Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει,τα τεχνικά του χαρακτηριστικά δε νομίζω ότι αξίζουν τα 547 ευρώ

 

Κι αν τα τεχνικά του χαρακτηριστικά είναι μια χαρά για να πετάει το συγκεκριμένο λειτουργικό???

Απλη ερώτηση κάνω....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι αν τα τεχνικά του χαρακτηριστικά είναι μια χαρά για να πετάει το συγκεκριμένο λειτουργικό???

Απλη ερώτηση κάνω....

 

Το ότι θα πετάει το έχω δεδομένο.δεν βλέπω όμως και κάτι να έχει πιο δυνατό από άλλα τηλέφωνά.ίσα ίσα πού τα χαρακτηριστικά του δεν είναι ισάξια της τιμής πώλησής.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο και πολυ βασικο μειων ειναι οτι διατιθεται μονο σε 16αρα εκδοση(η 32αρα ειναι branded της vodafone και μονο μαυρο που σαν χρωμα δεν μου αρεσει ετσι κι αλλιως)

Και η τιμη εξισου υψηλη αλλα θα πεσει πιστευω μεσα στο επομενο διμηνο στα 400-450 και πιστευω οτι εκει ανταποκρινεται περοσσοτερο σε επιπεδο τσεπης.

Η συσκευη μου αρεσει αρκετα,διαφοροποιητε σε αρκετα απο το 920(τεχνολογια οθονης,ντιζαιν,βαρος,διαστασεις,υλικα κατασκευης,βελτιωμενη καμερα) ΑΛΛΑ τα 16 gb ειναι αποτρεπτικος παραγοντας ανεξαρτητος τιμης.

Αν φοραγε την 8.1 κατι μπορουσε να γινει μιας και την 8 ηδη την γνωρισα και οι αλλαγες στο 925 ειναι μικρες(ραδιο,double tap-που και αυτα θα τα παρει και το 920 μεχρι τελη Αυγουστου)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο τηλεφωνο και προσωπικα ειναι πολυ πιθανο να ειναι η πρωτη μου wp συσκευη οταν πεσει το 32gb στα 400 ευρω.Το θεμα ειναι οτι εχει ιδιο hardware με το 920.Το 920 κυκλοφορει κοντα χρονο.Αραγε για ποσο θα εχει φουλ software υποστηριξη το 925;
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο τηλεφωνο και προσωπικα ειναι πολυ πιθανο να ειναι η πρωτη μου wp συσκευη οταν πεσει το 32gb στα 400 ευρω.Το θεμα ειναι οτι εχει ιδιο hardware με το 920.Το 920 κυκλοφορει κοντα χρονο.Αραγε για ποσο θα εχει φουλ software υποστηριξη το 925;

 

Επίσημα από την Microsoft 36 μήνες υποστήριξη! Καλά για την Νokia δεν το συζητάμε καν, το θεωρούμε δεδομένο!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα από την Microsoft 36 μήνες υποστήριξη! Καλά για την Νokia δεν το συζητάμε καν, το θεωρούμε δεδομένο!
Το θεμα ειναι οτι με αυτη τη λογικη το 920 θα εχει 46 μηνες υποστηριξη αφου σε θεμα hardware(επεξεργαστη-μνημη κ.λ.π.)τα δυο κινητα ειναι ιδια.Τελοσπαντων σκεφτομαι μην κανουν καμμια μαγκια οπως εκαναν με το 900...
Link to comment
Share on other sites

... Τελοσπαντων σκεφτομαι μην κανουν καμμια μαγκια οπως εκαναν με το 900...

Μπορείς να γίνεις πιο σαφής;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι με αυτη τη λογικη το 920 θα εχει 46 μηνες υποστηριξη αφου σε θεμα hardware(επεξεργαστη-μνημη κ.λ.π.)τα δυο κινητα ειναι ιδια.Τελοσπαντων σκεφτομαι μην κανουν καμμια μαγκια οπως εκαναν με το 900...

 

Διαφορετικές περιπτώσεις. Τώρα υπάρχει δημοσία δέσμευση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα πετάει το έχω δεδομένο.δεν βλέπω όμως και κάτι να έχει πιο δυνατό από άλλα τηλέφωνά.ίσα ίσα πού τα χαρακτηριστικά του δεν είναι ισάξια της τιμής πώλησής.

 

Έχει ποιότητα κατασκευής η οποια πρέπει να πληρωθεί και offline GPS το οποιο σε γλιτώνει περίπου 40 euro.

 

Είναι επίσης και πολύ όμορφο και η ομορφιά έχει την αξια της.

