Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο απλά θα με βοηθούσε να μάθω τι σας οδήγησε στην επιλογή μήπως μου ξεφεύγει κάτι.ε.. Ξέρω ότι το THL πχ έχει χειρότερη μπαταρία αλλά από την άλλη είναι μεγαλύτερο . Υπάρχει κάποια διαφορά που κάνει το GS3 πολύ καλύτερο ή παίζουν στις λεπτομέρειες...?:O

 

Ας παραθέσω και εγώ μια άποψη (και το λέω αυτό γιατί αρκετοί από τους παράγοντες που εμπλέκονται στην επιλογή αυτή είναι καθαρά υποκειμενικοί) σαν κάποιος που... ζαχάρωνε και τα δύο (αν και τελικά κατέληξα στο G3S).

 

Δύο λοιπόν, νομίζω, από τους πλέον υποκειμενικούς παράγοντες είναι το μέγεθος της οθόνης και το συνολικό μέγεθος (και βάρος!) της συσκευής.

 

Οθόνη:

Κάποια μεγέθη πάνω από τις 5" μου φαινόντουσαν -και μου φαίνονται- υπερβολικά. Για τα δικά μου γούστα, το εύρος μεταξύ 4.5 και 5" είναι πολύ καλό για smartphone.

Επίσης ρόλο θεωρώ ότι παίζει και η ανάλυση. Όπως το βλέπω, κάτι αναλύσεις του τύπου 1920x1080 σε τέτοια μεγέθη οθόνης είναι απλώς overkill και καθαρά κόλπα του μάρκετινγκ. Απλώς επιβαρύνεις τη συνολική απόδοση όλης της συσκευής για να διαχειρισθεί μια ανάλυση από την οποία στην πράξη δεν πρόκειται να αντιληφθείς το κάτι παραπάνω.

Για να πω την αλήθεια, overkill θεωρώ και το 1280x720 που έχει το G3S, στις "μόλις" 4.5 ίντσες!

Εν πάση περιπτώσει, και αυτό και το W200 'σταματούν' στο 1280x720, οπότε όλα... καλά! :p

 

Όσο για το ίδιο το μέγεθος της οθόνης τώρα, βλέποντας το δικό μου G3S στις 4.5" και κάποια άλλα (π.χ. S4) στις 5", θεωρώ ότι τελικά... καθόλου δε θα με χάλαγε το μεγαλύτερο μέγεθος!

Αυτό βέβαια που πρέπει να έχει κανείς υπ' όψη του είναι ότι συνήθως τα... 'επώνυμα' τηλέφωνα καταφέρουν να έχουν αισθητά μικρότερο συνολικό μέγεθος και βάρος απ' ό,τι τα κινέζικα.

Οπότε με αυτό, περνάμε στο...

 

Μέγεθος και βάρος:

Το G3S ήδη ξενίζει λίγο με το μέγεθος (και βάρος) του. Εντάξει, συνηθίζεται έπειτα από λίγο.

Θα σου έλεγα να προσπαθήσεις να βρεις κάποια συσκευή (ή ίσως ακόμα και οποιοδήποτε άλλο... αντικείμενο) με διαστάσεις ανάλογες του (ακόμα μεγαλύτερου) W200 και να προσπαθήσεις να δεις / φανταστείς πώς θα είναι στο χέρι σου.

Αυτό τελικά θα μπορούσε να αποτελέσει αποτρεπτικό παράγοντα!

Από βάρος πάντως πρέπει -με βάση τουλάχιστον τις προδιαγραφές τους- να είναι τα ίδια.

