Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ενός φίλου του έπεσε και ραγισε η οθόνη, η αφή όμως δουλεύει κανονικά.

 

Τι κάνει σε αυτή την περίπτωση για να του βγει όσο πιο φθηνά και οικονομικά γίνεται; Να απευθυνθεί σε Service της Samsung ή κάπου αλλού (θεσνικη είμαστε)

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ενός φίλου του έπεσε και ραγισε η οθόνη, η αφή όμως δουλεύει κανονικά.

 

Τι κάνει σε αυτή την περίπτωση για να του βγει όσο πιο φθηνά και οικονομικά γίνεται; Να απευθυνθεί σε Service της Samsung ή κάπου αλλού (θεσνικη είμαστε)

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Στο Service της Samsung το 100άρι θα το ακούσετε με το καλημέρα...

 

Ψάξτε στο e-bay για το μπροστά τζάμι και οδηγίες για αντικατάσταση στο internet (υπάρχουν αρκετοί οδηγοί και video στο youtube). Αν ο digitizer δεν έχει πάθει ζημιά (που μάλλον τη γλύτωσε αφού δουλεύει η αφή) μπορεί να τη βγάλει αρκετά φθηνά ο φίλος σου.

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα σε όλους...έχω το s4 μία εβδομάδα και έχω ένα θέμα με το σημα....πριν είχα s3 mini που είχε κανονική sim οπότε πήγα στην vodafone μου έκοψαν την κάρτα και την έβαλα στο κινητό.παρατηρώ όμως ότι στα ίδια σημεία πού ήμουν με το s3 mini τώρα με το s4 έχω πολύ λιγότερο σημα...προχθές στο μαγαζί ενός φίλου πήγα να κάνω μία κλήση και μου έβγαλε κάτι με "μη εγγεγραμμένη υπηρεσία"(αν θυμάμαι καλά) και δεν έκανε καθόλου κλήση....μήπως υπάρχει πρόβλημα με ότι "δεν" πήρα καινούρια micro sim αλλά εκοψα την παλιά(είναι ενός έτους από περσινή ανανέωση συμβολαίου).συγνώμη αν κούρασα...ευχαριστώ προκαταβολικά...όποιος είχε ανάλογο πρόβλημα ας βοηθήσει.

 

σήμερα πήγα σε κατάστημα vodafone και πήρα μία καινούρια micro sim αλλά το σημα παραμένει το ίδιο....μήπως έχετε καμία ιδέα τι συμβαίνει?έχει κάποιος άλλος ανάλογο θέμα?σημείωση ότι δεν είμαι root.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήγα σε κατάστημα vodafone και πήρα μία καινούρια micro sim αλλά το σημα παραμένει το ίδιο....μήπως έχετε καμία ιδέα τι συμβαίνει?έχει κάποιος άλλος ανάλογο θέμα?σημείωση ότι δεν είμαι root.

 

Καλησπέρα ..

Όταν πούλησα το δικό μου σε έναν φίλο προσπάθησε να βάλει την κάρτα σιμ αλλά την έβαλε λίγο ατσαλα και από εκεί κ έπειτα δεν διάβαζε καθόλου οποία κάρτα και να βάζαμε και αν θυμάμαι καλά έγραψε και σε εμάς μη εγγεγραμμένη υπηρεσία το πήγαμε στην Samsung και μας είπαν ότι επειδή το πιέσαμε να βάλουμε την κάρτα χάλασε η υποδοχή και μας την άλλαξαν στοίχισε αν θυμάμαι καλά η 30 η 40 ευρώ .

Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο στην περίπτωση σου αλλά σου λέω την εμπειρία μου μήπως βοηθήσω κάπου .. :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ..

Όταν πούλησα το δικό μου σε έναν φίλο προσπάθησε να βάλει την κάρτα σιμ αλλά την έβαλε λίγο ατσαλα και από εκεί κ έπειτα δεν διάβαζε καθόλου οποία κάρτα και να βάζαμε και αν θυμάμαι καλά έγραψε και σε εμάς μη εγγεγραμμένη υπηρεσία το πήγαμε στην Samsung και μας είπαν ότι επειδή το πιέσαμε να βάλουμε την κάρτα χάλασε η υποδοχή και μας την άλλαξαν στοίχισε αν θυμάμαι καλά η 30 η 40 ευρώ .

Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο στην περίπτωση σου αλλά σου λέω την εμπειρία μου μήπως βοηθήσω κάπου .. :O

καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.δεν νομίζω να έχω τέτοιο θέμα....δεν ξέρω και πως να το τσεκάρω να πω την αλήθεια.μήπως γενικά τα s4 δεν έχουν και τόσο καλό δέκτη?τι να πω?????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το GT-I9505 και δεν μου βγάζει αναβάθμιση εχω 4.2.2 το κινητό ειναι (BTU) Σλοβακία...ειδα οτι εχει δοθεί η αναβάθμιση...το αγόρασα καινούργιο και δεν το εχω πειράξει ποτε στο download mode είναι ολα 0x0 εκτός απο το τελευταίο που είναι 0x30...Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.δεν νομίζω να έχω τέτοιο θέμα....δεν ξέρω και πως να το τσεκάρω να πω την αλήθεια.μήπως γενικά τα s4 δεν έχουν και τόσο καλό δέκτη?τι να πω?????

 

Εν συγκριση με το προηγουμεο τηλεφωνο τι σε κανει να πιστευεις οτι δεν εχεις καλο σημα;

Οι μπαρες του σηματος μονο ή αυτο το μη εγγεραμμενη υπηρεσια και ποσο τακτικα εμφανιζεται;

Αν παντως εχεις καποια υπονοια γιατι δεν πας να το δουνε;

Αν ειναι μπορει να στο αντικαταστησουνε εφοσον ειναι ακομα καινουριο.

Αυτο που εχω παντως δεν εχει καποιο προβλημα και με της γυναικας μου που εχει τπ S3 mini δεν εχουμε καποια διαφορα στο σημα...(φυσικα μπορει να παιζει μια μπαρα πανω κατω μια το 2να μια το αλλο αλλα ειναι απολυτα φυσιολογικο αυτο).

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.δεν νομίζω να έχω τέτοιο θέμα....δεν ξέρω και πως να το τσεκάρω να πω την αλήθεια.μήπως γενικά τα s4 δεν έχουν και τόσο καλό δέκτη?τι να πω?????

 

Εγώ δεν ήμουν ευχαριστημένη με το σήμα αλλά ίσως έφταιγε και ο πάροχος .. :O

Κάλεσε αν είναι και την εταιρία κινητής που έχεις να σου πούνε αν έχει κάποιο θέμα η γραμμή σου υπάρχει και αυτή η περίπτωση .. Κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ ..:p

Link to comment
Share on other sites

Εν συγκριση με το προηγουμε ο τηλεφωνο τι σε κανει να πιστευεις οτι δεν εχεις καλο σημα;

Οι μπαρες του σηματος μονο ή αυτο το μη εγγεραμμενη υπηρεσια εμφανιζεται τακτικα;

Αν παντως εχεις καποια υπονοια γιατι δεν πας να το δουνε;

Αν ειναι μπορει να στο αντικαταστησουνε εφοσον ειναι ακομα καινουριο.

Αυτο που εχω παντως δεν εχει καποιο προβλημα και με της γυναικας μου που εχει τπ S3 mini δεν εχουμε καποια διαφορα στο σημα...(φυσικα μπορει να παιζει μια μπαρα πανω κατω μια το 2να μια το αλλο αλλα ειναι απολυτα φυσιολογικο αυτο).

σε σχέση με το προηγούμενο τηλέφωνο και γενικά ότι στα ίδια μέρη ενώ στο προηγούμενο(s3 mini) είχα έστω μία γραμμή για να δουλέψει τώρα δεν έχω καθόλου...λέτε να έχει να κάνει ότι το έχω μία εβδομάδα και έχει συμπέσει να χαλάσει ο καιρός????

