Jump to content

Παράπονα για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα ακομη κουλο...! Μου χανει συνεχεια τα speed dial ???? !!!!! και κατι κανει καθε φορα με τα google contacts..!

 

Καμμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 372
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άκου ένα κουλό τώρα...με άλλο λογαριασμό fb δούλεψε.

Τι να πω.....

Καλησπερα! Βρηκες τελικα καποια λυση με το fb; Εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα, εκανα οτι ειπε gsir, αλλα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε εδώ ειδικα το 4ο ποστ

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα θέμα όσον αφορά το GPS.Μιας και οι χάρτες Google δεν δουλεύουν αν δεν είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ πήγα στην Vodafone να μου εγκαταστήσουν το mls destinator.Μετά από αρκετή αναμονή μου λέει ο υπάλληλος ότι είναι αδύνατον να το εγκαταστήσουν γιατί το κινητό είναι πολύ καινούριο και προηγμένο και δεν μπορεί να το βάλει!!Έχετε να προτείνετε κάτι;;Εψαξα στο play store αλλά και κει πρέπει να έχεις pay pal για να αγοράσεις το sygic.Να κάνω καμμία απόπειρα σε άλλο μαγαζί ή και κει θα μου πουν ότι δεν γίνεται να το εγκαταστήσουν;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα θέμα όσον αφορά το GPS.Μιας και οι χάρτες Google δεν δουλεύουν αν δεν είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ πήγα στην Vodafone να μου εγκαταστήσουν το mls destinator.Μετά από αρκετή αναμονή μου λέει ο υπάλληλος ότι είναι αδύνατον να το εγκαταστήσουν γιατί το κινητό είναι πολύ καινούριο και προηγμένο και δεν μπορεί να το βάλει!!Έχετε να προτείνετε κάτι;;Εψαξα στο play store αλλά και κει πρέπει να έχεις pay pal για να αγοράσεις το sygic.Να κάνω καμμία απόπειρα σε άλλο μαγαζί ή και κει θα μου πουν ότι δεν γίνεται να το εγκαταστήσουν;;

 

Χωρίς να ξέρω 100% μου φαίνεται λίγο κουλή η δικαιολογία.

Τι απαιτήσεις έχει; Δεν τρέχει σε JB;

 

Σαν πρόγραμμα πάντως πολύ καλό είναι και το Navigon.

Link to comment
Share on other sites

Ιδεα δεν έχω!!Πάντως είδα ότι εγκαταστάθηκε και όταν πήγαινα να το ανοίξω μου έλεγε πως δεν υπάρχει εξουσιοδοτηση για το παρόν πρόγραμμα.Τι να πω...Το έχεις εγκαταστήσει το navigon??Που μπορώ να το βρω;;Γενικα που μπορώ να βρω εφαρμογές GPS-navigator??Να κάνω μια απόπειρα στον Γερμανό ή και κει θα μου πουν ότι δεν γίνεται;;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου για το κινητό μας με την ανάλυση που έχει θα σου πρότεινα το iGO Primo 9.6.22.317625 ή το GiniusDriver Don't Panic Edition Android .google it for theme............

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου για το κινητό μας με την ανάλυση που έχει θα σου πρότεινα το iGO Primo 9.6.22.317625 ή το GiniusDriver Don't Panic Edition Android .google it for theme............

 

Στο dont panic έχεις 3d Mode κανονικά η μόνο 2d? Για κάποιο περίεργο λόγο πλοηγούμαι μόνο σε 2d...

Link to comment
Share on other sites

σε 2d πλοηγούμαι .δεν το είχα ψάξει και πολύ.σε μια γρήγορη ματιά που έριξα δεν είδα 3d .αν κάποιος ξέρει κάτι άλλο ας μας πει.

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

σε 2d πλοηγούμαι .δεν το είχα ψάξει και πολύ.σε μια γρήγορη ματιά που έριξα δεν είδα 3d .αν κάποιος ξέρει κάτι άλλο ας μας πει.

