Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως το κινητό είναι εξαιρετικό. Κρίμα που έμεινε στην 5.0.2! Παρόλα αυτά δεν κολλάει πουθενά, είναι πολύ βολική συσκευή κι έχει αντικαταστήσει μέχρι και τα τηλεκοντρόλ στο σπίτι!!!

 

Ο επεξεργαστής του δεν κάνει για παραπάνω

Έχω βάλει rom android revolution. Δουλεύει σφαίρα αλλα ως εκεί. Δεν σηκώνει πολλά πολλά

Φυσικά η συσκευή είναι ωραία δεν αμφιβάλλει κανεις

Το προσπάθησα για 1,5 μέρα να το έχω για πρώτο τηλέφωνο αλλα γύρισα γρήγορα στο 6s

Η άτιμη η Apple εχει κάτι ανεξήγητο που σε δίνει να το θέλεις συνέχεια στο χέρι το iPhone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο επεξεργαστής του μια χαρά κάνει για την 6.0, απλά η εταιρία έδωσε μέχρι την 5.0 λόγω χρονικού ορίου αναβαθμίσεων (2 χρόνια). Ενδεικτικά αναφέρω πως ένα LG Zero που πέρασε από τα χέρια μου (Snapdragon 410, Quad-core 1.2 GHz Cortex-A53, Adreno 306 & 1.5GB RAM) έτρεχε την 6.0 χωρίς να κολλάει πουθενά!

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι σαφώς και δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με τωρινά high-end αλλά είναι καλύτερο από πολλά mid-range που κυκλοφορούν.

Το iPhone παίζει σε άλλη κατηγορία με άλλο λειτουργικό. Ωστόσο όταν είχε βγει το 5 είχε γίνει μια σχετική σύγκριση και κάποιοι έβγαζαν καλύτερο το HTC.

Προσωπικά πάντως δεν θα έδινα ποτέ τόσα χρήματα για ένα κινητό και αυτός είναι ο λόγος που το πήρα μετά από 3 χρόνια. Το είχα απωθημένο! Και όσο κρατήσει...

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής του μια χαρά κάνει για την 6.0, απλά η εταιρία έδωσε μέχρι την 5.0 λόγω χρονικού ορίου αναβαθμίσεων (2 χρόνια). Ενδεικτικά αναφέρω πως ένα LG Zero που πέρασε από τα χέρια μου (Snapdragon 410, Quad-core 1.2 GHz Cortex-A53, Adreno 306 & 1.5GB RAM) έτρεχε την 6.0 χωρίς να κολλάει πουθενά!

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι σαφώς και δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με τωρινά high-end αλλά είναι καλύτερο από πολλά mid-range που κυκλοφορούν.

Το iPhone παίζει σε άλλη κατηγορία με άλλο λειτουργικό. Ωστόσο όταν είχε βγει το 5 είχε γίνει μια σχετική σύγκριση και κάποιοι έβγαζαν καλύτερο το HTC.

Προσωπικά πάντως δεν θα έδινα ποτέ τόσα χρήματα για ένα κινητό και αυτός είναι ο λόγος που το πήρα μετά από 3 χρόνια. Το είχα απωθημένο! Και όσο κρατήσει...

 

Το θέμα των αναβαθμίσεων είναι αρκετά μεγάλο

Εννοείται πως δεν ανέφερα το iPhone για σύγκριση αλλα δυστυχώς δεν μπορώ να πω ότι κάποιο άλλο τηλέφωνο με βολεύει περισσότερο

Η συσκευή και χωρίς το 6.0 μια χαρά κάνει την δουλειά της

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα Μ7 στα χερια μου που μενει στο αρχικο logo οταν το ανοιγω.φοραει custom rom.προσπαθησα να κανω recovery αλλα δε μπαινει.υπαρχει λυση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει. Περνάς μια νέα custom rom κάνοντας full wipe και είσαι έτοιμος..

Αν δεν μπαίνει καν στο recovery τότε πέρνα καινούριο και δοκίμασε πάλι..

Εναλλακτικά βρίσκεις την επίσημη rom της HTC, την περνάς και τελειώνει η δουλειά.. ;)

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει. Περνάς μια νέα custom rom κάνοντας full wipe και είσαι έτοιμος..

Αν δεν μπαίνει καν στο recovery τότε πέρνα καινούριο και δοκίμασε πάλι..

Εναλλακτικά βρίσκεις την επίσημη rom της HTC, την περνάς και τελειώνει η δουλειά.. ;)

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δε μπαινει καν στο menu για να το κανω.μενει σε μπλε φοντο που λεει teamwin οταν παταω recovery.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε μπαινει καν στο menu για να το κανω.μενει σε μπλε φοντο που λεει teamwin οταν παταω recovery.

