Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ως προς τον επεξεργαστή τελικά είναι ο Τούρμπο. Όλα κομπλέ με το Το2c.

Το cystom recovery που χρησιμεύει? Αν είχα τον χρόνο να διαβάσω 126 σελίδες, δεν θα ρώταγα. Είπα μήπως κανένας φίλος έχει ευκαιρο κανένα λινκ και βοηθήσει. Αν πάλι όχι, καλή καρδιά.. Ήδη με βοήθησε απίστευτα πολύ το φορουμ στην επιλογή κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ευχαριστώ για την απάντηση. Ως προς τον επεξεργαστή τελικά είναι ο Τούρμπο. Όλα κομπλέ με το Το2c.

Το cystom recovery που χρησιμεύει? Αν είχα τον χρόνο να διαβάσω 126 σελίδες, δεν θα ρώταγα. Είπα μήπως κανένας φίλος έχει ευκαιρο κανένα λινκ και βοηθήσει. Αν πάλι όχι, καλή καρδιά.. Ήδη με βοήθησε απίστευτα πολύ το φορουμ στην επιλογή κινητού.

 

Υπάρχει και η "Αναζήτηση". Αυτό θέλεις... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4911603#post4911603

 

Το custom recovery σου δίνει τη δυνατότητα να πάρεις πλήρες backup της συσκευής σου το οποίο μπορείς να επαναφέρεις οποιαδήποτε στιγμή αυτή για κάποιο λόγο δεν δουλεύει σωστά, ακόμα και αν δεν μπουτάρει. Επίσης σου παρέχει εύκολο και ασφαλή τρόπο για να περνάς custom roms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eχω την εντυπωση οτι το Gravitybox στις τελευταιες εκδοσεις μου τρωει πιο γρηγορα την μπαταρια.

 

Εσεις τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μαγκες....Σημερα μου ηρθε στα χερια μου το τηλεφωνο...Απο εντυπωσεις ειναι πολυ καλυτερο απ οτι το περιμενα...!!!!!! Αλλα αντιμετοπισα ενα θεματακι με το usb....παω και το βαζω στο pc και μονο φορτιζει....κοιταξα και στις συσκευες και δεν το βρισκει.....τι να εχει παιχτει...???γιατι θελω να περασω τα αρχεια στην sd με το usb γιατι βαριεμαι να βγαζω καπακια και ιστοριες....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μαγκες....Σημερα μου ηρθε στα χερια μου το τηλεφωνο...Απο εντυπωσεις ειναι πολυ καλυτερο απ οτι το περιμενα...!!!!!! Αλλα αντιμετοπισα ενα θεματακι με το usb....παω και το βαζω στο pc και μονο φορτιζει....κοιταξα και στις συσκευες και δεν το βρισκει.....τι να εχει παιχτει...???γιατι θελω να περασω τα αρχεια στην sd με το usb γιατι βαριεμαι να βγαζω καπακια και ιστοριες....

ελεγξε αν εχει επιλεγμενη οταν συνδεεις το usb το "μονο φορτιση" αν ναι επελεξε το πρωτο που λεει μεταφορα δεδομενων. και οταν το συνδεσεις να πατησεις το κουμπι ενεργοποιηση αποθηκευτικου χωρου γιατι αλιως δε το βλεπειτο πισι.

Link to comment
Share on other sites

ελεγξε αν εχει επιλεγμενη οταν συνδεεις το usb το "μονο φορτιση" αν ναι επελεξε το πρωτο που λεει μεταφορα δεδομενων. και οταν το συνδεσεις να πατησεις το κουμπι ενεργοποιηση αποθηκευτικου χωρου γιατι αλιως δε το βλεπειτο πισι.
Τωρα μου λεει οτι δεν βρισκει τα drivers του τηλεφωνου για το pc....Μου βγαλε τα συκωτια...αμαν....
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μου λεει οτι δεν βρισκει τα drivers του τηλεφωνου για το pc....Μου βγαλε τα συκωτια...αμαν....

drivers υπαρχουν στο φορουμ γενικα για τα τηλ με επεξεργαστη σα το δικο σου η και ειδικα για το μοντελο αυτο.

