Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ρύθμιση developers option υπάρχει μόνο μετά από root;

Γιατί ψάχνω αλλά δεν την βρίσκω...:confused:

 

Οχι πας στις πληροφοριες συσκευης και κρατας πατημενο το δαχτυλο πανω απο το αριθμος κατασκευης. Μετα θελει αλλα 3-4 κλικ θα σου βγαζει μηνυμα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι πας στις πληροφοριες συσκευης και κρατας πατημενο το δαχτυλο πανω απο το αριθμος κατασκευης. Μετα θελει αλλα 3-4 κλικ θα σου βγαζει μηνυμα...

 

Ευχαριστώ το βρήκα...

Ήμουν συνέχεια με custom Rom σε note 2 και s3 και ήταν πάντα ενεργοποιημένο.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Οχι πας στις πληροφοριες συσκευης και κρατας πατημενο το δαχτυλο πανω απο το αριθμος κατασκευης. Μετα θελει αλλα 3-4 κλικ θα σου βγαζει μηνυμα...

 

και αν θέλω να το απενεργοποιήσω ξανα πώς γίνεται;;

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος να το κανεις αυτο? Αν δεν σου χρειαζεται απλα εχεις απενεργοποιημενες τις λειτουργιες του. Σαν μενου απλα θα υπαρχει... Το λογικο βασικα ηταν να υπαρχει εξ αρχης. Απορω γιατι δεν το ειχαν βαλει...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρατήρησα και κάτι άλλο, θα δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβετε: στις ρυθμίσεις-->συνδέσεις όταν ανεβοκατεβάζεις την οθόνη το γκρι πλαίσιο του"σύνδεση και κοινή χρήση" καθώς και οι διακόπτες γίνονται μπλε. Αυτό βέβαια γίνεται σε όλες τις καρτελες απλά έφερα παράδειγμα. Το κάνει σε όλους αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρατήρησα και κάτι άλλο, θα δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβετε: στις ρυθμίσεις-->συνδέσεις όταν ανεβοκατεβάζεις την οθόνη το γκρι πλαίσιο του"σύνδεση και κοινή χρήση" καθώς και οι διακόπτες γίνονται μπλε. Αυτό βέβαια γίνεται σε όλες τις καρτελες απλά έφερα παράδειγμα. Το κάνει σε όλους αυτό;

 

Ναι σε ολα γινεται . Ειναι η νεα τεχνολογια της εταιριας συν ολα τα αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε το εξης παρακαλω: Ανοιξτε ενα mp3 με τη μουσικη και καντε lock το τηλεφωνο και ξυπνηστε το. Μου βγαζει ΠΑΝΤΑ την δευτερη σελιδα lockscreen που εχει τα τραγουδια και οχι την αρχικη που εχω την ωρα και ενα κειμενακι... Γιατι? Δοκιμασα και clear memory και τα παντα. Μονο με επανεκκινηση επανερχεται...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Την εχω βαλει εδω και 4 μερες. Εχει το λιγοτερο lag απο τις προηγουμενες και αρκετα καλη μπαταρια

 

φτιαχνει και την υπερθερμανση το καινουργιο?

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω να δω πως θα εξελιχθει το θεμα με τη θερμοκρασια και τα lags ,ενταξει ειναι παντελως απαραδεκτο να μην εχει λυσει η samy το lag ,δεν θα δωσω 600 ευρω για να παω απο ενα τηλεφωνο χωρις lag σε ενα με ... Παιζει να μπορει να παρει την εκδοση του n4 καθαρη ομως χωρις τιποτα απο αυτα τα μπιχλιμπιδια της samsung ?
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε το εξης παρακαλω: Ανοιξτε ενα mp3 με τη μουσικη και καντε lock το τηλεφωνο και ξυπνηστε το. Μου βγαζει ΠΑΝΤΑ την δευτερη σελιδα lockscreen που εχει τα τραγουδια και οχι την αρχικη που εχω την ωρα και ενα κειμενακι... Γιατι? Δοκιμασα και clear memory και τα παντα. Μονο με επανεκκινηση επανερχεται...

