Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοώ "κατέβασε το GPS status". Τι δεν καταλαβαίνεις;

Πρέπει όλοι να έχουν GPS navigator για να ελέγξουν το δέκτη τους;

Φιλε μου junglist εγω δεν το εχω εγκαταστησει φοβουμενος ασυμβασια με το igo primo που εχω ηδη εγκατεστημενο, ομως εδω ο φιλος μας για το gps status άλλοιως μας τα λεει..

 

Παιδια το mobiluncle gps tool for MTK που αναφερεται στο post 1938 του g4 το εχει δοκιμασει κανεις στα δικα μας?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου junglist εγω δεν το εχω εγκαταστησει φοβουμενος ασυμβασια με το igo primo που εχω ηδη εγκατεστημενο, ομως εδω ο φιλος μας για το gps status άλλοιως μας τα λεει..

 

Παιδια το mobiluncle gps tool for MTK που αναφερεται στο post 1938 του g4 το εχει δοκιμασει κανεις στα δικα μας?

 

Τπ εχω δοκιμάσει εγώ και κάνει αυτό που κάνει και το στάτους, με διαφορά ό, τι μπορείς να κάνεις εγκατάσταση ρομ, να περάσεις ρεκαβερι κ χίλια δυο άλλα πράγματα.

 

Επίσης το jiayu. Es έχει βγάλει εφαρμογή που σου δείχνει τις διαθέσιμες ενημερώσεις κλπ. Την είχαν εγκατεστημενη σε μια ρομ που δοκίμασα κ τη κράτησα μπακαπ, να την ανεβάσω στο mediafire;

Link to comment
Share on other sites

Τπ εχω δοκιμάσει εγώ και κάνει αυτό που κάνει και το στάτους, με διαφορά ό, τι μπορείς να κάνεις εγκατάσταση ρομ, να περάσεις ρεκαβερι κ χίλια δυο άλλα πράγματα.

 

Επίσης το jiayu. Es έχει βγάλει εφαρμογή που σου δείχνει τις διαθέσιμες ενημερώσεις κλπ. Την είχαν εγκατεστημενη σε μια ρομ που δοκίμασα κ τη κράτησα μπακαπ, να την ανεβάσω στο mediafire;

Αρα με το mobiluncle tool δεν ειδες κατι σπουδαιο, αν καταλαβα καλα..

Οσο για το αλλο, "δωσε ψωμι στο λαο"..:)

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Αρα με το mobiluncle tool δεν ειδες κατι σπουδαιο, αν καταλαβα καλα..

Οσο για το αλλο, "δωσε ψωμι στο λαο"..:)

 

Απεναντίας με κάτι πειραγματακια που έχει για το gps, κλειδώνει(που κ που) έχει όλα αυτά που κάνουν οι εφαρμογές που βάζετε κ πολλά άλλα.

Επίσης η εφαρμογή του jiayu. Es συνεργάζεται κ με αυτό.

 

 

https://dl-web.dropbox.com/get/Apps/jiayu.zip?w=AACQpysMZT59igv7dgTkM8K1PonCGdvoE9EK3Wb9A3OeJg

Link to comment
Share on other sites

Απεναντίας με κάτι πειραγματακια που έχει για το gps, κλειδώνει(που κ που) έχει όλα αυτά που κάνουν οι εφαρμογές που βάζετε κ πολλά άλλα.

Δεν ξερω, μεχρι τωρα εχω σαφεις ενδειξεις περι καλης λειτουργιας (του δικου μου) του GPS. Οπως εγραψα και παραπανω, περιμενω ναρθει η βαση για να το στηριξω οπως πρεπει (γιατι αλλοιως..κανει τουμπα..) και να το τεσταρω εμπεριστατωμενα...

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου junglist εγω δεν το εχω εγκαταστησει φοβουμενος ασυμβασια με το igo primo που εχω ηδη εγκατεστημενο, ομως εδω ο φιλος μας για το gps status άλλοιως μας τα λεει..

 

Παιδια το mobiluncle gps tool for MTK που αναφερεται στο post 1938 του g4 το εχει δοκιμασει κανεις στα δικα μας?

 

Ασυμβατοτητα δεν έχει με κανέναν πλοηγό, γιατί απλά κάνει ανίχνευση και κλείδωμα δορυφόρων.

Ίσα ίσα που βοηθάει οποιο πλοηγό ανοιξεις μετά γιατί βρίσκει έτοιμο το κλείδωμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ενα βιντεακι για το κλειδωμα του GPS. Οπως εχω ξαναγραψει χρησιμοποιω Igo Primo και faster GPS. Σε ανοιχτο χωρο που τον ξερει (το σπιτι μου) κλειδωνει σε 7-8 δευτερολεπτα περιπου απο την ωρα που ανοιγει ο navigator:

 

 

Φιλε junglist ισως το δοκιμασω καποια στιγμη, για την ωρα ομως ειμαι ικανοποιημενος απο την λειτουργια του. Ευχαριστω για την πληροφορηση.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ο συνδεσμος του ντροπμποξ που εβαλα,με την εφαρμογη της jiayu,λειτουρει κανονικα;

ή να το ανεβασω πουθενα αλλου;

 

 

loipon,εψαξα λιγο και βρηκα 2 ενδιαφεροντα μηνυματα.

