Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. εχω και εγω ενα s4 mini 9195.Το έκανα root και απο τότε δεν μπορώ να το συνδέσω με το kies. ενω πάνω αριστερά μου το βρήσκει δεν μου συνδέεται.Το έκανα εγκατάσταση και σε αλλο υπολογηστή αλλά το ίδιο.Σαν εξωτερική συσκευή για μεταφορα αρχείων στην μνήμη του δουλεύει σωστά.Να σημειώσω οτι έχω βάλει το CERBERUS.Το απενεργοποίησα απο το μενού του αλλά τίποτα. HELP Edited by sokins
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. εχω και εγω ενα s4 mini 9195.Το έκανα root και απο τότε δεν μπορώ να το συνδέσω με το kies. ενω πάνω αριστερά μου το βρήσκει δεν μου συνδέεται.Το έκανα εγκατάσταση και σε αλλο υπολογηστή αλλά το ίδιο.Σαν εξωτερική συσκευή για μεταφορα αρχείων στην μνήμη του δουλεύει σωστά.Να σημειώσω οτι έχω βάλει το CERBERUS.Το απενεργοποίησα απο το μενού του αλλά τίποτα. HELP

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις-Επιλογές Προγραμματιστή και ξετίκαρε τον εντοπισμό σφαλμάτων USB. Μάλλον από εκεί είναι το πρόβλημά σου. Αν δεν είναι από αυτό δες αν το συνδέεις σαν Κάμερα (PTP) οπότε κατά την σύνδεση να επιλέξεις σαν Συσκευή Πολυμέσων (ΜTP)

Edited by jimsiv
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην οθόνη του διακρίνει ο χρήστης pixels?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Το καινούργιο Update που βγήκε σήμερα και αφορά τις συσκευές με Ιταλικό firmware I9195XXUBMJ7 υπάρχει εγκατεστημένο το Knox counter. Από εδώ και πέρα να ξέρετε ότι με το root δεν επανέρχεται πλέον εργοστασιακά ή μάλλον καλύτερα στην αντιπροσωπία θα μπορούν να δουν αν έχει γίνει root. Επίσης δεν μπορείτε να κάνετε downgrade δηλαδή να εγκαταστήσετε προηγούμενη version χωρίς knox counter. Κάτι τέτοιο θα γράψει 0x1 τον counter!! (όπως συνέβη σε εμένα) Edited by jimsiv
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ πλέον κάτοχος ενός Samsung Galaxy S4 mini (GT-i9195) και οι εντυπώσεις μου μέχρι τώρα είναι οι καλύτερες. Το σκαλίζω ακόμα και συνεχώς ανακαλύπτω πράγματα που με ικανοποιούν.

 

Το βασικό κίνητρο της επιλογής της συγκεκριμένης συσκευής για μένα, ήταν το σχετικά μικρό της μέγεθος και τα δυνατά της χαρακτηριστικά (προέρχομαι απ' το Nokia C6-01 το οποίο χρησιμοποιούσα 3 χρόνια και ακόμα είναι άριστο στη λειτουργία του, απλά με την παύση υποστήριξης του Symbian αποφάσισα να προσαρμοστώ στα νεότερα δεδομένα).

 

Προς το παρόν δεν έχω κανένα παράπονο απ' την αγορά του s4 mini :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...εχω παρει και εγω το samsung galaxy s4 mini και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ....θα ηθελα να ρωτησω το s4 mini θα δεχθει το android 5.0 ?? επισης θελω να παρω κ το galaxY core..... κ αυτο θα το δεχθει η θα μεινουμε εξω απο τον χορο ?? :) ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις-Επιλογές Προγραμματιστή και ξετίκαρε τον εντοπισμό σφαλμάτων USB. Μάλλον από εκεί είναι το πρόβλημά σου. Αν δεν είναι από αυτό δες αν το συνδέεις σαν Κάμερα (PTP) οπότε κατά την σύνδεση να επιλέξεις σαν Συσκευή Πολυμέσων (ΜTP)

 

Δεν βρήκα το Ρυθμίσεις-Επιλογές Προγραμματιστή πουθενά. αν θες γίνε πιο λεπτομερής. Το σύνδεσα σαν PTP αλλά τίποτα.!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα το Ρυθμίσεις-Επιλογές Προγραμματιστή πουθενά. αν θες γινε πιο λεπτομερής. Το σύνδεσα σαν PTP αλλά τίποτα.!!!!!!!

 

Τότε πάνε Ρυθμίσεις-Πληροφορίες Συσκευής και στον Αριθμό κατασκευής κάνε 8 φορές tap. Θα σου ενεργοποιηθεί ένα επιπλέον μενού στις ρυθμίσεις (Επιλογές προγραμματιστή) Κάνε έναν έλεγχο αν είναι τικαρισμένο ο εντοπισμός σφαλμάτων USB. Αν είναι ξετικάρισέ το. Επίσης δοκίμασε να απεγκαταστήσεις το Kies και να το εγκαταστήσεις ξανά.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Τότε πάνε Ρυθμίσεις-Πληροφορίες Συσκευής και στον Αριθμό κατασκευής κάνε 8 φορές tap. Θα σου ενεργοποιηθεί ένα επιπλέον μενού στις ρυθμίσεις (Επιλογές προγραμματιστή) Κάνε έναν έλεγχο αν είναι τικαρισμένο ο εντοπισμός σφαλμάτων USB. Αν είναι ξετικάρισέ το. Επίσης δοκίμασε να απεγκαταστήσεις το Kies και να το εγκαταστήσεις ξανά.