 

Μάρκα:

Αν πριν αποκτήσω ένα από τα δύο, και με βάση μόνο τα όσα διάβαζα, με ρωτούσες "ThL ή Jiayu;", πιθανότατα θα σου απαντούσα πιο άνετα "ThL". *Εντελώς* υποκειμενικό και αυτό πάντως, καθώς και οι δύο φαίνονται να είναι καταξιωμένες μάρκες στην κινέζικη αγορά (προς την οποία έχουμε εν τέλει ελάχιστη πραγματική ορατότητα...). Πάντως το προϊόν της Jiayu, τώρα που το βλέπω από κοντά, είναι μια χαρά! :)

Το μόνο πραγματικά αρνητικό που έχω να προσάψω στην ThL είναι ότι οι τύποι αυτοί φαίνονται να έχουν μια... ψύχωση με μπαταρίες μικρής χωρητικότητας σε όλα τους τα μοντέλα!

 

Chipset:

O ΜΤΚ6859Τ του W200 αποτελεί ένα ουσιαστικό πλεονέκτημα, αλλά τώρα πλέον που θα κάνεις την αγορά, σε σχέση με μας τους... "παλιότερους", έχεις την επιλογή του G3S με τον ίδιο επεξεργαστή (τυχεράκια! :p)

 

 

Και πάμε τώρα σε κάποια πιο ουσιαστικά / αντικειμενικά συγκριτικά στοιχεία:

 

Το ένα από τα δύο πράγματα που με έπεισαν να προτιμήσω το G3S (έναντι μάλιστα πολλών άλλων εναλλακτικών) είναι το Gorilla Glass (ή έστω, κατά, πολλούς η κάποια κινέζικη εκδοχή του - δεν μπορώ να γνωρίζω ακριβώς, ελπίζω πάντως να είναι τουλάχιστον... Chimpanzee Glass! :lol:).

Έχοντας περάσει από smartphones με 'απλή' οθόνη και με το τελευταίο μου (πριν το Jiayu) να έχει Gorilla Glass, μπορώ να βεβαιώσω ότι είναι σημαντικό ατού, ακόμα και αν δε σκοπεύεις να το υποβάλλεις σε

τη χρήση (βίντεο από το "μικρό αδερφό" του G3S, αλλά ίδιο κατασκευαστικά, το G3)!

 

Το άλλο, ταυτόχρονα μειονέκτημα (το μόνο ίσως) του W200 και πλεονέκτημα του G3S είναι η μπαταρία!

Η 1800mAh μπαταρία αποτελεί ήδη μειονέκτημα για το μικρότερο W100, με "μόνο" 4.5", 960x540 ανάλυση και τον 'απλό' ΜΤΚ6589, οπότε δεν τολμώ καν να σκεφτώ τι θα συμβαίνει με το W200!

Πολύ περισσότερο μάλιστα που 'παγώνοντας' ένα unboxing video του W200 στο σημείο που μας επιδείκνυε τα περιεχόμενα του κουτιού, είδα με... φρίκη την μπαταρία να γράφει 1700 mAh! Ελπίζω τουλάχιστον να ήταν κάποιο μοντέλο προπαραγωγής και τα τωρινά να έχουν τουλάχιστον 1800...

Αντίθετα, η μπαταρία του G3S με 2750mAh είναι απλώς... κτηνώδης. Κάποιος -π.χ. σαν εμένα- που δεν κάνει και πολύ βαριά χρήση, απλώς... ξεχνάει να το φορτίσει!

 

Με βασικό -και ουσιαστικό- στοιχείο την μπαταρία (τα υπόλοιπα μπορείς να πεις ίσως ότι είναι περισσότερο ή λιγότερο υποκειμενικά) - και σε αρκετά μεγάλο βαθμό και το Gorilla (ή έστω "Gorilla") Glass, θα έλεγα ότι η μεταξύ των δύο σύγκριση "δείχνει" Jiayu G3S.

 

Πριν ξεχάσεις πάντως τις 5", θα σου πρότεινα να δεις και 1-2 άλλες επιλογές, όπως π.χ. το πολύ ενδιαφέρον Newman K1, ή το -ιδιαίτερα προσιτό, και μάλιστα από πιο 'γνωστή' μάρκα- ZTE V967s.

