Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδες κ κατι αλλο που εχω παρατηρησει κ δεν καταλαβαινω,ο καιρος στη οθονη οταν ειναι κλειδωμενο μια υπαρχει αλλοτε οχι :( τι παιζεται?

 

Δουλεύει μόνο όταν εχεις ενεργοποιησει "χρηση τρεχ. τοποθεσίας". Αν βαλεις χειροκίνητα μια πολη δεν θα δεις τιποτα στην οθονη κλειδωματος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα,μετα την αναβαθμιση σε λολιποπ εχω ενα προβλημα με το ς4 χωρις λογο χαμηλωνει η ενταση του ηχου κλησης ξερει καποιος γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μετα την αναβαθμιση σε λολιποπ εχω ενα προβλημα με το ς4 χωρις λογο χαμηλωνει η ενταση του ηχου κλησης ξερει καποιος γιατι?

 

Οταν καποιος σε καλει κ πατησεις το πλαινο για να κανεις σιγαση τοτε η ενταση του ηχου κλησης χαμηλωνει κ παραμενει ετσι.. Δεν ξερω αν παιζει κατι αλλο αλλα εγω αυτο εχω παρατηρησει..

Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιος σε καλει κ πατησεις το πλαινο για να κανεις σιγαση τοτε η ενταση του ηχου κλησης χαμηλωνει κ παραμενει ετσι.. Δεν ξερω αν παιζει κατι αλλο αλλα εγω αυτο εχω παρατηρησει..

 

 

Και μενα χαμηλωνει απο μονο του.Ουτε πλαινα πληκτρα παταω ,ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα την lollipop έχω θέμα με το wifi..όταν το ανοίγω δείχνει να ενεργοποιείται όμως εντοπίζει δίκτυα και συνδέεται σε αυτά μετά από το λιγότερο ένα λεπτό ...Ξέρει κανεις τι μπορώ να κάνω ;Εννοείται έχω δοκιμάσει factory reset και wipe cache χωρίς αποτέλεσμα
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις σε οποιοδηποτε κινητο και εννοειτε και στο samsung galaxy s4 clear cache χανεις κατι απο τις ρυθμίσεις των apps σου ή γενικοτερα χανεις κατι?

 

Στο S4 οχι .....Μαλλον οχι και στα αλλα.

 

Καλημερα,μετα την αναβαθμιση σε λολιποπ εχω ενα προβλημα με το ς4 χωρις λογο χαμηλωνει η ενταση του ηχου κλησης ξερει καποιος γιατι?

 

Εχεις ενεργοποιησει το Disable Increasing Ring

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shumoapp.disableincreasingring&hl=el

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στο S4 οχι .....Μαλλον οχι και στα αλλα.

 

 

 

Εχεις ενεργοποιησει το Disable Increasing Ring

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shumoapp.disableincreasingring&hl=el[/quote

 

Το εχω ενεργοποιησει κ γω κ εχω παρομοιο προβλημα αλλα αυτο ειναι για αλλο θεμα δεν καταλαβαινω πως επηρεαζει κ χαμηλωνει ο ηχος??

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο S4 οχι .....Μαλλον οχι και στα αλλα.

 

 

 

Εχεις ενεργοποιησει το Disable Increasing Ring

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shumoapp.disableincreasingring&hl=el

 

 

Το εχω ενεργοποιησει κ γω κ εχω παρομοιο προβλημα αλλα αυτο ειναι για αλλο θεμα δεν καταλαβαινω πως επηρεαζει κ χαμηλωνει ο ηχος??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,

Έχω ένα s4 αγορασμένο από μέλος του my phone πριν 1 χρόνο. Όλα καλά μέχρι που έκανε αναβάθμιση σε λολιποπ ota .Ενώ δούλευε κανονικά όταν έβγαλα την σιμ και την ξαναεβαλα δεν παίζει το δίκτυο.

Βγάζει συνεχώς το μνμ μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο.

Έβαλα κιτ κατ 4.4.2 οφισιαλ αλλά πάλι τα ίδια.

