Jump to content

myphone POLL: Πόσα χρήματα ξοδεύετε σε λογαριασμούς κινητής;


DJDB
 Κοινοποίηση

Πόσα χρήματα ξοδεύετε μηνιαίως σε λογαριασμούς και κάρτες ανανέωσης χρόνου;  

1.258 members have voted

  1. 1. Πόσα χρήματα ξοδεύετε μηνιαίως σε λογαριασμούς και κάρτες ανανέωσης χρόνου;

    • Έως 5 ευρώ
      117
    • Πάνω από 5, κάτω από 20 ευρώ
      509
    • Πάνω από 20, κάτω από 40 ευρώ
      382
    • Πάνω από 40 ευρώ
      243
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      7


Recommended Posts

Πιο παλια ημουν cosmote πανω απο 6 χρονια συμβολαιο και πανω απο 10 χρονια στην cosmote μεχρι και 400 ευρω λογαριασμο εκανα και μεσο ορο ειχα γενικα 50-100 ευρω. ωσπου το κανα f2g και πραγματικα. Ησυχασα με 10-20 ευρω εχω απειρα σε σχεση με οτι ειχα

Πχ πλεον με 10 ευρω εχω 300λεπτα προς ολους και 1000mb και μενουν και 4 ευρω. Με 20 ευρω εχω 1000 λεπτα προς ολους και 1000 mb

Και πλεον το σημα το θεωρω ανταξιο της κοσμοτε που με το ζορι πιανει στα σημεια που θελω.

Μιλαω οσο θελω δεν το σκεφτομαι και δεν εχω αναγκη καμια επιδοτηση αφου περνω με τα λεφτα που περισευουν οτι θελω και φτηνοτερα απο οτι διθεν σε επιδοτουν

Μα ποσο ηλιθιους μας περνανε

Οταν πουλανε ενα κινητο 699 και το αγοραζεις απο αλλου ελληνικοτατο παρακαλω με 100 -200 ευρω φτηνοτερο και διθεν σου δινουν την φοβερη επιδοτηση τον 100 ευρω που εγινε 40 -60 μια περιοδο και η επιτροπη ανταγωνισμου δεν εριξε ουτε ενα προστιμο.

Ελλαδαρα μου

Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 248
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καρτοκινητό Vodafone με Tailor made tariff και χρεωση απο 200 εως 400 κορώνες το μήνα (8-15 ευρώ) αναλογα τι προγραμμα internet 3g και MyEU θα ενεργοποιησω.
Link to comment
Share on other sites

Vodafone καρτοκινητο 50 ευρώ κάθε μήνα. 3.5 GB internet 300 σμς και 500 μονολεπτες κλήσης.Μία χαρά είμαι.

 

50 ευρώ κάθε μήνα πιστεύω είναι πολλά. Οσο αφορά τα 3,5γιγα, υπαρχει πλεον wi-fi παντού.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote Απεριόριστα 25 με 25 ευρώ τον μήνα που δεν τα ξεπερνάω ποτέ και επειδή οι περισσότεροι που έχω επικοινωνία έχουν cosmote είμαι ικανοποιημένος με αυτό το πρόγραμμα.

και γω μια από τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Cosmote απεριόριστα 25, 18μηνο συμβόλαιο μέσω ίντερνετ, εξόφληση μέσω πιστωτικής, 19,47 το μήνα μαζί με όλους τους φόρους.

Με καλύπτει με το παραπάνω καθώς μιλάω σχεδόν μόνο με κοσμοτε.

Μόνο τα 100mb internet με χαλάνε

Link to comment
Share on other sites

5 ευρώ για whats up με τα οποια παίρνω 300sms με 3 ευρώ

10 ευρώ για f2g2 με τα οποία παίρνω 300 λεπτα προς όλους και μου μένει η κάρτα.

 

Συνολο 15€ μηνιαίως.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone καρτοπρόγραμμα 20 ευρώ και Wind καρτοκινητό που δίνω 15 ευρώ το πολύ το δίμηνο...

