Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, χρόνια πολλά και καλώς σας βρήκα!

 

Προερχόμενος από SGS III, ήθελα να ρωτήσω το εξής:

 

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τα data των εφαρμοφών μου από το παλιό μου τηλέφωνο χωρίς να γίνω root;

Δοκίμασα το Mybackup Pro και τζίφος :(

Είναι ζόρικο να ξαναπαίξω τα παιχνίδια μου από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για δοκίμασε το hellium αν και δεν είμαι σίγουρος οτι παίρνει και data απο τις εφαρμογές..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το hellium αν και δεν είμαι σίγουρος οτι παίρνει και data απο τις εφαρμογές..

 

Παίρνει παίρνει...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το Helium δουλεύει μια χαρά για data backup. Σίγουρα δεν έχει τις δυνατότητες ή την ευελιξία των SU enabled apps, αλλά παραμένει αξιοπρεπής λύση.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την υπόδειξη, συμφορουμίτες!

Είχα ξεχάσει την ύπαρξη του Helium, γιατί δεν το είχα ξαναχρησιμοποιήσει.

Με ταλαιπώρησε λίγο στη σύνδεση με τον υπολογιστή (lapptop + WinXP), αλλά τελικά τα κατάφερα...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να αντικατασταθεί; Στα πλαίσια της εγγύησης;

Δυστυχώς είναι δική σου υπαιτιότητα οπότε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω άρθρο γράφτηκε από τον shan89 στο xda. Είναι ακριβώς οι σκέψεις μου για την κάμερα του ΟΝΕ.

 

I'm happy to hear we'll keep ultra pixel , if you guys ever compared camera like I did vs s4 / note 3 / z1 / zl / xz you would appreciate our camera much more , haven't you seen pictures from the link I posted earlier , that's z1 camera , apparently the best android camera , explain to me how the **** did 4mp camera blew away 21 mp ?

I understand we're all kind of regretting the lack of pixels and I'm with you there but like @hamdir said there's no equal in social life to one , our camera is the most usable camera in most scenes where most other cameras lack or need manual settings and we all know how stupid it sounds to tell someone " wait to setup the camera " then again try few shots before one actually looks decent , if any of you even bothered to read my little review / test vs z1 you'd understand much better what I mean by " more usable " anyway I'll write it down once again in short : the z1 had to take each time 3/4 pics with various settings , the other cousin also was taking 3/4 pics at the end they were selecting from 7/8 pics the best one , while for each their pic average they needed 15/20 sec x 3/4 pics gets you over 1/2 mins total for each pic WHICH AT THE END VS ONE STILL SUCKED , and guess how I took pics , all auto or hdr , nothing else.

 

So if I must use ****ty phone camera like a 5000$ real dslr for each pic which still sux anyway I'm much more then happy to even use the next year my HTC one point and shot in 3 sec camera rather then once again 2 mins for each pic , where anyway 99% of the time you'll miss the moment by the time you set everything up.

 

 

The reviewers are mostly guilty for bad HTC one camera reputation , no one likes 4mp and of course it sounds better 13/20 then 4 but test the cameras in real world usage and see who's better imo.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε σε ένα κόσμο που μετράει η ποσότητα..σε λέει ο άλλος ωραίο κινητό, πόσα mp κάμερα έχει;4 λες..Μόνο 4 πάρε ένα Samsung που έχει 13..2gb ram;;;άλλοι έχουν 3..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε σε ένα κόσμο που μετράει η ποσότητα..σε λέει ο άλλος ωραίο κινητό, πόσα mp κάμερα έχει;4 λες..Μόνο 4 πάρε ένα Samsung που έχει 13..2gb ram;;;άλλοι έχουν 3..

 

Εκεί λοιπόν του δείχνεις μια φωτογραφία που έχεις βγάλει και του στραβωνει το σαγόνι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Και φωτογραφία να του δείξεις και εντύπωση να του κάνει και δίπλα δίπλα στα μάτια του να του δείξεις πόσο καλύτερα δουλεύει δεν παύει να μην είναι Samsung, συνεπάγεται όχι καλό.

Δυστυχώς έτσι σκέφτεται ο πολύς ο κόσμος.

Παρεπιπτοντως η βραδυνή φώτο που τραβηξες είναι μια απόδειξη του τι μπορεί να κάνει η κάμερα.

Ο κόσμος το μόνο που κάνει είναι να παπαγαλιζει, δεν μπαίνει καν στο κόπο να μπει στο thread με τις Φωτογραφίες..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ο νεοφώτιστος ξαναχτυπά!

 

Υπάρχει τρόπος να διώξουμε τη μπάρα με τις τρεις τελείες κάτω από τον Opera mini; Τρώει ωφέλιμο χώρο και είναι και σπαστικό :P

 

Googl-αρα και δεν βρήκα τίποτε...

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις, οθόνη,κινήσεις δαχτύλων και μετά στο Αρχική θα επιλέξεις τη 2η επιλογή..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι!

 

Πάντως, στο "καυτό" θέμα της Ultrapixel, και στον ελάχιστο χρόνο που έχω τη συσκευή στα χέρια μου, δεν μπορώ να πω ότι τα αποτελέσματα που παίρνω με πείθουν.

Έκανα ένα γρήγορο head-to-head με το SGS III, για διάδοχο του οποίου προορίζω το One.

Σε εξωτερικές λήψεις νομίζω ότι το τριάρι έχει προβάδισμα.

Σε εσωτερικό χώρο το One μου έδωσε οριακά καλύτερο αποτέλεσμα, αλλά με HDR.

Όλα αυτά με τα μάτια του χομπίστα - δεν έχω καμία ιδιαίτερη φωτογραφική "παιδεία"...