εναλακτικα μπορεις να τους κατεβασεις απο το jiayu.es

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρέλαβα το τηλέφωνο. Ακομα το τεστάρω.

Κατέβασα το antutu και μου βγάζει cpu MTK 6577 αντι 6589Τ ειναι λογικο?Μπορώ να το δω καπου αλλου?

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρέλαβα το τηλέφωνο. Ακομα το τεστάρω.

Κατέβασα το antutu και μου βγάζει cpu MTK 6577 αντι 6589Τ ειναι λογικο?Μπορώ να το δω καπου αλλου?

 

Γνωστό θέμα του AnTuTu με το συγκεκριμένο τηλέφωνο!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρέλαβα το τηλέφωνο. Ακομα το τεστάρω.

Κατέβασα το antutu και μου βγάζει cpu MTK 6577 αντι 6589Τ ειναι λογικο?Μπορώ να το δω καπου αλλου?

 

Βάλε αυτό https://play.google.com/st...entifier&hl=el και θα τα δεις όλα κανονικά όπως πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό https://play.google.com/st...entifier&hl=el και θα τα δεις όλα κανονικά όπως πρέπει.

Το λινκ βγαινει ''Not found''

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! τώρα μου τα βγάζει κανονικά

Πρώτες εντυπώσεις απο το τηλεφωνο πολύ καλές ειδικά από η οθόνη μου φαινεται εξαιρετική!

Δύο παρατηρησεις τώρα

1.Ο φορτιστής ειναι λίγο φαρδύς και χρειάστηκε να τον κόψο λίγο με ένα μαχαίρι από τα πλάγια για να μπει στην πρίζα.

2. Η οθόνη έκανε μόνη της πολαπλά πατήματα ενω ήμουν καπου στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου. Μου το έκανε 2 φορές, μετα σταμάτησε.,ελπίζω να μην συνεχιστει ή εστω αν το κανει μια στο τόσο δε θα με πειραζε

Το gps δεν το δοκίμασα αλλά δε με καιει προς το παρών.

Κατα τα αλλα ολα κομπλε και με Ελληνικά. Ηρθε σε 15 μέρες περιπου απο to2c

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! τώρα μου τα βγάζει κανονικά

Πρώτες εντυπώσεις απο το τηλεφωνο πολύ καλές ειδικά από η οθόνη μου φαινεται εξαιρετική!

Δύο παρατηρησεις τώρα

1.Ο φορτιστής ειναι λίγο φαρδύς και χρειάστηκε να τον κόψο λίγο με ένα μαχαίρι από τα πλάγια για να μπει στην πρίζα.

2. Η οθόνη έκανε μόνη της πολαπλά πατήματα ενω ήμουν καπου στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου. Μου το έκανε 2 φορές, μετα σταμάτησε.,ελπίζω να μην συνεχιστει ή εστω αν το κανει μια στο τόσο δε θα με πειραζε

Το gps δεν το δοκίμασα αλλά δε με καιει προς το παρών.

Κατα τα αλλα ολα κομπλε και με Ελληνικά. Ηρθε σε 15 μέρες περιπου απο to2c

 

αν σου το έκανε αυτό η οθονη ειναι χαλασμένο το digitizer το ίδιο πρόβλημα ειχα και εγω. Εμένα μου χειροτέρεψε σε βαθμό να θελω να σπάσω το τηλέφωνο γιατί άρχισε να καλεί μόνο του, πήγενα να γράψω ένα μνμ και με πέταγε έξω.

έγω το λέω ΜΑΚΡΙΑ από αυτό το τηλέφωνο έχει μεγάλο ποσοστό προβληματικών συσκευών

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

αν σου το έκανε αυτό η οθονη ειναι χαλασμένο το digitizer το ίδιο πρόβλημα ειχα και εγω. Εμένα μου χειροτέρεψε σε βαθμό να θελω να σπάσω το τηλέφωνο γιατί άρχισε να καλεί μόνο του, πήγενα να γράψω ένα μνμ και με πέταγε έξω.