 

Δύσκολα διλήμματα - αλλά ευχάριστα, νομίζω! :D

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

^^^ Ωραία τα λες φίλτατε και νομίζω οτι τα σχόλια σου ειναι αρκετά αντικειμενικά..!

 

Επειδή και γω γλυκοκοιτάζω το G3s και προερχόμενος από ένα NEO V των 3.7'', ομολογώ οτι το μέγεθος της οθόνης (οχι πολύ μεγάλη) είναι σημαντικός παραγων...

Και εγώ, όπως και αρκετοί αλλοι δεν θέλουμε να ανεβούμε (ευκολα) πάνω από τις 4'' (αντε υπέρβαση ως τις 4.5'')

αλλα το 5'' οσο να πεις, τρομάζει (κι ας είναι πρακτικό κάποιες στιγμές...)

 

Επίσης, το μεγαλυτερο μέγεθος οθόνης, σίγουρα μειώνει την διάρκεια της μπαταρίας, οπότε αυτό και αν είναι δίλημμα...

Το μόνο σίγουρο είναι οτι το GORILLA (τυπου ή original) glass, είναι πλεονέκτημα - ισως και ο μόνος λόγος που κοιτάζω και λίγο προς το Lenovo S750...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πάντως νομίζω ότι οι ίντσες στα κινητά είναι όπως και στις τηλεοράσεις (γιατί το έχω διαπιστώσει κι εκεί πρόσφατα...).

Μόλις καλομάθεις στις πολλές, βρίσκεσαι να θέλεις ακόμα περισσότερες!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , μετά από αρκετες μέρες χρήσης το κινητού, το κινήτό τα αξίξει και μετο παραπάνω τα λεφτά του, το μόνο που μπορώ να γράψω ως αρνητικό, έχεις ήδη γραφτεί και από άλλα μέλη είναι η κάμερα του που είναι μέτρια. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι πατώντας στις ρυθμίσεις - σχετικά με το τηλέφωνο - αριθμός μοντέλου μου βγάζει JY-G3 και σκέφτομαι ότι κανονικά δεν θα έπρεπε να λέει G3S ;Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό; μήπως έχει την ρομ του G3;
Link to comment
Share on other sites

Στις φωτό του site Jiayu πάντως, το G3s, φαίνεται ως G3 στην πίσω όψη (κάτω από την μπαταρία)

Σκέφτηκα μήπως να δεις τον Επεξεργαστή (μέσω AnTuTu) αλλα ακόμα και το G4 (που φοράει Τ επεξεργαστή) ως ΜΤ6589 εμφανίζεται...

Μάλλον λοιπον, δεν υπάρχουν αλλαγές οπτικές...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ας παραθέσω και εγώ μια άποψη (και το λέω αυτό γιατί αρκετοί από τους παράγοντες που εμπλέκονται στην επιλογή αυτή είναι καθαρά υποκειμενικοί) σαν κάποιος που... ζαχάρωνε και τα δύο (αν και τελικά κατέληξα στο G3S).

Υ

Δύο λοιπόν, νομίζω, από τους πλέον υποκειμενικούς παράγοντες είναι το μέγεθος της οθόνης και το συνολικό μέγεθος (και βάρος!) της συσκευής.

 

Οθόνη:

Κάποια μεγέθη πάνω από τις 5" μου φαινόντουσαν -και μου φαίνονται- υπερβολικά. Για τα δικά μου γούστα, το εύρος μεταξύ 4.5 και 5" είναι πολύ καλό για smartphone.

Επίσης ρόλο θεωρώ ότι παίζει και η ανάλυση. Όπως το βλέπω, κάτι αναλύσεις του τύπου 1920x1080 σε τέτοια μεγέθη οθόνης είναι απλώς overkill και καθαρά κόλπα του μάρκετινγκ. Απλώς επιβαρύνεις τη συνολική απόδοση όλης της συσκευής για να διαχειρισθεί μια ανάλυση από την οποία στην πράξη δεν πρόκειται να αντιληφθείς το κάτι παραπάνω.

