Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μπήκα στο μενού για τα δίκτυα κιν. τηλεφωνίας και έχει μόνο GSM/WCDMA, GSM, WCDMA στις επιλογές.

Το GS3 LTE που είχα, είχε LTE σε αυτές τις επιλογές.

Έχω το i9505 και wind που δεν έχει LTE απλά μήπως κάτι μου ξέφυγε?

 

LTE δεν έχει η wing

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

LTE δεν έχει η wing

 

Ρε Μανώλη το έγραψα δεν το έγραψα?

Ρωτάω γιατί στο GS3, το LTE ήταν μέσα στο μενού το συγκεκριμένο (με wind πάλι)

Edited by Skia11
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω οταν ερχεται ενα μηνυμα στην κλειδωμενη οθωνη εμφανιζεται και οταν πατησεις επανω στο μυνημα εμφανιζεται αυτο το λευκο κουτακι θα ελεγα χωρις να γραφει τιποτα και οταν πατησεις επανω του για να το ξεκλειδωσεις σε πηγαινει απευθειας στο μηνυμα.ετσι πρεπει να γινεται? ρωταω δεν ξερω

 

Ναι

 

Οχι, Vodafone έχω, αλλά τη συσκευή από Wind την αγόρασα. Να φλασάρω καμιά άλλη rom μήπως (vf/cosmote/εξωτερικού);

 

Με cosmote και τελευταια γαλλικη ρομ.ΧΧΜDN.Μηπως πρεπει να αλλαξεις τη sim σου?

 

Ρε παιδιά μπήκα στο μενού για τα δίκτυα κιν. τηλεφωνίας και έχει μόνο GSM/WCDMA, GSM, WCDMA στις επιλογές.

Το GS3 LTE που είχα, είχε LTE σε αυτές τις επιλογές.

Έχω το i9505 και wind που δεν έχει LTE απλά μήπως κάτι μου ξέφυγε?

 

Εχεις wind .Μηπως για αυτο δεν στο εμφανιζει?

 

Πως θα δω την προελευση του κινητου μου?

Να το συνδεσεις στο kies για να σου βγαλει το sales code

Edited by Superuser

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πως θα δω την προελευση του κινητου μου?

 

Ακολούθησε αυτα τα βήματα ή πάρε τηλέφωνο στην samsung .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, θα γίνω κουραστικός και θα επαναλάβω ότι στο GS3 LTE (με Wind) στο μενού των δικτύων το LTE ήταν μέσα στα δίκτυα που αναγραφόντουσαν, στο GS4 ΔΕΝ είναι.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, θα γίνω κουραστικός και θα επαναλάβω ότι στο GS3 LTE (με Wind) στο μενού των δικτύων το LTE ήταν μέσα στα δίκτυα που αναγραφόντουσαν, στο GS4 ΔΕΝ είναι.

 

Στο s4 αν ο παροχος δεν εχει lte μάλλον δεν στο εμφανίζει...

Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο...

Σε αλλες μια δυο περιπτώσεις με wind ειχαν το ιδιο θεμα με εσενα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Με cosmote και τελευταια γαλλικη ρομ.ΧΧΜDN.Μηπως πρεπει να αλλαξεις τη sim σου?

 

Τις προάλλες την άλλαξα από nano σε micro. Είμαι provisioned για 4G, και έχω Priority over 3G (βασικά γραμμή υπαλλήλου Vodafone έχω, οπότε τα έχω από 1ο χέρι όλα ενεργοποιημένα, συν προτεραιότητα στο 3g σε σχέση με τους απλούς πελάτες και τους εταιρικούς πελάτες). Μόλις κατέβασα την πιο πρόσφατη έκδοση που βρήκα και είναι από Αυστρία και Open Europe (unbranded). Δοκιμάζω και ποστάρω

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, θα γίνω κουραστικός και θα επαναλάβω ότι στο GS3 LTE (με Wind) στο μενού των δικτύων το LTE ήταν μέσα στα δίκτυα που αναγραφόντουσαν, στο GS4 ΔΕΝ είναι.

 

To S3 lte ΔΕΝ είχε έκδοση Open Europe - Greece, γι αυτό. Αυτό που είχες, ήταν φλασαρισμένο με κάποια rom από Ευρώπη, η οποία είχε στα μενού της την επιλογή για lte. Τώρα κατέβασα όπως είπα μια άλλη rom, γιατί κι εγώ την ίδια με σένα είχα επάνω. Σε 4-5 λεπτά τελειώνει το Odin, και θα ανεβάσω screenshot. Αργότερα θα το δοκιμάσω ΚΑΙ με μια κάρτα της wind που έχω, να δω αν βγάζει και με εκείνη την επιλογή για lte ή όχι.

