Jump to content

Xiaomi Mi 2S


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στο μήνυμα που στέλνει με λίγους χαρακτήρες και μετά το κάνει διπλό αλλάζει κάπως? να στέλνει με 160 χαρακτήρες θέλω.

 

Δοκίμασε το 8sms βάζοντας στις ρυθμίσεις του, στο Strip Unicode Characters -> Strip all unicode characters

 

κανεις για τροπο να ανεβασουμε την ενταση στα pistons?

 

Ψάξε για το Viper4Android. Κάνει καλή δουλειά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το mobileuncle tools είναι για MTK συσκευές. Η συσκευή σου δεν έχει MTK επεξεργαστή αλλά snapdragon με ότι αυτό συνεπάγεται.

ναι οκ το καταλαβα μετα αυτο.

υπαρχει κατι αντιστοιχο για αυτην την συσκευη που μπορουμε να ανεβασουμε ενταση? καποιο προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

 

διαβασα ολο το νημα

 

εχοντας παρει για τη γυναικα μου ενα redrice 1s

και επειδη της φαινεται μεγαλο + οτι δεν χρησιμοποιει δικαρτο

 

ειπα μπας και της παρω αυτο και κρατησω εγω το αλλο

 

ειναι ακομα οκ?

εχει κανεις το ασπρο , δειχνει ομορφο?

 

φανταζομαι παει σφαιρα ισως πιο πολυ και απο το 1

 

ειναι στρωμενο απο ρομ και τετοια?

 

ευχαριστω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

.............

ευχαριστω

Σε αυτό το μέγεθος δεν έχεις πολλές επιλογές, ιδίως αν δεν είναι ανεκτές οι μεγάλες διαστάσεις, νομίζω είναι μονόδρομος, τουλάχιστον με αυτά που έχω υπόψη μου. Βέβαια με 30$ παραπάνω παίρνεις το mi3... που είναι πιο vfm επιλογή... βγαίνει και σε ροζουλί

 

από εκεί και πέρα υπάρχουν δύο εκδόσεις ROM/CAMERA 16-32GB/8-13Mp, με φθηνότερη τιμή:

http://www.to2c.com/xiaomi-mi2s-2g-16gb-rom-apq8064-quad-core-1-7ghz-wcdma-3g-miui-v5-4-3inch-1280-720-8mp-13mp-camera-phone.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.να κανω μια ερωτηση θελω.επιθυμω να αγορασω το m2s.το μονο μου προβλημα ειναι αν θα το παραγγειλω rooted ή oχι.ο λογος που το θελω rooted ειναι γιατι θελω να περασω τα data των εφαρμογων μου απο το παλιο κινητο μου στο καινουργιο και αυτο αποτι εχω καταλαβει αυτο γινεται με προγραμματα που θελουν rooted κινητο πχ titanium.ο ενδοιασμος μου ειναι αν το παραγγειλω rooted απο το merimobiles θα μου ερθει ολοκαινουργιο? ή επειδη θα το ανοιξουν για να του κανουν root θα μου βαλουν καμια επισκευασμενη συσκευη και θα τρεχω?εσεις που δεν το εχετε rooted πως κανατε back up τα data των εφαρμογων σας?ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.να κανω μια ερωτηση θελω.επιθυμω να αγορασω το m2s.το μονο μου προβλημα ειναι αν θα το παραγγειλω rooted ή oχι.ο λογος που το θελω rooted ειναι γιατι θελω να περασω τα data των εφαρμογων μου απο το παλιο κινητο μου στο καινουργιο και αυτο αποτι εχω καταλαβει αυτο γινεται με προγραμματα που θελουν rooted κινητο πχ titanium.ο ενδοιασμος μου ειναι αν το παραγγειλω rooted απο το merimobiles θα μου ερθει ολοκαινουργιο? ή επειδη θα το ανοιξουν για να του κανουν root θα μου βαλουν καμια επισκευασμενη συσκευη και θα τρεχω?εσεις που δεν το εχετε rooted πως κανατε back up τα data των εφαρμογων σας?ευχαριστω πολυ

 

 

 

Αν το θες μέσα στο ζελατίνα πρέπει να τους το πεις αλλιώς θα σου το ανοίξουν για σου περάσουν multilanguage rom.

Με το root μην αγχώνεσαι, κάνοντας update το τηλέφωνο σε με μια developers miui (αυτές με τις εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις) έχει επιλογή μέσα στον permission manager για root.

