Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βγεί σε Τσεχία και Γερμανία η 5.0.1 για το i9506, σιγά σιγά πληθαίνουν οι ενημερώσεις.

 

Αλλά όπως είπα και πρίν, καλύτερα να αργήσει και να είναι απροβλημάτιστη, παρά να έχουμε bugs και να είναι νωρίς διαθέσιμη.

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εχω παρα να συμφωνήσω απόλυτα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω απο αυτα που γράφονται στο νήμα του s5, μην σκοτωνεστε. Ενα κάρο προβλήματα έχει η υλοποίησή της στο s5. Τόσα που κάποιοι αρχισαν να ψάχνονται για επιστροφη στην κκ.

 

Έχει βγεί σε Τσεχία και Γερμανία η 5.0.1 για το i9506, σιγά σιγά πληθαίνουν οι ενημερώσεις.

 

Αλλά όπως είπα και πρίν, καλύτερα να αργήσει και να είναι απροβλημάτιστη, παρά να έχουμε bugs και να είναι νωρίς διαθέσιμη.

 

Δεν εχω παρα να συμφωνήσω απόλυτα!

Ναι όντως παιδιά αυτό ισχύει καλύτερα να έρθει τέλεια!!!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.μια ερωτηση θελω να κανω .εχει παρατηρησει κανεις οταν η λειτουργια οθονης ειναι στο τυπικη και με το πληκτρολογιο της samsung επανω στο πληκτρολογιο και συγκεκριμενα στο 0 να φαινεται ενα πρασινο pixel?ο μονος τροπος για να το δεις ειναι αυτος λειτουργια οθονης τυπικη με official kitkat και το πληκτρολογιο της samsung.τωρα αυτο να ειναι καποιο bug της kitkat η εχει προβλημα η οθονη γιατι αν εχει θεμα η οθονη να παω για αλλαγη οθονης αφου το κινητο το εχω μονο 2 μηνες. Edited by vaggelisp17
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο παρατηρησα και εγω αλλα κανοντας καποια τεστ δεν ειδα να εχει καποιο προβλημα η οθονη. και εγω το εχω το κινητο 1 βδομαδα.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο παρατηρησα και εγω αλλα κανοντας καποια τεστ δεν ειδα να εχει καποιο προβλημα η οθονη. και εγω το εχω το κινητο 1 βδομαδα.

αρα μαλλον προκειται για καποιο κολλημα της kitkat.καμμενο Pixel δεν ειναι γιατι αμα ηταν θα το βλεπαμε συνεχεια.και εγω εκανα καποια Test της οθονης και ολα λειτουργουν καλα.ευχαριστω για την απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το s4 ι9505 android 4.4.2 και ειδα οτι το s4 i9500 βγαζει εκδοση σε 5.0.1. αν φλασαρα το firmware του ι9500 στο δικο μου για να παρω την 5αρα εκδοση θα υπαρχει προβλημα αν γνωριζει καποιος..ευχαριστω πολυ..
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως δεν υπαρχει αυτο που λετε.

εχεις official kitkat και οθονη στο τυπικο?γιατι μονο ετσι φαινεται.εαν εχεις οθονη πχ στο δυναμικο δεν βλεπεις κατι.

Link to comment
Share on other sites

Μην το κανεις γιατι θα καταλήξεις με brick.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εχω το s4 ι9505 android 4.4.2 και ειδα οτι το s4 i9500 βγαζει εκδοση σε 5.0.1. αν φλασαρα το firmware του ι9500 στο δικο μου για να παρω την 5αρα εκδοση θα υπαρχει προβλημα αν γνωριζει καποιος..ευχαριστω πολυ..

ΔΕΝ ΓΊΝΕΤΑΙ ....έχουν διαφορετικό hardware!!!! για τους μυημένους ...υπάρχει μια έκδοση 5.0.1 στο xda ....(δεν αναφέρομαι σε Google play edition,cyanogenmod)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την 4.4.2 official και στο τυπικο.

αν δεν σου κανει κοπο μπορεις να δεις ποιας χωρας firmware φορας για να την δοκιμασω και εγω?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η δευτερη χωρα που βγηκε...πρωτη ειναι η russia που εβγαλε
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

αν δεν σου κανει κοπο μπορεις να δεις ποιας χωρας firmware φορας για να την δοκιμασω και εγω?ευχαριστω

 