Έχετε καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Στο S4 οχι .....Μαλλον οχι και στα αλλα.

 

 

 

Εχεις ενεργοποιησει το Disable Increasing Ring

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shumoapp.disableincreasingring&hl=el[/quote

 

Το εχω ενεργοποιησει κ γω κ εχω παρομοιο προβλημα αλλα αυτο ειναι για αλλο θεμα δεν καταλαβαινω πως επηρεαζει κ χαμηλωνει ο ηχος??

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Το εχω ενεργοποιησει κ γω κ εχω παρομοιο προβλημα αλλα αυτο ειναι για αλλο θεμα δεν καταλαβαινω πως επηρεαζει κ χαμηλωνει ο ηχος??

 

Εγω τωρα δοκιμασα απο το σταθερο μου και καλεσα το κινητο μου αλλα δεν χαμηλωσε για ενα λεπτο που το αφησα καθολου ο ηχος κλισης . Αν εχει σημασια εω βαλει δικους μου ηχους κλισης.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

κάτι σχετικό άσχετο!! είχα κι εγώ το Disable Increasing Ring αλλά με εκνεύριζε που εμφανιζόταν μονίμως στην οθόνη κλειδώματος και το έβγαλα.. υπάρχει τρόπος να τρέχει χωρίς να εμφανίζεται εκεί;;

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Οχι και στο λεει το ιδιο προγραμμα.

 

Ακριβως επειδη ειναι σε αυτο το σημειο κανει να ξεκιναει αμεσως δυνατο το ringtone που εχεις διαλεξει.

 

Μακαρι να υπηρχε αλλος τροπος να εχουμε το ιδιο αποτελεσμα και χωρις προγραμμα αλλα δυστυχως δεν γινεται απ' οτι ξερω.

Link to comment
Share on other sites

κάτι σχετικό άσχετο!! είχα κι εγώ το Disable Increasing Ring αλλά με εκνεύριζε που εμφανιζόταν μονίμως στην οθόνη κλειδώματος και το έβγαλα.. υπάρχει τρόπος να τρέχει χωρίς να εμφανίζεται εκεί;;

 

Ρυθμισεις - Περισσοτερα - Διαχειριστης εφαρμογων - Disable Increasing Ring - Εμφανιση ειδοποιησεων (ειναι τικαρισμενο,το ξετικαρεις)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω τωρα δοκιμασα απο το σταθερο μου και καλεσα το κινητο μου αλλα δεν χαμηλωσε για ενα λεπτο που το αφησα καθολου ο ηχος κλισης . Αν εχει σημασια εω βαλει δικους μου ηχους κλισης.

 

Χαμηλωνει οχι κατα την διαρκεια του του ηχου αλλα πεφτει η σταθμη της εντασης για την ..επομενη κληση ΑΛΛΑ δεν συμβαινει παντα γι αυτο ψαχνομαστε να δουμε τι φταει

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις - Περισσοτερα - Διαχειριστης εφαρμογων - Disable Increasing Ring - Εμφανιση ειδοποιησεων (ειναι τικαρισμενο,το ξετικαρεις)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Χαμηλωνει οχι κατα την διαρκεια του του ηχου αλλα πεφτει η σταθμη της εντασης για την ..επομενη κληση ΑΛΛΑ δεν συμβαινει παντα γι αυτο ψαχνομαστε να δουμε τι φταει

 

Αν καταλαβα καλα στην επομενη κλιση που θα δεχτω θα ειναι πιο χαμηλος ο ηχος κλισης ? Αν ναι σε μενα σιγουρα δεν συμβαινει.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις - Περισσοτερα - Διαχειριστης εφαρμογων - Disable Increasing Ring - Εμφανιση ειδοποιησεων (ειναι τικαρισμενο,το ξετικαρεις)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν καταλαβα καλα στην επομενη κλιση που θα δεχτω θα ειναι πιο χαμηλος ο ηχος κλισης ? Αν ναι σε μενα σιγουρα δεν συμβαινει.