 

Με τη δικη μου λογική ακριβό είναι αυτό της φωτογραφία σου :)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά το συγκεκριμένο κινητό είναι έρωτας! Το χαλβαδιάζω άσχημα ακόμα και με 16gb.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Τα 16 ειναι ένα θέμα. Προσωπικά δεν μου φτάνουν. Ασε που το βλέμα μου έχει πέσει "αλλού" τώρα......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω το 925 απο ενα μαγαζι εδω στην ελλαδα απο το cosmodata αλλα λεει με κοκκινα γραμματα οτι ερχεται μονο με αγγλικο μενου ισχυει αυτο η κανουν λαθος γιατι απο οτι ξερω και εχω διαβασει και εδω στο myphone απο οπου και αν το παρεις ειτε απο εξωτερικο ειτε απο ελλαδα εχει και ελληνικο μενου.Μπορει να μου πει καποιος σιγουρα που το εχει παρει αν εχει ελληνικο μενου.
Link to comment
Share on other sites

Απαντώντας και στους δυο σας, στη θέση σας δεν θα το έπαιρνα. Πρώτον τα εκτός Ευρώπης δεν έχουν εγγύηση. Δευτερον παίζει να ειναι κλειδωμένα (δεν είμαι σίγουρος ούτε ξέρω αν υπάρχει τρόπος ξεκλειδώματος). Αυτο με την ελληνική γλώσσα ειναι ένα θέμα γιατι ναι μεν όλα τα ευρωπαϊκά έχουν όλες τις γλώσσες αλλα δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο με τα αμερικάνικα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απαντώντας και στους δυο σας, στη θέση σας δεν θα το έπαιρνα. Πρώτον τα εκτός Ευρώπης δεν έχουν εγγύηση. Δευτερον παίζει να ειναι κλειδωμένα (δεν είμαι σίγουρος ούτε ξέρω αν υπάρχει τρόπος ξεκλειδώματος). Αυτο με την ελληνική γλώσσα ειναι ένα θέμα γιατι ναι μεν όλα τα ευρωπαϊκά έχουν όλες τις γλώσσες αλλα δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο με τα αμερικάνικα.
Εγω σκεφτομαι να το παρω η απο ελλαδα και συγκεκριμενα απο σκρουτζομαγαζο ονοματι cosmodata η απο το amazon.uk που απο οτι λεει εναι free sim.Απο το σκρουτζομαγαζο που το εχω βρει και λεει οτι εχει αγγλικο μενου σε αυτο παιζει να εχει αγγλικο ενω απο το amazon.uk που ειναι ευρωπαικο εχει ελληνικο μενου σωστα; Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!μια ερώτηση:θέλω να πάρω

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο και στο site που

Το βρήκα γράφει χωρις εγχειρίδιο χρήσης.λετε

Να υπαρχει θέμα με το αν ειναι αυθεντικό η οχι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!μια ερώτηση:θέλω να πάρω

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο και στο site που

Το βρήκα γράφει χωρις εγχειρίδιο χρήσης.λετε

Να υπαρχει θέμα με το αν ειναι αυθεντικό η οχι;

 

Αυθεντικό είναι απλά δεν έχει manual στα ελληνικά γιατί προοριζόνταν για κάποια άλλη χώρα! Αλλά δεν έχεις θέμα αυθετικότητας ή κάποιο θέμα με την εγγύηση εφόσον είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 32 GB Lumia 925 εδώ και λίγες μέρες. Το πήρα χωρίς να έχω δει πρώτα live απλα μόνο και μόνο απο ότι είχα δει στο νετ. Ειναι εκδοση Vodafone Γερμανιας αλλα του φλασαρα την Ιταλικη country variant γιατί ήθελα και το data sense.

Λοιπόν όταν ανοιξα το κουτί και έπιασα την συσκευή νόμιζα ότι δεν κρατάω κάποιο ΝΟΚΙΑ αλλα κάποιο iPhone ή Galaxy, με την έννοια ότι η συσκευή είναι πολύ λεπτή και ελαφριά για τα δεδομενα που μας έχει συνηθίσει η ΝΟΚΙΑ.

Μέχρι στιγμής ειμαι απολυτα ικανοποιημένος. Το λειτουργικό είναι, όπως σε όλα τα WP, απροβλημάτιστο και σφαιρατο. Η κάμερα ειμαι πολύ καλή. Νυχτερινές όπως στο 920 και κρυσταλλινες σε φως ημέρας. Το βιντεο δεν έχω προλάβει ακομα να το δοκιμάσω αλλα ξέρω ότι θα είναι κορυφή έχοντας OIS και rich recording. Επίσης η μπροστινή κάμερα πολύ καλή.

Έχει Gdr2 μαζί με το ΝΟΚΙΑ amber update που σημαίνει ότι έχει ραδιόφωνο πλέον, το ρολόι στην οθόνη κλειδώματος και το double tap για ξεκλείδωμα της οθόνης. Προσωπικά τα δυο τελευταία τα θεωρώ από τα πιο βασικα που εμένα προσωπικά μου διευκολύνουν την καθημερινοτητα. Επίσης υπάρχει το data sense ενσωματωμένο που μετράει την χρήση δεδομένων και μας προειδοποιεί κτλ.

Θεωρώ ότι,είναι μια συσκευή που έλειπε εδώ και καιρο απο την γκάμα της ΝΟΚΙΑ λόγω design, χρήσης αλουμινίου και διαστάσεων βάρους

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!! Νομίζω ότι θα το κρατήσω για πολύ καιρό

 

Μη λες τέτοια....χαχαχα

Με υγεία να το χαρείς

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...