 

To don't panic το εχω δουλεψει σε παμπολες συσκευες σε 3d, περιεργως υπαρχει καποια ασυμβατοτητα με το Htc one. το κακο ειναι πως αν δεν το εχει αναφερει κανεις στην κατασκευαστρια εταιρια δεν το βλεπω να λυνεται. Θα καλεσω αυριο τη GI να το αναφερω στους -εξυπηρετικους- υπευθυνους...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σας...να κάνω και εγώ μια ερώτηση..εάν κοιτάξω την οθόνη υπό κάποια γωνιά σε εξωτερικό χώρο ή κάτω από τον ήλιο φαίνονται κάτι γραμμές...είναι φυσιολογικό αυτό;κατά τα άλλα η οθόνη είναι σούπερ...ούτε αυτό με ενοχλει αλλά ρωτάω μήπως έχει κάποιο πρόβλημα...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ειναι από το digitizer,εχω ακούσει οτι φαίνονται και στο νέο G2.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...να κάνω και εγώ μια ερώτηση..εάν κοιτάξω την οθόνη υπό κάποια γωνιά σε εξωτερικό χώρο ή κάτω από τον ήλιο φαίνονται κάτι γραμμές...είναι φυσιολογικό αυτό;κατά τα άλλα η οθόνη είναι σούπερ...ούτε αυτό με ενοχλει αλλά ρωτάω μήπως έχει κάποιο πρόβλημα...

 

Έτσι είναι κατασκευαστικά το one. Μη σε ανησυχεί.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι κατασκευαστικά το one. Μη σε ανησυχεί.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είναι πάντως κρίμα μια εταιρία που φτιάχνει τόσο καλές συσκευές να έχει τη χειρότερη αντιπροσωπία στην Ελλάδα. Για σφάλματα της συσκευής που δεν ευθύνομαι από τους 4 μήνες που συνολικά "έχω" τη συσκευή τους 2 σχεδόν το έχει το service. 3 εβδομάδες την πρώτη φορά και σχεδόν 4 τώρα κι ακόμα δεν το έχω στα χέρια μου.

Καλή η συσκευή αλλά το service είναι αισχρό. Κρίμα...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τι έπαθε πάλι η συσκευή σου; κρίμα να μην μπορεις να το χαρείς...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τι έπαθε πάλι η συσκευή σου; κρίμα να μην μπορεις να το χαρείς...

 

Είναι κάτι που δε φταίει το quality control (πρόβλημα της φωτογραφικής στα σκοτεινά αλλά όχι το purple tint).

Και σκέφτομαι, πως θα προτείνω τη συσκευή σε άλλους όταν πρώτον δε με βλέπουν με αυτήν και δεύτερον θα τραβήξουν τα πάνδεινα αν χρειαστεί service;

Σκεφτόμουν να προτείνω στον αδελφό μου το Max, αλλά άντε να χρειαστεί να μπλέξει με το service... Για note τον βλέπω.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι που δε φταίει το quality control (πρόβλημα της φωτογραφικής στα σκοτεινά αλλά όχι το purple tint).

Και σκέφτομαι, πως θα προτείνω τη συσκευή σε άλλους όταν πρώτον δε με βλέπουν με αυτήν και δεύτερον θα τραβήξουν τα πάνδεινα αν χρειαστεί service;

Σκεφτόμουν να προτείνω στον αδελφό μου το Max, αλλά άντε να χρειαστεί να μπλέξει με το service... Για note τον βλέπω.

 

πάντως κακά μόνο έχω ακούσει κι εγώ από δυό γνωστούς. Δεν τις χάρηκαν τις συσκευές και δεν μπορούν να τι πουλήσουν κιόλας.

Κάτι περίεργο είχαν. Στον ένα ξεφόρτιζε ξαφνικά η μπαταρία και άλλοτε δούλευε καλά.