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν ήμουν ευχαριστημένη με το σήμα αλλά ίσως έφταιγε και ο πάροχος .. :O

Κάλεσε αν είναι και την εταιρία κινητής που έχεις να σου πούνε αν έχει κάποιο θέμα η γραμμή σου υπάρχει και αυτή η περίπτωση .. Κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ ..:p

 

πήρα τηλ μου έκαναν επανεκκίνηση αλλά τίποτα....πάλι τα ίδια....

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα.

Η το νομιζης επειδη σου κολησε και κοιτας συνεχεια το σημα του κινητου ή οντως εχεις καποιο προβλημα ή επεσες σε καποια αναβαθμιση της εταιριας που εισαι.

Το οτι σου εβγαλε μη εγγεγραμμενη υπηρεσια λογικα εκεινη τη στιγμη που πηγες να κανεις κληση ειχε χαση τελειως το σημα του και δεν μπορουσες να κανεις καθολου κληση(φυσιολογικο...μπορει να τυχη οπουδοιποτε απλα ησουν λογικα προιδεασμενος και το εκλαβες ως προβλημα).

Το θεμα ειναι ποσο τακτικα σε βγαζει εκτος δικτυου και εαν συμβαινει και εκει που ησουν και με το S3 mini παλαιοτερα.

Απο εκει και περα μπορει να παιζει και το δικτυο που εισαι και το λεω αυτο επειδη και εγω ειχα ενα διαστημα κολληση παλια ετσι λογο του οτι υπηρχε προβλημα δικτιου σην περιοχη μου και νομιζα οτι εφταιγε το τηλεφωνο..απλα συμπεριφεροταν διαφορετικα απο τα αλλα τηλεφωνα που ειχαμε στο σπιτι(οχι το S4) και ενω ψαχνομουν τι μπορει να φταιει τελικα αποδειχτηκε οτι ηταν απο την ιδια την εταιρια.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα.

Η το νομιζης επειδη σου κολησε και κοιτας συνεχεια το σημα του κινητου ή οντως εχεις καποιο προβλημα ή επεσες σε καποια αναβαθμιση της εταιριας που εισαι.

Το οτι σου εβγαλε μη εγγεγραμμενη υπηρεσια λογικα εκεινη τη στιγμη που πηγες να κανεις κληση ειχε χαση τελειως το σημα του και δεν μπορουσες να κανεις καθολου κληση(φυσιολογικο...μπορει να τυχη οπουδοιποτε απλα ησουν λογικα προιδεασμενος και το εκλαβες ως προβλημα).

Το θεμα ειναι ποσο τακτικα σε βγαζει εκτος δικτυου και εαν συμβαινει και εκει που ησουν και με το S3 mini παλαιοτερα.

Απο εκει και περα μπορει να παιζει και το δικτυο που εισαι και το λεω αυτο επειδη και εγω ειχα ενα διαστημα κολληση παλια ετσι λογο του οτι υπηρχε προβλημα δικτιου σην περιοχη μου και νομιζα οτι εφταιγε το τηλεφωνο..απλα συμερηφεροταν διαφορετικα απο τα αλλα τηλεφωνα που ειχαμε στο σπιτι(οχι το S4) και ενω ψαχνομουν τι μπορει να φταιει τελικα αποδειχτηκε οτι ηταν απο την ιδια την εταιρια.

 

από το στόμα σου και στου θεού το αυτί.....ελπίζω να είναι θέμα vodafone γιατί όντως έχω κολλήσει.....αλλά τους πήρα και τους ζήτησα να ψάξουν αν στην περιοχή μου έχει γενικά κάποιο θέμα με το σημα...θα μου απαντήσουν σε 3-4 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την αντίστοιχη αναβάθμιση και πέρασε την μέσω odin αφού κάνεις backup ότι δεδομένα χρειάζεσαι. Στη συνέχεια κάνεις και ένα factory reset μέσα από το κινητό και είσαι έτοιμος!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω ενα σοβαρο προβλημα με το κινητο. Δεν μπορω να το συνδεσω στο pc μεσω usb μου βγαζει συνεχεια "usb device not recognized" φυσικα εχω ψαξει να βρω λυση αλλα τιποτα αγορασα και μια καινουργια καρτα Usb παλι τιποτα.Στο kies βαζω τους κωδικους και μου βγαζει "GT-I9505 does not support initializing..εχω δυο καλωδια usb το χω βαλει και σε laptop τιποτα.. Γνωριζει καποιος κατι να βοηθησει?? πριν δυο μηνες ηταν ενταξει. Να χαλασε η micro-usb?? να πω φορτιζει κανονικα, βοηθεια σας παρακαλω..:):)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ενας φιλος ειχε ενα προγραμμα με περιεργο ονομα που οταν εσβηνες τα αρχεια πηγεναν εκει,μπορει καποιος να με βοηθησει να το βρω; δεν ειχε καποια προειδοποιηση η κατι τετοιο,απλα τα ''κρατουσε'' ολα στην συσκευη..
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με το κατάστημα σχετικά με το θέμα που είχα αναφέρει χθες .

