Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω ενα απειραχτο HTC One. Πως και τι ακριβως πρεπει να παρω απο back up πριν ξεκινησω ξεκλειδωματα, κλπ;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω ενα απειραχτο HTC One. Πως και τι ακριβως πρεπει να παρω απο back up πριν ξεκινησω ξεκλειδωματα, κλπ;

 

Εδώ στο πρώτο post υπάρχει αναλυτικός οδηγός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γενικα η μπαταρια δεν λεει και πολλα πραγματα, ισαξια του Ν5 αλλα παιδια σε σχεση με G2 μιλαμε μιση διαρκεια..

 

συγκρίνεις τα 2300 με τα 3000 του G2?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κάτοχος του one max εχει πάρει την 4.4.2;

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κάτοχος του one max εχει πάρει την 4.4.2;

 

Ευτυχής κάτοχος HTC one max μόλις χθες το πήρα τι κινητάρα είναι αυτή.... το φορτίζω τώρα μόλις κοιτάξω για update θα σου πω. Εμένα είναι στα αγγλικά το menu εσύ αν επιτρέπετε απο που το πήρες έχεις ελληνικό menu ? Σκέφτομαι παιδιά να βάλω το morelocale 2 να κάνει ελληνικό το menu ξέρετε αν τρώει μπαταρία ή να δημιουργεί κανα πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο της Cosmote ακομα δεν εχει ερθει η kit kat. Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος HTC one max μόλις χθες το πήρα τι κινητάρα είναι αυτή.... το φορτίζω τώρα μόλις κοιτάξω για update θα σου πω. Εμένα είναι στα αγγλικά το menu εσύ αν επιτρέπετε απο που το πήρες έχεις ελληνικό menu ? Σκέφτομαι παιδιά να βάλω το morelocale 2 να κάνει ελληνικό το menu ξέρετε αν τρώει μπαταρία ή να δημιουργεί κανα πρόβλημα ?

 

Βάλτο άφοβα... Δεν έχει κατανάλωση...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος HTC one max μόλις χθες το πήρα τι κινητάρα είναι αυτή.... το φορτίζω τώρα μόλις κοιτάξω για update θα σου πω. Εμένα είναι στα αγγλικά το menu εσύ αν επιτρέπετε απο που το πήρες έχεις ελληνικό menu ? Σκέφτομαι παιδιά να βάλω το morelocale 2 να κάνει ελληνικό το menu ξέρετε αν τρώει μπαταρία ή να δημιουργεί κανα πρόβλημα ?

 

απο expansys

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά htc_304 ελληνικό δεν είναι;

Ρωταω γιατί ακομα δεν εχει έρθει η τελευταία αναβάθμιση.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά htc_304 ελληνικό δεν είναι;

Ρωταω γιατί ακομα δεν εχει έρθει η τελευταία αναβάθμιση.

 

Περιεργο, αυτή την έκδοση είχα κι εγώ και την είχα πάρει πριν από 15 ημέρες περίπου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά htc_304 ελληνικό δεν είναι;

Ρωταω γιατί ακομα δεν εχει έρθει η τελευταία αναβάθμιση.

 

 

Ισπανικός κωδικός στην πραγματικότητα αλλά αυτό είναι που φέρνει η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα. Για δες αν κάνεις χειροκίνητα έλεγχο στο Settings -> About

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εχω το 4.3 htc 5.5 Software number 3.62.401.1 API level 5.65 Kernel version 3.4.10-gfa33c1eroot@abm012#1 SMP PREEMPT προσπαθω να κανω αυτόματη ενημερωση...και λεει ότι δεν έχει κατι να κάνει έχω τα τελευταια....ισχύει? Η συσκευη είναι του κουτιου....Ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εχω το 4.3 htc 5.5 Software number 3.62.401.1 API level 5.65 Kernel version 3.4.10-gfa33c1eroot@abm012#1 SMP PREEMPT προσπαθω να κανω αυτόματη ενημερωση...και λεει ότι δεν έχει κατι να κάνει έχω τα τελευταια....ισχύει? Η συσκευη είναι του κουτιου....Ευχαριστω

 

Βρες τι CID (Carrier ID) έχεις

Μπορείς να το δεις αν μπεις στο bootloader ή αν εγκαταστήσεις την εφαρμογή CID Getter: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.tritonsoft.cidgetter

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ολα τέλεια στο sense αλλά τις επιλογές του wifi, dada, gps, κλπ. δεν μπορούσαν να τις βάλουν κατευθείαν με το που κατεβάσεις την notification bar πρέπει να πατάμε άλλο ενα κουμπί ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ολα τέλεια στο sense αλλά τις επιλογές του wifi, dada, gps, κλπ. δεν μπορούσαν να τις βάλουν κατευθείαν με το που κατεβάσεις την notification bar πρέπει να πατάμε άλλο ενα κουμπί ακόμα...

