Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια παιζει ρολο αν εχεις ενεργη την εξ. ενεργειας στο σημα της εταιριας που εισαι?

 

Αν οχι τοτε πως γινετε ενω εχω cosmote what's up στο ιδιο σημειο με ενα αλλο πολυ παλιοτερο κινητο π.χ. samsung galaxy ace gt-s5830 να εχει περισσοτερο σημα απο το δικο μου?

Μιλαω παντα για 3g σημα ετσι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατεβασα και τους drivers αλλα ουτε με αυτους δουλευει!:(

Με τα αλλα samsung (s3), note 2 δεν ειχα ποτε προβληματα συνδεσιμοτητας! Τι μπορει να φταιειιιιιιιι;;;;

Δοκίμασε με άλλο usb cable .

Κανε και μια προσπάθεια να αφαιρέσεις το kies κανε reboot pc , βαλε το ξανά και δοκίμασε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα και τκινη drivers αλλα ουτε με αυτους δουτο kies. λευει!:(

Με τα αλλα samsung (s3), note 2 δεν ειχα ποτε προβληματα συνδεσιμοτητας! Τι μπορει να φταιειιιιιιιι;;;;

 

1 άλλη συσκευή (π.χ στικακι usb) ο υπολογιστής το βλέπει?

2 όταν το συνδέσεις, το φωτάκι φόρτισης ανάβει? και αν ναι, κατέβασε τη μπάρα από πάνω και δες αν γράφει "συνδέθηκε ως κάμερα ptp? Αν ναι? Επέλεξε MTP.

3 όταν το βάζεις για να φορτίσει, κάνει πολύ ώρα?

 

Αν ανάβει το φωτάκι όταν το συνδέσεις κάνε ότι σου λέει ο Μιχάλης από πάνω με το kies.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περάσω τα δεδομένα μου από το iphone στο s4. Ανακάλυψα ψάχνοντας μια καταπληκτική εφαρμογή το easy phone sync που υπόσχεται να τα κάνει όλα εύκολα. Το πρόβλήμά μου είναι ότι θέλω να μεταφέρω και τα μηνύματα όχι μόνο τα e-mail στο s4. Η συγκεκριμένη εφαρμογή λέει ότι συγχρονίζεις το iphone με το itunes και μετά το s4 μέσο της εφαρμογής αυτής και όλα οκ! Το θέμα είναι ότι στο itunes δεν συγχρονίζονται sms. Ξέρει κάποιος κάτι να με βοηθήσει ή κάποια άλλη εφαρμογή ή τρόπο να το κάνω;

 

Καλοδουλευτο το καινουριο σου τηλεφωνο φιλε μου.Θα το ευχαριστηθεις,θα δεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο το καινουριο σου τηλεφωνο φιλε μου.Θα το ευχαριστηθεις,θα δεις..

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Είμαι ήδη ενθουσιασμένος! Απορώ γιατί είχα ενδιασμούς τόσο καιρό να εγκαταλείψω το iphone.

Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησεις και απο μενα οποιος γνωριζει.

1) Οταν τραβαμε video εχει φυσικα την επιλογη video stabilization. Αν εξαιρεσουμε την μειωση του κουνηματος που παρεχει, ποτε εχει καλυτερη εικονα το video? Ανοιχτο η κλειστο?

 

2) χτες περασα ενα αρχειο 5.7gb στο κινητο (ταινια). Θυμαμαι απο παλια οτι εχουν περιορισμο τα android λογω fat32 στα 4.κατι gb.

Εχει αλλαξει αυτο?? (γνωριζω οτι στο on το πεδιο περιοριζεται)

 

3)επειδη εχω πολυ καιρο να ασχοληθω με sd καρτες λογω συμβατοτητας κτλ. μπορει καποιος να μου προτεινει μια 16 η 32 gb?

 

Και μια διευκρινηση:

30 στις 30 νυχτερινες φωτο βγαινουν μακραν χειροτερες την νυχτα στο auto. Σε ημιφως και βραδυ, τραβατε ΠΑΝΤΑ στο night mode.