Συμπερασματα

1. Τo καταστημα εδώ στην Ελλάδα δεν έκανε κάτι

2. Το 99% των καταστημάτων στο skroutz αγοράζουν από τους ιδίους προμηθευτές , έναν στην Γαλλία , έναν στην Γερμανία και ένα στην Αγγλία, άρα το θέμα είναι γενικό σε όλα τα skroutzo μάγαζα

3. Το θέμα ξεκινάει λοιπόν από τους προμηθευτές , που είναι κοινοί σε όλα τα μαγαζιά. Τι κάνουν αυτοί? παίρνουν branded κινητά από παρόχους τους περνανε νέο firmware και τα κάνουν International , στην συνέχεια ξανασφραγίζουν τα κουτία και τα πουλάνε κανονικα σαν unbranded .

Το τελικό μαγαζί που το πουλάει δεν μπορεί να γνωρίζει αν έχει γίνει κάτι τέτοιο ή όχι στην συσκευή που αγοράζει .

Το θέμα είναι τελικά ότι το αυτοκόλλητο που ελέγχουμε όλοι δεν σημαίνει τίποτα.

Το κινητό είναι σίγουρα καινούριο , άλλα τουλάχιστον να είμαστε ενήμεροι για το τι γίνεται .

 

 

 

Υ.Γ. Να πω και λίγο τον πόνο μου .

Πόσο γρήγορα μπορεί να χαλάσει κάποιος ένα κινητό ?

Δίνω τα κινητά χθες στους πωλητές της εταιρίας και σε 2 ώρες έρχεται ένας πισω με την οθόνη σπασμένη , Μπορεί να έπαθα 3 εγκεφαλικά

Link to comment
Share on other sites

Αυτό υποπτευθηκα κι εγώ. Προσοχή γιατί τις branded συσκευές σε πάροχο του εξωτερικού, δεν έχει υποχρέωση η samsung hellas να τις επισκευάζει σε εγγύηση.

Αν το κάνει, θέλει και το κάνει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτό υποπτευθηκα κι εγώ. Προσοχή γιατί τις branded συσκευές σε πάροχο του εξωτερικού, δεν έχει υποχρέωση η samsung hellas να τις επισκευάζει σε εγγύηση.

Αν το κάνει, θέλει και το κάνει.

 

Τι εννοείς τις branded συσκευές? Η Samsung από όσο γνωρίζω έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση. Αν η συσκευή είναι αγορασμένη από κάπου στην Ευρώπη, οφείλει να καλύψει κανονικά την εγγύηση η samsung hellas. Τουλάχιστον αυτό γνωρίζω όσο αναφορά την εγγύηση.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς τις branded συσκευές? Η Samsung από όσο γνωρίζω έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση. Αν η συσκευή είναι αγορασμένη από κάπου στην Ευρώπη, οφείλει να καλύψει κανονικά την εγγύηση η samsung hellas. Τουλάχιστον αυτό γνωρίζω όσο αναφορά την εγγύηση.

 

Οφείλει να τη στείλει στον πάροχο, όχι να την φτιάξει η ίδια.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς τις branded συσκευές? Η Samsung από όσο γνωρίζω έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση. Αν η συσκευή είναι αγορασμένη από κάπου στην Ευρώπη, οφείλει να καλύψει κανονικά την εγγύηση η samsung hellas. Τουλάχιστον αυτό γνωρίζω όσο αναφορά την εγγύηση.

