Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έτσι όπως αργεί το γαλλικό θα αλλάξω στο γερμανικό να τελειώνουμε με αυτήν την κοροιδία της Samsung....σιχτιρ
Hell Ain't A Bad Place To Be...:devil:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έτσι όπως αργεί το γαλλικό θα αλλάξω στο γερμανικό να τελειώνουμε με αυτήν την κοροιδία της Samsung....σιχτιρ

 

μην βιάζεσαι να βάλεις 4.4.2 δεν θα δεις τίποτα διαφορετικό ουσιαστικά.

Link to comment
Share on other sites

Δευτερη φορτιση σημερα η μπαταρια πολυ καλυτερα...κραταει ποιο πολυ απο 4.3.ενα αλλο που ειδα καιει λιγο ποιο πολυ απο πισω
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμείς μείναμε ή μου φαίνεται? (Γαλικά)

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμείς μείναμε ή μου φαίνεται? (Γαλικά)

 

Αστα να πανε, εχει δωσει παντου εκτος απο μας...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις με branded-cosmote μειναμε.

 

Καλά, εμείς αν κρίνω από το ποτε πήραμε 4.3, έχουμε ακόμη μέλλον μπροστά μας! Δεν με χαλάει όμως γιατί ήδη το τηλέφωνο τα πάει άριστα. Οπότε ας περάσουν όλα τα" παιδικα" της kitkat και εδώ ημαστε!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εγω vodafone Germany μου το δωσε χθες , δεν ειναι κ κατι τρομερο απο διαφορες ασε που βγαζει συνεχεια κ το προβλημα με την λαθος θερμοκρασια στον καιρο και το πιο σπαστικο ειναι οτι τα εικονιδια στο status bar εγιναν λευκα!ε καλα το χειροτερο που εκαναν ειναι που δεν εβαλαν ενα διακοπτη απο gsm se LTE γιατι νομιζω πως ολοι εξω απο το σπιτι το εχουμε σε lte αλλα δεν εχει νοημα να μαι σπιτι και να μην ειμαι σε gsm οταν παιρνω απο wifi.
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Σε προσπάθεια να ξαναπεράσω το τελευταίο firmware 4.4.2 KITKAT μέσω του Kies 3 μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα: "GT-I9505 does not support initializing".Ξέρει κάποιος γιατί και αν μπορεί να ξαναπεραστεί το firmware μέσω Kies 3?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Σε προσπάθεια να ξαναπεράσω το τελευταίο firmware 4.4.2 KITKAT μέσω του Kies 3 μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα: "GT-I9505 does not support initializing".Ξέρει κάποιος γιατί και αν μπορεί να ξαναπεραστεί το firmware μέσω Kies 3?

Εγω δεν μπορουσα γιατι ημουν στην 4.2 και πηγα ΟΤΑ στην 4.3 κ μετα με kies3 περασα 4.4.2.

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Σε προσπάθεια να ξαναπεράσω το τελευταίο firmware 4.4.2 KITKAT μέσω του Kies 3 μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα: "GT-I9505 does not support initializing".Ξέρει κάποιος γιατί και αν μπορεί να ξαναπεραστεί το firmware μέσω Kies 3?

 

εχουν περαστει οι drivers σωστα?κανε καταργηση του kies 3 restart το pc σου εγκατασταση kies 3 κ δοκιμασε αλλη θυρα usb

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με θύρα USB γιατί το μήνυμα αυτό το εμφανίζει και χωρίς να έχω συνδέσει το τηλέφωνο στο pc ( επιλογή tools και firmware update and initialization ) του Kies 3 όπου ζητάει την εισαγωγή του Model name και του S/N.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς γιατί τις εφαρμογές που μετέφερα στην sd κάρτα δεν μου βγάζει το εικονίδιο της εφαρμογής αλλά ένα εικονίδιο με αχνό γρι και γραφείο sd και άλλοι κάτω το όνομα της εφαρμογής. Η εφαρμογή παίζει κανονικά. ?
LG G3 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς γιατί τις εφαρμογές που μετέφερα στην sd κάρτα δεν μου βγάζει το εικονίδιο της εφαρμογής αλλά ένα εικονίδιο με αχνό γρι και γραφείο sd και άλλοι κάτω το όνομα της εφαρμογής. Η εφαρμογή παίζει κανονικά. ?

 