Για να πω την αλήθεια, overkill θεωρώ και το 1280x720 που έχει το G3S, στις "μόλις" 4.5 ίντσες!

Εν πάση περιπτώσει, και αυτό και το W200 'σταματούν' στο 1280x720, οπότε όλα... καλά! :p

 

Όσο για το ίδιο το μέγεθος της οθόνης τώρα, βλέποντας το δικό μου G3S στις 4.5" και κάποια άλλα (π.χ. S4) στις 5", θεωρώ ότι τελικά... καθόλου δε θα με χάλαγε το μεγαλύτερο μέγεθος!

Αυτό βέβαια που πρέπει να έχει κανείς υπ' όψη του είναι ότι συνήθως τα... 'επώνυμα' τηλέφωνα καταφέρουν να έχουν αισθητά μικρότερο συνολικό μέγεθος και βάρος απ' ό,τι τα κινέζικα.

Οπότε με αυτό, περνάμε στο...

 

Μέγεθος και βάρος:

Το G3S ήδη ξενίζει λίγο με το μέγεθος (και βάρος) του. Εντάξει, συνηθίζεται έπειτα από λίγο.

Θα σου έλεγα να προσπαθήσεις να βρεις κάποια συσκευή (ή ίσως ακόμα και οποιοδήποτε άλλο... αντικείμενο) με διαστάσεις ανάλογες του (ακόμα μεγαλύτερου) W200 και να προσπαθήσεις να δεις / φανταστείς πώς θα είναι στο χέρι σου.

Αυτό τελικά θα μπορούσε να αποτελέσει αποτρεπτικό παράγοντα!

Από βάρος πάντως πρέπει -με βάση τουλάχιστον τις προδιαγραφές τους- να είναι τα ίδια.

 

Μάρκα:

Αν πριν αποκτήσω ένα από τα δύο, και με βάση μόνο τα όσα διάβαζα, με ρωτούσες "ThL ή Jiayu;", πιθανότατα θα σου απαντούσα πιο άνετα "ThL". *Εντελώς* υποκειμενικό και αυτό πάντως, καθώς και οι δύο φαίνονται να είναι καταξιωμένες μάρκες στην κινέζικη αγορά (προς την οποία έχουμε εν τέλει ελάχιστη πραγματική ορατότητα...). Πάντως το προϊόν της Jiayu, τώρα που το βλέπω από κοντά, είναι μια χαρά! :)

Το μόνο πραγματικά αρνητικό που έχω να προσάψω στην ThL είναι ότι οι τύποι αυτοί φαίνονται να έχουν μια... ψύχωση με μπαταρίες μικρής χωρητικότητας σε όλα τους τα μοντέλα!

 

Chipset:

O ΜΤΚ6859Τ του W200 αποτελεί ένα ουσιαστικό πλεονέκτημα, αλλά τώρα πλέον που θα κάνεις την αγορά, σε σχέση με μας τους... "παλιότερους", έχεις την επιλογή του G3S με τον ίδιο επεξεργαστή (τυχεράκια! :p)

 

 

Και πάμε τώρα σε κάποια πιο ουσιαστικά / αντικειμενικά συγκριτικά στοιχεία:

 

Το ένα από τα δύο πράγματα που με έπεισαν να προτιμήσω το G3S (έναντι μάλιστα πολλών άλλων εναλλακτικών) είναι το Gorilla Glass (ή έστω, κατά, πολλούς η κάποια κινέζικη εκδοχή του - δεν μπορώ να γνωρίζω ακριβώς, ελπίζω πάντως να είναι τουλάχιστον... Chimpanzee Glass! :lol:).

Έχοντας περάσει από smartphones με 'απλή' οθόνη και με το τελευταίο μου (πριν το Jiayu) να έχει Gorilla Glass, μπορώ να βεβαιώσω ότι είναι σημαντικό ατού, ακόμα και αν δε σκοπεύεις να το υποβάλλεις σε

τη χρήση (βίντεο από το "μικρό αδερφό" του G3S, αλλά ίδιο κατασκευαστικά, το G3)!

