Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις έμαθα ότι ανακοίνωσαν s4 με pure Android στο Google io πριν λίγο ... Up coming στο play store...

Εκεί είμαστε!! Χεχεχε...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μολις το αποκτησα και εγω. Αλλα μολις το ανοιξα το κουτι διαπιστωσα οτι το bezel κατω δεξια κανει μια καμπιλη προς τα εξω. Μικρη βεβαια αλλα την εχει. Οποτε με βλεπω για επιστροφη και νεο .
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα ότι ανακοίνωσαν s4 με pure Android στο Google io πριν λίγο ... Up coming στο play store...

Εκεί είμαστε!! Χεχεχε...

 

Για USA είπε... :D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα ότι ανακοίνωσαν s4 με pure Android στο Google io πριν λίγο ... Up coming στο play store...

Εκεί είμαστε!! Χεχεχε...

 

Με αυτά και με αυτά θα φτάσει τα 150.000.000 τηλέφωνα που διαφημιζε Ηλία...

Βέβαια αυτοί που πήραν το s4 θα είναι λίγο δυσαρεστημενοι...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μολις το αποκτησα και εγω. Αλλα μολις το ανοιξα το κουτι διαπιστωσα οτι το bezel κατω δεξια κανει μια καμπιλη προς τα εξω. Μικρη βεβαια αλλα την εχει. Οποτε με βλεπω για επιστροφη και νεο .

 

Μην είναι η ζελατίνα γιατί και εγώ προς στιγμή μπερδεύτηκα

Link to comment
Share on other sites

Για ό,τι αφορά το σημερινό event της Google υπάρχει σχετικό θέμα στο οποίο μπορείτε να παραθέσετε τις απόψεις και τις ερωτήσεις σας.

Google I/O 13: Samsung Galaxy S4 με stock Android, Play Games κ.α. [LIVE]

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

.......................

 

Τι επαθες?

 

Ναι ετσι πρεπει να ειναι.Το εχουμε ξαναγραψει

Ειναι το lockscreen στην 4.2.2.Ετσι δουλευει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

εκανα λαθος ηθελα να ποσταρω το παραπανω φιλε μου γιαυτο. ετσι εμφανιζεται στα μυνηματα φιλε μου?

 

Τι επαθες?

 

Ναι ετσι πρεπει να ειναι.Το εχουμε ξαναγραψει

Ειναι το lockscreen στην 4.2.2.Ετσι δουλευει

 

οκ ευχαριστω φιλε μου δεν το εχω δει πουθενα να το γραφεται γιαυτο και επέμεινα

Edited by m7ixalis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και γω απο σημερα κατοχος του s4 .ερχομε απο s3 και πραγματικα το τηλ. ειναι ολα τα λεφτα .

+ απο το s3

τρελη καμερα!

πολυ πιο γρηγορο

επιτελους κανονικο multitask χωρις κλείσιμο εφαρμογων.

δείχνει πιο ποιοτικο αν και δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε με το s3.

στον ηλιο με αυτοματο και +5 το ειδα οτι ειναι επιτελους οκ.καλητερο απο το s3 .

η οθονη ειναι πραγματικα οτι καλητερο εχω δει αν και εδω δεν ειχα καποιο θεμα ουτε με το s3.

αυτα με την πρωτη ματια .μολις το ανοιξα εκανε κατευθειαν update 70+mb.το πηρα απο wind.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το TouchWiz μετά από επανεκκίνηση συσκευής; Μου βγάζει ένα σπαστικό μήνυμα κάθε φορά μου προτείνει με τι θέλω να ολοκληρώσω τη διαδικασία..TouchWiz ή Εύκολο Πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον αγαπητοι φιλοι...

Εργαζομαι σε ενα καταστημα κινητης τηλεφωνιας. Δεν εχει σημασια ποια απο τις 3. Σημασια εχει οτι παραλαβαμε μια συσκευη S4 ως demo unit. Μεχρι τωρα εβλεπα σε ξενα forum και σε ταξιδια μου στο εξωτερικο αναφορες για τα demo units αλλα ποτε δεν ειχα καποια στην διαθεση μου. Ετσι λοιπον αφου ηρθε το s4 διαπιστωσα πως...