Ειναι το μοναδικο κινητο που βλεπω, που αντι να προσθετει θαμπαδα (softness) εξαλειφει τον θορυβο και βαζει και καθαροτητα και οι φωτογραφιες εχουν τραγικη διαφορα!!

Πραγματικα το night mode που εχει δουλευει αψογα.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις πως μεταφερουμε τις εφαρμογες στη καρτα μνημης;παραδειγμα ενα παιχνιδι 1,5 gb μεταφερονται μονο τα 30mb.και απο οτι βλεπω οι περισσοτερες κανουν το ιδιο.
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει ολες τις θυρες! Τωρα για καλωδιο πρεπει ν αγορασω κι αλλο;αυτη η συνδεση MTP Απο που θα τη ρυθμισω στο τηλεφωνο;

 

Αν το καλώδιο που έχεις δεν είναι του s4 και είναι ένα άλλο micro usb καλώδιο πχ από μία άλλη συσκευή αυτός είναι ο λόγος που έχεις πρόβλημα στην σύνδεση. Η samsung έχει κάνει μια μικρή αλλαγή στο micro usb καλώδιο του ς4 με αποτέλεσμα να μην είναι συμβατό το κινητό με άλλα καλώδιο micro usb. Αριστερά ένα micro usb και δεξια το "micro" της samsung.

Edited by Jrd
Link to comment
Share on other sites

Αν το καλώδιο που έχεις δεν είναι του s4 και είναι ένα άλλο micro usb καλώδιο πχ από μία άλλη συσκευή αυτός είναι ο λόγος που έχεις πρόβλημα στην σύνδεση. Η samsung έχει κάνει μια μικρή αλλαγή στο micro usb καλώδιο του ς4 με αποτέλεσμα να μην είναι συμβατό το κινητό με άλλα καλώδιο micro usb. Αριστερά ένα micro usb και δεξια το "micro" της samsung.

 

Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό. Εγώ έχω συνδέσει και έχω φορτίσει το κινητό με διάφορα καλώδια εκτός του original. Αυτό που μετράει όντως στο original καλώδιο είναι στη φόρτιση όπου παρέχει μεγαλύτερη ένταση (στην ουσία φορτίζει πιο γρήγορα από τα υπόλοιπα) αλλά όσον αφορά τη σύνδεση στο pc δε νομίζω ότι υπάρχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα σαν δωρα στα γεννεθλια μου ειχα κι εγω την πρωτη κρυαδα απο το κινητο.

 

Ενω ειχε μπαταρια 53% και δουλευε μια χαρα(Με ενεργη την εξ. ενεργιας) ενω το εχω αφησει παω να το τσεκαρω και ειναι παντελως κλειστο.

Δοκιμασα να το φορτισω ή το ανοίξω. Αλλά. τιποτα επρεπε να βγαλω/βαλω την μπαταρια για να ερθει στα ισια του.

 

Η μπαταρια που εχει ειναι κλασικα made in china λετε να φταιει αυτο αν και δεν την βλεπω καθολου φουσκωμενη.

 

Σας εχει τυχει κατι παρομοιο? Αν ναι τι κανατε?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα σαν δωρα στα γεννεθλια μου ειχα κι εγω την πρωτη κρυαδα απο το κινητο.

 

Ενω ειχε μπαταρια 53% και δουλευε μια χαρα(Με ενεργη την εξ. ενεργιας) ενω το εχω αφησει παω να το τσεκαρω και ειναι παντελως κλειστο.

Δοκιμασα να το φορτισω ή το ανοίξω. Αλλά. τιποτα επρεπε να βγαλω/βαλω την μπαταρια για να ερθει στα ισια του.

 

Η μπαταρια που εχει ειναι κλασικα made in china λετε να φταιει αυτο αν και δεν την βλεπω καθολου φουσκωμενη.

 

Σας εχει τυχει κατι παρομοιο? Αν ναι τι κανατε?

 

Αγοράσαμε αυθεντική μπαταρία...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αγοράσαμε αυθεντική μπαταρία...:lol:

 

Δεν καταλαβα ρε παιδια.