Σωστα καταλαβες αλλα δεν το κανει παντα κ σ'ολες τις κλησεις

Link to comment
Share on other sites

Σωστα καταλαβες αλλα δεν το κανει παντα κ σ'ολες τις κλησεις

 

Εχω καμμια βδομαδα την 5 αλλα δεν παρατηρησα κατι τετοιο .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Πέρασα με το odin την επίσημη Ελληνική 5.0.1 και δεν μπορώ να συνδεθώ με το gmail μου.Κάποια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Κανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού πρώτα κρατήσεις backup των αρχείων σου και λογικά θα είσαι εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

Κανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού πρώτα κρατήσεις backup των αρχείων σου και λογικά θα είσαι εντάξει.

 

τελικά φαίνεται οτί το πρόβλημα είναι στο wi-fi της συσκευής. Με 3g συνδέθηκε κανονικά στο gmail.Όταν ανοίγω το wi-fi απλά δεν έω internet! Επαναφορά έχω κάνει:(

Edited by outrospective
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις - Περισσοτερα - Διαχειριστης εφαρμογων - Disable Increasing Ring - Εμφανιση ειδοποιησεων (ειναι τικαρισμενο,το ξετικαρεις)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν καταλαβα καλα στην επομενη κλιση που θα δεχτω θα ειναι πιο χαμηλος ο ηχος κλισης ? Αν ναι σε μενα σιγουρα δεν συμβαινει.

 

Σχετικά με αυτό το πρόβλημα εγώ έχω παρατηρήσει το εξής, η ένταση ηχου κλήσης χαμηλώνει όταν κατά τη διαρκεια της προηγουμένης κλήσης χαμηλωσω την ένταση του μικροφωνου. Οπότε μάλλον ένταση ήχου κλήσης και ένταση ήχου μικρόφωνου κατά την διάρκεια της κλήσης πρέπει να είναι η ίδια ρύθμιση. Ελπίζω να υπάρχει καποιος τροπος να διαχωριστουν αυτα.

Link to comment
Share on other sites

 

Σχετικά με αυτό το πρόβλημα εγώ έχω παρατηρήσει το εξής, η ένταση ηχου κλήσης χαμηλώνει όταν κατά τη διαρκεια της προηγουμένης κλήσης χαμηλωσω την ένταση του μικροφωνου. Οπότε μάλλον ένταση ήχου κλήσης και ένταση ήχου μικρόφωνου κατά την διάρκεια της κλήσης πρέπει να είναι η ίδια ρύθμιση. Ελπίζω να υπάρχει καποιος τροπος να διαχωριστουν αυτα.

 

Δεν εχω κανει κατι τετοιο οποτε δεν μπορω να εχω αποψη .Εχω τον ηχο παντα στο full.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

έχω ένα samsung galaxy s4 και εδώ και 2 μέρες η οθόνη δεν λειτουργεί.

Το ακόυμπησα με την οθόνη κάτω και από τότε η οθόνη σταμάτησε να λειτουργεί.

Η οθόνη είναι μαύρη κατά τα 4/5 και τι υπόλοιπο 1/5 ανάβει, χωρίς να φαίνεται κάτι, παρα μόνο γραμμές (απλά ανάβουν τα pixels).

Στο πάνω δεξί μέρος της οθόνης υπάρχουν εσωτερικά 3-4 μικρές ρωγμές, που ξεκινούν από την αρχή της οθόνης ενώ εξωτερικά δεν έχει ούτε γρατσουνιά.

Κατ' άλλα το κινητο μάλλον λειτουργεί κανονικά..νομίζω τουλάχιστον, γιατί δεν μπορώ να δω και κάτι..

Με μία αναζήτηση που έκανα στο internet, αναφέρεται ως σπάσιμο της Amoled οθόνης.

Το κινητό το αγόρασα πριν έξι μήνες αγόρασα από κατάστημα στο Skroutz, και είναι μάλλον, πολωνικής αντιπροσωπείας.

