Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω οσες συσκευες ειχα δεν ειχα δει ποτε τετοιο πραγμα!!!!μακαρι να ειναι οντως το filmware να το διορθωσουν!!!στο xda εχει γινει μεγαλο θεμα!!!

 

αφού θα το διορθώσουν! θα τα κάνουν όλα άσπρα! κ ο ένας θα έχει λευκό κίτρινο.. ο άλλος λευκό μπλε! κ όλοι μαζί θα γκρινιάζουμε πάλι!!! :lol:

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που να δεις για την μπαταρία πόσο θα γκρινιάζουμε! Έχει που εχει sot μέτριο, θα γίνει ενα χάλι!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δεν μπορώ να συνδεθώ σε 4G δίκτυο. Έχω καρτοκινητή Whatsup και από την Cosmote μου είπαν ότι είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία. Από ρυθμίσες έχω βάλει το κινητό σε LTE και από την Cosmote είπαν δε χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση, εφόσον συνδέεται κανονικά στο 3G.

Από θέμα κάλυψης είναι εντάξει η περιοχή.

 

Πως μπορώ να δοκιμάσω μήπως έχει πρόβλημα η συσκευή μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δεν μπορώ να συνδεθώ σε 4G δίκτυο. Έχω καρτοκινητή Whatsup και από την Cosmote μου είπαν ότι είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία. Από ρυθμίσες έχω βάλει το κινητό σε LTE και από την Cosmote είπαν δε χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση, εφόσον συνδέεται κανονικά στο 3G.

Από θέμα κάλυψης είναι εντάξει η περιοχή.

 

Πως μπορώ να δοκιμάσω μήπως έχει πρόβλημα η συσκευή μου;

 

Και γω αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τις περισσότερες φορές έχω σύνδεση E και όχι H η Η+. Ελεγα ότι θα είναι θέμα δικτύου. Είδα όμως ότι με την παρέα μου, που έχουμε ίδιο δίκτυο και στο ίδιο σημείο έχουν Η+. Ειπα ότι θα είναι από συσκευή σε συσκευή.. Όμως όταν πηγαίνω στο μενού κινητής τηλεφωνίας υπάρχει η επιλογή :λειτουργία δικτύου και από εκεί μπορείς να επιλέξεις WCDMA/GSM(αυτόματη επιλογή) η WCDMA η GSM. Εκεί που έχω E και βγάλω την αυτόματη επιλογή και βάλω WCDMA θα αλλάξει και θα έχω και εγώ H+. Τι κουφό είναι αυτό? Edited by xrpana
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος (δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για αυτό) στο ποσό εύκολα θα γυρνάει από τύπο σε τύπο δικτύου παίζει ρόλο και η sim πέραν του modem της συσκευής. Άποψη μου είναι να δεις τι μόντεμ έχεις και να το συγκρίνεις με κάποιον από την παρέα. Αν είναι το ίδιο κάνε και μια αλλαγή sim μα είναι φτηνή δουλειά. Αυτό για την sim ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος πρώτα αν ξέρει ☺

 

Παρατήρησα τις περισσότερες φορές έχω σύνδεση E και όχι H η Η+. Ελεγα ότι θα είναι θέμα δικτύου. Είδα όμως ότι με την παρέα μου, που έχουμε ίδιο δίκτυο και στο ίδιο σημείο έχουν Η+. Ειπα ότι θα είναι από συσκευή σε συσκευή.. Όμως όταν πηγαίνω στο μενού κινητής τηλεφωνίας υπάρχει η επιλογή :λειτουργία δικτύου και από εκεί μπορείς να επιλέξεις WCDMA/GSM(αυτόματη επιλογή) η WCDMA η GSM. Εκεί που έχω E και βγάλω την αυτόματη επιλογή και βάλω WCDMA θα αλλάξει και θα έχω και εγώ H+. Τι κουφό είναι αυτό?
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας!!!!

Μου αρέσει πάρα πολύ το S4 ειδικά το λευκό του δεν κουράζει καθόλου συν όλα τα άλλα του!!!

Εσείς που το έχετε δουλέψει αρκετά πείτε μου την γνώμη σας είμαι γύρω στην δεκαετία με κινητά και τάμπλετ Samsung.

Τώρα λοιπόν κάποιοι φίλοι μου, μου πιπιλίζουν το μυαλό για το G2 όντως αξίζει τόσο όσο λένε.

Λιγάκι προχθές που τα έπιασα στο χέρι μου στο Media markt δεν κατάλαβα και πολλά.