έγω το λέω ΜΑΚΡΙΑ από αυτό το τηλέφωνο έχει μεγάλο ποσοστό προβληματικών συσκευών

 

Εμένα το digitizer δεν είχε πρόβλημα. Ούτε έχω κανένα άλλο πρόβλημα μετά από ένα μήνα χρήσης. Εγώ θα έλεγα ΚΟΝΤΑ σ' αυτό το τηλέφωνο, έχει μεγάλο ποσοστό μή προβληματικών συσκευών.

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

Μερα απο 10 μερες με το g3s το πρωτο προβλημα που με ξενερωσε το κουμπακι το πανω το on/off κολαει μεσα!οχι παντα αλλα δεν δουλευει σωστα.Σε αυτην την περιπτωση τι προτεινετε? να το στειλω στο minideal μεταφορικα ποσα θα πληρωσω?η να ψαξω μπας και βρω να αγορασω αυτο το κουμπι και να το βαλω μονος?

 

Ελυσα το παραπάνω πρόβλημα με μία σταγόνα wd-40!(αντισκωριακο)και το κουμπί δουλεύει μια χαρά.

Κατα τα άλλα το τηλέφωνο κανένα πρόβλημα παει σφαίρα!

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα πως κανει zoom in-out? Με το volume κανει ληψη

 

Η καμερα πως κανει zoom in-out? Με το volume κανει ληψη

edit: ακυρο το βρηκα

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...δευτερη μερα που το εχω στα χερια μου και αρχισα να του βαζω χερι....Πληροφοριακα το τηλεφωνο ηρθε ροοταρισμενο χωρις να το ζητησω απο το minideal και αρχικα ξεκινησα με την αλλαγη του launcher οπου ο δικος του πηρε ποδι δια παντως απο την συσκευη και την θεση του την πηρε ο Apex....Λετε να υπαρξει θεμα αργοτερα..???Και μετα εβαλα custom recovery και gravity box....Το τηλεφωνο παντως παει σφαιρα....και μου εβγαλε στο antutu 16.250 με 16αρα μνημη....ακουω γνωμες...
Link to comment
Share on other sites

αν σου το έκανε αυτό η οθονη ειναι χαλασμένο το digitizer το ίδιο πρόβλημα ειχα και εγω. Εμένα μου χειροτέρεψε σε βαθμό να θελω να σπάσω το τηλέφωνο γιατί άρχισε να καλεί μόνο του, πήγενα να γράψω ένα μνμ και με πέταγε έξω.

έγω το λέω ΜΑΚΡΙΑ από αυτό το τηλέφωνο έχει μεγάλο ποσοστό προβληματικών συσκευών

 

Φίλε chios.

Συμφωνώ μαζί σου κατά 5% , διότι τόσο φαντάζομαι ότι είναι το ποσοστό των κατόχων του G3 με πρόβλημα.

Το δικό μου το TURBO Γκρι χρώμα , το πήρα από το κατάστημα To2c δεν μου έβγαλε το παραμικρό πρόβλημα κακοτεχνίας.

Βέβαια με την λίγη βοήθεια από εσένα και των άλλων παιδιών εδώ μέσα, έκανα τις ρυθμίσεις που χρειαζόταν να γίνουν.

Όπως στο GPS, στον χαμηλό ήχο των ακουστικών και κουδουνίσματος.

Αλά με την εγκατάσταση των utilities (GravityBox - Mobileunkle - MTK Engineering - Xposed) ρυθμιστηκαν όλα μα όλα στην εντέλεια.

Edited by geord211
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

και εγω κοντευω 3 μηνες χρηση το δικο μου και αλλα 2 γνωστων μου χωρις κανενα απολυτως προβλημα. οπως συμβαινει σε ολα ειναι να μη σου τυχει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το θέμα με το bluetooth το έχει λύσει κανείς; Αναβάθμιση της έκδοσης κάνει κάτι;

τι πρόβλημα εχεις με το μπλεδόντι;

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά να ξέρετε ότι η οθόνη του δεν χαράζεται με τίποτα. Είχα αλλάξει το digitizer και σήμερα πήρα το παλιό και προσπάθησα με κατσαβίδι και μαχαίρι και δεν κατάφερα να το χάραξω

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...