Jump to content

Samung Galaxy S4: Πλήρης οδηγός για root


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν ροοταρω το σ4 και καποια στιγμη κανω 0ΤΑ UPDATE θα χαθει το ροοτ και θα επανελθει το τηλ. σε οριτζιναλ μορφη?

 

Οταν ρουταρεις μια συσκευη, δεν μπορεις να κανεις ota update.. Θα υπαρχει η εφαρμογη μεσα στην συσκευη, αλλα δεν θα σου κανει updates...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθω να εγκαταστησω ρουτ εφαρμογες απο το μαρκετ και δεν με αφηνει μου λεει οτι δεν επαρκει η μνημη δεν εχει ελευθερο χωρο.κατι παιζεται γιατι δεν εχω τιποτα μονο το τιτανιουμ μπακ απ και τοolder mount

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να εγκαταστησω ρουτ εφαρμογες απο το μαρκετ και δεν με αφηνει μου λεει οτι δεν επαρκει η μνημη δεν εχει ελευθερο χωρο.κατι παιζεται γιατι δεν εχω τιποτα μονο το τιτανιουμ μπακ απ και τοolder mount

 

Κανε μια εκκαθάριση δεδομένων στο play και προσπάθησε ξανά .

Για προβλήματα με το play store συζητάμε εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια εκκαθάριση δεδομένων στο play και προσπάθησε ξανά .

Για προβλήματα με το play store συζητάμε εδω

 

Και παλι δεν εγκαθιστα τις εφαρμογες.δεν ειναι το μαρκετ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα ,μολις το ρουταρα θυμηστε μου λιγο πως βγαζω το developer options menu για usb debag.

Settings -> About device -> 7 φορές πάτημα πάνω στο build Οαν λεμε πανω στο built τι εννουμε γιατι μπαινει στο μενου στα 4 πατηματα και δεν μου βγαζει το developer options menu

Edited by Yiorgos
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα ,μολις το ρουταρα θυμηστε μου λιγο πως βγαζω το developer options menu για usb debag.

Settings -> About device -> 7 φορές πάτημα πάνω στο build Οαν λεμε πανω στο built τι εννουμε γιατι μπαινει στο μενου στα 4 πατηματα και δεν μου βγαζει το developer options menu

 

Εκανες αυτο

??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θελω και εγω να το κανω ρουτ μπορειτε να μου πειτε σε ποιο μερος του φορουμ μπορω να βρω την ρομ ομεγα για s4?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θελω και εγω να το κανω ρουτ μπορειτε να μου πειτε σε ποιο μερος του φορουμ μπορω να βρω την ρομ ομεγα για s4?

Κοίταξε εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα και γω τη διαδικασια αλλα ειμαι χρηστης mac οποτε περασα το πακετο updates απο kies και μεσω terminal ετρεξα το motochopper.

H διαδικασια πετυχε αλλα μου εβγαλε στο τελος failure.

Εχω το superuder πλεον αλλα δεν πετυχε το root.

Eιχα κανει προ ημερων OTA update, δε ξερω μηπως φταιει αυτο.

Η ΒΒ μου τελειωνει σε ΜGA

 

Καποια βοηθεια....

:devil:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα εκανα ροοτ με ολη την διαδικασια που αναφερετε στην αρχη απορια πως σβηνω αχρηστες εφαρμογες της σαμσουνγκ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εκανα ροοτ με ολη την διαδικασια που αναφερετε στην αρχη απορια πως σβηνω αχρηστες εφαρμογες της σαμσουνγκ?

 

Κατέβασε το titanium backup και άρχισε να διαγραφείς με προσοχή .

S4 System Apps Safe To Remove

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μηδενισα το counter με triangle away και εκανα απεγκατασταση το super us αλλα οταν παει στις ενημερωσεις μου λεει οτι η συσκευη εχει τροποποιηθει!τι αλλο μπορω να κανω???γιατι θελω να το παω στο service!!!
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως πέρασες και πάλι το επίσημο Firmware του κινητού σου ώστε να σβηστούν τα αρχεία του Root.

Στο πρώτο μήνυμα του θέματος περιγράφεται βήμα βήμα η διαδικασία!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εκανα ρουτ το κινητο και πηγα να βαλω την ωμεγα ενω την τρεχει ακνονικα στο τελος που λεει οτι θα κανει rboot το κινητο δεν το κανει και μενει κλειστο, οταν το ανοιγω μενω στο σημα της samsung, καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εκανα ρουτ το κινητο και πηγα να βαλω την ωμεγα ενω την τρεχει ακνονικα στο τελος που λεει οτι θα κανει rboot το κινητο δεν το κανει και μενει κλειστο, οταν το ανοιγω μενω στο σημα της samsung, καμια ιδεα?

