλικη τους επιφανεια ακουμπαει πανω στο μετσλλικο σασι της υποδοχης με αποτελεσμα αυτο να δημιουργει προβληματα απο μικρα .. μια απλη διαροοη ενεργειας μεχρι και βλαβη του τηλεφωνου...

Οι καρτες σιμ ολες εχουν γυρω γυρω απο το μεταλικο τους σημειο που εχει το microchip πλαστικη περιφερεια,οπως ακριβως και οι microsim.

Πολλες φορες οταν κουβεται μια σιμ και πας την βαλης στην υποδοχη ακουγετσι μαλιστα και ο θορυβος της τριβης των μεταλλων τους που σημαινει οτι η σιμ εχει επαφη με το σασι που κραταει την καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαίνει μόνο σε πολύ παλιές κάρτες που έχουν μεγαλη μπρουντζινη επιφανεια. Όποιος παει να κοψει τετοια καρτα και ψαλιδιζει μεταλο αντί για πλαστικό ειναι παλι υποψήφιος για Νόμπελ. ..αλλά όχι Φυσικής!

 

Δεν ξερω εαν εχεις κοψει καποια καρτα αλλα......προσωπικα λογο του οτι πηγα και την εκοψα(καινουρια καρτσ σιμ)σε καταστημα με τον ειδικο κοφτη που εχουνε(ειναι σαν συραπτικο με πατουρα μεσα ετσι ωστε να την κοψη με ακριβεια)..μου την εκοψε και γυρω γυρω σε δυο σημεια η μεταλλικη επιφανεια ηταν συριζα.Βαζοντας την στην υποδοχη ακουγα τον τριγμο των μεταλλων που σημαινε οτι η μετσλλικη επιφανεια της καρτας εβρισκε στο μετσλλικο σωμα της υποδοχης....Πιστεψε με δεν την κρατησα ουτε λεπτο παρολο που ανοιξα το κινητο απο περιεργεια να δω αν δουλευει και δουλευε....

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τα παιδια τοτε που εχουν προβλημα ειναι με τετοιες καρτες ....διοτι γενικα αν πας οπουδοιποτε και πεις κοψτε μου την καρτα θα σου την κοψουν ασχετος εαν κανει ή δεν κανει.

Το θεμα ειναι οτι και το κοστος αλλαγης ειναι πλεον μικρο οποτε δεν πιστευω να αξιζει να ρισκαρης το κοψιμο.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μας εξηγήσει πως είναι δυνατόν μιά ΣΙΜ, που αφαιρέθηκε μια λωρίδα πλαστικού γύρω-γύρω, να προκαλεί αυξημένη κατανάλωση, κερδίζει το επόμενο Νόμπελ Φυσικής! :dash:

 

Η δική μου sim ηταν παλιά και κομμένη. Δεν ειχα 4g και ειδα διαφορά στν απόδοση και στην μπαταρία. Συμπερασμα....αν έχεις παλιά sim εστω και micro άλλαξε την . Τα καλύτερα 5 ευρω που ξοδεψες!

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εμένα άρχισε λίγο να στρώνει(μετά την 10η φόρτιση, απο άδειο σε γεμάτο με κλειστό το τήλ).

Βέβαια δε δουλεύω όλη μέρα το ίντερνετ(καμια ώρα συνολικά τη μέρα), δε δουλεύω ποτέ 4G κ γενικώς δε το βασανίζω πολύ εκτός απο κλίσεις, το ημερολόγιο κ κανα 2 εφαρμογές ακόμα.

 

Το αποτέλεσμα ψιλοβγάζω 2 μέρες.

 

ΤΟ ΚΟΥΦΟ? Οταν το βράδυ το θυμηθώ κ το κλείσω, το πρωί έχει παραπάνω μπαταρία απο ότι το άφησα....

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις ---> Περισσότερα Δίκτυα ---> Δίκτυα Κινητής τηλεφωνίας ---> Λειτουργία δυκτίου.

Εκεί διαλέγεις τη 2η επιλογή. Χωρίς το LTE

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

το παράγγειλα από το συγκεκριμένο κατάστημα.λογικά αύριο θα το έχω στα χερια μου...οποτε θα σας πω και τις εντυπώσεις μου

 

 

από εχθές το έχω στα χερια μου...το κινητό τα σπάει παρα πολύ καλο..και αψογη εξυπερέτηση από το κατάστημα...προελεύσεως ρουμανίας

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις ---> Περισσότερα Δίκτυα ---> Δίκτυα Κινητής τηλεφωνίας ---> Λειτουργία δυκτίου.

Εκεί διαλέγεις τη 2η επιλογή. Χωρίς το LTE

 

δεν εχει αυτες τις επιλογες..

Link to comment
Share on other sites

από εχθές το έχω στα χερια μου...το κινητό τα σπάει παρα πολύ καλο..και αψογη εξυπερέτηση από το κατάστημα...προελεύσεως ρουμανίας

 

από μπαταρία πως πάει?? από οθόνη έχει καθαρό άσπρο ή κάπως μωβίζει και μπλεδίζει ??? από ποιό καιζερ το πήρες γιατί έχει δυο

Link to comment
Share on other sites

wind σύνδεση έχεις?

 

εχω wind δεν εχει επιλογη LTE παντως στο 3g μια χαρα σφαιρα παει

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

εχω wind δεν εχει επιλογη LTE παντως στο 3g μια χαρα σφαιρα παει

 

Δεν σου εμφανίζεται γιατί δεν υποστηρίζεται από το δίκτυο σου.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει αυτες τις επιλογες..

 

Δε γίνεται..............

άλλο κινητό έχεις? είναι βήμα βήμα..... τα βελάκια που εβαλα ---> είναι για την επόμενη επιλογή. Ξεκίνα απο την πρώτη "Ρυθμίσεις"

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

εχω vodafone, εμενα εχει ρυθμισεις-> συνδεσεις -> περισσοτερα δυκτια-> λειτουργεια πτησης / δυκτια κιν. τηλεφωνιας / tethering / vpn

λει

Link to comment
Share on other sites

εχω vodafone, εμενα εχει ρυθμισεις-> συνδεσεις -> περισσοτερα δυκτια-> λειτουργεια πτησης / δυκτια κιν. τηλεφωνιας / tethering / vpn

λει

εγώ τι σου γράφω? Μέσα στο δύκτια κιν. τηλεφωνίας δε σου γράφω να μπείς?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...