Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβασα οτι ακομα κι αν διαγραψεις τις pre-installed apps ...οταν κανεις reboot αυτες θα εγκατασταθουν παλι αυτοματα.Ισχυει?

 

Για να ειμαστε σωστοι :)

Το preloadinstaller.apk το ειχα ηδη διαγραψει οποτε μπορει να ισχυει αυτο που διαβασες.Στο note 2 τις εμφανιζε παλι αν εμπαινες στο stock recovery.Εδω και ενα αλλο thread με εφαρμογες (βεβαια η λιστα ειναι ολο το τηλεφωνο οποτε βγαζετε οτι δεν χρειαζεστε)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2258952

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ισχύει αυτό θα γίνει παταγος! Αντε ρε Samsung κανε το καλό!

 

Samsung s4 Google Edition !!

 

http://www.geek.com/android/samsung-galaxy-s4-google-edition-to-be-announced-at-google-io-1555174/

 

Μακάρι να γίνει ώστε να τραβήξουμε την rom όσοι το έχουμε πάρει ήδη. Το μόνο κακό για μένα είναι ότι θα χάσουμε όλες τις επιλογές της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνει ώστε να τραβήξουμε την rom όσοι το έχουμε πάρει ήδη. Το μόνο κακό για μένα είναι ότι θα χάσουμε όλες τις επιλογές της κάμερας.

Δέν νομίζω κάτι θα σκεφθούν οι xda με κανένα .zip να μας τρελάνουν τελείως!:D

 

Στην ουσία της Google to S4 θα έχει καθαρό το android 4.2.2 χωρίς τα πρόσθετα με air gestures κτλ κτλ κτλ σωστά?

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δέν νομίζω κάτι θα σκεφθούν οι xda με κανένα .zip να μας τρελάνουν τελείως!:D

 

Στην ουσία της Google to S4 θα έχει καθαρό το android 4.2.2 χωρίς τα πρόσθετα με air gestures κτλ κτλ κτλ σωστά?

 

Υοποθετικά ναι, αν μιλάμε για pure android λειτουργικό

Γιάννη πολύ if έχει το story (μόνο για τις μπάντες της tmobile και δεν ξέρουμε αν θα βγεί γενικά κτλ κτλ)

Ας δούμε σήμερα το I/O και βλέπουμε

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δέν νομίζω κάτι θα σκεφθούν οι xda με κανένα .zip να μας τρελάνουν τελείως!:D

 

Στην ουσία της Google to S4 θα έχει καθαρό το android 4.2.2 χωρίς τα πρόσθετα με air gestures κτλ κτλ κτλ σωστά?

 

Υοποθετικά ναι, αν μιλάμε για pure android λειτουργικό

Γιάννη πολύ if έχει το story (μόνο για τις μπάντες της tmobile και δεν ξέρουμε αν θα βγεί γενικά κτλ κτλ)

 

Αν βγει όντως τότε ναι θα είναι καθαρό android χωρίς gestures, χωρίς motions χωρίς μαγκιές με την κάμερα (dual camera κτλ). Για τα gestures δε νομίζω να πειράξει και κανένα ιδιαίτερα. Προσωπικά τα έχω όλα πλέον απενεργοποιημένα. Αλλά κάμερα και το κόλπο με την s view θήκη είναι αρκετά σημαντικά πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω...όταν στέλνεται μήνυμα με 160 χαρακτήρες σας βγάζει το μήνυμα που έβγαζε σε 4.1.2 ότι πιθανόν να πάει κατεστραμμένο αλλά τελικά πήγαινε εντάξει;

Γιατί θέλω να περάσω την τελευταία ρομ που έχει βγεί και δεν ξέρω άν το εμφανίζει.

Τώρα είμαι με τη μαμίσια MDC και δεν μου βγάζει αυτό το ενοχλητικό μήνυμα :D

Επίσης αν έχει περάσει κανείς το TWRP recovery δουλεύει σωστά η έχει τίποτα προβλήματα;

Ευχαριστώ....