 

Σύμφερουν πάρα πολύ σε σχέση με cosmote... ;)

Link to comment
Share on other sites

Q

 

1€ 300' wind-q

1€ 300' sms

3€ 60' προς όλους

5€ 500+100ΜΒ ιντερνετ

 

= 10€

 

εαν ενεργοποιησεις τα 1ευρα πακετα μεσω ιντερνετ, παιρνεις 400'+400sms

Link to comment
Share on other sites

εαν ενεργοποιησεις τα 1ευρα πακετα μεσω ιντερνετ, παιρνεις 400'+400sms

 

το ξέρω αλλά δεν τα τρώω εν αντιθέσει με τα MB. :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ως 5 ευρα αλλα δεν πληρωνω τιποτα........

Ειναι εταιρικο και μου πληρωνει η εταιρεια μου πακετο με 1000 λεπτα ομιλιας καθε μηνα και 1 γιγα internet στην Cosmote....

Ποσο κοστιζει δεν ξερω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Με 10ευρώ στο F2G έχω 300΄ προς όλους+600΄ προς WIND και Q+600sms προς WIND και Q+100ΜΒ και μετά ψιλά που μένουν στέλνω και κανένα sms προς άλλο δίκτυο!!!

Μπορείς να μου πεις τον συνδιασμό για αυτό ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οικογενειακό 2 γραμμές πλήρωνα 80-100€ για 6 χρόνια wind και στη συνέχεια cosmote.Πλέον με την κρίση τα γύρισα σε καρτοκινητά και τους 2 αριθμούς και καθαρίζω με 10€ X 2=20€
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις τον συνδιασμό για αυτό ?

Είναι με το παλιο f2g οπου με 10 € περνει τα 300' (δεν ειναι εμπορικά διαθεσιμο πλέον) και τα 10 € μενουν στην καρτα(8,8 € για την ακρίβεια) και μετα αγοράζει πακέτο μς 8,5 € και παιρνει τα υπολοιπα προς wind και Q με την ενεργοποιηση να γίνεται μέσα απο το site του f2g!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην Ελλάδα λίγους μήνες τον χρόνο, άρα καρτοκινητός. Κιού εδώ και πολλά χρόνια, ενεργοποιώ πακέτα (συνήθως 5 ευρώ για 60λεπτες κλήσεις σε όλους, 400λεπτες σε Κιού και 600ΜΒ διαδίκτυο όταν έρχομαι). Δεν είναι όμως αυτό το ενδιαφέρον.

 

Το ενδιαφέρον είναι ότι, από τις εποχές των παχειών αγελάδων που κάθε συγγενής που μένει διαρκώς στην Ελλάδα είχε ό,τι του κατέβαινε και πλήρωνε τα κέρατά του, σιγά σιγά γίνανε όλοι καρτοκινητοί στην Κιού. Και μιλάμε και για ανθρώπους ηλικίας άνω των 65. Αυτά περί ηλικιωμένων που δεν μπορούν να πάρουν μια κάρτα ανανέωσης ή να ενεργοποιήσουν πακέτα ομιλίας τα ακούω εντελώς βερεσέ.

 

Σήμερα είναι 7 συγγενείς μου στην Κιού, 2 με συμβόλαια γουίντ (το ένα βλακώδες και πανάκριβο αλλά αν ο χρήστης είναι γκάου και δεν αλλάζει τί να κάνεις; ), η συντριπτική πλειοψηφία των φίλων μου σε Φ2Γ (όχι επειδή τους έπεισε κανείς, επειδή είναι το φθηνότερο μαζί με την Κιού), ενώ ακόμη κι αυτοί που είναι σε άλλες εταιρείες μείνανε μόνο αφού χέσανε πατόκορφα τους υπαλλήλους για την κοροϊδία και πήραν αυτό που τους ταίριαζε. Φίλος στη Βόντα πλήρωνε για Α υπηρεσίες 70 ευρώ, τώρα πληρώνει για τις διπλάσιες 29 (!) ευρώ, αφού πρώτα τους σκυλόβρισε και τους είπε ότι θα μεταφέρει και τα 4 εταιρικά συν πόσα άλλα οικογενειακά που είχε (μιλάμε για πολλά τηλέφωνα). Αυτό συνέβη και με δεύτερο φίλο στη βόντα, και με τρίτο συγγενή στη ΧΟΛ καί πάει λέγοντας.