Link to comment
Share on other sites

Με γλίτωσες από τηλεφώνημα δηλαδή γιατί κι εγώ σκεφτόμουν να καλέσω έτσι για πλάκα να δω την τιμή για το πίσω καπάκι... Είναι τραγικοί στην Arvato, δε θα τους εμπιστευόμουν ούτε Nokia των 10€ για σέρβις, πόσο μάλλον το One...

 

αδερφέ έκατσα και έψαξα λίγο για την avarto!

απορώ πως δεν την έχουν ξηλώσει ακόμα από εκεί και την έχουν τόσο μεγάλες εταιρίες όπως η htc!!!διαβάζω πλήθος καταγγελιών !!έχω έρθει apo australia και σκέφτηκα μια και κάνω τώρα διακοπές να το έφτιαχνα .

με αυτά που διάβασα....δε υπάρχει περίπτωση να παω από εκεί!!!είτε απέξω!!ντροπή και κρίμα για την htc.

θα το πα ωsydney όταν γυρίσω.

δεν έχω λόγια.....

Link to comment
Share on other sites

Ο νεοφώτιστος ξαναχτυπά!

 

Υπάρχει τρόπος να διώξουμε τη μπάρα με τις τρεις τελείες κάτω από τον Opera mini; Τρώει ωφέλιμο χώρο και είναι και σπαστικό :P

 

Googl-αρα και δεν βρήκα τίποτε...

 

Υπαρχει ο dolphin αντε στη χειροτερη o boat και χρησιμοποιειτε opera.. :)

Opera χρησιμοποιω στο pc.. και dolphin στο one μετα απο πολυ ψαξιμο..

Link to comment
Share on other sites

Σαν το μαμά δεν έχει κατά την άποψή μου..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω WiFi, Dolphin χρησιμοποιώ.

 

Αλλά όταν είμαι on the go, ο opera mini είναι διαχρονικά η επιλογή μου. Όχι μόνο για λόγους οικονομίας data, αλλά και ταχύτητας. Για να πετύχεις 3g με τη Wind, ακόμα και στο λεκανοπέδιο, πρέπει να έχεις το Θεό μπάρμπα. Αυτή στη στιγμή είμαι Ευελπίδων με Edge.

Άσε δε μέσα στο Μετρό, να προσπαθείς να ανοίξεις σελίδα με GPRS...

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω WiFi, Dolphin χρησιμοποιώ.

 

Αλλά όταν είμαι on the go, ο opera mini είναι διαχρονικά η επιλογή μου. Όχι μόνο για λόγους οικονομίας data, αλλά και ταχύτητας. Για να πετύχεις 3g με τη Wind, ακόμα και στο λεκανοπέδιο, πρέπει να έχεις το Θεό μπάρμπα. Αυτή στη στιγμή είμαι Ευελπίδων με Edge.

Άσε δε μέσα στο Μετρό, να προσπαθείς να ανοίξεις σελίδα με GPRS...

 

Δεν ήξερες δεν ρώταγες...Wind και DATA plan είναι το ανεκδοτο των τελευταίων χρόνων..που να δείς τι γίνεται στην επαρχία....δοξά τον θεό που υπάρχουν και αλλού πορτοκαλίες....

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω τον καιρό ως κινούμενη ταπετσαρία.. Όταν πάω BlinkFeed και επιστρέφω στις οθόνες μου σταματάει η κίνηση του καιρού είναι σαν φωτο.. Αυτό το lag γενικά υπάρχει η εγώ μόνο το παρατήρησα ?
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω τον καιρό ως κινούμενη ταπετσαρία.. Όταν πάω BlinkFeed και επιστρέφω στις οθόνες μου σταματάει η κίνηση του καιρού είναι σαν φωτο.. Αυτό το lag γενικά υπάρχει η εγώ μόνο το παρατήρησα ?

 

Η συγκεκριμένη ταπετσαρία είναι κινούμενη για λίγο και όχι συνεχώς. Και να μην πας στο Blinkfeed σύντομα θα σταματήσει να κινείται.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη ταπετσαρία είναι κινούμενη για λίγο και όχι συνεχώς. Και να μην πας στο Blinkfeed σύντομα θα σταματήσει να κινείται.

 

Nαι σωστα το παρατηρησα αμεσως μετα..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φτιάξουμε ένα προκαθορισμένο μήνυμα σε προκαθορισμένο αποστολέα και να το στέλνουμε πατώντας ένα κουμπί;
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά!!! σε όλους. Υγεία & Δουλειές.

Καλή φώτιση στους διοικούντες (:worry:).

Να είναι άφθαρτα τα ΟΝΕ μας, και αν, φτου φτου, πάθουν κάτι, να είναι παραμονή της εγγύησης (για όσους μείνουν πιστοί μέχρι τότε βέβαια)..

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους! Αυτό που χαίρομαι με το one είναι ότι επιτέλους δεν χάνω κλήσεις και μηνύματα τόσο δυνατά που χτυπάει. Από εποχή Nokia symbian έχει να συμβεί κάτι τέτοιο :-)
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους! Αυτό που χαίρομαι με το one είναι ότι επιτέλους δεν χάνω κλήσεις και μηνύματα τόσο δυνατά που χτυπάει. Από εποχή Nokia symbian έχει να συμβεί κάτι τέτοιο :-)

 

Χα χα, έχεις δίκιο. Ήμουνα προχτές στο Παίδων που χειρουργηθηκε η κόρη μου :'( και αναγκάστηκα να το βάλω στην δόνηση. Ακόμη και στο 1 που το έβαζα, βαραγαν καμπάνες μιλάμε. Έχω βέβαια και ήχο κλήσης Metallica, αλλά λέμε τώρα... ^o^

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...