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κατοχος απο εχτες κ εγω του galaxy s4. Μεταβαση απο νοτε 2. Μπορω να πω οτι το νοτε 2 ηταν τεράστια επιτυχια για την εταιρεια. Απροβληματιστο απο την πρωτη στιγμη, χωρις κολληματα κ με φοβερη μπαταρια. Τωρα στο καινούργιο μου τηλ., πολυ ομορφο, πολυ βολικο σε σχεση το νοτε 2 κ αυτος ηταν ο λογος που το αλλαξα, αρκετα γρηγορο, ισως πιο γρηγορο σπο νοτε 2, μπαταρια σιγουρα χειροτερη απο νοτε 2, ελπιζω οχι πολυ αν κ ειναι νωρις. Μου εκανε φοβερα κακη εντυπωση που με το που το ανοιξα επιασε τρελη θερμοκρασία κ εκαιγε. Σημερα ομως μετα απο το update νομιζω ειναι λιγο καλυτερα, ελαφρα ζεστο αλλα ανεχτο, καμια σχεση βεβαια με το note 2. Αυτα για αρχη.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι καθε φορα που ενεργοποιω το τηλεφωνο και αφου πληκτρολογησω το PIN καρτας μου βαζει να επιλεξω αναμεσα σε Αρχικη TouchWiz και Προγραμμα ευκολης Εκκινησης? Τι πρεπει να κανω για να με βαζει κατευθειαν σε Αρχικη TouchWiz? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι καθε φορα που ενεργοποιω το τηλεφωνο και αφου πληκτρολογησω το PIN καρτας μου βαζει να επιλεξω αναμεσα σε Αρχικη TouchWiz και Προγραμμα ευκολης Εκκινησης? Τι πρεπει να κανω για να με βαζει κατευθειαν σε Αρχικη TouchWiz? Ευχαριστω.

 

Όταν σε βάζει να διαλέξεις δεν έχει από κάτω δύο κουμπάκια Once και Always ?Επέλεξε τον tw και πάτα το Always

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Όταν σε βάζει να διαλέξεις δεν έχει από κάτω δύο κουμπάκια Once και Always ?Επέλεξε τον tw και πάτα το Always

To "Παντα" παταω φιλε μου αλλα μου βγαζει το εξης:"Εκκαθαριστε τις ρυθμισεις προεπιλεγμενων εφαρμογων μεταβαινοντας στις Ρυθμισεις >Διαχειριση εφαρμογων>Ολα.

Link to comment
Share on other sites

To "Παντα" παταω φιλε μου αλλα μου βγαζει το εξης:"Εκκαθαριστε τις ρυθμισεις προεπιλεγμενων εφαρμογων μεταβαινοντας στις Ρυθμισεις >Διαχειριση εφαρμογων>Ολα.

 

Δεν πειραζει...Πατα εσυ το πάντα και μετα απο το μυνημα που σου βγαζει το ok...

Και εισαι ετοιμος!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει...Πατα εσυ το πάντα και μετα απο το μυνημα που σου βγαζει το ok...

Και εισαι ετοιμος!!!

Και την επομενη ημερα που το ξανα ανοιγω παλι τα ιδια..Καθε φορα αυτο θα κανω?

Link to comment
Share on other sites

Και την επομενη ημερα που το ξανα ανοιγω παλι τα ιδια..Καθε φορα αυτο θα κανω?

 

Εμένα όταν καμια φορα στο τοσο το κάνω επανεκκίνηση δεν νομίζω οτι μου το ξαναβγάζει αλλα δεν ειμαι σίγουρος...

Δεν το κλείνω ποτε το τηλέφωνο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν καμια φορα στο τοσο το κάνω επανεκκίνηση δεν νομίζω οτι μου το ξαναβγάζει αλλα δεν ειμαι σίγουρος...

Δεν το κλείνω ποτε το τηλέφωνο...