 

Και παρεμπιπτόντως, το τηλέφωνο φλασάρει κανονικά, αλλά στο DM μου γράφει με γκρι γράμματα WRITE PROTECT: ENABLED, κάτι που δεν έγραφε στο s3 & S3 lte που πέρασαν από τα χέρια μου. Τι είναι αυτό; Κλειδωμένος bootloader;;;;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

To S3 lte ΔΕΝ είχε έκδοση Open Europe - Greece, γι αυτό. Αυτό που είχες, ήταν φλασαρισμένο με κάποια rom από Ευρώπη, η οποία είχε στα μενού της την επιλογή για lte. Τώρα κατέβασα όπως είπα μια άλλη rom, γιατί κι εγώ την ίδια με σένα είχα επάνω. Σε 4-5 λεπτά τελειώνει το Odin, και θα ανεβάσω screenshot. Αργότερα θα το δοκιμάσω ΚΑΙ με μια κάρτα της wind που έχω, να δω αν βγάζει και με εκείνη την επιλογή για lte ή όχι.

 

Και παρεμπιπτόντως, το τηλέφωνο φλασάρει κανονικά, αλλά στο DM μου γράφει με γκρι γράμματα WRITE PROTECT: ENABLED, κάτι που δεν έγραφε στο s3 & S3 lte που πέρασαν από τα χέρια μου. Τι είναι αυτό; Κλειδωμένος bootloader;;;;

 

Οχι δεν ειναι.Και σε εμενα το ιδιο γραφει.Ειναι οι καινουργιες αλχημειες της μελλουσας apple

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για να καταλάβω...GS4 αγορασμένο απο Vodafone (απο επιδότηση) δεν θα έπρεπε το τηλέφωνο να έχει το LTE στα δίκτυά του?
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα που είναι από Γερμανία η συσκευή αν και έχω Vodafone δε μου βγάζει επιλογή lte.. Τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση;
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για να καταλάβω...GS4 αγορασμένο απο Vodafone (απο επιδότηση) δεν θα έπρεπε το τηλέφωνο να έχει το LTE στα δίκτυά του?

 

Κανονικά ναι...

 

Μετά την αυστριακή, δεν εμφανίζει πάλι lte... Θα κατεβάσω την XEF France να δοκιμάσω επίσης.

 

Οσο για το Service Mode... ΥΠΑΡΧΕΙ τρόπος.

 

*#0011#

Menu -> Back

Menu -> Key Input -> 1

Πατάμε πάνω στο 1

Εμφανίστηκε :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

samsung smart switch mobile φίλε μου στο play store τα κάνει όλα για εσένα δυστυχώς την ανακάλυψα μετά την μεταφορά:lol:

 

Φίλε ευχαριστω για την απάντηση σου πεσμου σε παρακαλω πρεπει να εγκαταστισω και στο αλλο τηλέφωνο αυτή την εφαρμογη ; Θα μεταφερθούν όλα ; Εννοω μουσική ,επαφές,εφαρμογές ,ρυθμίσεις , όταν συνδέσω το κενουριο τηλέφωνο στον υπολογιστη και το συχρονισω με το kies και κάνω επαναφορά δεν θα πανε όλα μέσα στο κενουριο ; Σε ευχαριστω φίλε και συγνώμη για τα πολλα λόγια

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το Service Mode... ΥΠΑΡΧΕΙ τρόπος.

 

*#0011#

Menu -> Back

Menu -> Key Input -> 1

Πατάμε πάνω στο 1

Εμφανίστηκε :)

 

Αν θέλει κάποιος ADMIN, ας το βάλει στο αρχικό ποστο του τόπικ, για όποιον ενδιαφέρεται, γιατί το ρώτησα κι εγώ, το ρώτησαν και άλλοι, προκειμένου να βοηθιέται όποιος θέλει και να το βρίσκει με την 1η από το να ψάχνει :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Χθες το πρωϊ τελείωσε η τρίτη πλήρης φόρτιση που έκανα στη μπαταρία του κινητού και τώρα είναι ακόμα στο 13%!!! Super!!! Τη μιάμιση αυτή μέρα χρησιμοποίησα αρκετά το gps (κλειδώνει στο δευτερόλεπτο), ομιλία, sms, bluetooth και αρκετό wifi. Αγοράζοντας το κινητό υπολόγιζα να αγοράσω και...ηλιακό φορτιστή, αλλά φαίνεται πως δεν θα μου χρειαστεί:D