Ειναι η εκδοση I9505XXUGNG8

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,θέλω να ρωτήσω κάτι,που μπορεί να είναι και αφελές.Χτες άλλαξα πάροχο ,πήγα στην cosmote.Στην περιοχή μου έχει4g.Το τηλέφωνο μπαίνει κανονικά,αλλά πάνω δεξιά στη μπάρα γράφει LTE.Η samsung που τηλεφώνησα μου ζήτησε το mai και μου είπε ότι επειδή προοριζόταν για την αγορά της Πολωνίας δε βγάζει 4g,αλλά LTE.Αυτό δε με έπεισε,διότι ξέρω και άλλους φίλους που έχουν τηλέφωνα μη ελληνικής αντιπροσωπείας και βγάζουν κανονικά 4g.Αν ξέρει κάποιος φίλος,ας μου απαντήσει.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,θέλω να ρωτήσω κάτι,που μπορεί να είναι και αφελές.Χτες άλλαξα πάροχο ,πήγα στην cosmote.Στην περιοχή μου έχει4g.Το τηλέφωνο μπαίνει κανονικά,αλλά πάνω δεξιά στη μπάρα γράφει LTE.Η samsung που τηλεφώνησα μου ζήτησε το mai και μου είπε ότι επειδή προοριζόταν για την αγορά της Πολωνίας δε βγάζει 4g,αλλά LTE.Αυτό δε με έπεισε,διότι ξέρω και άλλους φίλους που έχουν τηλέφωνα μη ελληνικής αντιπροσωπείας και βγάζουν κανονικά 4g.Αν ξέρει κάποιος φίλος,ας μου απαντήσει.

 

φιλε μου το LTE ειναι 4g LTE=====4G

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!! ελπιζω να ειστε ολοι καλα!! εχω μια ερωτηση να σας κανω και ας μου εξηγησει καποιος για να καταλαβω, λοιπον εχω σαμσυνγ S4 I9505 και σχετικα με τα δικτυα, απ οτι ξερω το LTE/WCDMA/GSM ειναι 4G. το WCDMA/GSM (αυτοματη συνδεση) τι ειναι και σε τι χρησιμευει?? και μονο WCDMA τι ειναι και σε τι χρησιμευει?? και μονο GSM τι ειναι και σε τι χρησιμευει?? ας με βοηθησει καποιος να καταλαβω τι σημαινει αυτα τα 3 τελευταια δικτυα που αναφερα εκτος το LTE που ξερω οτι ειναι 4G. ευχαριστω πολυ παιδια και να ειστε παντα καλα!!! περιμενω μια βοηθεια!! και παλι θερμα ευχαριστω παρα πολυ!! :D :D

 

το wcdma/gsm αυτόματη σημαίνει πως προτιμά το 3g και αν έχει χαμηλό σήμα γυρνάει σε 2g

μόνο wcdma σημαίνει ότι θα μπαίνει μόνο 3g και σε περίπτωση χαμηλού σήματος απλός δεν έχεις κινιτο (δεν θα γυρίσεις σε 2g)

και μόνο gsm σημαίνει πως θα συνδέεται μόνο σε 2g

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

το wcdma/gsm αυτόματη σημαίνει πως προτιμά το 3g και αν έχει χαμηλό σήμα γυρνάει σε 2g

μόνο wcdma σημαίνει ότι θα μπαίνει μόνο 3g και σε περίπτωση χαμηλού σήματος απλός δεν έχεις κινιτο (δεν θα γυρίσεις σε 2g)

και μόνο gsm σημαίνει πως θα συνδέεται μόνο σε 2g

 

εγω εβαλα το WCDMA/GSM (αυτοματη συνδεση), ποια απο τα 3 δικτυα να βαλω εκτος το LTE???? και παλι ευχαριστω πολυ!! περιμενω μια βοηθεια! :D :D :D

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για ένα φίλο μου που έχει τη συσκευή: Έκανε προχθές hard reset στη συσκευή και από τοτε έχει πρόβλημα στην εναλλαγή γλωσσών στο πληκτρολόγιο. Καταρχήν χρησιμοποιεί τη μαμά εφαρμογή δηλαδή το πληκτρολόγιο της Samsung. Ενώ λοιπόν έχει δύο γλώσσες επιλεγμένες στο input δηλαδή στην εισαγωγή γλωσσών, οταν παει να γραψει καποιο μνμ η email δεν υπάρχει η επιλογηστο κουμπί space για να σύρει το δάχτυλο και να αλλάξει η γλώσσα γραφής. Εννοείται οτι έκανε ξανα επαναφορά ρυθνισεων τόσο στο πληκτρολόγιο όσο και στο τηλεφωνο τηλέφωνο μήπως και κατι δεν "έκατσε" καλά με το πρώτο hard reset. Συνεχίζει ομως να εχει το ίδιο πρόβλημα. Κι εγω που πήρα τη συσκευή στα χέρια μου έχοντας διπλα το s5 μου (που εχει ιδιες ρυθμίσεις στο μαμα πληκτρολόγιο ) δεν μπόρεσα να καταλάβω τι μπορει να φταίει.Να σημειώσω οτι πριν το hard reset οι γλωσες αλλαζαν κανονικά . Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για ένα φίλο μου που έχει τη συσκευή: Έκανε προχθές hard reset στη συσκευή και από τοτε έχει πρόβλημα στην εναλλαγή γλωσσών στο πληκτρολόγιο. Καταρχήν χρησιμοποιεί τη μαμά εφαρμογή δηλαδή το πληκτρολόγιο της Samsung. Ενώ λοιπόν έχει δύο γλώσσες επιλεγμένες στο input δηλαδή στην εισαγωγή γλωσσών, οταν παει να γραψει καποιο μνμ η email δεν υπάρχει η επιλογηστο κουμπί space για να σύρει το δάχτυλο και να αλλάξει η γλώσσα γραφής. Εννοείται οτι έκανε ξανα επαναφορά ρυθνισεων τόσο στο πληκτρολόγιο όσο και στο τηλεφωνο τηλέφωνο μήπως και κατι δεν "έκατσε" καλά με το πρώτο hard reset. Συνεχίζει ομως να εχει το ίδιο πρόβλημα. Κι εγω που πήρα τη συσκευή στα χέρια μου έχοντας διπλα το s5 μου (που εχει ιδιες ρυθμίσεις στο μαμα πληκτρολόγιο ) δεν μπόρεσα να καταλάβω τι μπορει να φταίει.Να σημειώσω οτι πριν το hard reset οι γλωσες αλλαζαν κανονικά . Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