με το χέρι στην καρδιά πείτε μου προς τα που να κινηθώ... εσείς πλέον έχετε αποκρυσταλλωμένη άποψη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας!!!!

Μου αρέσει πάρα πολύ το S4 ειδικά το λευκό του δεν κουράζει καθόλου συν όλα τα άλλα του!!!

Εσείς που το έχετε δουλέψει αρκετά πείτε μου την γνώμη σας είμαι γύρω στην δεκαετία με κινητά και τάμπλετ Samsung.

Τώρα λοιπόν κάποιοι φίλοι μου, μου πιπιλίζουν το μυαλό για το G2 όντως αξίζει τόσο όσο λένε.

Λιγάκι προχθές που τα έπιασα στο χέρι μου στο Media markt δεν κατάλαβα και πολλά.

με το χέρι στην καρδιά πείτε μου προς τα που να κινηθώ... εσείς πλέον έχετε αποκρυσταλλωμένη άποψη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Εάν σου φτάνουν τα 16giga τότε κινησου Προς το g2. Εγώ βέβαια θα κοίταζα το g3 εκεί που είναι η τιμή του..

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα βιντεακι που κανει συγκριση μεταξυ του 4.4.2 με το L,σε ενα S4.

https://www.youtube.com/watch?v=8QETNpd57kk

Ας δουμε τι θα πουν οι ειδικοι.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα βιντεακι που κανει συγκριση μεταξυ του 4.4.2 με το L,σε ενα S4.

https://www.youtube.com/watch?v=8QETNpd57kk

Ας δουμε τι θα πουν οι ειδικοι.:)

Ας δούμε την τελική έκδοση... (σχεδόν όλα από αυτά που έδειξε τα έχω από custom rom ... launcher+ προγράμματα από s5 ,note 4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Στην καρτα SD φτιαχνω ενα νεο φακελο αλλα οταν του γραφω το ονομα του ολα παγωνουν και πρεπει να αποσυνδεσω την συσκευη. Εκανα διαμορφωση καρτας απο την συσκευη αλλα δεν αλλαξε τιποτα. Τι μπορει να φταιει? Η ρομ που εχω ειναι η omega v.39 και αυτο συνεβαινε σε ολες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας!!!!

Μου αρέσει πάρα πολύ το S4 ειδικά το λευκό του δεν κουράζει καθόλου συν όλα τα άλλα του!!!

Εσείς που το έχετε δουλέψει αρκετά πείτε μου την γνώμη σας είμαι γύρω στην δεκαετία με κινητά και τάμπλετ Samsung.

Τώρα λοιπόν κάποιοι φίλοι μου, μου πιπιλίζουν το μυαλό για το G2 όντως αξίζει τόσο όσο λένε.

Λιγάκι προχθές που τα έπιασα στο χέρι μου στο Media markt δεν κατάλαβα και πολλά.

με το χέρι στην καρδιά πείτε μου προς τα που να κινηθώ... εσείς πλέον έχετε αποκρυσταλλωμένη άποψη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

 

Ασε τα LG παρε το s4 με κλειστα τα ματια που ειναι και τηλεφωναρα και εχει φοβερη τιμη αυτη την στιγμη,ειναι το μονο τηλεφωνο που δεν πουλησα και το εχω καβατζα για δευτερο,ειναι απροβληματιστο

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω άποψη για το g2 το s4 είναι το πρώτο τηλέφωνο μετά το 3gs που δεν άλλαξα με το καινούργιο μοντέλο η κάποιο άλλο. Και στο συγκεκριμένο έχω κάνει απειρη χρήση, ως τηλέφωνο, τεχνική υποστήριξη πελατών, GPS και παράλληλη καταγραφή διαδρομής με δεύτερο πρόγραμμα και streaming μουσικής με Bluetooth στην ενδοεπικοινωνια, χρήση ως πισι σε περίοδο που ήμουν χωρίς πισι κλπ κλπ. Πάντα κάπου από αυτά αποτυχγαναν τα άλλα μου τηλέφωνα αλλά το συγκεκριμένο απλά δουλεύει. Σίγουρα αρκετά από τα καινούρια θα μπορούν να ανταποκριθουν επίσης στην παραπάνω χρήση αλλά το s4 είναι τόσο τίμιο που ακόμα και όταν με πιάσει η καταναλωτική μανία μου θα το αποχωριστω αρκετά μετά που θα δοκιμάσω τον οποιο διάδοχο του.

 

 

Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας!!!!