 

Το άλλο, ταυτόχρονα μειονέκτημα (το μόνο ίσως) του W200 και πλεονέκτημα του G3S είναι η μπαταρία!

Η 1800mAh μπαταρία αποτελεί ήδη μειονέκτημα για το μικρότερο W100, με "μόνο" 4.5", 960x540 ανάλυση και τον 'απλό' ΜΤΚ6589, οπότε δεν τολμώ καν να σκεφτώ τι θα συμβαίνει με το W200!

Πολύ περισσότερο μάλιστα που 'παγώνοντας' ένα unboxing video του W200 στο σημείο που μας επιδείκνυε τα περιεχόμενα του κουτιού, είδα με... φρίκη την μπαταρία να γράφει 1700 mAh! Ελπίζω τουλάχιστον να ήταν κάποιο μοντέλο προπαραγωγής και τα τωρινά να έχουν τουλάχιστον 1800...

Αντίθετα, η μπαταρία του G3S με 2750mAh είναι απλώς... κτηνώδης. Κάποιος -π.χ. σαν εμένα- που δεν κάνει και πολύ βαριά χρήση, απλώς... ξεχνάει να το φορτίσει!

 

Με βασικό -και ουσιαστικό- στοιχείο την μπαταρία (τα υπόλοιπα μπορείς να πεις ίσως ότι είναι περισσότερο ή λιγότερο υποκειμενικά) - και σε αρκετά μεγάλο βαθμό και το Gorilla (ή έστω "Gorilla") Glass, θα έλεγα ότι η μεταξύ των δύο σύγκριση "δείχνει" Jiayu G3S.

 

Πριν ξεχάσεις πάντως τις 5", θα σου πρότεινα να δεις και 1-2 άλλες επιλογές, όπως π.χ. το πολύ ενδιαφέρον Newman K1, ή το -ιδιαίτερα προσιτό, και μάλιστα από πιο 'γνωστή' μάρκα- ZTE V967s.

 

Δύσκολα διλήμματα - αλλά ευχάριστα, νομίζω! :D

 

Το μόνο που μπορώ να πω είναι ένα μεγάλο ευχαριστώ για τον χρόνο που σπατάλησες να γράψεις μια τόσο διεξωδική γνώμη. Είμαι σίγουρος ότι εκτός από μένα το post θα βοηθήσει και πολλούς άλλους :up:

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το κινητό (αν εξαιρέσω την έλλειψη ελληνικών), είναι εξαιρετικό από κάθε άποψη.

Βέβαια θα το πουλήσω για το g4 advance :-P

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το κινητό (αν εξαιρέσω την έλλειψη ελληνικών), είναι εξαιρετικό από κάθε άποψη.

Βέβαια θα το πουλήσω για το g4 advance :-P

 

το τηλέφωνο δεν έχει ελληνικά;;;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να αυξησω την ενταση στο μικροφωνο και στο ηχειο.

Αυτο που ρωτας σχολιαζεται εδω:

http://www.modaco.com/topic/362180-guidemtk-increase-speaker-volume-of-your-phone/

Επισης αν θυμαμαι καλα συζητιοταν και στο δικο μας Dual Sim+Android ,ριξε μια ματια, o " Kaloudis " εκανε καποιες προσπαθειες αλλα δεν ξερω τι απεγινε. Επικοινωνησε μαζι του με π.μ και ρωτησε τον.

Το κινητο σου ηρθε?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το THL W100...Ποια ειναι η αποψη σας? Με νοιαζει η αξιοπιστια κυριως μιας και χαρακτηριστικα ξερω οτι εχουν παρομοια θεωρητικα εκτος της μπαταριας που αυτουνου εδω ειναι τερας και της αναλυσης!:)

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα έπειτα από παρότρυνση συν-forum-ιτών.

έβαλα την παραγγελία στις 27 Ιουλίου βράδυ (ώρα Ελλάδας), και το παρέλαβα 07 Αυγούστου !