Η μπαταρια που εχει στη συσκευασια δεν ριναι αυθεντικη δηλαδη;

Τι κουλο ειναι αυτο παλι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα ρε παιδια.

Η μπαταρια που εχει στη συσκευασια δεν ριναι αυθεντικη δηλαδη;

Τι κουλο ειναι αυτο παλι;

 

εννοείται πως είναι αυθεντική...το παλικάρι είπε πως έχει κινέζικη γι αυτό του είπα να πάρει αυθεντικη...

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό. Εγώ έχω συνδέσει και έχω φορτίσει το κινητό με διάφορα καλώδια εκτός του original. Αυτό που μετράει όντως στο original καλώδιο είναι στη φόρτιση όπου παρέχει μεγαλύτερη ένταση (στην ουσία φορτίζει πιο γρήγορα από τα υπόλοιπα) αλλά όσον αφορά τη σύνδεση στο pc δε νομίζω ότι υπάρχει διαφορά.

 

Έχω παραγγείλει 2 καλώδια από εβαυ κ τα δύο το ίδιο πρόβλημα. Αργή φόρτιση κ δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό στον η/υ. Με παλιότερη συσκευή δεν είχα κανένα πρόβλημα με την σύνδεση αρά το καλώδιο είναι μια χαρά και ας είναι κινέζικο. Λίγο που το έψαξα στο διαδίκτυο διάβασα και άλλους με το ίδιο πρόβλημα που μάλλον οφείλεται σε αυτή την μικρή αλλαγή που έχει κάνει η εταιρεία στο καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αγοράσαμε αυθεντική μπαταρία...:lol:

Μα με τη μπαταρια που ειχε το κινητο οταν το αγορασα μιλαω.

Η μπαταρια λες να φταιει?

Δηλαδη αν αγορασω μια αυθεντικη samsung made in korea θα ειναι ολα οκ?

Το θεμα ειναι ομως οτι η μπαταρια ΔΕΝ ειναι καθολου φουσκωμενη.

 

Δηλαδη οι μπαταριες made in korea ειναι οκ και δεν εχουν αυτο το προβλημα?

Ειχε κανεις αλλος παρομοια προβληματα και με το που αγορασε samsung battery made in korea λυθηκαν ολα τα προβληματα?

Μακαρι να ειναι η μπαταρια και οχι κατι αλλο....

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Οποιος μπορει να μου κανει μια εξυπηρετηση να τρεξει το antutu (το κινητο εννοειται να φοραει την 4.3).

Οποτε το τρεχω και ξεκιναει το benchmark στην αρχη αρχη που τσεκαρει την cpu κανει restart το τηλεφωνο..:blink:

Το δοκιμασα 3 φορες αλλα τιποτα.

Ετρεξα quadrant και 3dmark και οχι μονο πηγαν μια χαρα αλλα εδωσαν και παραπανω απο το κανονικο s4.

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα το antutu φιλε μου επειδη η samsung εκανε καποια cheats για να το ξεγελαει και να βγαζει μεγαλυτερο αποτελεσμα εβγαλε μια ειδικη εκδοση για το s4.

 

Επισης υπαρχει καποιο προγραμμα σαν αυτο που να μπορει να ελεγξει το κινητο και να μας πει αν φταιει η μπαταρια για το προβλημα που εχουν πολλοι και κλεινει το κινητο(Απ' οτι ακουγετε λογο κακης μπαταριας)?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Οποιος μπορει να μου κανει μια εξυπηρετηση να τρεξει το antutu (το κινητο εννοειται να φοραει την 4.3).

Οποτε το τρεχω και ξεκιναει το benchmark στην αρχη αρχη που τσεκαρει την cpu κανει restart το τηλεφωνο..:blink:

Το δοκιμασα 3 φορες αλλα τιποτα.

Ετρεξα quadrant και 3dmark και οχι μονο πηγαν μια χαρα αλλα εδωσαν και παραπανω απο το κανονικο s4.