Μου αρέσει πάρα πολύ το S4 ειδικά το λευκό του δεν κουράζει καθόλου συν όλα τα άλλα του!!!

Εσείς που το έχετε δουλέψει αρκετά πείτε μου την γνώμη σας είμαι γύρω στην δεκαετία με κινητά και τάμπλετ Samsung.

Τώρα λοιπόν κάποιοι φίλοι μου, μου πιπιλίζουν το μυαλό για το G2 όντως αξίζει τόσο όσο λένε.

Λιγάκι προχθές που τα έπιασα στο χέρι μου στο Media markt δεν κατάλαβα και πολλά.

με το χέρι στην καρδιά πείτε μου προς τα που να κινηθώ... εσείς πλέον έχετε αποκρυσταλλωμένη άποψη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω άποψη για το g2 το s4 είναι το πρώτο τηλέφωνο μετά το 3gs που δεν άλλαξα με το καινούργιο μοντέλο η κάποιο άλλο. Και στο συγκεκριμένο έχω κάνει απειρη χρήση, ως τηλέφωνο, τεχνική υποστήριξη πελατών, GPS και παράλληλη καταγραφή διαδρομής με δεύτερο πρόγραμμα και streaming μουσικής με Bluetooth στην ενδοεπικοινωνια, χρήση ως πισι σε περίοδο που ήμουν χωρίς πισι κλπ κλπ. Πάντα κάπου από αυτά αποτυχγαναν τα άλλα μου τηλέφωνα αλλά το συγκεκριμένο απλά δουλεύει. Σίγουρα αρκετά από τα καινούρια θα μπορούν να ανταποκριθουν επίσης στην παραπάνω χρήση αλλά το s4 είναι τόσο τίμιο που ακόμα και όταν με πιάσει η καταναλωτική μανία μου θα το αποχωριστω αρκετά μετά που θα δοκιμάσω τον οποιο διάδοχο του.

 

Έχω Samsung, από την εποχή του Omnia 2 και κάνει ακόμα την δουλειά του, ξέρω πολύ καλά από Samsung (είχα LG και το έδωσα επειδή με κούραζε η οθόνη του) .

Τώρα να ρωτήσω κάτι άλλο βλέπω S4 αλλά διάφορες εκδόσεις π.χ. Black Edition ,Black Mist και άλλα καθώς και Value Edition i9515 που είναι και πιο πρόσφατο.

Πιο από όλα αυτά να προτιμήσω?

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας!!!!!

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Έχω Samsung, από την εποχή του Omnia 2 και κάνει ακόμα την δουλειά του, ξέρω πολύ καλά από Samsung (είχα LG και το έδωσα επειδή με κούραζε η οθόνη του) .

Τώρα να ρωτήσω κάτι άλλο βλέπω S4 αλλά διάφορες εκδόσεις π.χ. Black Edition ,Black Mist και άλλα καθώς και Value Edition i9515 που είναι και πιο πρόσφατο.

Πιο από όλα αυτά να προτιμήσω?

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας!!!!!

Όλα τα ίδια είναι φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αλήθεια, πρώτη φορά δεν καίγομαι για αναβάθμιση.Μια χαρά δουλεύει το εργαλείο. Άμα είχε και καλύτερη μπαταρία θα ήταν όλα κομπλέ. Εννοείται πως την θέλουμε όμως.

Πάντως εγώ δεν πρόκειται να την περάσω άμα δεν βγει πρώτα root που να μην χάνεις εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη!!!απο Δεκεμβρη ισως!!

 

Βάλε Φλεβάρη και βλέπουμε...

 

Να σας πω την αλήθεια, πρώτη φορά δεν καίγομαι για αναβάθμιση.Μια χαρά δουλεύει το εργαλείο. Άμα είχε και καλύτερη μπαταρία θα ήταν όλα κομπλέ. Εννοείται πως την θέλουμε όμως.

Πάντως εγώ δεν πρόκειται να την περάσω άμα δεν βγει πρώτα root που να μην χάνεις εγγύηση.

 

Σωστός! Και 'γω από την 4.2.2 και μετά, πρώτα περιμένω να βγει τρόπος για root και μετά προχωρώ. Τις βάζω λίγο καθυστερημένα βέβαια αλλά φύλαγε τα ρούχα σου για να 'χεις τα μισά!

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αλήθεια, πρώτη φορά δεν καίγομαι για αναβάθμιση.Μια χαρά δουλεύει το εργαλείο. Άμα είχε και καλύτερη μπαταρία θα ήταν όλα κομπλέ. Εννοείται πως την θέλουμε όμως.

