Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατανοητός έγινες απλά εγώ ίσως δε τα έγραψα καθαρά. Θα προσπαθήσω και πάλι με την επιφύλαξη ότι η δικιά μου εμπειρία είναι για το G3N με 4.0.4 και 4.1.2.

Όταν είχα την 4.0.4 είχα ακριβώς την ίδια συμπεριφορά που περιγράφεις, δηλαδή έπαιρνα οπτική αναφορά και όχι ακουστική. Εγώ είμαι ακριβώς το αντίθετο από εσένα αφού δεν ήθελα την ακουστική αναφορά.

Όταν έβαλα την 4.1.2 κάθε φορά που έπαιρνα αναφορά είχα και ακουστική μαζί με την οπτική. Μάλιστα ήταν ο ίδιος ήχος με αυτόν που είχα για τα εισερχόμενα sms. Διαβάζοντας αρκετά forums έκανα το εξής για μην έχω ηχητική αναφορά:

από τα system settings-->audio profiles έβαλα το system notification ως silent. Μετά από τη μέσα από το stock sms app επέλεξα notification τον ήχο που ήθελα. Δυστυχώς πρόσφατα άλλαξα πίσω σε 4.0.4 από 4.1.2 και δε μπορώ να δώ ακριβώς τα menus όμως αν μου πεις τι ρυθμίσεις έχεις για notifications από το system settings-->audio profiles μπορώ να σου πώ αν είναι το ίδιο.

 

*edit* είναι πολύ πιθανό η 4.2.1 να είναι όπως η 4.0.4 όπου by default τα μηνύματα που στέλνει η εταιρεία κινητής όπως π.χ. delivery reports να μην έχουν ηχητική αναφορά. Στην 4.1.2 είχαν ηχητική αναφορά by default.

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Το θεμα ειναι αρκετα μπερδεμενο στο τηλεφωνο μου γιατι εχω εγκαταστησει και το GoSMS (μονο και μονο για να εχω 160 χαρακτηρες στα εξερχομενα) οπότε default notifications, custom notifications, gosms notifications, αστα να πανε..Βρισκω ηχητικη επιβεβαιωση αποστολης αλλα αυτο δεν ειναι επιβεβαιωση αναφορας.

Ειμαι στη Wind (Q), ομως, αν δεν εχει ηχητικη αναφορα η εταιρεια, πως γινεται να ειχε στο προηγουμενο κινητο μου (οχι Android) ??

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Το θεμα ειναι αρκετα μπερδεμενο στο τηλεφωνο μου γιατι εχω εγκαταστησει και το GoSMS (μονο και μονο για να εχω 160 χαρακτηρες στα εξερχομενα) οπότε default notifications, custom notifications, gosms notifications, αστα να πανε..Βρισκω ηχητικη επιβεβαιωση αποστολης αλλα αυτο δεν ειναι επιβεβαιωση αναφορας.

Ειμαι στη Wind (Q), ομως, αν δεν εχει ηχητικη αναφορα η εταιρεια, πως γινεται να ειχε στο προηγουμενο κινητο μου (οχι Android) ??

 

sorry και πάλι τα ελληνικά μου δε με βοηθάνε...:)

η ηχητική αναφορά δεν εξαρτάται από την εταιρεία αλλά από το κινητό/ROM/android version όπως σωστά λες.

Απλά η 4.0.4 δεν δίνει ηχητική αναφορά για τέτοια μηνύματα ενώ η 4.1.2 δίνει. Το ίδιο ισχύει και για μηνύματα μετά από μια συνομιλία που πολλές εταιρίες σου στέλνουν το υπόλοιπο. Στην 4.0.4 δεν είχε ηχητική αναφορά ενώ στην 4.1.2 είχε.

 

Από περιέργεια στο system settings-->audio profiles-->general στο default notification μήπως είναι στο silent?

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι μετρια. Θελεις να ανεβασω κανενα δειγμα? Αν ναι, πες σε τι συνθηκες. :)

 

edit:

Δεν ξερω αν το ειδατε, αλλα εχει promotion για τα μελη του myphone στο κινητο μας, στα 179,99$ και μαλιστα απο τερμα επαγγελματιες και αξιοπιστο site!

http://www.geekbuying.com/promotion/myphone

Πραγμα που σημαινει πως με σημερινη ισοτιμια η αξια του σε euro ειναι 138,37!!! Τρεχάτε!

