Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα με το hotspot οταν συνδεονται αλλες συσκευες τους βγαζει μηνυμα οτι δν υπαρχει ιντερνετ,μηπως ξερεται τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να το διορθωσω?

 

κάποιες συσκευές μπορείς να ορίσεις μέχρι πόσα άτομα θα μπορούν να μπαίνουν στο Wi-Fi που δημιουργείς από το κινητό στο hot spot κοίτα στις ρυθμίσεις εμένα το δικό μου κινητό μέχρι 8 άτομα δέχεται να μπορούν στο Wi-Fi και μπορώ να το κατεβάσω μέχρι 1 οπότε δες άμα έχει πειραχτεί αυτό. δεν γνωρίζω για την συγκεκριμένη συσκευή αλλά γενικά μίλησα

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Εμένα μου το έφτιαξαν στην εγγύηση.

 

Έχει λήξει η δική μου. Αυτό είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

κάποιες συσκευές μπορείς να ορίσεις μέχρι πόσα άτομα θα μπορούν να μπαίνουν στο Wi-Fi που δημιουργείς από το κινητό στο hot spot κοίτα στις ρυθμίσεις εμένα το δικό μου κινητό μέχρι 8 άτομα δέχεται να μπορούν στο Wi-Fi και μπορώ να το κατεβάσω μέχρι 1 οπότε δες άμα έχει πειραχτεί αυτό. δεν γνωρίζω για την συγκεκριμένη συσκευή αλλά γενικά μίλησα

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο το προβλημα γιατι και γω το εχω στα 8 ατομα και οταν συνδεεται μια συσκευη μου το δειχνει.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω μια από τις καλές rom σε ένα m7 ρουταρισμενο. Ποια να προτιμήσω?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω μια από τις καλές rom σε ένα m7 ρουταρισμενο. Ποια να προτιμήσω?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχω εδω και πολυ καιρο την stock gpe που ειναι πολυ ελαφρια και τρεχει απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Εχω το πρόβλημα που βλέπετε στην εικόνα. Δεν μου δίνει καμμία επιλογή. Πατώντας τα πλήκτρα ήχου ανεβαίνει κατεβαίνει στις επιλογές αλλά με το power button δεν με αφήνει να κάνω κάτι. Πατώντας και τα τρία μαζί πάλι κάνει restart και με βγάζει πάλι σε αυτή την οθόνη. Καμμία ιδέα ή λύση στο πρόβλημα υπάρχει? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160903/056a625861e6823022912ae958eff0ab.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Χαιρετώ την ομάδα. Είχα απωθημένο αυτό το κινητό από τότε που κυκλοφόρησε και επιτέλους κατάφερα να το αποκτήσω! Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: μπορούμε στο απλό M7 να περάσουμε την 5.1 που έχει βγει για το google play edition; Και αν ναι, υπάρχει κάποια σημαντική διαφορά από την 5.0.2 ή δεν αξίζει τον κόπο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα. Είχα απωθημένο αυτό το κινητό από τότε που κυκλοφόρησε και επιτέλους κατάφερα να το αποκτήσω! Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: μπορούμε στο απλό M7 να περάσουμε την 5.1 που έχει βγει για το google play edition; Και αν ναι, υπάρχει κάποια σημαντική διαφορά από την 5.0.2 ή δεν αξίζει τον κόπο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλησπερα καλοριζικο:) φανταζομαι δεν το πηρες καινουργιο αρα δεν τιθεται θεμα εγγυησης .

Θα ξεκλειδωσεις τον bootloader μεσω του htc dev ,υπαρχουν οδηγιες , πιθανων ο boot να ξεκλειδωνει και με το

kingo unlock bootloader. Μολις ξεκλειδωσεις θα περασεις custom recovery θα παρεις ενα nandroid backup για παν ενδεχομενο

και φλασαρης οποια ρομ θελεις :)

 

Μην με ρωτησεις διαφορες δεν εχω φλασαρη ποτε none sense rom και δεν εχω πλεον την συσκευη :)

Πιθανων καποιος φιλος που το εχει να σου πει .

Εδω οτι χρειαστεις http://forum.xda-developers.com/htc-one

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Εννοείται ότι δεν υπάρχει εγγύηση, αλλά θα περιμένω και μια 2η γνώμη από κάποιον που έχει βάλει 5.1 για να ξέρω αν αξίζει να μπω στη διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής περίεργο. Φορτίζω το κινητό στο 100% πριν πάω για ύπνο, κατά τη διάρκεια της νύχτας πέφτει στο 98%...καλά μέχρι εδώ! Το μεσημέρι ύστερα από χρήση παραμένει στο 98% και κάνω επανεκκίνηση. Ξεκινάει στην αρχή και δείχνει 73% και μετά από μερικά δευτερόλεπτα επανέρχεται στο 98 όπου αρχίζει και πέφτει σταδιακά. Δεύτερη επανεκκίνηση και δείχνει πάλι μικρότερο ποσοστό στην αρχή και μετά επανέρχεται. Τι γίνεται; Είναι κάποιο bug της 5.0.2; Η μπαταρία φαίνεται σε καλή κατάσταση και θέλει περίπου 2,5-3 ώρες για να φορτίσει, αλλά κάτι δεν πάει καλά με την ένδειξη. Έκανα wipe cache μήπως στρώσει αλλά δεν βλέπω διαφορά. Καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο bug είχε η συσκευή μετά το update στην 5, αλλά διορθώθηκε. Κάνε ένα clear cache partition και δες αν έχει κάποιο update.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χτες wipe cache και σήμερα μου ήρθαν κάποια update της htc για τις εφαρμογές. Θα δείξει...ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Εννοείται ότι δεν υπάρχει εγγύηση, αλλά θα περιμένω και μια 2η γνώμη από κάποιον που έχει βάλει 5.1 για να ξέρω αν αξίζει να μπω στη διαδικασία.

