Jump to content

Samung Galaxy S4: Πλήρης οδηγός για root


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι τα παταω κλεινει αλλα μετα αντι να με παει εκει που λεει download μου ξανα ανοιγει το κινητο.καμια ιδεα γιατι το κανει αυτο;Μηπως επειδη εβαλα της κοσμοτε το φιρμγουερ;

Όχι δεν έχει σχέση ,κάτι δεν κάνεις καλά στο πάτημα των κουμπιών

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ΣΟΣ εκανα root έβαλα recovery και custom rom αλλά δεν.μου δουλεύει το wifi δεν με αφή ή να το ανοιξω καν.. Επανελαβα όλοι την διαδικασία αλλά παλι τα ίδια..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΣΟΣ εκανα root έβαλα recovery και custom rom αλλά δεν.μου δουλεύει το wifi δεν με αφή ή να το ανοιξω καν.. Επανελαβα όλοι την διαδικασία αλλά παλι τα ίδια..

 

Δώσε περισσότερες πληροφορίες ,τι rom έβαλες ,τι recovery κ.τ.λ.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το recovery το οποίο δείνει εδώ ο οδηγός και έβαλα στην αρχη jellybam και εγινε αυτό με το wifi και επιτα εκανα παλι την διαδικασία εκανα format sd έβαλα omega αλλά παλι τα ίδια το wifi νεκρό.. Μια βοήθεια ρε παιδιά.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το recovery το οποίο δείνει εδώ ο οδηγός και έβαλα στην αρχη jellybam και εγινε αυτό με το wifi και επιτα εκανα παλι την διαδικασία εκανα format sd έβαλα omega αλλά παλι τα ίδια το wifi νεκρό.. Μια βοήθεια ρε παιδιά.

 

Πέρασε με odin ενα επίσημο firmware με full wipe και δοκίμασε αν δουλεύει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μποριτε να μου στείλετε ενα link απο που θα το κατεβασω και πως θα το κάνω full wipe

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505

Μπαίνεις σε recovery , κάνεις wipe cache / dalvik cache/ wipe data/factory reset ,το βαζεις σε download mode και περνάς το firmware .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι υπάρχει διαδικασία για root. Ωστόσο έχει βρεί κανείς διαδικασία για ξεκλείδωμα του bootloader του κινητού?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι υπάρχει διαδικασία για root. Ωστόσο έχει βρεί κανείς διαδικασία για ξεκλείδωμα του bootloader του κινητού?

 

Δεν είναι κλειδωμένος ο bootloader .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το "USB debugging" που βρίσκεται που μου το ζητάει συνεχώς το Titanium? Ενώ στο S2 και το S3 το έβρισκα κατευθείαν εδώ δε μπορώ με τίποτα. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το "USB debugging" που βρίσκεται που μου το ζητάει συνεχώς το Titanium? Ενώ στο S2 και το S3 το έβρισκα κατευθείαν εδώ δε μπορώ με τίποτα. :mad:

 

Settings -> About -> 7 φορές πάτημα πάνω στο build

Έτσι εμφανίζονται οι επιλογές για προγραμματιστές στο μενού των επιλογών. (Developers options)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.... :O

 

Μόλις σήμερα το παρέλαβα τελείως απρογραμμάτιστα και δε πρόλαβα να διαβάσω τίποτα ακόμη..

Απ αύριο αρχίζω διάβασμα....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου είπα δεν έχει να κάνει μόνο με S4. Ισχύει από την έκδοση JB και μετά σε όλα τα κινητά

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ολη την διαδικασια και μου τα εβγαλε ολα οπως φαινονται στις εικονες,μου εγραψε και το pass,αλλα δεν βλεπω πουθενα το εικονιδιο του super us
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ολη την διαδικασια και μου τα εβγαλε ολα οπως φαινονται στις εικονες,μου εγραψε και το pass,αλλα δεν βλεπω πουθενα το εικονιδιο του super us

 

Μπες στο play store και κατέβασε το SuperSU. :)

GT-I9505

GT-N8000

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα σχετικά με custom roms και τροποποιήσεις, μεταφέρθηκαν στο θέμα των τροποποιήσεων. Το παρόν θέμα αφορά μόνο το root.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν παλι ειναι ερωτηση αρχαριου, αλλα θελω νΑ ρωτησω. ειχα κανει ροοτ με ΜΕΑ . τωρα αλλαξα φιρμ και εβαλα Mga αλλα παω να κανω ρουτ με τον ιδιο τροπο που εκανα και την πρωτη φορα και τωρα βγαζει FAIL! . καμια ιδεΑ?

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν παλι ειναι ερωτηση αρχαριου, αλλα θελω νΑ ρωτησω. ειχα κανει ροοτ με ΜΕΑ . τωρα αλλαξα φιρμ και εβαλα Mga αλλα παω να κανω ρουτ με τον ιδιο τροπο που εκανα και την πρωτη φορα και τωρα βγαζει FAIL! . καμια ιδεΑ?

 

Μήπως είσαι ήδη root? Διότι με MGA πολλοί ανέφεραν ότι δεν έχασαν το root...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι ήδη root? Διότι με MGA πολλοί ανέφεραν ότι δεν έχασαν το root...

οχι. εκανα εργοστασιακεσ ρυθμισεισ τωρα μπασ και κανει ρουτ. για να δουμε..

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

Ολόφρεσκος με s4.μια χαζη ερωτηση , οταν ενεργοποιω τα πολαπλα παραθυρα πως βαζω στην μπαρα οποια εφαρμογη θελω.
Link to comment
Share on other sites

Ολόφρεσκος με s4.μια χαζη ερωτηση , οταν ενεργοποιω τα πολαπλα παραθυρα πως βαζω στην μπαρα οποια εφαρμογη θελω.

Καλημέρα .

Υπάρχουν διάφορα mods στο xda οπως και αυτη η εφαρμογή στο play

Να γνωρίζεις οτι τέτοιες συζήτησης γίνονται εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. s4 gt-i9505 .Εκανα ροοτ μηδενισα και ολα οκ.εχασα ομως το service mode *#0011# μπαινω αλλα δεν αλλαζει μενου.

2) υποθετω πως το τηλ δεν κανει update .αν κανω μεσω kies θα υπαρχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. s4 gt-i9505 .Εκανα ροοτ μηδενισα και ολα οκ.εχασα ομως το service mode *#0011# μπαινω αλλα δεν αλλαζει μενου.

2) υποθετω πως το τηλ δεν κανει update .αν κανω μεσω kies θα υπαρχει προβλημα

 

Όχι δεν θα έχεις πρόβλημα ,να γνωρίζεις οτι με την ενημέρωση που θα κάνεις θα χαθεί το root και θα χρειαστεί να επαναλάβεις την διαδικασία ξανά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα έχεις πρόβλημα ,να γνωρίζεις οτι με την ενημέρωση που θα κάνεις θα χαθεί το root και θα χρειαστεί να επαναλάβεις την διαδικασία ξανά .

ευχαριστω για την αμμεση απαντηση ,ξερει κανεις γιατι δεν μου δουλευει το service mode

Link to comment
Share on other sites

αν ροοταρω το σ4 και καποια στιγμη κανω 0ΤΑ UPDATE θα χαθει το ροοτ και θα επανελθει το τηλ. σε οριτζιναλ μορφη?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...