 

ok μου έβγαλε το menu (Επιλογές προγραμματιστή) .Δεν ήταν κλικαρισμένο.Εγω το κλίκαρα αλλά τίποτα.Το ξανά ξεκλίκαρα, αλλά πράμα. Το Kies το έχω επανενγκαταστήσει 40 φορές.Μέχρι και σε άλλο υπολογιστή το έκανα εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

ok μου έβγαλε το menu (Επιλογές προγραμματιστή) .Δεν ήταν κλικαρισμένο.Εγω το κλίκαρα αλλά τίποτα.Το ξανά ξεκλίκαρα, αλλά πράμα. Το Kies το έχω επανενγκαταστήσει 40 φορές.Μέχρι και σε άλλο υπολογιστή το έκανα εγκατάσταση.

 

Οκ παραδίνομαι!!!!:X Αυτό το Kies μόνο προβλήματα είναι!!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Σε samsung galaxy s4 mini αγορασμένο πριν από περίπου 2 εβδομάδες παρατηρείται μεγάλο battery drain . Για παράδειγμα το έβγαλα από την φόρτιση πριν από 2,5 ώρες και χωρίς να το ακουμπήσω έφτασε τώρα το 96%.
iPhone XS MAX 256gb
Link to comment
Share on other sites

ok μου έβγαλε το menu (Επιλογές προγραμματιστή) .Δεν ήταν κλικαρισμένο.Εγω το κλίκαρα αλλά τίποτα.Το ξανά ξεκλίκαρα, αλλά πράμα. Το Kies το έχω επανενγκαταστήσει 40 φορές.Μέχρι και σε άλλο υπολογιστή το έκανα εγκατάσταση.

 

Το "Αριθμος Κατασκευης" πρεπει να το κλικαρεις 7-8 φορες για να σου ανοιξει, το "Επιλογες Προγραμματιστη" και μετα να επιλεξεις το "USB Debuging"

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Σε samsung galaxy s4 mini αγορασμένο πριν από περίπου 2 εβδομάδες παρατηρείται μεγάλο battery drain . Για παράδειγμα το έβγαλα από την φόρτιση πριν από 2,5 ώρες και χωρίς να το ακουμπήσω έφτασε τώρα το 96%.

 

Οκ αφου έπεσε 4% σε 2,5 ώρες πας για αλλαγή μπαταριας!! Μας δουλευεις;; Ειναι απόλυτα φυσιολογικό αυτο το πράγμα εδώ αλλοι με το που το βγάζουν πάει στο 95%!! Το θέμα ειναι μετα το 95% αν πέφτει γρήγορα..!

Link to comment
Share on other sites

Οκ αφου έπεσε 4% σε 2,5 ώρες πας για αλλαγή μπαταριας!! Μας δουλευεις;; Ειναι απόλυτα φυσιολογικό αυτο το πράγμα εδώ αλλοι με το που το βγάζουν πάει στο 95%!! Το θέμα ειναι μετα το 95% αν πέφτει γρήγορα..!

 

Γενικά μου κρατάει το πολυ 18 ώρες και μετα θέλει φόρτιση !! Θεωρώ οτι δεν ειναι λογικό με το που το βγάζεις απο την φόρτιση να παει αμέσως 98%. Και νόμιζα οτι το iPhone 4S που έχω εχει προβλημα αλλα αυτό δεν παίζεται .

iPhone XS MAX 256gb
Link to comment
Share on other sites

Γενικά μου κρατάει το πολυ 18 ώρες και μετα θέλει φόρτιση !! Θεωρώ οτι δεν ειναι λογικό με το που το βγάζεις απο την φόρτιση να παει αμέσως 98%. Και νόμιζα οτι το iPhone 4S που έχω εχει προβλημα αλλα αυτό δεν παίζεται .

 

Γενικά να ξέρεις ολα τα smartphone (εκτός note 2 και g2 που έχω διαβάσει για την καλή μπαταρία τους που βγάζουν 2 τουλάχιστον) πάνω απο 1.5 μέρα δεν βγάζουν..! Θα μου πεις μπορεί να βγάλει και περισσότερο απο 18 ώρες αλλα θα σου πω οτι ειναι η χρήση που κάνεις στο κινητό πόσες ώρες το έχεις ανοιχτό, τι εφαρμογές αφηνεις στο παρασκήνιο να τρεχουν και πάνω απο 4 ώρες με ανοιχτή οθόνη δεν κρατάει.. Εμένα χτες το X8 με custom rom που το έχω (5 εφαρμογές έχω) γιατι αν το είχα μαματο αστο στην μπριζα θα το είχα συνέχεια (εννοείται δεν ειναι το ίδιο με το S4 mini) το έβγαλα το πρωί απο την φόρτιση κατα τις 4 ήθελε φορτισμα και μετα το βράδυ παλι.... Πάντως να ξέρεις οταν το βγάζει απο την φόρτιση και πέφτει μεχρι το 95% (σε ολα τα smartphone) ειναι απόλυτα φυσιολογικό μετα ειναι το θέμα το πως πέφτει η μπαταρία..