 

Δεν εχει καμια ιδιαιτερη διαφορα.. Μπορει να ειναι λιγο πιο γρηγορη, λιγο καλυτερη σε μπαταρια κτλ αλλα μη φανταστεις οτι θα ειναι η μερα με τη νυχτα. Βεβαια δε ξερω απο θεμα ασφαλειας αν εχει διαφορα γτ ειχα παρει καποια στιγμη update με ενα bug που ειχαν οι android συσκευες, δε ξερω αν πηγε και στην 5,0,1.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια ιδιαιτερη διαφορα.. Μπορει να ειναι λιγο πιο γρηγορη, λιγο καλυτερη σε μπαταρια κτλ αλλα μη φανταστεις οτι θα ειναι η μερα με τη νυχτα. Βεβαια δε ξερω απο θεμα ασφαλειας αν εχει διαφορα γτ ειχα παρει καποια στιγμη update με ενα bug που ειχαν οι android συσκευες, δε ξερω αν πηγε και στην 5,0,1.
Πάντως το bug με το ποσοστό της μπαταρίας φαίνεται να διορθώθηκε. Κατά τα άλλα τρέχει μια χαρά η συσκευή...
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να αλλαχτεί η μπαταρία σε αυτή τη συσκευή; Αυτό το άρθρο δεν είναι και τόσο ενθαρρυντικό. Αν υπάρχει κάποιο service που μπορεί να κάνει σωστή δουλειά σε καλή τιμή θα ήθελα να το μάθω...

 

Edit: Τελικά έγινε η δουλειά στο FixMobile στη Ομόνοια ;)

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος φόρτισης της μπαταρίας κυμαίνεται μεταξύ 4-6 ωρών! :blink: Με τον δικό του φορτιστή πάντα. Πρώτη φορά πέφτει στα χέρια μου κινητό με τόσο αργή φόρτιση. Ευτυχώς η μπαταρία βγάζει τη μέρα, οπότε όταν πάω για ύπνο μπαίνει το βράδυ στην πρίζα και βγαίνει το πρωί...
Link to comment
Share on other sites

Και με την προηγούμενη τόσο έκανε; το δικό μου σ ένα δίωρο είναι έτοιμο και το έχω από το 2013 φαντάσου

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με άλλο καλώδιο σε πρώτη φάση και αν το κάνει πάλι δοκιμάσε να αλλάξεις και φορτιστή. Το κινητό κάνει περίπου 2 ωρες φορτισει υπό κανονικές συνθήκες.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχετε δίκιο γιατί με το powerbank φορτίζει στο μισό χρόνο περίπου! Βασικά πρέπει να φταίει το καλώδιο γιατί και σε παλιότερο HTC μου είχε χαλάσει κι έκανε πολλές ώρες να φορτίσει. Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχετε δίκιο γιατί με το powerbank φορτίζει στο μισό χρόνο περίπου! Βασικά πρέπει να φταίει το καλώδιο γιατί και σε παλιότερο HTC μου είχε χαλάσει κι έκανε πολλές ώρες να φορτίσει.

 

Και σε εμένα κάτι τέτοια νούμερα κάνει.

Θέλει 7-8 ώρες για να φορτίσει.

Ενώ με άλλο καλώδιο φορτίζει πιο γρήγορα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πήρα καινούργιο καλώδιο (όχι HTC) και τώρα όλα καλά. Κάνει γύρω στις 2,5 ώρες να φορτίσει.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα καινούργιο καλώδιο (όχι HTC) και τώρα όλα καλά. Κάνει γύρω στις 2,5 ώρες να φορτίσει.

 

Κι εγώ μάλλον θα πάρω κανένα άλλο καινούργιο

Σκέφτομαι να αλλάξω και μπαταρία. Ή συσκευή είναι πάνω από 2 χρόνων όσο να Ναι έχει πέσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεσαι για αλλαγή μπαταρίας στο fixmobile που το πήγα εγώ κοστίζει ένα 30ρι και το έχουν έτοιμο σε 1 ώρα. Καλώδιο πήρα αυτό και είναι πολύ καλής ποιότητας.
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεσαι για αλλαγή μπαταρίας στο fixmobile που το πήγα εγώ κοστίζει ένα 30ρι και το έχουν έτοιμο σε 1 ώρα. Καλώδιο πήρα αυτό και είναι πολύ καλής ποιότητας.

 

Τα φτιάχνω μόνος δεν έχω θέμα.

Αν πάρω μια από eBay θα την αλλάξω και τέλος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητό είναι εξαιρετικό. Κρίμα που έμεινε στην 5.0.2! Παρόλα αυτά δεν κολλάει πουθενά, είναι πολύ βολική συσκευή κι έχει αντικαταστήσει μέχρι και τα τηλεκοντρόλ στο σπίτι!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...