Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!! Νομίζω ότι θα το κρατήσω για πολύ καιρό

 

Αν κρινω απο εδω http://imgur.com/a/gsso7#0 πρεπει να ειναι η πιο ομορφη συσκευη που εχει βγαλει η Νοκια σε windows phone.

Kαλοριζικο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως! Κι εγώ θέλω να ξεφορτωθώ τη χοντρούλα μου το 920 για χάρη του πιο σεξυ 925 αλλα λέω να περιμένω μέχρι το φθινόπωρο μήπως βγαλουν το next sleek thing..
Link to comment
Share on other sites

Όντως! Κι εγώ θέλω να ξεφορτωθώ τη χοντρούλα μου το 920 για χάρη του πιο σεξυ 925 αλλα λέω να περιμένω μέχρι το φθινόπωρο μήπως βγαλουν το next sleek thing..

 

Εγω παλι προτιμαω το κοψιμο του 920 και ας ειναι πιο χοντρο.. Γενικα το συγκεκριμενο design που ξεκινησε απο το n9 και πηγε στα lumia 800-900-920-1020 το θεωρω μακραν το πιο ιδιαιτερο design που ξεχωριζει απο ολα τα υπολοιπα smartphones της αγορας.. Το 925 δυστυχως το κανανε να μοιαζει με πολλα αλλα smartphones (που ειναι και πιο λεπτα..).Δεν λεω οτι δεν ειναι ομορφο, απλα δεν εχει αυτη την ξεχωριστη γραμμη που εχουν τα αλλα..γουστα ειναι αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο λέω να περιμένω το ίδιο κόψιμο με λιγότερα χιλιοστά θα ήταν ότι πρέπει. Αν και μεταξύ μας αρκετα με τον συγκεκριμένο σχεδιασμό δε μπορούν να βγαζουν ες αεί το ίδιο design σε παραλλαγές. Καλά κάνανε και δοκιμάσανε κάτι νέο, τωρα μένει να το τελειοποιήσουν.. ;)
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη είναι πολυ όμορφη την amoled με clear black είναι πλεονέκτημα σε σχέση με την πολυ ενεργόβορα LCD ips και το double tap είναι όλα τα λεφτα και μου λείπει είναι η αλήθεια:cry:,αλλα πες κάποιες αδυναμίες τις συσκευής πχ έλλειψη led notification,άντε πες και το παίρνω σε μαύρο Vodafone που κυκλοφορει σε 32gb που σαν χρώμα δεν μου αρέσει καθόλου τα καταπίνω,αλλα το θέμα με τον music player να μην δουλεύει πάντα στο background είναι το κερασάκι στην τούρτα και δεν:(:mad:

Ελπίζω εκεί στη Nokia/MS να το διορθώσουν επιτέλους.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη είναι πολυ όμορφη την amoled με clear black είναι πλεονέκτημα σε σχέση με την πολυ ενεργόβορα LCD ips και το double tap είναι όλα τα λεφτα και μου λείπει είναι η αλήθεια:cry:,αλλα πες κάποιες αδυναμίες τις συσκευής πχ έλλειψη led notification,άντε πες και το παίρνω σε μαύρο Vodafone που κυκλοφορει σε 32gb που σαν χρώμα δεν μου αρέσει καθόλου τα καταπίνω,αλλα το θέμα με τον music player να μην δουλεύει πάντα στο background είναι το κερασάκι στην τούρτα και δεν:(:mad:

Ελπίζω εκεί στη Nokia/MS να το διορθώσουν επιτέλους.

 

Τι εννοείς δεν παίζει η μουσική από πίσω?

αν πάω σε άλλη εφαρμογή θα κλείσει?

Link to comment
Share on other sites

το εχω κι εγω στα χερια μου σε λευκο και νομιζω πως ειναι εξαιρετικο.τρελη ποιοτητα κατασκευης

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν παίζει η μουσική από πίσω?

αν πάω σε άλλη εφαρμογή θα κλείσει?

 

Όχι κανονικά συνεχίζει να λειτουργεί η μουσική όταν ανοίξεις κάποια άλλη εφαρμογή, όπως ο browser, η κάμερα ή ακόμη και κάποιο παιχνίδι, τουλάχιστον στα θυμωμένα πουλάκια συνέχισε να παίζει :) (μιλάω γενικά για τα wp8 κινητά)

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

... αλλα το θέμα με τον music player να μην δουλεύει πάντα στο background είναι το κερασάκι στην τούρτα και δεν:(:mad:

Ελπίζω εκεί στη Nokia/MS να το διορθώσουν επιτέλους.

Θα μας τρελάνεις εσύ!

3>4
Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνεις εσύ!

 

Το διατυπώνει κάπως λανθασμένα. Κάπου αλλού γραφει τι ακριβως ειναι αυτο που τον ενοχλεί....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν παίζει η μουσική από πίσω?

αν πάω σε άλλη εφαρμογή θα κλείσει?

 

Εδω το περιγραφω τι εννοω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4813011#post4813011

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω το περιγραφω τι εννοω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4813011#post4813011

 

Αυτό είναι όντως ένα πρόβλημα αλλά έχω την εντύπωση πως είναι θέμα της εφαρμογής. Δεν γνωρίζω από WP αλλά υποθέτω πως στην μαρκέτα θα υπάρχει κάποιος άλλος player που θα ανταποκρίνεται καλύτερα.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι στην οθόνη κλειδώματος έχει ειδοποίηση για μηνυματα/αναπαντητες??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι όντως ένα πρόβλημα αλλά έχω την εντύπωση πως είναι θέμα της εφαρμογής. Δεν γνωρίζω από WP αλλά υποθέτω πως στην μαρκέτα θα υπάρχει κάποιος άλλος player που θα ανταποκρίνεται καλύτερα.