 

Δεν οφείλει να την επισκευάσει γιατί περιέχει software του συγκεκριμενου παροχου το οποίο δεν έχει η ελληνική αντιπροσωπία.

Όταν λοιπόν σου κάνει μια επισκευή που απαιτεί να περαστεί ξανά το software, δεν μπορεί να σου βάλει άλλο γιατί αυτομάτως βγαίνει εκτός εγγύησης. Το μόνο που κάνει είναι να το στείλει στα κεντρικά της samsung στην Ευρώπη αλλα με καθυστερηση γιατί δεν στέλνουν ένα ένα.

Η συσκευή σου αν δε περαστεί το αρχικό της software είναι εκτός εγγύησης.

Από εκεί και πέρα αν θέλει κάνει παρατυπια και στο φτιάχνει αλλά θα σου βάλει την ευρωπαϊκή rom.

Αν δεν δεχθούν το στέλνεις εσύ ο ίδιος στον παροχο εφόσον ξέρεις ποιος είναι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Να πω και λίγο τον πόνο μου .

Πόσο γρήγορα μπορεί να χαλάσει κάποιος ένα κινητό ?

Δίνω τα κινητά χθες στους πωλητές της εταιρίας και σε 2 ώρες έρχεται ένας πισω με την οθόνη σπασμένη , Μπορεί να έπαθα 3 εγκεφαλικά

 

χαχα crash test έκανε; μπράβο του πάντως.. πρέπει να έχει σπάσει ρεκόρ!!

 

Δεν οφείλει να την επισκευάσει γιατί περιέχει software του συγκεκριμενου παροχου το οποίο δεν έχει η ελληνική αντιπροσωπία.

Όταν λοιπόν σου κάνει μια επισκευή που απαιτεί να περαστεί ξανά το software, δεν μπορεί να σου βάλει άλλο γιατί αυτομάτως βγαίνει εκτός εγγύησης. Το μόνο που κάνει είναι να το στείλει στα κεντρικά της samsung στην Ευρώπη αλλα με καθυστερηση γιατί δεν στέλνουν ένα ένα.

Η συσκευή σου αν δε περαστεί το αρχικό της software είναι εκτός εγγύησης.

Από εκεί και πέρα αν θέλει κάνει παρατυπια και στο φτιάχνει αλλά θα σου βάλει την ευρωπαϊκή rom.

Αν δεν δεχθούν το στέλνεις εσύ ο ίδιος στον παροχο εφόσον ξέρεις ποιος είναι.

 

κ πώς μπορούμε να ξέρουμε πιο ήταν το αρχικό branded software της συσκευής;

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο απο το imei της συσκευής μπορεί να στο πει η samsung αν τους πάρεις τηλέφωνο.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν οφείλει να την επισκευάσει γιατί περιέχει software του συγκεκριμενου παροχου το οποίο δεν έχει η ελληνική αντιπροσωπία.

Όταν λοιπόν σου κάνει μια επισκευή που απαιτεί να περαστεί ξανά το software, δεν μπορεί να σου βάλει άλλο γιατί αυτομάτως βγαίνει εκτός εγγύησης. Το μόνο που κάνει είναι να το στείλει στα κεντρικά της samsung στην Ευρώπη αλλα με καθυστερηση γιατί δεν στέλνουν ένα ένα.

Η συσκευή σου αν δε περαστεί το αρχικό της software είναι εκτός εγγύησης.

Από εκεί και πέρα αν θέλει κάνει παρατυπια και στο φτιάχνει αλλά θα σου βάλει την ευρωπαϊκή rom.

Αν δεν δεχθούν το στέλνεις εσύ ο ίδιος στον παροχο εφόσον ξέρεις ποιος είναι.