 

Γνωστό θέμα....για αυτό ευθύνονται οι εφαρμογές greenfy και noled και επειδή η πρώτη απαιτεί root, μάλλον ο φίλος σου έχει βάλει το no led.

 

Επί του παρόντος η μόνη γιατρειά είναι είτε να βγάλει το noled είτε να βάλει κάποιο άλλο πληκτρολόγιο (swype, swiftkey κ.λ.π) :)

 

Αν δεν έχει βάλει κάτι από αυτά, τσεκάρετε ρυθμίσεις/γλωσσα και εισαγωγή/ αν όντως έχει επιλέξει τις 2 γλώσσες στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου.

 

Δεν παίζει να υπάρχει κάτι άλλο.

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα. Θα ήθελα τα φώτα σας με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Εντός του σπιτιού η Vodafone δεν έχει καλό σήμα, το πολύ μια με δυο γραμμές. Πολλές φορές παρόλο που δείχνει ότι είναι στο δίκτυο και γράφει κάτω Vodafone Gr, όταν δοκιμάζω να κάνω κλήση δείχνει ότι την εκτελεί χωρίς να συνδέεται. Πατώντας τερματισμό κλήσης κολλάει, δεν μπορώ να πραγματοποιήσω άλλη κλήση και του κάνω restart. Επίσης αν δοκιμάσω να καλέσω από το σταθερό το κινητό, όταν δείχνει κολλημένο, λέει ότι είμαι εκτός δικτύου. Το κινητό είναι το GT-I9505, έχει λογισμικό 4.4.2, η λειτουργία δικτύου είναι σε LTE/WCDMA/GSM (αυτόματη σύνδεση) και δεν έχει "πειραχτεί" καθόλου. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί είμαι στα πρόθυρα να το στείλω από το παράθυρο. Πέραν από το ότι δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο ορισμένες φορές, με ψάχνουν από την εργασία μου και οι κλήσεις έρχονται σε μήνυμα μετά από κάνα 2ωρο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος εδώ και 2 χρόνια του galaxy S4 και από εχτές έχω το εξής πρόβλημα. είμαι στο σπίτι συνδεδεμένος στο wifi και ξαφνικά χάνει το σήμα στην δουλειά πάλι το ίδιο ! έβγαλα της 2 τελευταίες εφαρμογές που εγκατέστησα στο κινητό πάλι τα ίδια !! πφφφ ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω ???? σε ολα τα δίκτυα το κάνει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα. Θα ήθελα τα φώτα σας με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Εντός του σπιτιού η Vodafone δεν έχει καλό σήμα, το πολύ μια με δυο γραμμές. Πολλές φορές παρόλο που δείχνει ότι είναι στο δίκτυο και γράφει κάτω Vodafone Gr, όταν δοκιμάζω να κάνω κλήση δείχνει ότι την εκτελεί χωρίς να συνδέεται. Πατώντας τερματισμό κλήσης κολλάει, δεν μπορώ να πραγματοποιήσω άλλη κλήση και του κάνω restart. Επίσης αν δοκιμάσω να καλέσω από το σταθερό το κινητό, όταν δείχνει κολλημένο, λέει ότι είμαι εκτός δικτύου. Το κινητό είναι το GT-I9505, έχει λογισμικό 4.4.2, η λειτουργία δικτύου είναι σε LTE/WCDMA/GSM (αυτόματη σύνδεση) και δεν έχει "πειραχτεί" καθόλου. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί είμαι στα πρόθυρα να το στείλω από το παράθυρο. Πέραν από το ότι δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο ορισμένες φορές, με ψάχνουν από την εργασία μου και οι κλήσεις έρχονται σε μήνυμα μετά από κάνα 2ωρο.

δοκιμασε να βαλεις λειτουργια δικτυου σε gsm να δεις αν θα στο ξανακανει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...