πολύ γρήγορα δηλαδή... το κινητό από λίγο σκάλισμα που του έκανα -γιατί παρήγγειλα πρώτα ενός συγγενή μου και είπα ότι το δικό μου θα είναι το δεύτερο που θα φέρω- δουλεύει άψογα, πολύ γρήγορο, υπέροχη αίσθηση οθόνης. Δεν ξέρω αν είναι έτσι τα iphone, αλλά στο samsung galaxy ace δεν το έχω!

 

πράγματι η κάμερα δεν είναι η καλύτερη, δεν βγάζει καλές φωτό και δεν έχει να κάνει με την ανάλυση της φωτογραφίας αλλά με την ποιότητα.

προσωπικά δεν με πειράζει, έχω φωτογραφική μηχανή για τις φωτογραφίες μου, για να μπαίνεις στο internet και να κάνεις τις κλήσεις σου είναι υπέροχο.

 

συνίσταται ανεπιφύλακτα , εγώ πάω για δεύτερη αγορά στις επόμενες ημέρες.

 

Για την ιστορία και για όσους δεν έχουν διαβάσει όλες τις σελίδες μιλάω για το συγκεκριμένο κινητό και το συγκεκριμένο site

http://www.minideal.net/jiayu-g3s-mtk6589-quad-core-android-4-1-3g-smart-phone-with-4-5-qhd-capacitive-touch-screen.html

 

μια ερώτηση μήπως ξέρει κάποιος, τι διαφορά μπορεί να έχει το παρακάτω κινητό από αυτό που τελικά πήρα την πρώτη φορά?

http://www.minideal.net/jiayu-g3s-phone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-quad-core-gps-4-5-ips-gorilla-glass.html

 

ρώτησα στο customer service αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα.

 

σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας, πράγματι μου βγήκαν σε καλό ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο φοραει τον Turbo επεξεργαστη που ειναι λιγο πιο γρηγορος αλλα και ελαφρως πιο ενεργοβορος.

Τωρα, το κατα ποσο δουλευει σωστα το κινητο θα το μαθουμε οταν το αγορασουν καποιοι γιατι ειναι προσφατο.

 

Παιδια τελικα εχει παρει κανεις σας καποιο handsfree της προκοπης σε μαυρο?

Το original δεν το θελω επειδη ειναι ασπρο..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το THL W100...Ποια ειναι η αποψη σας? Με νοιαζει η αξιοπιστια κυριως μιας και χαρακτηριστικα ξερω οτι εχουν παρομοια θεωρητικα εκτος της μπαταριας που αυτουνου εδω ειναι τερας και της αναλυσης!:)

 

Καμια απαντηση σε αυτο; Θελω να το παραγγειλω αμεσα για αυτο:)

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο φοραει τον Turbo επεξεργαστη που ειναι λιγο πιο γρηγορος αλλα και ελαφρως πιο ενεργοβορος.

Τωρα, το κατα ποσο δουλευει σωστα το κινητο θα το μαθουμε οταν το αγορασουν καποιοι γιατι ειναι προσφατο.

 

Παιδια τελικα εχει παρει κανεις σας καποιο handsfree της προκοπης σε μαυρο?

Το original δεν το θελω επειδη ειναι ασπρο..

 

Σωστά, δεν πρόσεξα τη λεπτομέρεια στον επεξεργαστή, μου φάνηκαν όλα ίδια τα χαρακτηριστικά.

και μια ακόμα ερώτηση.. παρόλο που το κινητό είναι rooted, τις εφαρμογές τις εγκαθιστά στη μνήμη του τηλεφώνου κι εγώ μεταφέρω κάποιες στη μνήμη της κάρτας (ένα παιχνίδι δηλαδή). το antivirus & task killer που έβαλα δεν με αφήνει να τα παω στη μνήμη της κάρτας. τα rooted κινητά δεν τα εγκαθιστούν όλα στη μνήμη της κάρτας? έχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να γίνεται έτσι ?