 

Εγω παντως περα απο streaming player δεν βρηκα κανεναν της προκοπης.

Δεκεμβριο πηρα το πρωτο μου WP8 κινητο,Αυγουστο μπαινουμε και δεν βλεπω φως ακομα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι στην οθόνη κλειδώματος έχει ειδοποίηση για μηνυματα/αναπαντητες??

Οχι δειχνει μονο την ωρα και το σηματακι της μοαταριας με την καρδουλα στην μεση οτανη μοαταρια ειναι κατω απο 20%.

Πιστευω οτι στο αμεσο μελλον θα αναβαθμιστει το ρολογακι και θα εχουμε και ειδοποθηση για μηνυματα/κλησεις/mail οπως και στο Ν9

 

Επισης η συσκευη, παροτι Vodafone Branded, εχει κανονικα Ελληνικο μενου, Ελληνικο πληκτρολογιο και κατεβαει και το πακετο με τις ελληνικες λεξεις για την διορθωση κτλ. Το μονο branded που εχει απο μερις Vodafone ειναι το λογοτυπο της οταν το ανοιγεις

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη ειναι απιστετα ομορφη.

Στα υποψη για Χριστουγεννα..:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λέτε η συσκευή να πέσει στα 300 ευρώ σαν το 920 σε κανένα 6μηνο;

 

Μακάρι είναι η πρώτη wp συσκευή που με έχει εντυπωσιάσει και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για αρχές του νέου έτους στη σωστή τιμή φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Λέτε η συσκευή να πέσει στα 300 ευρώ σαν το 920 σε κανένα 6μηνο;

 

Πιστευω ναι. Σημαντικο ρολο θα παιξει και η ελευση του 1020.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εντάξει αγόρασα το λευκό πριν 2 εβδομαδες!τι να λέμε ενταξει...πιο πρωτοκλασσατη συσκευή δεν υπάρχει.το πήρα φυσικά σε λευκό όπως το 920 που αφησα.τρομερη σχεδίαση και κόψιμο.μπατσρια,στη φωτός μακριά απο του 920.κυλαει κανονικά και κατεβαίνει αναλόγως τη χρήση,όχι όπως το 920 που μια είχες 90% και μετά 20% και μετά 50%.η κάμερα εξαιρετική...χωρις λόγια.η αμολεντ δινει ρέστα...και γενικά όλα είναι σούπερ ακομα και το βαιμπερ, αππ και σκαιπ δουλευουν ρολοι.κανενα θέμα με παρασκήνιο.530€ απο σατουρν.
Link to comment
Share on other sites

εντάξει αγόρασα το λευκό πριν 2 εβδομαδες!τι να λέμε ενταξει...πιο πρωτοκλασσατη συσκευή δεν υπάρχει.το πήρα φυσικά σε λευκό όπως το 920 που αφησα.τρομερη σχεδίαση και κόψιμο.μπατσρια,στη φωτός μακριά απο του 920.κυλαει κανονικά και κατεβαίνει αναλόγως τη χρήση,όχι όπως το 920 που μια είχες 90% και μετά 20% και μετά 50%.η κάμερα εξαιρετική...χωρις λόγια.η αμολεντ δινει ρέστα...και γενικά όλα είναι σούπερ ακομα και το βαιμπερ, αππ και σκαιπ δουλευουν ρολοι.κανενα θέμα με παρασκήνιο.530€ απο σατουρν.

 

τι εννοείς; στο 920 ειχες θέμα με το "βαιμπερ, αππ και σκαιπ ";

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς; στο 920 ειχες θέμα με το "βαιμπερ, αππ και σκαιπ ";

 

όχι!στο 800 είχα πρόβλημα.στο 920 δεν είχα.απλα μερικοί παραπονιούνται για πράγματα που δεν υπάρχουν πια.επισης προχθές μου ήρθε ένα ακομα απντειντ στο 925 μου για βαιμπερ γυρω στα 10mb και δε ξέρω τι είναι το wpcentral δεν έχει αναφερει τίποτα και δε το έχω κάνει ακομα.ξερεις τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω περί τα χριστούγεννα όπου λογικά θα έχει πέσει η τιμή του. Ξέρετε άμα έχει FM RADIO και τι κάρτα μνήμης δέχεται?

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω περί τα χριστούγεννα όπου λογικά θα έχει πέσει η τιμή του. Ξέρετε άμα έχει FM RADIO και τι κάρτα μνήμης δέχεται?

 

ναι φυσικά έχει ράδιο αλλα δε περνει κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει αγόρασα το λευκό πριν 2 εβδομαδες!τι να λέμε ενταξει...πιο πρωτοκλασσατη συσκευή δεν υπάρχει.το πήρα φυσικά σε λευκό όπως το 920 που αφησα.τρομερη σχεδίαση και κόψιμο.μπατσρια,στη φωτός μακριά απο του 920.κυλαει κανονικά και κατεβαίνει αναλόγως τη χρήση,όχι όπως το 920 που μια είχες 90% και μετά 20% και μετά 50%.η κάμερα εξαιρετική...χωρις λόγια.η αμολεντ δινει ρέστα...και γενικά όλα είναι σούπερ ακομα και το βαιμπερ, αππ και σκαιπ δουλευουν ρολοι.κανενα θέμα με παρασκήνιο.530€ απο σατουρν.
1)Η μπαταρια ποσο σε βγαζει φιλε μου και με τι χρηση?

2)Καποιο αρνητικο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...