Είμαι με voda χωρίς lte και έχω απενεργοποιήσει και το nfc αλλά όλα τα υπόλοιπα είναι ανοικτά. Πούλησα το 920 που είχα πριν γιατί ήταν βαρύ και γιατί ήθελα ΔΥΟ φορτίσεις για να βγάλω τη μέρα και φαίνεται ότι η επιλογή που έκανα είναι η καλύτερη δυνατή:)

Τέλος έχοντας απενεργοποιήσει απο το developers options τα window animation scale, transition animation scale και animator duration scale μπορώ να πω ότι το κινητό πάει σφαίρα!

Μόνο του μειονέκτημα: το κινητό κάτω απο τον ήλιο. Βελτιώθηκε όμως αρκετά και αυτό το ζήτημα με τη φωτεινότητα στο αυτόματο.

Με δυο λόγια:μακράν η κορυφαία επιλογή κινητού αυτή τη στιγμή!!!

Mια ερωτησούλα για επιλογή αξεσουάρ: σκέφτομαι να αγοράσω αυτή τη θήκη (http://www.amazon.co.uk/SPIGEN-SGP-Samsung-Protective-Protection/dp/B00BYJXKDK/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_nC?ie=UTF8&colid=2DALAP470TQA1&coliid=I2ANV559DCTIHK) και για να φτάσω τις 20 λίρες και κάποιο screen protector. Κάπου είχα διαβάσει ότι με το ματ screen protector χάνει η οθόνη σε χρώματα αλλά καλυτερεύει κάτω απο τον ήλιο. Ισχύει κάτι τέτοιο? Εχετε κάποιο screen protector να προτείνετε? και συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα:)

Α, και κάτι τελευταίο: γιατί όταν το συνδέω στο Kies αργεί πολύ να το βρει???

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να κανω quote το ποστ σου για ευνοητους λογους :)

Ναι χανει σε χρωματα με ματ αλλα στον ηλιο κανει καλυτερη δουλεια.

kies=σαβουρα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ....στις ρυθμισρις καμερας γιατι ειναι αχνες μερικες επιλογες? Π.χ iso κ αλλα? Πια εφαρμογη ειναι καλη για επεξεργασια φωτο ? Π.χ για κοκκινα ματια? Ποιες ειναι οι καλυτερες ρυθμισεις που προτεινετε για τη καμερα? Παντως με την επιλογη νυχτα δεν βρηκα κατι το ιδιαιτερο!
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Οσο για το Service Mode... ΥΠΑΡΧΕΙ τρόπος.

 

*#0011#

Menu -> Back

Menu -> Key Input -> 1

Πατάμε πάνω στο 1

Εμφανίστηκε :)

Κάποια στιγμή να μαζευτούν όλα αυτά και να γίνει ένα sticky.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να κανω quote το ποστ σου για ευνοητους λογους :)

Ναι χανει σε χρωματα με ματ αλλα στον ηλιο κανει καλυτερη δουλεια.

kies=σαβουρα

 

Φίλε τι εννοείς kies = σαβουρα ;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι και χειροτερο (κι ομως γινεται) απο το itunes το οποιο και εχει αντιγραψει...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι γεγονός... Η Samsung άρχισε το provisioning για το 4G/LTE στο 4άρι... Με κάρτα nano sim που είχα 4G σε iPhone 5, στο 4άρι δεν μου έβγαζε την επιλογή για LTE σύνδεση. Ενώ το 5άρι και το carrier update πήρε, και LTE έδειξε.

 

Επίσης, δοκιμάζοντας μια κάρτα της Cosmote, ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΑΥΤΟΜΑΤΑ το μενού για LTE/GSM/WCDMA (Auto Connect). Βάζοντας πάλι πάνω τη Vodafone, εξαφανίστηκε.

 

Κι όπως είπα, η κάρτα που δοκίμασα της Vodafone, έπαιξε LTE σε iPhone 5... Αρα περιμένουμε πότε θα ξημερώσει στη Samsung να στείλει το "update" προς τους χρήστες για τη Vodafone; Για τον ίδιο λόγο που έβριζα το iPhone θα βρίζω και τη Samsung τώρα;; :(

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό θα γίνει παταγος! Αντε ρε Samsung κανε το καλό!

 

Samsung s4 Google Edition !!

 

http://www.geek.com/android/samsung-galaxy-s4-google-edition-to-be-announced-at-google-io-1555174/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...