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομουν το J4 αλλα μολις ειδα το J3s

εχουν διαφορα στην τιμη 60 δολαρια στο μινιντιλ

δηλ πληρωνεις 60 για τις 4,7 ιντσες του j4 ή εχουν και αλες διαφορες?

Link to comment
Share on other sites

Τα παίρνω λίγο ανάποδα:

σκεφτομουν το J4 αλλα μολις ειδα το J3s

εχουν διαφορα στην τιμη 60 δολαρια στο μινιντιλ

δηλ πληρωνεις 60 για τις 4,7 ιντσες του j4 ή εχουν και αλες διαφορες?

Το G4 έχει καλύτερη κάμερα, τον Turbo τετραπύρηνο(αλλά εφόσον τώρα και το g3s "αναβαθμίστηκε" μάλλον δε μετράει αυτό), υποστηρίζει usb otg, λίγο μεγαλύτερη οθόνη, λίγο μεγαλύτερη μπαταρία, καλύτερο σχεδιασμό, πιο λεπτό. Αυτά πάνω κάτω ξέρω εγώ.

 

Καμια απαντηση σε αυτο; Θελω να το παραγγειλω αμεσα για αυτο:)

Σ' αυτό το τόπικ, όπως προείπαν και τα παιδιά, δε νομίζω να μην υποστηρίξουμε το g3s.

 

Το παρήγγειλα έπειτα από παρότρυνση συν-forum-ιτών.

έβαλα την παραγγελία στις 27 Ιουλίου βράδυ (ώρα Ελλάδας), και το παρέλαβα 07 Αυγούστου !

πολύ γρήγορα δηλαδή... το κινητό από λίγο σκάλισμα που του έκανα -γιατί παρήγγειλα πρώτα ενός συγγενή μου και είπα ότι το δικό μου θα είναι το δεύτερο που θα φέρω- δουλεύει άψογα, πολύ γρήγορο, υπέροχη αίσθηση οθόνης. Δεν ξέρω αν είναι έτσι τα iphone, αλλά στο samsung galaxy ace δεν το έχω!

 

πράγματι η κάμερα δεν είναι η καλύτερη, δεν βγάζει καλές φωτό και δεν έχει να κάνει με την ανάλυση της φωτογραφίας αλλά με την ποιότητα.

προσωπικά δεν με πειράζει, έχω φωτογραφική μηχανή για τις φωτογραφίες μου, για να μπαίνεις στο internet και να κάνεις τις κλήσεις σου είναι υπέροχο.

 

συνίσταται ανεπιφύλακτα , εγώ πάω για δεύτερη αγορά στις επόμενες ημέρες.

 

Για την ιστορία και για όσους δεν έχουν διαβάσει όλες τις σελίδες μιλάω για το συγκεκριμένο κινητό και το συγκεκριμένο site

http://www.minideal.net/jiayu-g3s-mtk6589-quad-core-android-4-1-3g-smart-phone-with-4-5-qhd-capacitive-touch-screen.html

 

μια ερώτηση μήπως ξέρει κάποιος, τι διαφορά μπορεί να έχει το παρακάτω κινητό από αυτό που τελικά πήρα την πρώτη φορά?

http://www.minideal.net/jiayu-g3s-phone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-quad-core-gps-4-5-ips-gorilla-glass.html

 

ρώτησα στο customer service αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα.

 

σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας, πράγματι μου βγήκαν σε καλό ! ;)

 

Με γεια σου φίλε μου! Εγώ δυστυχώς το παρήγγειλα δυο μέρες μετά κι ακόμη περιμένω.. Ούτε χαρτάκι έχει έρθει ακόμη... :(

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα και εγω το T απο minideal αλλα δεν ειχε επιλογη να του γραψεις να σου βαλουν τα Ελληνικα. Τους το εγραψα στα notes της πληρωμης αλλα δε μου εστειλαν καποιο confirmation πτι θα τα περασουν.. Λετε να εχω θεμα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...