 

Ξέρει κανείς αν στέλνουν μαζί κ θήκη κ φιλμακι;

Επίσης αν η 16 άρα κάρτα π δίνουν είναι Γρηγόρη πχ class 6 κ πάνω;

Τέλος τι αλλά συμπραγκαλα να πάρω μαζί,προτάσεις;:p:rolleyes:

 

Τέλος , αφού μας κάνουν προμο τα παιδιά να τους στηρίξουμε..:cool:

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στέλνουν μαζί κ θήκη κ φιλμακι;

Επίσης αν η 16 άρα κάρτα π δίνουν είναι Γρηγόρη πχ class 6 κ πάνω;

Τέλος τι αλλά συμπραγκαλα να πάρω μαζί,προτάσεις;:p:rolleyes:

 

Τέλος , αφού μας κάνουν προμο τα παιδιά να τους στηρίξουμε..:cool:

 

Eχει θηκη και φιλμακι στα 4,7$

 

Μπορει να σου βαλουν κιολας μεσα, και ας μην στο λεει στην περιγραφη. Aλλα εγω πηρα εξτρα θηκες απο δω:

 

http://www.antelife.com

 

Ηρθαν λιγο στραπατσαρισμενες, αλλα wtf, 70 λεπτα η μια εχει. Θα παραγγειλω παλι κανα screen protector να εχω καβαντζα και καμια εξτρα μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

Eχει θηκη και φιλμακι στα 4,7$

 

Μπορει να σου βαλουν κιολας μεσα, και ας μην στο λεει στην περιγραφη. Aλλα εγω πηρα εξτρα θηκες απο δω:

 

http://www.antelife.com

 

Ηρθαν λιγο στραπατσαρισμενες, αλλα wtf, 70 λεπτα η μια εχει. Θα παραγγειλω παλι κανα screen protector να εχω καβαντζα και καμια εξτρα μπαταρια!

 

βασικά με ενδιαφέρει να εφαρμόζει καλά η θήκη (τόσα λεφτά θα μ βγει το κινεζάκι :lol:) κ το φιλμάκι να είναι καλής ποιότητας (να μη φαίνονται δαχτυλιές, γρατσουνιές κλπ)

η καρτούλα δε μπορώ να καταλάβω τι κλάσης είναι..:(

Specification

   Capacity: 16GB
   Comes with Adapter and Case
   Reading speed: 3.4MB/S
   Writing speed: 4.2MB/S

 

μλκιες λέω το είχε σε ερώτηση είναι class 6..

είναι ανεκτή ή να τσιμπίσω μια 10άρα (class 10)?

Edited by ntopas

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

βασικά με ενδιαφέρει να εφαρμόζει καλά η θήκη (τόσα λεφτά θα μ βγει το κινεζάκι :lol:) κ το φιλμάκι να είναι καλής ποιότητας (να μη φαίνονται δαχτυλιές, γρατσουνιές κλπ)

η καρτούλα δε μπορώ να καταλάβω τι κλάσης είναι..:(

Specification

   Capacity: 16GB
   Comes with Adapter and Case
   Reading speed: 3.4MB/S
   Writing speed: 4.2MB/S

 

Ξεχνα την καρτα απο Κινα και παρε απο εδω.

Το screen protector που μου εστειλαν απο το merimobiles καλο ειναι, αλλα κατσε, μην τα θες και ολα δικα σου, δαχτυλιες φαινονται.

Εκτος αν παρεις το ακριβο που εχει 5-6-7€ να μας πεις και εμας αν ειναι καλο!

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνα την καρτα απο Κινα και παρε απο εδω.

Το screen protector που μου εστειλαν απο το merimobiles καλο ειναι, αλλα κατσε, μην τα θες και ολα δικα σου, δαχτυλιες φαινονται.

Εκτος αν παρεις το ακριβο που εχει 5-6-7€ να μας πεις και εμας αν ειναι καλο!