 

Αυτό κάνει και σε μένα. Υποθέτω ότι έτσι πρέπει να είναι. Αφού παίζεις μουσική εκέινη την ώρα σου δείχνει τα controls του music player. Το ίδιο κάνει και με το Play Music.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο root διαπιστωσα οτι το S health δεν δουλευει.

Ξερει κανεις τι παιζει?

 

 

Προφανως ειναι αυτο που συζηταγαμε πιο πριν οτι καποιες εφαρμογες οταν βρισκουν root σταματανε να παιζουν?

 

 

 

 

Δοκιμαστε το εξης παρακαλω: Ανοιξτε ενα mp3 με τη μουσικη και καντε lock το τηλεφωνο και ξυπνηστε το. Μου βγαζει ΠΑΝΤΑ την δευτερη σελιδα lockscreen που εχει τα τραγουδια και οχι την αρχικη που εχω την ωρα και ενα κειμενακι... Γιατι? Δοκιμασα και clear memory και τα παντα. Μονο με επανεκκινηση επανερχεται...

Μη σε ανησυχει ετσι ειναι.Υποτιθεται οτι σου δειχνει τις εφαρμογες που συνεργαζονται με τα ακουστικα.Αν ειχες το note 2 δεν θα σου εκανε εντυπωση.Στο n2 οταν βγαζεις το πενακι τοτε σου βγαζει τη σελιδα με τις εφαρμογες που συνρργαζονται με το πενακι

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρατήρησα και κάτι άλλο, θα δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβετε: στις ρυθμίσεις-->συνδέσεις όταν ανεβοκατεβάζεις την οθόνη το γκρι πλαίσιο του"σύνδεση και κοινή χρήση" καθώς και οι διακόπτες γίνονται μπλε. Αυτό βέβαια γίνεται σε όλες τις καρτελες απλά έφερα παράδειγμα. Το κάνει σε όλους αυτό;

 

Είναι γνωστό πρόβλημα...Γίνεται όταν η εικόνα έχει μαύρο φόντο και έχει και κάποια άλλα χρωματικά στοιχεία. Σε μαύρο φόντο πλέον τα pixels της οθόνης είναι κλειστά (σε αντίθεση με των προηγούμενων galaxy που δεν ήταν κλειστά, απλά αποτύπωναν το μαύρο όσο καλύτερα μπορούσαν..) και υπάρχει μια καθυστέρηση απο τη στιγμή που θα ανάψουν μέχρι να δώσουν το χρώμα που πρέπει..Το εφε αυτό λέγεται smearing και εδώ θα βρείς λεπτομέρειες..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2252445

και εδώ για μια προσωρινή(;) λύση..http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2259775

