Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα επικοινωνήσει με easyservice (μέσω του συστήματος ticket που έχουν) για αλλαγή μπαταρίας στο δικό μου και, παρά το ότι το διαφημίζουν στη σελίδα τους, μου απάντησαν πως «δυστυχως δεν αναλαμβανουμε αλλαγη μπαταριας στο συγκεκριμενο κινητο».

 

Με ifixit δεν έχω μιλήσει ακόμα.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Θα'θελα την βοήθεια σας σχετικά με service για το HTC One M7. Τα τελευταία χρόνια το'χω πασάρει στον πατέρα μου και επειδή το χει ερωτευτεί και δεν το δίνει θέλει να το πάει σε ενα service να του φτιάξουν Μπαταρία, κάμερα και ηχείο.

 

Προφανώς η Arvato δεν πρόκειται να το φτιάξει (είναι τετραετίας), οπότε έψαξα και βρήκα δυο μαγαζιά: ifixit και easyservice.

 

http://easyservice.gr/service-htc-one-m7

 

http://www.ifixit.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AD%CF%82-HTC-One-M7

 

έχει κανείς εμπειρία με κάποιο από αυτά τα μαγαζιά; Επίσης πρόσεξα ότι έχουν αρκετά μεγάλη διαφορά στις τιμές. Προτείνετε κάποιο; :O:ninja:

 

Επειδή ασχολούμαι προσωπικά με επισκευές θα σου πω να προσέξεις παρά πολύ που θα το δώσεις να το φτιάξουν. Η συσκευή είναι παρά πολύ δύσκολη στο άνοιξε κλείσε για να αλλάξεις κάτι και πολλοί φοβούνται να το πειράξουν μην κάνουν καμία μεγαλύτερη ζημιά.

 

Ειδικά την πρώτη φορά που κάποιος θα το ανοίξει είναι πολύ ρίσκο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πάει το αγαπημένο μου κινητό.

Έπεσε και έβγαλε αράχνες (είχε 30 πτώσεις στο ενεργητικό του σχεδόν χωρίς αμυχές χωρίς θήκες )

 

Ερώτηση....να το στείλω Arvato η αν γνωρίζει κάποιος να αλλάξω οθόνη στη Θεσσαλονίκη.

 

Μέχρι 120 euro δίνω.

Link to comment
Share on other sites

Mην το στειλεις στην αρβατο θα ειναι τσουχτερη η τιμη , δεν κανεις ενα κοπο να μιλησεις με τον

Finn μπας και βρειτε καποια λυση:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Πάει το αγαπημένο μου κινητό.

Έπεσε και έβγαλε αράχνες (είχε 30 πτώσεις στο ενεργητικό του σχεδόν χωρίς αμυχές χωρίς θήκες )

 

Ερώτηση....να το στείλω Arvato η αν γνωρίζει κάποιος να αλλάξω οθόνη στη Θεσσαλονίκη.

 

Μέχρι 120 euro δίνω.

Στείλε μου ένα pm αν θέλεις να τα πούμε. :)

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα οτι δεν αναβουν τα capacitive bottoms στο σκοταδι...Ο αυτοματος φωτισμος της οθονης λειτουργει κανονικα αλλα τα κουμπια δεν αναβουν...

Ειναι θεμα bug η hardware?Υπαρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα οτι δεν αναβουν τα capacitive bottoms στο σκοταδι...Ο αυτοματος φωτισμος της οθονης λειτουργει κανονικα αλλα τα κουμπια δεν αναβουν...

Ειναι θεμα bug η hardware?Υπαρχει λυση?

Μήπως έχεις κλειστή καμία ρύθμιση; Αν θυμάμαι καλά είχε να το απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κλειστή καμία ρύθμιση; Αν θυμάμαι καλά είχε να το απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Δεν εχω πειραξει κατι...

UPDATE: Σε απολυτο σκοταδι ισα που φωτιζονται...Δεν ξερω τι φταει..Να κανω Hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πειραξει κατι...

UPDATE: Σε απολυτο σκοταδι ισα που φωτιζονται...Δεν ξερω τι φταει..Να κανω Hard reset?

Για κάνε μήπως φτιάξει..

