Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy Note 3


chris_pro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Από τη στιγμή που έχεις το ίδιο gmail όλες σου οι εφαρμογές παίζουν κανονικά σε οποιαδήποτε android συσκευή εκτός από εφαρμογές πλοήγησης και αυτό όχι όλες...

Δε το γνώριζα αυτό, οπότε είμαι οκ!

2. Η εφαρμογή snote κἀνει συγχρονισμό με τον samsung account (άν δεν κάνω λάθος) από τη στιγμή που θα χρησιμοποιήσεις τα ίδια στοιχεία login επανέρχονται όλα κανονικά

Είσαι σίγουρος γι αυτό; υπάρχει άλλος τρόπος;

Δηλαδή αν τα περάσω τα αρχεία σε ένα φλασάκι και τα μεταφέρω λες να γίνετε;

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Από τη στιγμή που έχεις το ίδιο gmail όλες σου οι εφαρμογές παίζουν κανονικά σε οποιαδήποτε android συσκευή εκτός από εφαρμογές πλοήγησης και αυτό όχι όλες...

Δε το γνώριζα αυτό, οπότε είμαι οκ!

2. Η εφαρμογή snote κἀνει συγχρονισμό με τον samsung account (άν δεν κάνω λάθος) από τη στιγμή που θα χρησιμοποιήσεις τα ίδια στοιχεία login επανέρχονται όλα κανονικά

Είσαι σίγουρος γι αυτό; υπάρχει άλλος τρόπος;

Δηλαδή αν τα περάσω τα αρχεία σε ένα φλασάκι και τα μεταφέρω λες να γίνετε;

 

Γίνεται.Πάρε το φάκελο Snote και με paste στο νέο κινητό θα τα δει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται.Πάρε το φάκελο Snote και με paste στο νέο κινητό θα τα δει.

Χίλια ευχαριστώ!

Με την ευκαιρία που σε βρήκα.. Πότε πιστεύεις πως το νοτε 2 και το 10.1 αντίστοιχα θα πάρουν την αναβάθμιση και τις λειτουργίες του νέου sw του νέου s note?

 

Ευχαριστώ και πάλι

Edited by COCOMAT
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται.Πάρε το φάκελο Snote και με paste στο νέο κινητό θα τα δει.

Χίλια ευχαριστώ!

Με την ευκαιρία που σε βρήκα.. Πότε πιστεύεις πως το νοτε 2 και το 10.1 αντίστοιχα θα πάρουν την αναβάθμιση και τις λειτουργίες του νέου sw του νέου s note?

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

Συνήθως τα παίρνουν κανα εξάμηνο μετά την έκδοση του επόμενου μοντέλου.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα 800 ευρω που θέλουν για το νοτε 3 για εμένα δεν αξίζει να το αλλαξω με το νοτε 2.

Τα καταστήματα που το έχουν φέρει με 800 ευρώ εκτιμώ οτι δεν θα πουλήσουν πολλα τεμάχια.

Αντίθετα τα καταστήματα στο internet αν έχουν λογική τιμή σίγουρα θα πάνε καλύτερα.

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω τον λογο για να μην χρησιμοποιειται..Απλα οταν φτασει ενα συγκεκριμενο οριο (λεω εγω τωρα , 95%) αρχιζουν αυτοματα και κλεινουν καποιες εφαρμογες...οι οποιες μπορει να ειναι και διεργασιες (που λεμε και στα windows ) και να μην ειναι ο chrome η παιχνιδι που μολις ελαχιστοποιησες για να κοιταξεις τα email σου.

 

 

https://pbs.twimg.com/media/BUCQWtJCYAADiRr.jpg:small

 

Εδω για εμενα (και αν ισχυει αυτο που βλεπω) η Samsung εχει κανει foul...

" Μονο " 2.38 "gb? Δεν εβαλε 3 gb ? Ειπαμε να αφαιρεθει κατι για χαρη εφαρμογων/bloatware/κτλ αλλα οχι και ετσι ρε παιδια..:lol:

Για να μην παρεξηγηθω , παλι μου φτανουν και μου περισσευουν..αλλα περιμενα προσωπικα ~2.7 gb διαθεσιμα..

 

 

Η εικονα ειναι απο το topic του xda

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2446868

Όπως γράφει και κάποιος παρακάτω στο thread του XDA κατά τα φαινόμενα η Adreno 330 (που έχει ο S800) είναι πιο μνημοβόρα από την Mali που έχει ο Octa, η πρώτη δεσμεύει περί τα 500 mb ενώ η δεύτερη περί τα 200 οπότε μαζί με το overhead του kernel και του harware του digitizer εξηγείται γιατί η Octa version έχει περισσότερη ελεύθερη RAM.