 

φίλε αν βρεις κάνα καλό στείλε λινκ κ παραγγέλνω και για τους δυό μας..

κ εγώ αθήνα είμαι (δυστυχώς)

 

απλώς θεωρώ ότι μια ικανοποιητική θήκη + φιλμάκι από την αρχή δίνουν άλλο αέρα στα κινητάκια..

 

επομένως παραγγέλνουμε το κινητό από geekbuying? μαζί με

"Universal 360 Degree Rotatable Suction Cup Swivel Mount Car Windshield Holder Stand Cradle For Cell Phone/iPhone/iPad/PDA/MP3/MP4 EUR 3.85"

κ τα υπόλοιπα από αλλού?

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ χθες βράδυ από minideal, με singapore post. :up:

 

Αφού ξεπέρασα τους ενδοιασμούς μου για πιο επώνυμη συσκευή, τελικά κατέληξα σε αυτή που εξ αρχής μου άρεσε περισσότερο και είχε το καλύτερο value for money. Το πήρα σε μαύρο, γιατί γενικά ως χρώμα μου αρέσει περισσότερο από το γκρι, που είναι πολύ ουδέτερο. Ελπίζω σε καμιά 15αριά μέρες να το έχω στα χέρια μου...

 

Καμιά καλύτερη θήκη δε μπορούν να βάλουν αυτοί στο minideal ως δώρο, ρε παιδιά? Παραείναι άθλια αυτή η πράσινη-λαχανί με τα τετραγωνάκια

:grin:

Ελπίζω η μαύρη που παραγγέλνεις έξτρα να είναι πιο αξιοπρεπής. Έπρεπε να είχαν διαθέσιμη για παραγγελία και κάποια δερμάτινη.

Edited by Daffy7
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ χθες βράδυ από minideal, με singapore post. :up:

 

Αφού ξεπέρασα τους ενδοιασμούς μου για πιο επώνυμη συσκευή, τελικά κατέληξα σε αυτή που εξ αρχής μου άρεσε περισσότερο και είχε το καλύτερο value for money. Το πήρα σε μαύρο, γιατί γενικά ως χρώμα μου αρέσει περισσότερο από το γκρι, που είναι πολύ ουδέτερο. Ελπίζω σε καμιά 15αριά μέρες να το έχω στα χέρια μου...

 

Καμιά καλύτερη θήκη δε μπορούν να βάλουν αυτοί στο minideal ως δώρο, ρε παιδιά? Παραείναι άθλια αυτή η πράσινη-λαχανί με τα τετραγωνάκια

:grin:

Ελπίζω η μαύρη που παραγγέλνεις έξτρα να είναι πιο αξιοπρεπής. Έπρεπε να είχαν διαθέσιμη για παραγγελία και κάποια δερμάτινη.

 

Το γκρι ειναι πιο ομορφο!

 

Πολυ καλο, αλλα να μην περιμενετε πολλα απο τη φωτογραφικη ε; :p

 

φίλε αν βρεις κάνα καλό στείλε λινκ κ παραγγέλνω και για τους δυό μας..

κ εγώ αθήνα είμαι (δυστυχώς)

 

απλώς θεωρώ ότι μια ικανοποιητική θήκη + φιλμάκι από την αρχή δίνουν άλλο αέρα στα κινητάκια..

 

επομένως παραγγέλνουμε το κινητό από geekbuying? μαζί με

"Universal 360 Degree Rotatable Suction Cup Swivel Mount Car Windshield Holder Stand Cradle For Cell Phone/iPhone/iPad/PDA/MP3/MP4 EUR 3.85"

κ τα υπόλοιπα από αλλού?

 

Eγω εχω απόλα :p

 

Θηκες εχω 4, 1 που ηρθε 'δωρο' με το κινητο, 2 που πηρα απο antelife και 1 που εκανα τη βλακεια και παρηγγειλα απο ebay, πριν τις βρω φτηνες απο antelife.

Σιλικονης ειναι, σχετικα καλα καθονται, δεν εχω παραπονο.

 

Κηνυγαω να βρω κανα καλο pouch ομως, μιας και το βαζω συνηθως σε τσαντακι και γινεται χαμος.