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια τοτε κανενα προβλημα θα το παρω χωρις root.και ευχαριστω για την πληροφορια οτι πρεπει να τους επισημανω οτι το θελω στην ζελατινα γιατι αλλιως θα το ανοιγανε.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To να το ανοίξουν δεν είναι πάντα κακό, καλύτερα να βρεθούν αυτοί προ ενδεχομένως δυσάρεστων εκπλήξεων παρά εσύ. Δεν είναι όπως εδώ που βλέπεις πρόβλημα και το πας πίσω στο μαγαζί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μας εδώ και λίγο καιρό έχει αποκτήσει επίσημη υποστήριξη από την CyanogenMod team. Πέρα λοιπόν από την-ήδη εξαιρετική- CyanogenMod rom που έχουμε διαθέσιμη, έχουν κάνει την εμφάνισή τους και πολλές άλλες roms βασισμένες στην cyanogenmod. Αφού δοκίμασα αρκετές, κατέληξα στην Mokee 44.4. Μας φέρνει το android 4.4.4 στο κινητό μας, είναι η πιο γρήγορη και ομαλή rom που έχω δοκιμάσει στο MI-2s με μηδενικά bugs και επιπλέον είναι η μόνη cynanogenmod-based rom στην οποία λειτουργούν τα (δύο,έστω) πλήκτρα των hands free που έχω δοκιμάσει (Xiaomi piston και Sony MH-1). Κάντε ένα κουράγιο να την δοκιμάσετε και δεν ξαναγυρίζετε σε MIUI την οποία, προσωπικά, δεν πολυσυμπάθησα εξαρχής.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.εχθές έκανα την παραγγελία- για το m2s και ανυπομονώ να έρθει.ήθελα να σας ρωτήσω εσείς πως περασατε τα data και τις εφαρμογές από το παλιό στο νέο τηλ?μια ιδέα που έχω και μου πείτε αν γίνετε είναι να κάνω backup εφαρμογές και data με titanium μετά να εγκαταστήσω το titanium στο νέο κινητό,να κάνω copy τον backup φάκελο από το παλιό στο νέο κινητό και τρέχοντας το titanium να κάνω restore εφαρμογές και data.
Link to comment
Share on other sites

@stellaras112

Θα δουλέψει στην MIUI η παραπάνω διαδικασία.

Σε άλλη ROM 4.4 θα έχεις προβλήματα με μερικές εφαρμογές

 

 

Γενικά εγώ τελευταία είμαι αφοσιωμένος στην PAC MAN rom. Είναι 4.4.4 και πραγματικά είναι ότι πιο smooth έχω δει (παρόμοια με CM και Μοkkee) και έχει όλο αυτά τα extra στις ρυθμίσεις που πραγματικά δεν σου λείπει τίποτα. Επίσης έχει καταπληκτική μπαταρία.

 

Έχω φτάσει αυτονομία 38 ώρες με

wifi always on

screen time 4 ώρες (browsing + youtube)

Πολλές κλήσεις συνολικής διάρκειας 60 λεπτών

Social Media + Email ειδοποιήσεις συνεχώς

 

Όλα τα παραπάνω σε PowerSave Battery Profile + με ενεργοποιημένο ART. Κανένα άλλο tweak

 

Θα στείλω screenshots στο thread της σήμερα στο xiaomi.eu

Edited by giarlos
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.Το mi2s θα πάρει αναβάθμιση σε 4.4 kit kat.Επίσης υπάρχει κάπου αναλυτικός οδηγός πως να βάλουμε roms? το κινητό μου είναι ήδη ρουταρισμένο αλλά δεν ξέρω πως να του περάσω άλλη ρομ.Μπορεί να βοηθήσει κάποιος με αναλυτικές οδηγίες.Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά καλησπέρα.Το mi2s θα πάρει αναβάθμιση σε 4.4 kit kat.Επίσης υπάρχει κάπου αναλυτικός οδηγός πως να βάλουμε roms? το κινητό μου είναι ήδη ρουταρισμένο αλλά δεν ξέρω πως να του περάσω άλλη ρομ.Μπορεί να βοηθήσει κάποιος με αναλυτικές οδηγίες.Ευχαριστώ!