 

1) To all members with GPS not getting a fix on the satellites with the V1277 (6577) in a reasonable time I have the answer and it does not require anything but a screw driver and cleaning fluid.

No rooting is required or messing about with the gps config.

Firstly remove the back cover.

There are 4 screws holding the housing remove them and unclip the rear housing .

Take anti static precautions i.e ground yourself.

Use alcohol or another circuit board cleaner and clean all the contacts on both the main body of the phone and housing, Job done.

Before I did this I could not even get a fix on the gps satellites outside , I can get a fix in the living room.

I think the problem lies with the production environment of these phone not being as clean as the major manufacturers dirt and oxides in the air, I use to work as a debug engineer on mobile phones at Motorola, well at least its came in handy.

Probably a fix for most china based phones

 

 

 

2)The JIAYU G3 has a bad GPS Antenna, so it is a hardware problem in some G3 devices. Not all of them have this antenna hardware problem....

You can not solve the GPS reception problem in your G3 it via any software or firmware update... Return for a better one or accept the problem

 

Unfortunately I found that the Jiayu G3 has a a bad 3G Antenna, this means JIAYU needs to be close to a radiotower from your telco operator to work.

The G3 reception of radio signals is not very good.

 

Summarizing the antennas in the Jiayu G3 are crap and do not work very well for some reason....

 

On the other hand design, screen etc, of the G3 are very good, bat life is OK. ( you can run skype/video for about 3 hours before the battery dies...)

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

Απεναντίας με κάτι πειραγματακια που έχει για το gps, κλειδώνει(που κ που) έχει όλα αυτά που κάνουν οι εφαρμογές που βάζετε κ πολλά άλλα.

Επίσης η εφαρμογή του jiayu. Es συνεργάζεται κ με αυτό.

 

 

https://dl-web.dropbox.com/get/Apps/jiayu.zip?w=AACQpysMZT59igv7dgTkM8K1PonCGdvoE9EK3Wb9A3OeJg

Σε μενα βγαζει error..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ο συνδεσμος του ντροπμποξ που εβαλα,με την εφαρμογη της jiayu,λειτουρει κανονικα; ή να το ανεβασω πουθενα αλλου;

loipon,εψαξα λιγο και βρηκα 2 ενδιαφεροντα μηνυματα.

To all members with GPS not getting a fix on the satellites with the V1277 (6577)...

 

1. O σύνδεσμος δεν αντιγράφηκε σωστά

2. Αφορά στο "σκέτο" G3, με τον 6577 - το G3s έχει άλλο ΜΤΚ, νεώτερο (6589 και 6589Τ)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα απεκτησα την πρωτη μου γρατσουνια, στην οθονη.

Το ειχα μεσα σε ενα polybag μεσα στη τσαντα της θαλασσας, δηλαδη αρκετα "δυσκολο" περιβαλλον αλλα οχι και τιποτα αδιανοητο. Ωραιο gorilla, να το χαιρομαστε :p

Οποτε, οσοι πιστοι των screen protectors, προσελθετε...!

 

 

Το GPS δουλευει και σε εμενα κομπλε με το παλιο firmware που φοραω (15/5). Κλειδωνει αμεσα, σε μερικα δευτερολεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι ξαφνικά η κάρτα μνήμης τα έπαιξε. Μια εβδομάδας κάρτα ήταν. Ωραί;α η κινγκστον μας υποχρέωσε. Η αφελής μου ερώτηση είναι, φταει το κινητό μας (by the way έχω μείνει καταευχαριστημενος) η η κάρτα? Χάθηκαν και ολές οι φωτο.

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι ξαφνικά η κάρτα μνήμης τα έπαιξε. Μια εβδομάδας κάρτα ήταν. Ωραί;α η κινγκστον μας υποχρέωσε. Η αφελής μου ερώτηση είναι, φταει το κινητό μας (by the way έχω μείνει καταευχαριστημενος) η η κάρτα? Χάθηκαν και ολές οι φωτο.

 

Δεν έχουν εφορου ζωής εγγύηση αυτές;

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι ξαφνικά η κάρτα μνήμης τα έπαιξε. Μια εβδομάδας κάρτα ήταν. Ωραί;α η κινγκστον μας υποχρέωσε. Η αφελής μου ερώτηση είναι, φταει το κινητό μας (by the way έχω μείνει καταευχαριστημενος) η η κάρτα? Χάθηκαν και ολές οι φωτο.