που εννοείς δεν εμφανίζει το εικονίδιο?στην επιφάνεια εργασίας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω μερικές ερωτησεις να κάνω και ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντησεις σας. Εχω ενα s4 3 μηνες τωρα, αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο με 4.3 πανω και δουλευε απροβληματιστα. Οταν πριν 2 βδομαδες αποφασισα να του βαλω την 4.4.2 (οταν με το καλο μου ηρθε με OTA) αρχισαν τα προβληματα: 1. Μου κανει restart οταν ειμαι στον stock music player και 2. καμια φορα ενω ειμαι στη φωτογραφικη μηχανη με πεταει εξω. Να τονισω οτι εκανα factory reset πριν βάλω την 4.4.2 και μετα απο αυτα τα προβληματα του ξαναέκανα factory reset και clear cache απο download mode και παλι χωρις αποτελεσμα. H ερωτηση μου ειναι η εξης: μπορω να του ξαναπερασω μεσω odin την κιτκατ χωρις να χασω εγγυηση και αν ναι ποια εκδοση? το τηλ ειναι ελβετικο swisscom μονο αυτη μπορω να του φορεσω ή και καποια αλλη ευρωπαική rom? Edited by Katzenjammer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω μερικές ερωτησεις να κάνω και ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντησεις σας. Εχω ενα s4 3 μηνες τωρα, αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο με 4.3 πανω και δουλευε απροβληματιστα. Οταν πριν 2 βδομαδες αποφασισα να του βαλω την 4.4.2 (οταν με το καλο μου ηρθε με OTA) αρχισαν τα προβληματα: 1. Μου κανει restart οταν ειμαι στον stock music player και 2. καμια φορα ενω ειμαι στη φωτογραφικη μηχανη με πεταει εξω. Να τονισω οτι εκανα factory reset πριν βάλω την 4.4.2 και μετα απο αυτα τα προβληματα του ξαναέκανα factory reset και clear cache απο download mode και παλι χωρις αποτελεσμα. H ερωτηση μου ειναι η εξης: μπορω να του ξαναπερασω μεσω odin την κιτκατ χωρις να χασω εγγυηση και αν ναι ποια εκδοση? το τηλ ειναι ελβετικο swisscom μονο αυτη μπορω να του φορεσω ή και καποια αλλη ευρωπαική rom?

 

ξαναπερασε παλι την rom με odin.ισως δεν περασε καλα..κανε κ factory reset,οποια θελεις βαζεις καλο ειναι να βαλεις την δικη του ομως μηπως χρειαστει την εγγυηση!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω μερικές ερωτησεις να κάνω και ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντησεις σας. Εχω ενα s4 3 μηνες τωρα, αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο με 4.3 πανω και δουλευε απροβληματιστα. Οταν πριν 2 βδομαδες αποφασισα να του βαλω την 4.4.2 (οταν με το καλο μου ηρθε με OTA) αρχισαν τα προβληματα: 1. Μου κανει restart οταν ειμαι στον stock music player και 2. καμια φορα ενω ειμαι στη φωτογραφικη μηχανη με πεταει εξω. Να τονισω οτι εκανα factory reset πριν βάλω την 4.4.2 και μετα απο αυτα τα προβληματα του ξαναέκανα factory reset και clear cache απο download mode και παλι χωρις αποτελεσμα. H ερωτηση μου ειναι η εξης: μπορω να του ξαναπερασω μεσω odin την κιτκατ χωρις να χασω εγγυηση και αν ναι ποια εκδοση? το τηλ ειναι ελβετικο swisscom μονο αυτη μπορω να του φορεσω ή και καποια αλλη ευρωπαική rom?

 

Με φλασάρισμα του official firmware από odin δεν χάνεις εγγύηση. Και ναι άμα θες εγγύηση τότε μόνο το firmware της χώρας που πρέπει να είναι το κινητό σου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

που εννοείς δεν εμφανίζει το εικονίδιο?στην επιφάνεια εργασίας?

ειναι εφαρμογες που εχω μεταφερει στην sd καρτα και τις εχω στην επιφανεια εργασειας μεσα σε φακελο.

LG G3 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι ενα τρελοκομείο με τη samsung και το ποτε λαμβανει την τελευταια εκδοση android το καθε μοντελο της.

 

Παλιοτερα μοντελα ναυαρχιδες της samsung επαιρναν το τελευταιο android πρωτα οι branded συσκευες και μετα οι unbranded, τωρα στο s4 γινεται το εντελως αντιθετο δηλαδη πρωτα το παιρνουν οι unbranded και μετα οι branded.

 

Δεν ξερω τι να πω με αυτα που γίνονται.

Edited by physics
Link to comment
Share on other sites

ειναι εφαρμογες που εχω μεταφερει στην sd καρτα και τις εχω στην επιφανεια εργασειας μεσα σε φακελο.

 

αυτές είναι συντομεύσεις...σβήσε τις και βάλε τις ξανά.δεν εμφανίζει τα εικονίδια γιατί άλλαξες διαδρομή στις εφαρμογες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα ειναι ενα τρελοκομείο με τη samsung και το ποτε λαμβανει την τελευταια εκδοση android το καθε μοντελο της.

 

Παλιοτερα μοντελα ναυαρχιδες της samsung επαιρναν το τελευταιο android πρωτα οι branded συσκευες και μετα οι unbranded, τωρα στο s4 γινεται το εντελως αντιθετο δηλαδη πρωτα το παιρνουν οι unbranded και μετα οι branded.

 

Δεν ξερω τι να πω με αυτα που γίνονται.

 

μάλλον προσπαθούν να δουν τι λάθη υπάρχουν και να τα διορθώσουν ούτως ώστε να μην έχουν θέμα οι branded.....σας προσέχουν και εσύ την κακολογεις???

Link to comment
Share on other sites

Με επανεκκίνηση δεν εφτιαχνε, πριν δω το μήνυμα σου χτες το βράδυ το έκλεισα και σήμερα που το άνοιξα είναι οκ, ευχαριστώ παντός.
LG G3 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...