Πάντως εγώ δεν πρόκειται να την περάσω άμα δεν βγει πρώτα root που να μην χάνεις εγγύηση.

 

Βάλε Φλεβάρη και βλέπουμε...

 

 

 

Σωστός! Και 'γω από την 4.2.2 και μετά, πρώτα περιμένω να βγει τρόπος για root και μετά προχωρώ. Τις βάζω λίγο καθυστερημένα βέβαια αλλά φύλαγε τα ρούχα σου για να 'χεις τα μισά!

Και εγώ έτσι!!! Είμαι με την 4.2.2 από τότε που το πήρα (15 μήνες) και δεν κάνω τίποτε μια που είμαι ευχαριστημένος!! Επίσης έχω να πω ότι πλέον 90% μπαίνω στο διαδίκτυο με το κινητό παρά με τον υπολογιστή!! Μου είναι πιο βολικό το κινητό!! Ούτε το τάμπλετ προτιμώ!! Μόνο το κινητό!!! Αν είναι δυνατόν! Λίγο καιρό πριν αν μου το έλεγε κάποιος δεν θα το πίστευα!! Το μόνο που προτιμώ τον υπλογιστή είναι αν θέλω να γράψω κάτι όπως τώρα!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι!!! Είμαι με την 4.2.2 από τότε που το πήρα (15 μήνες) και δεν κάνω τίποτε μια που είμαι ευχαριστημένος!! Επίσης έχω να πω ότι πλέον 90% μπαίνω στο διαδίκτυο με το κινητό παρά με τον υπολογιστή!! Μου είναι πιο βολικό το κινητό!! Ούτε το τάμπλετ προτιμώ!! Μόνο το κινητό!!! Αν είναι δυνατόν! Λίγο καιρό πριν αν μου το έλεγε κάποιος δεν θα το πίστευα!! Το μόνο που προτιμώ τον υπλογιστή είναι αν θέλω να γράψω κάτι όπως τώρα!

 

Και εγώ το ίδιο μάλιστα μου φαινόταν πολύ παράξενο όταν έβλεπα κάποιον να

ασχολείται πολύ ώρα.

Εννοείται ότι όταν άκουγα για δύο φορτίσεις την ημέρα, τρόμαζα! (έχοντας ένα απλό κινητό που κρατούσε μία ολόκληρη βδομάδα).

Μάλιστα αν κάποιος πριν 8 μήνες, μου έλεγε ότι θα το χρησιμοποιούσα τόσο πολύ και για τόσα διαφορετικά πράγματα, θα τον θεωρούσα τρελλό.

Για αυτό λέγανε οι γέροντες

"μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλη κουβέντα μη λες"

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοήθεια κ απορία,γιατι οταν συνδέομαι με το δίκτυο της κινητής μπαινω αμεσως παντου κ με το wifi σέρνεται το κινητό δεν μου ανοίγει αργει. αυτο γινεται μονο στο wifi σπιτι,σε αλλα wifi ανοιγει αμεσως. μονο στο τηλ εχω το προβλημα. pc tablet laptop μπαίνει σφαίρα.εκανα ρεσταρτ το ρουτερ αλλα τιποτα παραμένει το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ενω παλιοτερα μου δουλευε η φωνητικη εντολη "ok google" τωρα δεν μου δουλεύει όσες φορές και να την πω?

 

Στις ρυθμίσεις του εχω:

01. google now -> ενεργοποιημενο

02. Στην αναζητηση τηλεφωνου εχω επιλεμενα τα παντα(Chrome, επαφες, εφαρμογες)

02. Στην φωνη(Γλωσσες(English(generic)))

03. Εξοδος ομιλια ενεργη

04. Ανιχνευση "og google" -> απο την εφαρμογη αναζητησ. τα αλλα δυο δεν μπορω να τα επιλεξω

05. Ανανγ. ομιλιας εκτος συνδεσης -> μονο τα english(us) (Δεν βρηκα πουθενα τα ελληνικα)

06. Αποκλ. προσβλ. λεξεων -> ανενεργο

07. Ιστορικο ηχου -> ενεργο

08. Ακουστηκα bluetooth -> ανενεργο

 

Τωρα στο κινητο μου εχω το android 4.4.2 και το τελευταιο update "google 3.6.15.1496928 arm(ετσι μου το δειχνει στο google play)"

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που εβαλα το nova launcer,καπου χαθηκε το widget του καιρου και δεν το βρισκω πουθενα.πως μπορω να το επαναφερω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...