 

Οποιος εχει καμια ιδεα, την ριχνει.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ή να μη βαριέμαι κ να το κάνω καλά...:p

 

σημειοτέων ότι το blade m αλλάζει τις ρομ για πλάκα..

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

ή να μη βαριέμαι κ να το κάνω καλά...:p

 

σημειοτέων ότι το blade m αλλάζει τις ρομ για πλάκα..

 

Rom δεν υπαρχουν εδω, μονο το gravitybox mod (ψαχτο στο XDA)

Link to comment
Share on other sites

Rom δεν υπαρχουν εδω, μονο το gravitybox mod (ψαχτο στο XDA)

 

διάβασα στο παρόν νήμα ότι κάποιοι είχαν θέματα, να προτιμίσω να το πάρω "ετοιμο":(

Edited by ntopas
ορθογραφικό..

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Το γκρι ειναι πιο ομορφο!

 

Πολυ καλο, αλλα να μην περιμενετε πολλα απο τη φωτογραφικη ε; :p

Γούστα είναι αυτά. Εμένα πάλι το γκρι δε μου κάνει κλικ. Όχι μόνο για το κινητό, αλλά και για ρούχα, αυτοκίνητα, κτλ, το θεωρώ μίζερο σαν χρώμα. Ελπίζω πάντως να συμφωνείς ότι η πρασινολαχανί θήκη είναι λείαν επιεικώς τραγική. :lol:

Η φωτογραφική δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα.

 

Παρεπιμπτόντως, θα μου λύσει κάποιος την απορία για το πως προφέρεται η μάρκα του κινητού (Jiayu)? Γιάγου ?

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά. Εμένα πάλι το γκρι δε μου κάνει κλικ. Όχι μόνο για το κινητό, αλλά και για ρούχα, αυτοκίνητα, κτλ, το θεωρώ μίζερο σαν χρώμα. Ελπίζω πάντως να συμφωνείς ότι η πρασινολαχανί θήκη είναι λείαν επιεικώς τραγική. :lol:

Η φωτογραφική δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα.

 

Παρεπιμπτόντως, θα μου λύσει κάποιος την απορία για το πως προφέρεται η μάρκα του κινητού (Jiayu)? Γιάγου ?

 

se ftiaksa http://translate.google.com/#auto/en/jiayu

 

τώρα για το ρουτάρισμα, π ρώτησα..

παίζει να είναι μπελαλής αυτός ο κινέζος??

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά. Εμένα πάλι το γκρι δε μου κάνει κλικ. Όχι μόνο για το κινητό, αλλά και για ρούχα, αυτοκίνητα, κτλ, το θεωρώ μίζερο σαν χρώμα. Ελπίζω πάντως να συμφωνείς ότι η πρασινολαχανί θήκη είναι λείαν επιεικώς τραγική. :lol:

Η φωτογραφική δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα.

 

Παρεπιμπτόντως, θα μου λύσει κάποιος την απορία για το πως προφέρεται η μάρκα του κινητού (Jiayu)? Γιάγου ?

 

εγω την προφερω Τζιαγιου,κινεζικη ειναι μην ψαχνεις εκτος αν ξερεις Κινεζο να σου το πει

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω πάντως να συμφωνείς ότι η πρασινολαχανί θήκη είναι λείαν επιεικώς τραγική. :lol:

Παρεπιμπτόντως, θα μου λύσει κάποιος την απορία για το πως προφέρεται η μάρκα του κινητού (Jiayu)? Γιάγου ?

 

Μπα, δεν εχεις δει καφε ανοιχτη απο κοντα :p

Οσο για την προφορα: http://translate.google.com/?hl=el#ja/en/jiayu

Κλικ στο ηχειακι :lol::lol::lol::lol: (το ξερω οτι δεν ειναι ιαπωνικα, αλλα... :lol::lol: )

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε ενα γρήγορο για αρχή:

 

http://i153.photobucket.com/albums/s238/GeorgTs/jiayu_zpsd960023c.png

 

 

https://www.dropbox.com/s/4tujdpp0gcbdkhb/jiayu.png

 

σύντομα και αλλα

Link to comment
Share on other sites

τώρα για το ρουτάρισμα, π ρώτησα..