 

ΟΚ άλλο αυτο που λες τωρα και άλλο αυτο που ειπες πριν. Στο προηγουμενο ποστ αφηνες να εννοηθει οτι δεν εχεις εγγυηση στην Ελλαδα επειδη η συσκευη ειναι παροχου γερμανιας πχ, οχι οτι αυτοι εδω δεν το κανουν αλλα εχουν υποχρεωση εφοσον εχεις εγγυηση να το στριλουν στα κεντρικα.

Τουλαχιστον εγω αυτο καταλαβαινα απο το προηγουμενο ποστ σου

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με το κατάστημα σχετικά με το θέμα που είχα αναφέρει χθες .

Συμπερασματα

1. Τo καταστημα εδώ στην Ελλάδα δεν έκανε κάτι

2. Το 99% των καταστημάτων στο skroutz αγοράζουν από τους ιδίους προμηθευτές , έναν στην Γαλλία , έναν στην Γερμανία και ένα στην Αγγλία, άρα το θέμα είναι γενικό σε όλα τα skroutzo μάγαζα

3. Το θέμα ξεκινάει λοιπόν από τους προμηθευτές , που είναι κοινοί σε όλα τα μαγαζιά. Τι κάνουν αυτοί? παίρνουν branded κινητά από παρόχους τους περνανε νέο firmware και τα κάνουν International , στην συνέχεια ξανασφραγίζουν τα κουτία και τα πουλάνε κανονικα σαν unbranded .

Το τελικό μαγαζί που το πουλάει δεν μπορεί να γνωρίζει αν έχει γίνει κάτι τέτοιο ή όχι στην συσκευή που αγοράζει .

Το θέμα είναι τελικά ότι το αυτοκόλλητο που ελέγχουμε όλοι δεν σημαίνει τίποτα.

Το κινητό είναι σίγουρα καινούριο , άλλα τουλάχιστον να είμαστε ενήμεροι για το τι γίνεται .

..............................

 

Πιστεύεις οτι θα σου έλεγαν κάτι διαφορετικό;

Εγώ έγραψα αυτό που έμαθα διότι μου έτυχε πρόσφατα συσκευή με 2ο αυτοκόλλητο απο πάνω κολημμένο και το έψαξα σχετικά.

Μπορεί να συμβαίνει και αυτό που γράφεις παραπάνω, ο καθένας μπορεί να το ψάξει εάν τον ενδιαφέρει, για τίποτα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι αν δεν έχουμε ιδία αντίληψη.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

(Συγγνωμη, δεν ξερω ποιο ειναι το σωστο thread για αυτο το προβλημα)

 

Γεια σας παιδια,

 

χρειαζομαι επειγοντος την βοηθεια σας -- το τηλ ξαφνικα, χωρις λογο οταν παω να το κανω boot μπαινει σε recovery, δεν μπορω να μπω κανονικα -- εκανα wipe cache partition, εκανα wipe data, τιποτα!!! ΜΟΝΟ αν κανω 'volume DOWN + power (δεν μπαινει σε download mode) τοτε κανει κανονικα boot ΑΛΛΑ αν το ξανα σβησω παλι σε recovery μπαινει! Τι να κανω??? παρακαλω θερμα για την βοηθεια σας. ΔΕΝ εχω κανει root, εχω το τελευταιο κανονικο firmware. HELP!

Link to comment
Share on other sites

(Συγγνωμη, δεν ξερω ποιο ειναι το σωστο thread για αυτο το προβλημα)

 

Γεια σας παιδια,

 

χρειαζομαι επειγοντος την βοηθεια σας -- το τηλ ξαφνικα, χωρις λογο οταν παω να το κανω boot μπαινει σε recovery, δεν μπορω να μπω κανονικα -- εκανα wipe cache partition, εκανα wipe data, τιποτα!!! ΜΟΝΟ αν κανω 'volume DOWN + power (δεν μπαινει σε download mode) τοτε κανει κανονικα boot ΑΛΛΑ αν το ξανα σβησω παλι σε recovery μπαινει! Τι να κανω??? παρακαλω θερμα για την βοηθεια σας. ΔΕΝ εχω κανει root, εχω το τελευταιο κανονικο firmware. HELP!

 

Εφόσον δεν έστρωσε με όλα τς wipes, μάλλον πρέπει να πάει για service.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...