Edited by Johnniewalker_95
Link to comment
Share on other sites

Γενικά να ξέρεις ολα τα smartphone (εκτός note 2 και g2 που έχω διαβάσει για την καλή μπαταρία τους που βγάζουν 2 τουλάχιστον) πάνω απο 1.5 μέρα δεν βγάζουν..! Θα μου πεις μπορεί να βγάλει και περισσότερο απο 18 ώρες αλλα θα σου πω οτι ειναι η χρήση που κάνεις στο κινητό πόσες ώρες το έχεις ανοιχτό, τι εφαρμογές αφηνεις στο παρασκήνιο να τρεχουν και πάνω απο 4 ώρες με ανοιχτή οθόνη δεν κρατάει.. Εμένα χτες το X8 με custom rom που το έχω (5 εφαρμογές έχω) γιατι αν το είχα μαματο αστο στην μπριζα θα το είχα συνέχεια (εννοείται δεν ειναι το ίδιο με το S4 mini) το έβγαλα το πρωί απο την φόρτιση κατα τις 4 ήθελε φορτισμα και μετα το βράδυ παλι.... Πάντως να ξέρεις οταν το βγάζει απο την φόρτιση και πέφτει μεχρι το 95% (σε ολα τα smartphone) ειναι απόλυτα φυσιολογικό μετα ειναι το θέμα το πως πέφτει η μπαταρία..

 

λογικά έχεις δίκιο άλλα εγώ καλού κακού το πήγα στο servise της Samsung για να το δούν και θα μου πουν αυριο!!!

iPhone XS MAX 256gb
Link to comment
Share on other sites

Tελικά το κινητό έχει τα bugs του............

 

O σένσορας που αναγνωρίζει το άγγιγμα σου στην οθόνη είναι προβληματικος.

Εκτός αν αόρατα δάκτυλα πατάνε την οθόνη μου μερικές φορές...........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Tελικά το κινητό έχει τα bugs του............

 

O σένσορας που αναγνωρίζει το άγγιγμα σου στην οθόνη είναι προβληματικος.

Εκτός αν αόρατα δάκτυλα πατάνε την οθόνη μου μερικές φορές...........

 

Έχεις θήκη s view? Έχω παρατήρησει κάτι παρόμοιο στο s4 mini της γυναίκας μου και έχω την εντύπωση ότι το προκαλεί κάποιο μαγνητάκι που έχει η θήκη. Δεν το κάνει πάντα...κάποιες φορές ανάλογα με το άνοιγμα της θήκης υποθέτω.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το "Αριθμος Κατασκευης" πρεπει να το κλικαρεις 7-8 φορες για να σου ανοιξει, το "Επιλογες Προγραμματιστη"

 

Μήπως ξέρεις και πως το κλείνουμε μετά; Δεν βρίσκω τον τρόπο να εξαφανιστεί απ' το μενού πάλι :ninja:

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις και πως το κλείνουμε μετά; Δεν βρίσκω τον τρόπο να εξαφανιστεί απ' το μενού πάλι :ninja:

 

Δεν φεύγει από το μενού αυτή η επιλογή.... Πάνω δεξιά έχει ένα διακόπτη.... γύρνα το ώστε να είναι σβηστό.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Δεν φεύγει από το μενού αυτή η επιλογή.... Πάνω δεξιά έχει ένα διακόπτη.... γύρνα το ώστε να είναι σβηστό.

 

Έτσι το έκανα, απλά ήθελα να μάθω αν εξαφανίζεται κιόλας. Δοκίμασα και τον παρακάτω τρόπο αλλά δεν έπιασε:

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το "Αριθμος Κατασκευης" πρεπει να το κλικαρεις 7-8 φορες για να σου ανοιξει, το "Επιλογες Προγραμματιστη" και μετα να επιλεξεις το "USB Debuging"

 

Το έκανα αυτό.Αλλά τίποτα.

Τίποτε άλλο ?????

Link to comment
Share on other sites

Έχεις θήκη s view? Έχω παρατήρησει κάτι παρόμοιο στο s4 mini της γυναίκας μου και έχω την εντύπωση ότι το προκαλεί κάποιο μαγνητάκι που έχει η θήκη. Δεν το κάνει πάντα...κάποιες φορές ανάλογα με το άνοιγμα της θήκης υποθέτω.

Οχι δεν έχω. Μια απλή σιλικόνης έχω

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...