παίζει να είναι μπελαλής αυτός ο κινέζος??

 

αυτα συμβαίνουν συνεχώς, οταν δεν ασχολείστε να διαβάσετε μερικες σελιδες πιο πίσω :mad:

 

τα Jiayu ΕΙΝΑΙ ROOTed ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ

και απλα πληρώνετε τζαμπα λεφτα εκει που τα αγοραζετε, για να σας τα ξανα-ρουταρουν :lol::lol::lol:

 

τελικα μας εχουν πιασει Αμερικανακια οι Κινεζοι :p

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

αυτα συμβαίνουν συνεχώς, οταν δεν ασχολείστε να διαβάσετε μερικες σελιδες πιο πίσω :mad:

 

τα Jiayu ΕΙΝΑΙ ROOTed ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ

και απλα πληρώνετε τζαμπα λεφτα εκει που τα αγοραζετε, για να σας τα ξανα-ρουταρουν :lol::lol::lol:

 

τελικα μας εχουν πιασει Αμερικανακια οι Κινεζοι :p

 

Ισχύει κάτι τέτοιο για το ρουταρισμα;

Το παρόν νήμα το έχω λειωσει κ όχι μόνο αυτό,αλλά δεν είχα προσέξει κάτι τέτοιο..:O

 

Thx anyway,

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κάτι τέτοιο για το ρουταρισμα;

Το παρόν νήμα το έχω λειωσει κ όχι μόνο αυτό,αλλά δεν είχα προσέξει κάτι τέτοιο..:O

 

Thx anyway,

 

Εκείνο το ιδιο ποστ, το ειχα ποσταρει στα thread των Jiayu G2S, του G3S και του G4 (οχι στο G2, ουτε στο G3 το απλό που θελουν ρουταρισμα)

 

εγω προσωπικα εχω αγοράσει ενα G3 το απλό (που εκανα ροοτ) και 3 G2S που ΔΕΝ χρειάστηκε να ρουταρω

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί το πήρα, εχθες μου έδειξε κδ αεροδρομιου και σήμερα έφτασε στη χαλκιδική,13 μέρες έκανε να έρθει. Σαν πρώτη εντύπωση το κινητο έιναι πιο στιβαρο στην κατασκευή από το αμόι Ν821 που χρησιμοποιώ και λιγο πιο χοντρο λόγω μπαταρίας. Μου έκαναν δώρο μια θήκη σκούρο μπλε. Όμορφο τηλέφωνο, λίγο που πρόλαβα να συγκρίνω φωτογραφιες του ίδιου τοπίου μεταξύ των δυο κινητων θεωρώ ότι ο αμόι βγάζει καλύτερες.

Επίσης είχε περασμένα τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στέλνουν μαζί κ θήκη κ φιλμακι;

Επίσης αν η 16 άρα κάρτα π δίνουν είναι Γρηγόρη πχ class 6 κ πάνω;

Τέλος τι αλλά συμπραγκαλα να πάρω μαζί,προτάσεις;:p:rolleyes:

 

Τέλος , αφού μας κάνουν προμο τα παιδιά να τους στηρίξουμε..:cool:

 

Η κάρτα είναι class 4, από εκεί την πήρα.

 

Σήμερα ήρθε και η μπαταρία... και το τηλέφωνο απλά τα σπάει!!! Δεν έχω λόγια... Τώρα θα βάλω και έναν custom launcher και όλα τέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια στο system settings-->audio profiles-->general στο default notification μήπως είναι στο silent?

settings-audio profiles-general-default notification=ειναι τσεκαρισμενος καποιος ηχος, οχι το silent.

Μαλλον το 4.2.1 φταιει..

Σ ευχαριστω για τη βοηθεια.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

settings-audio profiles-general-default notification=ειναι τσεκαρισμενος καποιος ηχος, οχι το silent.

Μαλλον το 4.2.1 φταιει..

Σ ευχαριστω για τη βοηθεια.

 

έτσι φαίνεται, θα είναι το ίδιο με το 4.0.4 που και εκεί δε μπορείς να έχεις ηχητική αναφορά για τα μηνύματα.

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...