Η άλλη συσκευή έκλεινε ξαφνικά...οχι συχνά...το πολύ μια φορά τη βδομάδα αλλά του έδωσε τόσο αγχος που το κοίταγε συνέχεια μην κλείσει.

Ενώ δούλευαν καλά τον υπόλοιπο καιρό. Ισως να φερνουν ελλάδα καμμιά παρτίδα Β διαλογής η είναι αρχικά προβλήματα στην προσπάθεια να βγουν στην αγορά βιαστικά.

Link to comment
Share on other sites

οπως και να χει ειναι κριμα να μην μπορεις να χαρείς μια τόσο καλή συσκευή. ευτυχως δεν εχω θέματα.. είναι απο τις συσκευές που μπορείς να κρατήσεις καιρό. ας πούμε ότι κι αν ανακοινώθηκε τώρα απο κινητό δεν με δελέασε να πω, λες να το δώσω; ούτε z1, ουτε g2, ουτε mi3

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

πάντως κακά μόνο έχω ακούσει κι εγώ από δυό γνωστούς. Δεν τις χάρηκαν τις συσκευές και δεν μπορούν να τι πουλήσουν κιόλας.

Κάτι περίεργο είχαν. Στον ένα ξεφόρτιζε ξαφνικά η μπαταρία και άλλοτε δούλευε καλά.

Η άλλη συσκευή έκλεινε ξαφνικά...οχι συχνά...το πολύ μια φορά τη βδομάδα αλλά του έδωσε τόσο αγχος που το κοίταγε συνέχεια μην κλείσει.

Ενώ δούλευαν καλά τον υπόλοιπο καιρό. Ισως να φερνουν ελλάδα καμμιά παρτίδα Β διαλογής η είναι αρχικά προβλήματα στην προσπάθεια να βγουν στην αγορά βιαστικά.

 

Εγώ τέτοια δεν έχω ακούσει από πουθενά πάντως (και το ψάχνω το θέμα). Η συσκευή είχε προβλήματα συναρμογής (τα κενά στα ηχεία), στην κάμερα (purple tint) και διάφορα μεμονωμένα που δεν τα δίνουμε σημασία. Και το δικό μου στα μεμονωμένα παίζει αφού στους xda το ανέφερε ακόμα ένας εκτός από μένα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε πατάτα κι από το σημείο συλλογής στη Θεσσαλονίκη. Η συσκευή μου ήταν μια βδομάδα σε αυτούς αλλά είχαν γράψει το τηλέφωνο μου λάθος και δεν μπόρεσαν να με ειδοποιήσουν. Ο χρόνος λοιπόν επισκευής είναι 3 εβδομάδες που και πάλι δεν είναι λίγο.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδες.Σημερα πηρα το htc one καινουργιο απο ΠΛΑΙΣΙΟ και η καμερα βγαζει μωβ μπλε και κατι περιεργα στο σκοταδι.Ποσοι απο σας εχετε θεμα?ευχαριστω!
Απο λαθος σε λαθος μαθαινει κανεις ολοκληρη την αληθεια.
Link to comment
Share on other sites

Τυπικό πρόβλημα, το επιστρέφεις μέχρι να σου δώσουν απροβλημάτιστη συσκευή.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι παρελαβα το καινουργιο κινητο που μου εδωσαν στην arvato (Το ειχα παει με το προβλημα στην καμερα ...μωβ)..το δευτερο, αφου πρωτα μου εδωσαν ενα με τα γνωστα gaps ,με ασπρο χρωμα τα ηχεια (ποιος ξερει απο που ηταν)κτλ και φαινεται ολα να ειναι ενταξει.....

Υ.Γ. Παντως το κινητο δεν ειναι καινουργιο για μενα ετσι οπως το δινουν.Αυτο που πηρα ηταν ηδη σεταρισμενο και με 100% μπαταρια...τουλαχιστον δειχνει οκ........

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...