 

Δεν είναι όμως πράγματα αυτά, ούτε υγιής ανταγωνισμός το να μην υπάρχουν ξεκάθαρες φθηνές προσφορές ανοιχτές σε όλους χωρίς να χρειάζονται βρισίδια. Κι εννοείται ότι η επιδότηση είναι κοροϊδία. Κι εννοείται τα απεριόριστα είναι εξίσου κοροϊδία. Τί να τα κάνω τα 1500 λεπτά στην τάδε εταιρία, αν μιλάω 100; Είναι απλά βλακώδες, και συντηρεί τη χαλαρότητα των εταιρειών και τις πανάκριβες τιμές που προτείνουν.

 

Στη Γερμανία το πλήρως απεριόριστο κινητό (ομιλία, διαδίκτυο, μηνύματα) είναι στα 30 ευρώ. Στο Βέλγιο στα 40. Στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

cosmote με 30-35€ το μηνα.

1500 προς cosmote...το χιλιάρι το πιάνω σχεδόν κάθε μήνα

70 προς τους υπόλοιπους...πανω κατω εκεί είμαι

100mb (συνήθως τα μισά χρειάζομαι)

 

με μηνύματα δεν ασχολούμαι και πολύ (10-20 το μηνα)

 

cosmote απεριόριστα 30 με έκπτωση παγίου (του ****υ βέβαια)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

1. Κοσμοκαρτα 10€ με 300' προς ολους μου κραταει για περιπου 1μιση μηνα, μερικες φορες και 2. Εχω ενεργοποιησει το 0,01€/λεπτο και βολευομαι για τους 2 που μιλαω πολυ.

2. F2g για τα 500gb+500gb ανα 5€ που βαζω καθε 3-4 μηνες οταν φευγω απο το σπιτι για μερες και χρειαζομαι ιντερνετ.

3. Καρτοκινητο βονταφον μια καρτα 10€ ανα 6μηνο γιατι εχω κι εκει 0,01€/λεπτο.

4. Για σταθερο εχω το Wind Double Play S με 15€/μηνα.

 

Χοντρικα μου βγαινει κανα 20ρικο ανα μηνα, που ειναι τελειο αν δεν εχεις προβλημα να κουβαλας 3 συσκευες! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Cu φοιτητικό , δίνω κάπου 15 ευρώ τον μηνα και εχω ~ πανω απο 1000 λεπτά προς ολους , 100 σμς προ Ολους & κατι λιγότερο απο 1 γιγα συνολικά με τα 2 πακετα που βάζω
Link to comment
Share on other sites

Cosmote Απεριόριστα 35 (παλιό):

-1500' σε Cosmote/σταθερά

-1500 sms σε Cosmote

-120' σε λοιπούς

-120 sms σε λοιπούς

γύρω στα €40-45/μήνα + €5 για 200ΜΒ ≈ €50/μήνα :fool:, για το τελευταίο 4μηνο, όπου έληξε μια έκπτωση, που είχα.

Προφανώς πάρα πολλά, προφανώς και εντός εβδομάδος, αν δεν προκύψει κάτι καλύτερο από Cosmote με βλέπω για ...άλλες πολιτείες (λέγε με WIND).

 

ΥΓ: Πολύ κατατοπιστικό & χρήσιμο το παρόν νήμα :up::clap:

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις τον συνδιασμό για αυτό ?

 

Βάζω κάρτα στο F2G 10ευρώ και παίρνω 300΄ προς όλους.Μου μένουν 8,8ευρώ και με αυτά αγοράζω πακέτο με 7ευρώ 600΄+600sms προς WIND και Q +100mb και με τα 1,8ευρώ στέλνω κανένα sms προς άλλο δίκτυο. Εναλλακτικά αγοράζεις με 8,5ευρώ 600΄+600sms προς WIND και Q +600MB αν έχεις μεγαλύτερες ανάγκες για internet.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνω τώρα γύρω στα 27 βονταφον αλλά πολύ καλύτερα από τα 60ρια που πλήρωμα παλιότερα. Βέβαια δεν πήρα επιδότηση και έχω s3 από skroutz. Πρέπει να πέσω κι άλλο ...
Link to comment
Share on other sites

25€/μήνα πλέον με 1500' πρός όλους, 1500 μηνύματα προς ολους, 1GB Ιντερνετ/μήνα

 

Cosmote

 

ποιο συμβόλαιο είναι αυτό ; από όσο ξέρω είναι το cosmote 65 που το δίνουν προσφορά στα 36.....

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...