 

Καλημερα.Επειδη ειμαι πρων κατοχος S4 που ειχε 4.3 JB εκδοση θα σου πω οτι δεν ειναι προβλημα απλα θα πρεπει το κινητο σου να εχει θερμοκρασια πανω απο τους 26-27 βαθμους κελισιου (elixir widget) για να τρεξει το Antutu αλλιως μολις φτανει στο 21% τoυ benchmark θα σου κολλαει και θα εχεις μαυρη οθονη με αποτελεσμα να του κανεις restart για να ξανα επανελθει.Απο οτι θυμαμαι με το S4 με 4.3 JB επιανα 27.000 με 28.500+ points αναλογα με την θερμοκρασια που ειχε η συσκευη εκεινη την ωρα που εκτελουσα το Antutu.Για να φανταστεις στο LG G2 που εχω καταφερει να ριξω την θερμοκρασια στους 14 βαθμους κελισιου εβγαλα score 36.549 points.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια σοσ ερωτηση οταν μπαινω πχ σε site οπως αντ1.gr webtv δεν μου εμφανιζει να παιξει τα βιντεο ενω στα iphone τα δειχνει κανονικα... πως το φτιαχνω αυτο???? Edited by mikemilos
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια σοσ ερωτηση οταν μπαινω πχ σε site οπως αντ1.gr webtv δεν μου εμφανιζει να παιξει τα βιντεο ενω στα iphone τα δειχνει κανονικα...

Καλημερα.Πρεπει να κατεβασεις το flash player (xDa) και τον Boat Browser απο το Play Store για να παιξει το βιντεο γιατι ο μαμα browser δεν υποστηριζει flash palyer.

Link to comment
Share on other sites

εχω την αντυπωση οτι τα παιζει σε html5 ομως γιατι ουτε τα iphone παιζουν flash

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω την αντυπωση οτι τα παιζει σε html5 ομως γιατι ουτε τα iphone παιζουν flash

τα κατεβασα και κρασαρει στην αντ1webtv

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα το antutu φιλε μου επειδη η samsung εκανε καποια cheats για να το ξεγελαει και να βγαζει μεγαλυτερο αποτελεσμα εβγαλε μια ειδικη εκδοση για το s4.

 

Επισης υπαρχει καποιο προγραμμα σαν αυτο που να μπορει να ελεγξει το κινητο και να μας πει αν φταιει η μπαταρια για το προβλημα που εχουν πολλοι και κλεινει το κινητο(Απ' οτι ακουγετε λογο κακης μπαταριας)?

Φιλε μου σε ευχαριστω δοκιμασα το χ editor και επαιξε κανονικα.

Οχι με την μπαταρια δεν εχω κανενα θεμα απολυτως και ουτε εχει κλεισει ποτε το κινητο. ομολογω οτι απο τα προηγουμενα 3 s4 που ειχα αυτο ειναι το καλυτερο απο ολα, δεν πασχει απο τιποτα.

Πραγματικα δεν πιστευω τα Benchmarks και ειδικα το antutu που βγαζει καθε φορα και διαφορετικα νουμερα. Δεν μου λεει πραγματικα τιποτα. Απλα ρωτησα γιατι μου εκανε εντυπωση πως εκανε restart το τηλεφωνο, πρωτη φορα το βλεπω αυτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα.Επειδη ειμαι πρων κατοχος S4 που ειχε 4.3 JB εκδοση θα σου πω οτι δεν ειναι προβλημα απλα θα πρεπει το κινητο σου να εχει θερμοκρασια πανω απο τους 26-27 βαθμους κελισιου (elixir widget) για να τρεξει το Antutu αλλιως μολις φτανει στο 21% τoυ benchmark θα σου κολλαει και θα εχεις μαυρη οθονη με αποτελεσμα να του κανεις restart για να ξανα επανελθει.Απο οτι θυμαμαι με το S4 με 4.3 JB επιανα 27.000 με 28.500+ points αναλογα με την θερμοκρασια που ειχε η συσκευη εκεινη την ωρα που εκτελουσα το Antutu.Για να φανταστεις στο LG G2 που εχω καταφερα να ριξω την θερμοκρασια στους 14 βαθμους κελισιου και εβγαλα score 36.549 points.