 

Στο πρώτο post κοίταξες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι τις τελευταιες μερες με το Mi2s 32gb. Δοκιμασα να κανω repartition με αυτην την μεθοδο http://xiaomi.eu/community/threads/mi2s-extending-size-of-storage-partition.21391/

Αφου το εκανα, μειωθηκε η μνημη του τηλεφωνου μου...στον Εσωτερικο χωρο εχω 3.10GB και στο Εξωτερικο 10.16GB. Γνωριζει κανεις πως να το επαναφερω; Δοκιμασα πολλους τροπους χωρις αποτελεμσα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λογικά flasharοντας από το miflash επίσημη ROM θα το επαναφέρεις.

 

Τσέκαρε εδώ http://xiaomi.eu/community/threads/guide-flashing-rom-using-miflash-mi2-3.19287/

 

ουτε με αυτο εγινε.....τελικα το καταφερα με τον ιδιο τροπο που το επαθα....ξανα εκανα το ιδιο, απλα αλλαξα τις τιμες ΜΒ και τωρα εγινε οπως ακριβως ηθελα....το μοιρασα στα 2 Χ 16Gb

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πλέον...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί αν θα αναβαθμιστεί γενικά το hardware του mi2s ή το σχέδιο?

 

Τί εννοείς; Γιατί όταν κάποιος αναβαθμίζει το hardware ή το σχέδιο ενός κινητού, τότε αυτό δεν είναι ανανέωση, αλλά παρουσίαση καινούργιου μοντέλου.

Εκτός αν εννοείς αν θα κυκλοφορήσει η Xiaomi κάποιον διάδοχο του MI2S στην ίδια λογική του μικρού μεγέθους/δυνατών χαρακτηριστικών. Για εμένα, δύσκολα η Xiaomi θα ξαναβγάλει παρόμοιο κινητό, δηλαδή μοντέλο με πολύ δυνατά χαρακτηριστικά σε μικρό μέγεθος. Η μόδα οδηγεί προς όλο και πιο μεγάλες οθόνες και δεν νομίζω ότι η Xiaomi είναι αρκετά δυνατή ώστε να σχεδιάσει και κατασκευάσει ένα κινητό που απευθύνεται σε περιορισμένο κοινό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. μόλις παρέλαβα το mi2s μου. ξεκινησα να κανω το τεστ antutu, και το κινητο κρασαρε. στην αρχη νομιζα οτι τελειωσε η μπαταρια, αλλα επισης δεν φορτιζε. επρεπε να βγαλω τη μπαταρια για να επανελθει. γνωριζετε τι φταει? συνεβει σε κανεναν αλλον?
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για το Viper4Android. Κάνει καλή δουλειά

 

το κατεβασα και το εβαλα στο red rice για να το δοκιμασω.

 

υπαρχει καπου save των νεων ρυθμίσεων η τις περνει αμεσα?

Edited by twmnnmik
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για το Viper4Android. Κάνει καλή δουλειά

 

το κατεβασα και το εβαλα στο red rice για να το δοκιμασω.

 

υπαρχει καπου save των νεων ρυθμίσεων η τις περνει αμεσα?

 

Τίς παίρνει άμεσα, αρκεί:

-να έχεις απενεργοποιήσει το όποιο equalizer ενδεχομένως να έχει ενσωματωμένο ο Media player σου

-από τα settings>sound να ενεργοποιήσεις το viper 4 anfroid.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. μόλις παρέλαβα το mi2s μου. ξεκινησα να κανω το τεστ antutu, και το κινητο κρασαρε. στην αρχη νομιζα οτι τελειωσε η μπαταρια, αλλα επισης δεν φορτιζε. επρεπε να βγαλω τη μπαταρια για να επανελθει. γνωριζετε τι φταει? συνεβει σε κανεναν αλλον?

 

Μην σε αγχώνει αυτό. Είναι δυσλειτουργία σε κάποιες εκδόσεις του Antutu.

 

Γενικά μην πολυασχολείσαι με τα benchmarks. :X Εγώ στην PAC βγάζω 6 με 7 χιλιάρικα λιγότερο σκορ από MIUI, αλλά το fluidity είναι αλλού! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.μολις παρελαβα και εγω σημερα το κινητο μου.μια ερωτηση να κανω θελω.επειδη μολις το πηρα και φευγω κατευθειαν διακοπες και στο χωριο μου θα εχω ιντερνετ απο το παλιο κινητο μου ποσο μεγαλο ειναι το update που κανει το m2s μολις το ανοιξεις?θα με φτασει 1 giga που εχω η οχι?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...