Πήγαινε στο bootloader και φλασαρε άλλο recovery μέσω fastboot

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο bootloader και φλασαρε άλλο recovery μέσω fastboot

 

θες να με βοηθησεις με τον τροπο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θες να με βοηθησεις με τον τροπο?

 

Check το pm σου.:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέρει κανείς αν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί καινούργιο στο κουτί του HTC One M7 ;

Στο ebay βρίσκω μόνο κινεζιές (μάλλον κλώνοι) από Hong Kong.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Είχα πετύχει αυτή την αγγελία, δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.

Αλλά είναι πιο πιθανό να το βρεις μεταχειρισμένο σε άψογη κατάσταση όπως το πήρα εγώ και το πολύ να χρειαστεί μια αλλαγή μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να συνδέσω με τίποτα το κινητό σε pc που έχει windows 10! Δεν βλέπει τη συσκευή σαν αποθηκευτικό χώρο, ούτε βέβαια κάνει συγχρονισμό με το htc sync. Έκανα update και τους usb drivers αλλά τίποτα. Καμια ιδέα τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί καινούργιο στο κουτί του HTC One M7 ;

Στο ebay βρίσκω μόνο κινεζιές (μάλλον κλώνοι) από Hong Kong.

 

Χλωμο το βλεπω, μιας και ειναι αρκετα παλιο μοντελο..

 

Δεν μπορώ να συνδέσω με τίποτα το κινητό σε pc που έχει windows 10! Δεν βλέπει τη συσκευή σαν αποθηκευτικό χώρο, ούτε βέβαια κάνει συγχρονισμό με το htc sync. Έκανα update και τους usb drivers αλλά τίποτα. Καμια ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Μηπως το συνδεεις σε usb 3?

Link to comment
Share on other sites

Usb-2 είναι αλλά δεν το αναγνωρίζει σαν αποθηκευτικό χώρο και φορτίζει μόνο. Τέλος πάντων μέχρι να βρω κάποια λύση θα περάσω τα αρχεία που θέλω από φλασάκι με καλώδιο usb otg.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά είναι πρόβλημα των Windows 10 και δεν μπόρεσα να βρω συγκεκριμένους drivers που να κάνουν. Στα 7 δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη περασες το htc sync απο εδω http://www.htc.com/us/support/software/htc-sync-manager.aspx και συνεχιζει να μην βλεπει την συσκευη ?

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν φταίει το htc sync φίλε μου. Είναι θέμα drivers στα Windows 10. Κανονικά πρέπει να εμφανίζεται στο pc σαν αποθηκευτικός χώρος. Στα 7 εγκατέστησε τους drivers αυτόματα και δούλεψε χωρίς το htc sync. Έτσι γινόταν και στις προηγούμενες συσκευές μου.

 

Τουλάχιστον διαβάζει το φλασάκι...

Link to comment
Share on other sites

οι drivers βρισκονται στο htc sync απλα το απενεργοποιεις και εχεις τους drivers, μου κανει εντυπωση που δεν το βλεπει

και εγω στο laptom μου win 10 εχω ,και δεν εχω καποιο θεμα με το μ9 μου.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω βρε παιδιά δεν ξέρω. Θα το κάνω μια επανεγκατάσταση μπας και στρώσει, αλλιώς δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα κανει να φορτίσει η συσκευή παιδιά γνωρίζει κανένας;

Άλλαξα καλώδιο αλλά πάλι βλέπω αργεί

Στην εφαρμογή ampere μου δείχνει με ανοιχτή οθόνη ποτέ 400mah πότε 150mah

Έπρεπε να πιάνει πάνω από 800mah πιστεύω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από το 15% μου κάνει περίπου δυόμιση ώρες. Δοκίμασε και άλλον φορτιστή, κατά προτίμηση από 1Α και πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Από το 15% μου κάνει περίπου δυόμιση ώρες. Δοκίμασε και άλλον φορτιστή, κατά προτίμηση από 1Α και πάνω.

 

1Α είναι αυτός που έχω από το iPhone

Να πάρω μήπως άλλο καλώδιο;

Τόσο αργή φόρτιση δεν είναι λογικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι το καλώδιο της HTC τότε πολύ πιθανό να έχει χαλάσει. Είναι η 2η φορά που το έχω πάθει εγώ με τέτοιο καλώδιο και όπως φαίνεται δεν είναι πολύ καλής ποιότητας. Πάρε καλύτερα ένα άλλο καινούργιο.

 

Τελικά έκανα επανεγκατάσταση και δούλεψε ο αποθηκευτικός χώρος με το htc sync. Ίσως δεν είχε κάτσει κάτι καλά.

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...