 

Και το κατέβασμα του notification bar, πάλι πολύ είναι, για αυτές τις ενέργειες που κάνεις συχνά.

 

Εγκατάστησε το POWER TOGGLES, και μπορείς να έχεις μια τέτοια λωρίδα στο homescreen σου με τα βασικά Toggles (WIFI, DATA, GPS, BT, SOUND κλπ) προσθέτοντας το widget του.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.painless.pc

 

bhoNzMzq6CQwuhIKDGF-oAtnvPljeUTIInPTid7eQYuuWzC8iMd0l3gxujLRxpnLpJU=h900-rw

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ολα τέλεια στο sense αλλά τις επιλογές του wifi, dada, gps, κλπ. δεν μπορούσαν να τις βάλουν κατευθείαν με το που κατεβάσεις την notification bar πρέπει να πατάμε άλλο ενα κουμπί ακόμα...

 

Κατέβασε την μπάρα με δύο δάχτυλα αν έχεις περάσει την 4.4

;-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Γιάννης και όπως πάντα υπάρχει και η εναλλακτική των toggles πχ power toggles ή αυτό των HD widgets.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την μπάρα με δύο δάχτυλα αν έχεις περάσει την 4.4

;-)

 

Είσαι απίστευτος αυτό ήταν.... την 4.3 έχω αλλά το one max έχει το τελευταίο sence ! Να ρωτήσω κάτι μιας που έχω το sence 5.5 όταν βγει η 4.4 αξίζει να την περάσω ? Γιατί φοβάμαι μη μου χαλάσει τίποτα γιατί όλα τρέχουν τέλεια. και να ρωτήσω και κάτι άλλο επειδή το one max έχει μεγάλη μπαταρία αλλά ο φορτιστής του είναι 1.5Α πειράζει να χρησιμοποιείσω τον φορτιστή του lg gpad που είναι στα 1.8Α ? Το note 2 που είχα είχε μικρότερη μπαταρία αλλά 2Α φορτιστή

Edited by elessar86
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την μπάρα με δύο δάχτυλα αν έχεις περάσει την 4.4

;-)

Εισαι ωραιος! :p

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την μπάρα με δύο δάχτυλα αν έχεις περάσει την 4.4

;-)

 

Μόλις το έκανα και βέβαια δούλεψε και βέβαια μου έκανε φοβερή εντύπωση!!!!! :):):)

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα και βέβαια δούλεψε και βέβαια μου έκανε φοβερή εντύπωση!!!!! :):):)

 

Είναι εκεί από την 4.2.2.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Είσαι απίστευτος αυτό ήταν.... την 4.3 έχω αλλά το one max έχει το τελευταίο sence ! Να ρωτήσω κάτι μιας που έχω το sence 5.5 όταν βγει η 4.4 αξίζει να την περάσω ? Γιατί φοβάμαι μη μου χαλάσει τίποτα γιατί όλα τρέχουν τέλεια. και να ρωτήσω και κάτι άλλο επειδή το one max έχει μεγάλη μπαταρία αλλά ο φορτιστής του είναι 1.5Α πειράζει να χρησιμοποιείσω τον φορτιστή του lg gpad που είναι στα 1.8Α ? Το note 2 που είχα είχε μικρότερη μπαταρία αλλά 2Α φορτιστή

 

Θα σου απαντησω για την 4.4.2 στο σκετο One: Μπορεις να την κατεβασεις, απλα για να εχεις την τελευταια version. Λιγα πραγματα αλλαζουν, που πιθανον να μην σε απασχολουν κιολας. Δεν θα χαλασει τιποτα, θα "κατσει απο πανω" και μετα το reboot ολα θα ειναι καλα, ουτε factory reset, ουτε τιποτα.

Καποιοι φιλοι, αν διαβασεις στις τελευταιες σελιδες, εχουν προβληματακια με την μπαταρια, καποιοι αλλοι (κι εγω μεσα σ'αυτους) οχι.

Μην αγχωνεσαι, οταν ερθει, βαλ'την...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...