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Το εξαίσιο κινητάκι εδώ και 2 βδομάδες δεν μου αναγνωρίζει ακουστικά/headset όταν τα βάζω στην θύρα Minijack, οπότε δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω handsfree. Έχω βρεί μια καλή λύση με το app SoundAbout, οπότε μπορώ να στέλνω ήχο κατ' επιλογή σε ακουστικά για μουσική κλπ, αλλά και πάλι το μικρόφωνό τους είναι ανενεργό, οπότε δεν κάνει για κλήσεις.

Είναι φθορά της θύρας jack πιστεύετε; Έκανα και έναν καθαρισμό της θύρας με πεπιεσμένο αέρα και τρίψιμο με οινόπνευμα. Θα κάνω σύντομα και hard reset μήπως φτιάξει, αλλά αμφιβάλλω.

Μπορεί να γίνει service με λογικό κόστος (~30€) το συγκεκριμένο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις δοκιμάσει με άλλα ακουστικά; Σε παρόμοιες περιπτώσεις με επαναλαμβανόμενα βάλε - βγάλε ξεμπλοκάρει. Εκτός και αν είναι άλλο θέμα. Αν δεν επανέλθει, δεν έχεις να χάσεις τίποτα να ρωτήσεις στο service για το σχετικό κόστος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω δοκιμάσει με τουλάχιστον 4 ακόμα handsfree, με απλά ακουστικά και με aux in για στερεοφωνικό, δεν αναγνώρισε κανένα. Θα ρωτήσω σε σέρβις, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ελπίζω να βρίσκομαι στο σωστό μέρος για αυτό το ποστ. Αν όχι συγνώμη! Έχω ένα πρόβλημα με το HTC One m7. Ενώ ήταν ξεκλείδωτο και ρουταρισμενο κάποια στιγμή σταμάτησε να μπαίνει στο recovery (twrp). Στην προσπάθεια μου να το ξαναφλασαρω μέσω PC με ενα exe tool kit android μου κλείδωσε στο bootloader και δεν κάνει τίποτα. Παρά μόνο επανεκκίνηση και πάλι το ίδιο. Έβγαλε επάνω RELOCKED και από κάτω "security warning "προσπαθώ μέσω τερματικου να δώσω εντολές αλλά δεν βρίσκει λέει το αντικείμενο. Έχω εγκαταστήσει drivers και, ADB αλλά τίποτα. Μπορεί κανείς να δώσει ακριβείς οδηγίες για την λύση στο πρόβλημα; Δεν τα καταφέρνω και καλά στα αγγλικά και από ξένα φόρουμ πχ XDA μπερδεύομαι. Αν κάποιος ξέρει, θέλει και μπορεί, θα του ήμουν ευγνώμων!
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ελπίζω να βρίσκομαι στο σωστό μέρος για αυτό το ποστ. Αν όχι συγνώμη! Έχω ένα πρόβλημα με το HTC One m7. Ενώ ήταν ξεκλείδωτο και ρουταρισμενο κάποια στιγμή σταμάτησε να μπαίνει στο recovery (twrp). Στην προσπάθεια μου να το ξαναφλασαρω μέσω PC με ενα exe tool kit android μου κλείδωσε στο bootloader και δεν κάνει τίποτα. Παρά μόνο επανεκκίνηση και πάλι το ίδιο. Έβγαλε επάνω RELOCKED και από κάτω "security warning "προσπαθώ μέσω τερματικου να δώσω εντολές αλλά δεν βρίσκει λέει το αντικείμενο. Έχω εγκαταστήσει drivers και, ADB αλλά τίποτα. Μπορεί κανείς να δώσει ακριβείς οδηγίες για την λύση στο πρόβλημα; Δεν τα καταφέρνω και καλά στα αγγλικά και από ξένα φόρουμ πχ XDA μπερδεύομαι. Αν κάποιος ξέρει, θέλει και μπορεί, θα του ήμουν ευγνώμων!