Κανε μια επανεκκινηση σε παρακαλω και δες αν στο βγαζει κι εσενα..Δηλαδη η λυση ειναι να μην κλεινω ποτε το τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια επανεκκινηση σε παρακαλω και δες αν στο βγαζει κι εσενα..Δηλαδη η λυση ειναι να μην κλεινω ποτε το τηλεφωνο?

 

Όχι.Δεν μπορεί σε κάθε restart να σου κάνει αυτή την ιστορία.Δωσε μου λίγο χρόνο (κανένα μισάωρο) να σου πω πώς θα το κάνεις πηγαίνοντας από τα applications και ορίζοντας τον tw σε default.

Edited by Superuser

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η επιλογή για Developer Options που είναι; Δεν μπορώ να το βρω στις Ρυθμίσεις...:ninja:

 

Με μερικά κλικ στον αριθμό κατασκευής σου εμφανίζεται! :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά πολύ ακριβό το galaxy s4 . Είναι μια απρόσιτη τιμή για μένα .

 

Πλέον είναι προσιτό με 600€ που έχει.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πλέον είναι προσιτό με 600€ που έχει.

 

Κάθε μέρα η τιμή του πέφτει 2 ευρώ σχεδόν..Σε κάνα δυο βδομάδες με βλέπω να κάνω κίνηση!!

Link to comment
Share on other sites

Μετακινήθηκαν μηνύματα στο θέμα με τα Αξεσουάρ.

ΘΑ παρακαλέσω και πάλι να προσέχετε σε ποιο θέμα γράφετε τα μηνύματά σας ή τουλάχιστον αν έχετε κάνει λάθος και το καταλάβετε μην συνεχίζεται τα Off Topic μηνύματα.

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα ενα τεστ και εμεινα λιγο στον τοπο. Μαρουσι -> 4g -> 55mbps download 25 upload!!!! LMAO Ειναι μονο 9 φορες πιο γρηγορη απο την γραμμη που εχω στο σπιτι dsl σε down και γυρω στα 25 φορες στο up!!!!! Ακομα κλαιω...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Φαινεται πολυ καλο το s4, ειμαι υπο σκεψη για την αποκτηση του.

Εχω το iphone 5 τωρα. Αξιζει αυτη η αλλαγη?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Φαινεται πολυ καλο το s4, ειμαι υπο σκεψη για την αποκτηση του.

Εχω το iphone 5 τωρα. Αξιζει αυτη η αλλαγη?

 

Αυτό δε μπορεί να στο απαντήσει κανένας παρά μόνο εσύ! Είναι δύο εντελώς διαφορετικές κατηγορίες που δε μπορείς να συγκρίνεις. Μη κοιτάς επεξεργαστές, μνήμες, κάμερες...όλα αυτά είναι μόνο για να γράφονται. Τι σε βολεύει εσένα και η χρήση που το θες έχουν σημασία. Εγώ πάντως που προέρχομαι απο 4ς δε το έχω μετανιώσει καθόλου! Ίσως να μου λείπουν κάποιες φορές η απλότητα και η σταθερότητα του iOS αλλά αυτά έχουν μικρή σημασία. Το S4 είναι η καλύτερη επιλογή σε android που θα μπορούσες να κάνεις αυτή τη στιγμή! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε μπορεί να στο απαντήσει κανένας παρά μόνο εσύ! Είναι δύο εντελώς διαφορετικές κατηγορίες που δε μπορείς να συγκρίνεις. Μη κοιτάς επεξεργαστές, μνήμες, κάμερες...όλα αυτά είναι μόνο για να γράφονται. Τι σε βολεύει εσένα και η χρήση που το θες έχουν σημασία. Εγώ πάντως που προέρχομαι απο 4ς δε το έχω μετανιώσει καθόλου! Ίσως να μου λείπουν κάποιες φορές η απλότητα και η σταθερότητα του iOS αλλά αυτά έχουν μικρή σημασία. Το S4 είναι η καλύτερη επιλογή σε android που θα μπορούσες να κάνεις αυτή τη στιγμή! :)

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση, δεν ειμαι και πολυ ετοιμος ακομα για να εισελθω στην κατηγορια των android. Ειδωμεν. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...