Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρυθμίσεις -- Κινήσεις και χειρονομίες -- Air gesture -- Γρήγορη ματιά και από εκεί επιλέγεις ποιες συντομεύσεις θέλεις να εμφανίζονται!

Thanxxxxxxxxxxxx

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι δεν ειναι αργα...το wipe cache σου σβηνει κατι temp αρχεια..δεν προκειται να σου σβησει κατι αποθηκευμενο..φαντασου οτι εγω το κανω μια φορα τις 2 βδομαδες...;)

 

 

παιδες ειλικρινα αν σε καποιους κουμπωσε καλα η λολιποπ ειστε πολυ τυχεροι...εγω το εχω το κινητο 2 χρονια και μολις εβαλα λολιποπ η ταχυτητα ηταν αισθητα πιο αργοι..και οι εφαρμογες ανοιγουν πιο αργα..μονο η μπαταρια απο οτι ειδα εχει καλυτερη διαχειριση...μονο αυτο συν την εμφανιση που εμενα προσωπικα μου αρεσε..

 

μπορει καποιοι απο εδω να το αγορασατε προσφατα και να μην προλαβατε να οτ δουλεψετε καιρο με την 4.4.2

 

εγω παντως το μετανιωσα που την εβαλα...

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια... να είσαι καλά!!! :)

 

Όσο για το διάστημα που έχω το Galaxy... είναι κοντά στον 1,5 χρόνο...

 

Κρίμα που σε κάποιους, δεν "κάθεται" καλά η αναβάθμιση.... :(

Edited by george_37
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να μην μου βγαζει αυτες τις ενοχλητικες για μενα ειδοποισεις πριν ξεκλειδωσω την οθονη παιδια ???Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σου το λεει......mobile care...ψαξτο και βγαλτο

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Σου το λεει......mobile care...ψαξτο και βγαλτο

 

Δεν θελω να το βγαλω αλλα να μην εφανιζεται ετσι πριν ξεκελειδωσω την οθονη.Οπως και τα αλλα δυο .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε τσεκαρε τις ρυθμισεις του συγκεκριμενου προγραμματος αν βγαινει.Δε το γνωριζω

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με lollipop και κάθε φορά που εγκαθιστώ η κλεινω μια εφαρμογή μου γράφει.sorry APK exception will be exit.καμμιά ιδεα γιατί. Edited by leadergr
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να το βγαλω αλλα να μην εφανιζεται ετσι πριν ξεκελειδωσω την οθονη.Οπως και τα αλλα δυο .

Ρυθμίσεις, εφαρμογές, πηγαίνεις στις συγκεκριμένες εφαρμογές και ξετικάρεις την εμφάνιση ειδοποιήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, εφαρμογές, πηγαίνεις στις συγκεκριμένες εφαρμογές και ξετικάρεις την εμφάνιση ειδοποιήσεων.

 

Ευχαριστω πολυ .Παλια το Mobile care εμφανιζοταν με το "συρσιμο" της οθονης προς τα κατω καθως και αλλες τρεχουσες εφαρμογες. Τωρα οχι ....Εφυγε βεβαια απο την ενοχλητικη αρχικη οθονη .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ .Παλια το Mobile care εμφανιζοταν με το "συρσιμο" της οθονης προς τα κατω καθως και αλλες τρεχουσες εφαρμογες. Τωρα οχι ....Εφυγε βεβαια απο την ενοχλητικη αρχικη οθονη .

Για να μην βγαίνουν ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος η ρύθμιση είναι, Ρυθμίσεις - Ήχοι και ειδοποιήσεις - Όταν είναι κλειδωμένη - Να μην εμφανίζονται ειδοποιήσεις.

 

Δεν μπορείς να επιλέξεις όμως από ποιές εφαρμογές να εμφανίζονται και από ποιές όχι.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι αργα...το wipe cache σου σβηνει κατι temp αρχεια..δεν προκειται να σου σβησει κατι αποθηκευμενο..φαντασου οτι εγω το κανω μια φορα τις 2 βδομαδες...;)

 

.

 

Αυτό δεν το ήξερα! Δηλαδή συνιστάται wipe cache χωρίς να κινδυνεύουμε να χάσουμε κάτι;; Δηλαδή για να καταλάβω μια που το κουβεντιάζουμε, τι ακριβώς κάνει το wipe cache;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εισαι root, το wipe cache ειναι μαζι με το wipe data, οποτε αν το κανεις θα τα χασεις ολα.

Δεν ξερω αν ο φιλος εννοει σε root κατασταση ή εννοει το wipe cache partition

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα! Δεν είμαι root, οπότε δεν κάνω τίποτε!! Ευχαριστώ!
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Κατσε να μας πει ο φιλος τι εννοει ακριβως, γιατι μπορει να ειναι κατι που δεν το γνωριζω κι εγω
Link to comment
Share on other sites

Εγω χωρις root εκανα wipe cache partition και δεν εχασα τιποτα.Δεν ειδα όμως και καποια διαφορα

 

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες κ κατι αλλο που εχω παρατηρησει κ δεν καταλαβαινω,ο καιρος στη οθονη οταν ειναι κλειδωμενο μια υπαρχει αλλοτε οχι :( τι παιζεται?
Link to comment
Share on other sites

εγω αντιμετωπιζω 2 προβληματακια

 

1ο χανω πολλες κλησεις απο κακη ληψη σηματος. Παλια ειχα το S3 δεν αντιμετωπιζα προβληματα (δεν εχω αλλαξει περιοχη-εχω βαλει και καινουργια micro sim)

 

2o μου ζηταει σε συντομα χρονικα διαστηματα (ανα βδομαδα περιπου) να καθοριζω λογαρισμο αντιγραφων ασφαλειας

καθοριζω λογαριασμο google μετα απο απολιγες μερες παλι τα ιδια.

 

Δεν ξερω αν μπορει καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αντιμετώπισε κανένας πρόβλημα με το messenger και το Facebook μου κρασαρουν χθες το messenger και σήμερα το Facebook γιατί?
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε πως το εκανες το wipe cache partition τελικα?? Ρωταω αλλα δεν ...

Με κλειστό το τηλέφωνο πατάς ταυτόχρονα, home + vol up + power. Σε βάζει στο recovery. Ανεβο-κατεβαινεις με vol up & down, επιλέγεις με το power.

Πολυ προσοχή κατα την επιλογή γιατί το factory reset ειναι η ακριβώς απο πάνω επιλογη.

Αφου κανεις το clear της cache, πας στο reboot και .... that's it!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστό το τηλέφωνο πατάς ταυτόχρονα, home + vol up + power. Σε βάζει στο recovery. Ανεβο-κατεβαινεις με vol up & down, επιλέγεις με το power.

Πολυ προσοχή κατα την επιλογή γιατί το factory reset ειναι η ακριβώς απο πάνω επιλογη.

Αφου κανεις το clear της cache, πας στο reboot και .... that's it!

 

Σωραιος φιλε,θενκς

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις σε οποιοδηποτε κινητο και εννοειτε και στο samsung galaxy s4 clear cache χανεις κατι απο τις ρυθμίσεις των apps σου ή γενικοτερα χανεις κατι? Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Πήγα για αντικατάσταση πλακέτας στη Smartek και μου έβαλαν την έκδοση 4.4.2 αντί της 4.3 που είχα.

Το θέμα τώρα είναι οτι όταν εναλλάσσω τις μπαταρίες, στα στατιστικά κρατάει και της προηγούμενης.Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσω; Κάποια επιλογή να τα κάνω reset όταν βάζω πάνω 2η μπαταρία;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...