1. Δεν εχει IMEI (!)

2. Αν βαλω καρτα sim, δεν βρισκει δυκτιο και λειπει και το menu δυκτιου!

3. Ολες οι αλλες λειτουργιες δουλευουν κανονικα εκτος του οτι καθε λιγο κ λιγακι η συσκευη παιζει demo videos της samsung αλλα οκ αυτο γινεται με αλλαγη της rom.

 

Ξερει κανεις εαν υπαρχει και τι τροπος υπαρχει για να γινει μια κανονικη συσκευη γιατι σκοπευω να το παρω για εμενα οταν η συσκευη φυγει απο τον demo wall!

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι μιας και πρόκειται για διαφορά στο hardware από τις κανονικές συσκευές... τα demo units δεν έχουν κεραία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το χρησιμοποιήσεις σαν tabletάκι και φωτογραφική καθώς όπως είπε και Γιάννης δεν είναι πλήρες το hardware του.

Εάν σε ενδιαφέρει μπορείς να απενεργοποιησεις το retail mode χρησιμοποιώντας τον κωδικό 5444.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, πως κανουμε hard reset?

 

Να μην μεινει τιποτα ορθιο;Για δοκιμασε απο dialer *2767*3855#

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, πως κανουμε hard reset?

 

Μέσα από το μενού Ρυθμισεις-Λογαριασμοι- Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας- επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων .

Εναλλακτικά με κλειστή την συσκευή πατάς Home button+Volume up+Power button και βγαίνει το recovery menu όπου κάνεις επαναφορά .

 

Να μην μεινει τιποτα ορθιο;Για δοκιμασε απο dialer *2767*3855#

 

Στίς τελευταίες εκδόσεις δεν λειτουργεί αυτός ο κώδικος .

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το μενού Ρυθμισεις-Λογαριασμοι- Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας- επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων .

Εναλλακτικά με κλειστή την συσκευή πατάς Home button+Volume up+Power button και βγαίνει το recovery menu όπου κάνεις επαναφορά .

 

 

 

Στίς τελευταίες εκδόσεις δεν λειτουργεί αυτός ο κώδικος .

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Σωστο.Μετα το κενο ασφαλειας με το dialer τα εχει απενεργοποιησει ολα η sammy :D:D

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργει

 

Διαβασε τον τροπο που σου εγραψε ο φιλος και διαβασε και το post μου ακριβως πανω απο το δικο σου :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε τον τροπο που σου εγραψε ο φιλος και διαβασε και το post μου ακριβως πανω απο το δικο σου :)

 

Factory reset kai hard reset ειναι το ιδιο πραγμα?

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το χρησιμοποιήσεις σαν tabletάκι και φωτογραφική καθώς όπως είπε και Γιάννης δεν είναι πλήρες το hardware του.

Εάν σε ενδιαφέρει μπορείς να απενεργοποιησεις το retail mode χρησιμοποιώντας τον κωδικό 5444.

 

που μπορω να βαλω αυτον τον κωδικο?

 

Εαν ειναι προβλημα με την κεραια, γινεται να παραγειλω καποιο εξαρτημα απο ebay πχ η να βρω απο κανενα σπασμενο κινητο και να το τοποθετησω ή δεν γίνεται? διαφορετικα... μπορει να χρησιμοποιειθεί η οθονη και το digitizer για καποια κανονικη συσκευη με σπασμενη οθονη? Γιατι εαν γινεται μπορω να βρω καποιο με σπασμενη οθονη και να το παρω αρκετα φτηνα με σκοπο να το αλλαξω με το digitizer αυτης της συσκευης.

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κι εγώ, μετά από κλοπή του s3 μου... με πρόδωσε το nickname αυτή τη φορά, αν και μέσα στην ατυχία μου βρήκα καλή προσφορά για το s4 και το τσίμπησα πριν λίγες ώρες.

Καλό και άγιο το παλιό Ν95 αλλά δεν άντεξα χωρίς android smartphone.. :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...