 

Αν έχεις team viewer και δεν έλυσες το πρόβλημα στείλε μου ένα ΠΜ να δουμε τι μπορεί να γίνει.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

ΔΕΝ μπαίνει καθόλου στο twrp! Το μόνο κάνει επανεκκίνηση και βγαίνει η οθόνη fastboot USB. Θα προσπαθήσω να στείλω ένα screenshot

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έλυσα το πρόβλημα. Σχεδόν απροσδόκητα! Με το HTC One tool kit. Ήταν λίγο μπέρδεμα γιατί έπρεπε να φλασαρω το Unlock_code.bin που μου έστελνε η HTC dev. Μπέρδεμα δεν θα μπορέσω να σου δώσω να καταλάβεις. Ευχαριστώ πάντως. Και.... έγινα και ειδικός τώρα! Αν κανείς έχει το ίδιο πρόβλημα. Γιατί είδα πώς το είχαν ουκ ολίγοι!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δημιούργησα νέο google account και θέλω να βλέπω τα ημερολόγια και των δύο. Τον δήλωσα στο Λογαριασμοί και Συγχρονισμός αλλά εκεί δεν εμφανίζει το ημερολόγιο για να του ορίσω να συγχρονίζει. Υπάρχει τρόπος να βλέπω και τα δύο;
Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησα νέο google account και θέλω να βλέπω τα ημερολόγια και των δύο. Τον δήλωσα στο Λογαριασμοί και Συγχρονισμός αλλά εκεί δεν εμφανίζει το ημερολόγιο για να του ορίσω να συγχρονίζει. Υπάρχει τρόπος να βλέπω και τα δύο;

Από τις ρυθμίσεις του ημερολογίου το κάνεις αυτό νομίζω

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις του ημερολογίου το κάνεις αυτό νομίζω

 

Στην προβολή λογαριασμών στην κατηγορία Google εμφανίζει μόνο του κινητού, δεν μπορώ να διαλέξω άλλον

Link to comment
Share on other sites

Στην προβολή λογαριασμών στην κατηγορία Google εμφανίζει μόνο του κινητού, δεν μπορώ να διαλέξω άλλον

Στο ημερολόγιο της Google είναι αυτά που λες ή στην εφαρμογή της HTC;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο ημερολόγιο της Google είναι αυτά που λες ή στην εφαρμογή της HTC;

 

Αρχικά αναφέρθηκα στις ρυθμίσεις λογαριασμού για το τι να συγχρονίζει, μετά απο το widget του ημερολογίου. Κατέβασα και ένα άλλο app το οποίο και αυτό σαν google account βλέπει μόνο του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά αναφέρθηκα στις ρυθμίσεις λογαριασμού για το τι να συγχρονίζει, μετά απο το widget του ημερολογίου. Κατέβασα και ένα άλλο app το οποίο και αυτό σαν google account βλέπει μόνο του κινητού

Το ημερολόγιο της HTC δε θυμάμαι αν παίρνει δεύτερο λογαριασμό Gmail. Νομίζω πως της Google παίρνει. Για το άλλο App που λες δε γνωρίζω. Λογικά θα πρέπει να δοκιμάσεις μερικά apps ώστε να βρεις ένα που να το υποστηρίζει αν δεν το κάνει της Google.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ημερολόγιο της HTC δε θυμάμαι αν παίρνει δεύτερο λογαριασμό Gmail. Νομίζω πως της Google παίρνει. Για το άλλο App που λες δε γνωρίζω. Λογικά θα πρέπει να δοκιμάσεις μερικά apps ώστε να βρεις ένα που να το υποστηρίζει αν δεν το κάνει της Google.

 

Κατέβασα της Google και απο εκείνη την ώρα άρχισαν να φαίνονται όλοι οι λογαριασμοί. Ευχαριστώ για την πληροφορία...

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι πρόκειται για μία συσκευή που πρωτοκυκλοφορησε το "13, ελπίζω να βρεθεί κάποιος που να ασχολείται ακόμα.

Εγώ ασχολούμαι γιατί εκτός από το ότι την θεωρώ μια εξαιρετική συσκευή, έχω μια συμπαθεια στα HTC. Από το πρώτο μου με windows mobile στο μετέπειτα γίγαντα htc HD 2 kάι το μικρούλι αλλά ζόρικο majik.

Τέλος πάντων, αυτό που θέλω να πω είναι πώς έχω σκοπό να ασχοληθώ πολύ ακόμα.

Μέχρι τώρα είχα ένα Toshiba λαπτοπ με windows 7.Επειδη τα έπαιξε πήρα ένα οικονομικό HP με widows 10.

Έχω δει όμως πώς σε μερικές περιπτώσεις drives η και exe, η dat, η ruu τρέχουν σε windows 7 < .

Λέτε να έχω πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...