Το κινητο πως να φταίει για τη κάρτα σιμ. Καποιο θεμα η καρτουλα είχε προφανώς

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

 

Το GPS δουλευει και σε εμενα κομπλε με το παλιο firmware που φοραω (15/5). Κλειδωνει αμεσα, σε μερικα δευτερολεπτα.

Τζωρτζ λες η δικια μας η φουρνια να βγηκε η καλη?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Τζωρτζ λες η δικια μας η φουρνια να βγηκε η καλη?

Αν και εχω το G4 και μενα με τα διάφορα κόλπα κλειδώνει άμεσα σε λίγα δευτερα πλέον, Δε νομιζω οτι αυτο ειναι το θεμα αλλα οτι σε διαδρομη χανει ευκολα δορυφορους στιγμιαια και χάνει πορεία. Για ελέγξτε σε καποια διαδρομη να το δείτε. Γιατι στο κλειδωμα μια χαρά στη διαδρομη ομως...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω το G4 και μενα με τα διάφορα κόλπα κλειδώνει άμεσα σε λίγα δευτερα πλέον, Δε νομιζω οτι αυτο ειναι το θεμα αλλα οτι σε διαδρομη χανει ευκολα δορυφορους στιγμιαια και χάνει πορεία. Για ελέγξτε σε καποια διαδρομη να το δείτε. Γιατι στο κλειδωμα μια χαρά στη διαδρομη ομως...

Αν διαβασεις μερικα post πιο πισω, θα δεις στο 668 που αναφερομαι στην πλοηγηση, οτι τα παει μια χαρα.

Απλα καποια ατομα αναφερθηκαν στην δυσκολια κλειδωματος.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα. Πήγα να κάνω factory reset το κινητό, και ενώ έκλεισε μια χαρά, όταν ξανάνοιξε μπήκε σε μια ασταμάτητη διαδικασία σαν αυτή:

http://www.youtube.com/watch?v=ZimDXjnEaeA

Στην αρχή απογοητεύτηκα λίγο, μετά όμως το έψαξα λίγο στο ίντερνετ και κατάφερα να μπω σε ένα κινέζικο μενού στο κινητό. Αλλά από εκεί και πέρα δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω και πώς και φοβάμαι μην κάνω καμιά γκάφα.. Ξέρει κανείς να με σώσει; :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα. Πήγα να κάνω factory reset το κινητό, και ενώ έκλεισε μια χαρά, όταν ξανάνοιξε μπήκε σε μια ασταμάτητη διαδικασία σαν αυτή:

http://www.youtube.com/watch?v=ZimDXjnEaeA

Στην αρχή απογοητεύτηκα λίγο, μετά όμως το έψαξα λίγο στο ίντερνετ και κατάφερα να μπω σε ένα κινέζικο μενού στο κινητό. Αλλά από εκεί και πέρα δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω και πώς και φοβάμαι μην κάνω καμιά γκάφα.. Ξέρει κανείς να με σώσει; :(

 

αυτο το σχολιο,το δοκίμασες;

 

thnx removing the battery conecting the phone on usb and pressing several times vol - and power button replacing the battery back and switch-it on,worked for me without adb tolls.Grazie mille
Link to comment
Share on other sites

Σημερα απεκτησα την πρωτη μου γρατσουνια, στην οθονη.

Το ειχα μεσα σε ενα polybag μεσα στη τσαντα της θαλασσας, δηλαδη αρκετα "δυσκολο" περιβαλλον αλλα οχι και τιποτα αδιανοητο. Ωραιο gorilla, να το χαιρομαστε :p

Οποτε, οσοι πιστοι των screen protectors, προσελθετε...!

 

Το χειροτερο περιβαλλον ειναι να εχεις το κινητο χωρις protector σε 'polybag' στην παραλια που ειναι τιγκα στην αμμο. Δεν μπορω να φανταστω ευκολα βασικα χειροτερο περιβαλλον.

 

Και gorilla glass MY ***, δεν ειναι λιγα τα S3 που εχω δει με κατι γρατζουνιες ΝΑ.

 

ΠΑΝΤΑ screen protector.

 

 

 

Παιδιά έχω θέμα. Πήγα να κάνω factory reset το κινητό, και ενώ έκλεισε μια χαρά, όταν ξανάνοιξε μπήκε σε μια ασταμάτητη διαδικασία σαν αυτή:

http://www.youtube.com/watch?v=ZimDXjnEaeA

Στην αρχή απογοητεύτηκα λίγο, μετά όμως το έψαξα λίγο στο ίντερνετ και κατάφερα να μπω σε ένα κινέζικο μενού στο κινητό. Αλλά από εκεί και πέρα δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω και πώς και φοβάμαι μην κάνω καμιά γκάφα.. Ξέρει κανείς να με σώσει; :(

 

Μπαινεις δηλαδη σε factory recovery?

Μηπως ειχες εγκαταστησει CWM;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...