 

Αν είναι όπως τα λέει ο τύπος εκεί τότε όσα κινητά έχουν την 330 η ελεύθερη μνήμη τους θα είναι πάντα αρκετά λιγότερη από την ονομαστική.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα έχω φίλο έξω και του ζήτησα 2 κομμάτια για φίλους εκεί η τιμή τέτοια είναι750 γΓερμανία και από ότι μου είπε 700 Αγγλία. Επομένως όσοι είναι να το πάρουν θα το πάρουν γιατί τα έχουν τώρα. Οι υπόλοιποι θα περιμένουμε. Αν ήξερα οότι σε ένα τρίμηνο δεν θα πέσει στα 500 θα το έπαιρνα. Έτσι την πάτησα με σ3 το πήρα 720 το έδωσα 340 σε 6 μηνες
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μην ξεχναμε και το expansys που με εταιρικο αφμ πεφτεις σχεδον 200 ευρω. Παντως επειδη το note 2 το εχω ηδη 11μηνες, μαλλον θα παω για μεταχειρισμενο σε κανα μηνα, τελος οκτωμβρη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Μα από οπουδήποτε κι αν το πάρεις με τιμολόγιο γλυτώνεις τα λεφτά του φπα.

 

δηλαδή και 800 να το πάρεις, στην ουσία 650 θα σου κοστίσει. Γλυτώνεις 150 ευρώ.

 

Βέβαια ένα καλό που έχουν οι ξένες εταιρίες (π.χ. Amazon) είναι ότι δεν πληρώνεις καν το φπα. (Τους δίνεις δηλαδή 650)

Ενώ εδώ στην Ελλάδα ναι μεν το πληρώνεις το φπα, αλλά στο τρίμηνο εκεί που είναι να πληρώσεις π.χ. 1000 ευρώ φπα στην εφορία, εσύ πληρώνεις 850.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εάν το ΑΦΜ έχει εγκριθεί για ενδοκοινοτικές συναλλαγές, και φυσικά μετά πρέπει να το δηλώσεις στο σύστημα.

Όλα τα επαγγελματικά ΑΦΜ δεν είναι και για ενδοκοινοτικές συναλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι αυτό το δηλώναμε στην εφορία, εάν θα έχουμε και ενδοκοινοτικές συναλλαγές.

Αλλιώς δεν έχεις...

 

Τώρα δεν ξέρω αν μετά θα πρέπει να δηλώσεις και την αγορά στον λογιστή για την εφορία.

Εγώ μία φορά που είχα αγοράσει κάτι δεν το δήλωσα πουθενά...

Καλώς, κακώς, ούτε ξέρω...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μην ξεχναμε και το expansys που με εταιρικο αφμ πεφτεις σχεδον 200 ευρω. Παντως επειδη το note 2 το εχω ηδη 11μηνες, μαλλον θα παω για μεταχειρισμενο σε κανα μηνα, τελος οκτωμβρη.

Μόλις το τσέκαρα, 138€ πέφτεις, όχι 200€.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το note 3 με τον exymos γύρω στα 570 ευρώ τα 32 gb. Είναι καλή η τιμή? (είμαι στο εξωτερικό) Έχω το 2 και δε σκόπευα να το αλλάξω αλλά βλέπω μεγάλη διαφορά με την τιμή στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Στην Ινδία. Αυτή είναι η επίσημη τιμή της αντιπροσωπίας για όταν θα έρθει τέλος του μήνα... Βέβαια σε κανένα 3 μηνο θα πέσει πολύ η τιμή του οπότε μπορεί να πω σε κανένα φίλο να το πάρει τότε και να μου το στείλει... Και το s4 εδώ είναι αρκετά φτηνό γύρω στα 400 ευρώ νομίζω. (έχει πέσει πολύ το ινδικό νόμισμα τελευταία)

Γενικά όμως ο επεξεργαστής αυτός επειδή δεν βρίσκεται στην πλειοψηφία των συσκευών που θα κυκλοφορήσουν υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατός με κάποιες εφαρμογές ή να μην παίρνει το ελληνικό firmware?