:lol: απιστευτο οτι ναναι...Οκ απλα μου εκανε εντυπωση..

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση

 

edit: κατι ασχετο που μου εκανε εντυπωση. Απο παντα που χρησιμοποιουσα android ηξερα οτι δεν μπορω να περασω μεσα μια ταινια π.χ. σε mkv η οποια να ξεπερναει τα 4.5gb.(λογω fat32). Χτες περασα μια στο κινητο 6gb και την πηρε κανονικα!

Εχει αλλαξει κατι?

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω δοκιμασα το χ editor και επαιξε κανονικα.

Οχι με την μπαταρια δεν εχω κανενα θεμα απολυτως και ουτε εχει κλεισει ποτε το κινητο. ομολογω οτι απο τα προηγουμενα 3 s4 που ειχα αυτο ειναι το καλυτερο απο ολα, δεν πασχει απο τιποτα.

Πραγματικα δεν πιστευω τα Benchmarks και ειδικα το antutu που βγαζει καθε φορα και διαφορετικα νουμερα. Δεν μου λεει πραγματικα τιποτα. Απλα ρωτησα γιατι μου εκανε εντυπωση πως εκανε restart το τηλεφωνο, πρωτη φορα το βλεπω αυτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:lol: απιστευτο οτι ναναι...Οκ απλα μου εκανε εντυπωση..

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση

 

edit: κατι ασχετο που μου εκανε εντυπωση. Απο παντα που χρησιμοποιουσα android ηξερα οτι δεν μπορω να περασω μεσα μια ταινια π.χ. σε mkv η οποια να ξεπερναει τα 4.5gb.(λογω fat32). Χτες περασα μια στο κινητο 6gb και την πηρε κανονικα!

Εχει αλλαξει κατι?

 

Τιποτα σιγα για αυτο ειναι το topic για να βοηθαει ο ενας τον αλλον σε τετοια θεματα.;)

Link to comment
Share on other sites

τα κατεβασα και κρασαρει στην αντ1webtv

 

Σε μένα δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα με Dolphin και flash player εγκατεστημένο.

Προσπάθησε και μια με αυτόν αλλά στις ρυθμίσεις ενεργοποίησε το flash. [ATTACH]40014[/ATTACH]

 

 

κατι ασχετο που μου εκανε εντυπωση. Απο παντα που χρησιμοποιουσα android ηξερα οτι δεν μπορω να περασω μεσα μια ταινια π.χ. σε mkv η οποια να ξεπερναει τα 4.5gb.(λογω fat32). Χτες περασα μια στο κινητο 6gb και την πηρε κανονικα!

Εχει αλλαξει κατι?

 

Στη μνήμη του κινητού τη πέρασες ή σε εξωτερική κάρτα?

Και βασικά αφού τη πέρασες τί σκας!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια σοσ ερωτηση οταν μπαινω πχ σε site οπως αντ1.gr webtv δεν μου εμφανιζει να παιξει τα βιντεο ενω στα iphone τα δειχνει κανονικα... πως το φτιαχνω αυτο????

 

εχω την αντυπωση οτι τα παιζει σε html5 ομως γιατι ουτε τα iphone παιζουν flash τα κατεβασα και κρασαρει στην αντ1webtv

Το site του ant1 έχει βελτιστοποιηθεί για τη χρήση σε i phone και i pad μέσω html5 ενώ η χρήση με android είναι προβληματική στην καλύτερη καθώς by default έχει ρυθμιστεί να σερβίρει σε android μόνω flash περιεχόμενο.

Εγώ χρησιμοποιώ ένα workaround. Κατέβασε τον dolphin browser. Μπες στις ρυθμίσεις. Στην τρίτη επιλογή που λέει "χρήστης" επέλεξε iphone ή ipad. Με αυτόν τον τρόπο ο browser θα λέει στην σελίδα κάθε φορά που θα μπαίνεις ότι προσπαθείς να την ανοίξεις με iphone και θα σου φορτώνει τα βίντεο σε html5 χωρίς προβλήματα ή κολλήματα.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...