Ύπαρχει περίπτωση να μου το αλλάξουν μέσα στην εγγύηση δωρεάν;

Αν όχι, τί μπορώ να κάνω;

Σε τί τιμή αλλάζουν την οθόνη στο επίσημο σέρβις;

Σε διάφορα καταστήματα επισκευών που βρήκα στο ιντερνετ, αλλάζουν την οθόνη για 140 ευρώ, αλλά είναι ΟΕΜ ανταλλακτικά.

Τί ακριβώς είναι τα ΟΕΜ ανταλλακτικά και θα έχει την ίδια απόδοση με τα κανονικά;

Σε τί τιμή μπορώ να το βρω για να το παραγγείλω και από που;

Βασικά υπάρχει κανείς που να έχει αλλάξει μόνος του, την οθόνη...είδα διάφορα βίντεο με οδηγίες και μου φάνηκε δύσκολο..

Ποιά λύση θα προτείνατε ως καλύτερη;;;....300 ευρώ έδωσα δεν το έχω ούτε 6 μήνες...μακάρι να μου το δεχτούν στο σέρβις ....

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα την lollipop έχω θέμα με το wifi..όταν το ανοίγω δείχνει να ενεργοποιείται όμως εντοπίζει δίκτυα και συνδέεται σε αυτά μετά από το λιγότερο ένα λεπτό ...Ξέρει κανεις τι μπορώ να κάνω ;Εννοείται έχω δοκιμάσει factory reset και wipe cache χωρίς αποτέλεσμα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

έχω ένα samsung galaxy s4 και εδώ και 2 μέρες η οθόνη δεν λειτουργεί.

Το ακόυμπησα με την οθόνη κάτω και από τότε η οθόνη σταμάτησε να λειτουργεί.

Η οθόνη είναι μαύρη κατά τα 4/5 και τι υπόλοιπο 1/5 ανάβει, χωρίς να φαίνεται κάτι, παρα μόνο γραμμές (απλά ανάβουν τα pixels).

Στο πάνω δεξί μέρος της οθόνης υπάρχουν εσωτερικά 3-4 μικρές ρωγμές, που ξεκινούν από την αρχή της οθόνης ενώ εξωτερικά δεν έχει ούτε γρατσουνιά.

Κατ' άλλα το κινητο μάλλον λειτουργεί κανονικά..νομίζω τουλάχιστον, γιατί δεν μπορώ να δω και κάτι..

Με μία αναζήτηση που έκανα στο internet, αναφέρεται ως σπάσιμο της Amoled οθόνης.

Το κινητό το αγόρασα πριν έξι μήνες αγόρασα από κατάστημα στο Skroutz, και είναι μάλλον, πολωνικής αντιπροσωπείας.

Ύπαρχει περίπτωση να μου το αλλάξουν μέσα στην εγγύηση δωρεάν;

Αν όχι, τί μπορώ να κάνω;

Σε τί τιμή αλλάζουν την οθόνη στο επίσημο σέρβις;

Σε διάφορα καταστήματα επισκευών που βρήκα στο ιντερνετ, αλλάζουν την οθόνη για 140 ευρώ, αλλά είναι ΟΕΜ ανταλλακτικά.

Τί ακριβώς είναι τα ΟΕΜ ανταλλακτικά και θα έχει την ίδια απόδοση με τα κανονικά;

Σε τί τιμή μπορώ να το βρω για να το παραγγείλω και από που;

Βασικά υπάρχει κανείς που να έχει αλλάξει μόνος του, την οθόνη...είδα διάφορα βίντεο με οδηγίες και μου φάνηκε δύσκολο..

Ποιά λύση θα προτείνατε ως καλύτερη;;;....300 ευρώ έδωσα δεν το έχω ούτε 6 μήνες...μακάρι να μου το δεχτούν στο σέρβις ....

 

ΟΕΜ ειναι τα εργοστασιακά.Μόνο αυτά θα βάλεις.Στο σερβις θα το δεχτουν αλλά δεν θα σε καλυψουν με εγγύηση καθώς έσπασε η οθόνη απο πτώση.

Πολλά τα λεφτά αλλα τι να κάνεις;Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...