Μπες σε recovery και κανε ξανά wipe .Αν και παλι δεν ανοίξει πέρνα πάλι την rom .

 

edit : αν χρειαστεί θα είναι καλύτερα να το συνεχίσουμε στο σωστό θεμα

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον με τη χρηση των πιο πανω να κανω root σε galaxy s4 32g που μου εφεραν απο την κινα. θελω να εξαφανισω οτιδηποτε κινεζικο και να δειχνει σαν να αγοραστηκε στην ελλαδα. δεν μπορω να το κανω να λειτουργει σωστα, δεν ξερω τι να πατησω καθε φορα. ειναι ολα ... κινεζικα. το android ειναι 4.22. ελπιζω να μη λεω βλακειες, δεν γνωριζω και πολλα. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!!

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum...Είμαι κάτοχος ενός samsung galaxy s4 shv e330s και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω root την συσκευή μου με τον ίδιο τρόπο όπως τα άλλα s4 ή αν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο...Είναι η πρώτη μου φορά με android κινητό και δεν το κατέχω καθόλου το θέμα...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδω ίσως να σε βοηθήσει . Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά λέω να προβώ σε root της συσκευής μου (samsung s4).

 

Απλά έχω μερικές απορίες. Διάβασα τις οδηγίες στην πρώτη σελίδα και φαίνονται πολύ κατανοητές. Η ερώτησή μου. Υπάρχουν διάφορα είδη root? Δηλαδή ένας φίλος παραπάνω ζήτησε την omega, υπάρχει επίσης η jelly bean.

 

Τι είναι όλα αυτά? Και πως θα αποφασίσω ποια να περάσω?

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά λέω να προβώ σε root της συσκευής μου (samsung s4).

 

Απλά έχω μερικές απορίες. Διάβασα τις οδηγίες στην πρώτη σελίδα και φαίνονται πολύ κατανοητές. Η ερώτησή μου. Υπάρχουν διάφορα είδη root? Δηλαδή ένας φίλος παραπάνω ζήτησε την omega, υπάρχει επίσης η jelly bean.

 

Τι είναι όλα αυτά? Και πως θα αποφασίσω ποια να περάσω?

 

Για αρχή προχωρά σιγά -σιγά στην διαδικασία του root που περιγράφεται στην πρώτη σελίδα η οποία είναι αρκετά εύκολη και μετά αφού διαβάσεις λίγο πας και παραπέρα ( custom rom /mods ) .

H omega είναι custom rom .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

κατεβαζω τωρα την τελευταια γερμανικη...

τι προβλημα υπαρχει στο ροοτ?..αλλαζει κατι?

 

Ναι υπάρχει πρόβλημα. Χρησιμοποίησε το τελευταιο CF-Auto-Root που εφτιαξε ο Chainfire από εδώ:

https://plus.google.com/+Chainfire/posts/5ggu7naWtaW και κανε κανονικά τη διαδικασια που σου λέει ο οδηγος στην πρωτη σελίδα.

 

Ελπίζω να ενημερωθεί άμεσα κ το αρχειο μας στο forum.

 

Σε καμια περίπτωση μη χρησιμοποιήσεις το Triangle Away και το MobileOdin μεχρι να ενημερωθουν κ αυτά γιατι μπορεί να καταστρέψεις το κινητό σου.

Τάδε εφη Chainfire!!!

Edited by vag12345
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λέω να προχωρήσω στη διαδικασία root της συσκευής μου.

 

Μια ερώτηση. Ακολουθώ κατά γράμμα τις οδηγίες της πρώτης σελίδας, απλά κατεβάζω τη νέα έκδοση του CF-Auto-Root που πόσταρε ο vag12345 από πάνω?

 

(Η χώρα προέλευσης της συσκευής μου είναι το Luxembοurg)

Edited by broxopios
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λέω να προχωρήσω στη διαδικασία root της συσκευής μου.

 

Μια ερώτηση. Ακολουθώ κατά γράμμα τις οδηγίες της πρώτης σελίδας, απλά κατεβάζω τη νέα έκδοση του CF-Auto-Root που πόσταρε ο vag12345 από πάνω?

 

(Η χώρα προέλευσης της συσκευής μου είναι το Luxembοurg)

 

Ναι μπορείς να χρησιμοποίησης το καινούργιο cf -auto .

Δεν έχει σημασία η χώρα προέλευσης .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...