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

To Note 3 και επίσημα πλέον με pentile οθόνη και διάταξη pixel σαν του S4. Η μέγιστη φωτεινότητα του Note 3 είναι μικρότερη και από το Note II και από το S4, στα 379 nits.
Link to comment
Share on other sites

Στην Ινδία. Αυτή είναι η επίσημη τιμή της αντιπροσωπίας για όταν θα έρθει τέλος του μήνα... Βέβαια σε κανένα 3 μηνο θα πέσει πολύ η τιμή του οπότε μπορεί να πω σε κανένα φίλο να το πάρει τότε και να μου το στείλει... Και το s4 εδώ είναι αρκετά φτηνό γύρω στα 400 ευρώ νομίζω. (έχει πέσει πολύ το ινδικό νόμισμα τελευταία)

Γενικά όμως ο επεξεργαστής αυτός επειδή δεν βρίσκεται στην πλειοψηφία των συσκευών που θα κυκλοφορήσουν υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατός με κάποιες εφαρμογές ή να μην παίρνει το ελληνικό firmware?

 

Πιστεύω ότι δεν θα παίρνει το ελληνικό firmware το οποίο θα είναι σχεδιασμένο για τονδδικό μας επεξεργαστή.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι σιγουρο. Αλλα του περνας μια custom και εισαι οκ.

 

Ή του περνας το ινδικο. Δεν υπαρχει θεμα. Ετσι κι αλλιως android ειναι το ενα android ειναι και το αλλο. Εχουν Ελληνικα.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

To Note 3 και επίσημα πλέον με pentile οθόνη και διάταξη pixel σαν του S4. Η μέγιστη φωτεινότητα του Note 3 είναι μικρότερη και από το Note II και από το S4, στα 379 nits.

 

Αν αληθεύει είναι για κλάματα. Με απόλυτη ειλικρίνεια σας λέω ότι το S4 είναι το πρώτο Samsung με amoled που δεν έχει πρόβλημα στον ήλιο. Μάλιστα η οθόνη του είναι πιο ευδιακριτη από του nexus 4 της γυναίκας μου.

 

 

 

 

 

Πιστεύω ότι δεν θα παίρνει το ελληνικό firmware το οποίο θα είναι σχεδιασμένο για τονδδικό μας επεξεργαστή.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει ελληνικό η άλλο ευρωπαϊκό firmware. Η έκδοση με τον Octa δεν κυκλοφορεί στην Ευρώπη.

Μόνο στην Κύπρο και εκεί εισαγωγή από μέση ανατολή.

Το firmware δεν είναι πρόβλημα αφού υπάρχουν τα πάντα.

Τουλάχιστον στο S4 Octa που έχω, οι Ινδοί παίρνουν πρώτοι τις αναβαθμίσεις.

 

Το προβλήματα είναι η εγγύηση για κάποιον που δεν κατοικεί στις χώρες αυτές. Δεν θα έχει εγγύηση στην Ευρώπη αλλά εκτός αυτού εκτός ΕΕ δίνεται μόνο ένας χρόνος. Τον δεύτερο τον αγοράζεις από τους τοπικούς αντιπροσώπους και κοστίζει 30-40 ευρώ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν αληθεύει είναι για κλάματα. Με απόλυτη ειλικρίνεια σας λέω ότι το S4 είναι το πρώτο Samsung με amoled που δεν έχει πρόβλημα στον ήλιο. Μάλιστα η οθόνη του είναι πιο ευδιακριτη από του nexus 4 της γυναίκας μου.

 

Αληθεύει με 2 αλλά... 1ο: Είναι η "the least reflective" amoled που έχει βάλει η Samsung σε κινητό της. 2ο: Ήταν pre-production το Note 3 της δοκιμής.

Μένει να δούμε αν θα υπάρχει διαφορά στο Note 3 που θα κυκλοφορήσει στην αγορά. (το pre-release Note II είχε 478 nits max brightness και αυτό που βγήκε στην αγορά 402 nits)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω ότι άλλο πράγμα είναι τι μπορεί να κάνει η οθόνη και αλλο πράγμα τι της ζητάει η Samsung να κάνει. Στο note 2 υπαρχουν tweaks για να κανείς πιο φωτεινή την οθονη. Επίσης κάντε ένα τεστ. Βγείτε στον ήλιο και βάλτε τη φωτεινότητα του note 2 στο τέρμα. Μετά βάλτε τη στο αυτόματο με την μπάρα όμως και πάλι στο μέγιστο. Παίξτε λίγο τικαροντας και ξετικαροντας την αυτόματη προβολή και θα δείτε ότι μέγιστο με μέγιστο έχει διαφορά. Δλδ αν βάλετε την οθόνη χειροκίνητα στο μέγιστο παίρνετε λιγότερα nits από ότι αν την βάλετε στο μέγιστο + αυτόματο. Αυτο δείχνει ότι ολα ειναι θέμα ρυθμίσεων της Samsung και όχι ικανότητας της οθόνης.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...