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Εχω και εγω το νεο galaxy s4 εδω και 5 μερες.Το κινητο σε σχεση με το s3 ειναι πιο γρηγορο και δεν εχει κανενα lag ακομη και τωρα που το εχω χωρις root.Διαβαζω διαφορα σχολια για το νεο κινητο τουλαχιστον εγω δεν εχω προσεξει κατι αξιολογο.Απλα να πω κατι και εγω με την σειρα μου οτι,υπαρχει ενα μικρο lag στο κινητο οταν το ανοιγεις η μετα απο επανεκκινηση,στις επαφες,στα μηνυματα και σε καποιοα μενου το οποιο ειναι απολυτα φυσιολογικο,γιατι η ραμ ειναι αδεια.Οταν ανοιγουμε εφαρμογες και τις κλεινουμε με το home button παραμενουν στην μνημη,ωστε οταν τις ανοιξουμε ξανα θα φορτωσουν αμεσα ειναι κατι σαν τα cookies που υπαρχουν στο διαδυκτιο.Οποτε εαν εμεις διαγραφουμε τις διεργασιες της ram και την σβηνουμε πρεπει να διαβαστει ξανα απο την αρχη ολη η εφαρμογη και εκει θα εχουμε ενα μικρο lag.Οποτε καλο ειναι να μην σβηνουμε την ram το κινητο την κανει μονο του ακομη και στο s3 που ειχα ποτε δεν εσβηνα την ram και το κινητο ητανε ενταξει.Το λαθος που κανουμε ειναι να συγκρινουμε το android με το ios δεν μπορουμε να το συγκρινουμε παρα μονο με ενα αλλο android κινητο αλλης εταιριας η αλλη εκδοση.Το ios σχεδιαστηκε για ενα κινητο και μονο ενω το android ειναι σε 100αδες.Εγω δεν βλεπω τιποτα κακο στο κινητο η καποιο αξιολογο lag,παντα θα υπαρχει lag ακομη και με custom rom θα το χεις στο ελαχιστο.Την αναβαθμιση την εκανα μολις πηρα το κινητο και εδω θελω την βοηθεια σας θελω να το κανω root και ενω το s3 το ειχα τεντωσει στο χακαρισμα :),δεν εχω ροοτ και ειμαι στην εκδοση Ι9505XXUAMDM προσπαθησα και o superuser μου βγαζει σφαλμα no SU binary εγκατεστημενο.Ξερω η ερωτηση ειναι καπως αλλα προσπαθω me odin χωρις επιτυχια ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Εχω και εγω το νεο galaxy s4 εδω και 5 μερες.Το κινητο σε σχεση με το s3 ειναι πιο γρηγορο και δεν εχει κανενα lag ακομη και τωρα που το εχω χωρις root.Διαβαζω διαφορα σχολια για το νεο κινητο τουλαχιστον εγω δεν εχω προσεξει κατι αξιολογο.Απλα να πω κατι και εγω με την σειρα μου οτι,υπαρχει ενα μικρο lag στο κινητο οταν το ανοιγεις η μετα απο επανεκκινηση,στις επαφες,στα μηνυματα και σε καποιοα μενου το οποιο ειναι απολυτα φυσιολογικο,γιατι η ραμ ειναι αδεια.Οταν ανοιγουμε εφαρμογες και τις κλεινουμε με το home button παραμενουν στην μνημη,ωστε οταν τις ανοιξουμε ξανα θα φορτωσουν αμεσα ειναι κατι σαν τα cookies που υπαρχουν στο διαδυκτιο.Οποτε εαν εμεις διαγραφουμε τις διεργασιες της ram και την σβηνουμε πρεπει να διαβαστει ξανα απο την αρχη ολη η εφαρμογη και εκει θα εχουμε ενα μικρο lag.Οποτε καλο ειναι να μην σβηνουμε την ram το κινητο την κανει μονο του ακομη και στο s3 που ειχα ποτε δεν εσβηνα την ram και το κινητο ητανε ενταξει.Το λαθος που κανουμε ειναι να συγκρινουμε το android με το ios δεν μπορουμε να το συγκρινουμε παρα μονο με ενα αλλο android κινητο αλλης εταιριας η αλλη εκδοση.Το ios σχεδιαστηκε για ενα κινητο και μονο ενω το android ειναι σε 100αδες.Εγω δεν βλεπω τιποτα κακο στο κινητο η καποιο αξιολογο lag,παντα θα υπαρχει lag ακομη και με custom rom θα το χεις στο ελαχιστο.Την αναβαθμιση την εκανα μολις πηρα το κινητο και εδω θελω την βοηθεια σας θελω να το κανω root και ενω το s3 το ειχα τεντωσει στο χακαρισμα :),δεν εχω ροοτ και ειμαι στην εκδοση Ι9505XXUAMDM προσπαθησα και o superuser μου βγαζει σφαλμα no SU binary εγκατεστημενο.Ξερω η ερωτηση ειναι καπως αλλα προσπαθω me odin χωρις επιτυχια ευχαριστω :)

 

Να σου απαντήσω στα πρώτα

Η υλοποίηση στο software out of the box είναι μέτρια πρός κακή.Απλή σύγκριση με το one θα σε πείσει.Σαφώς τα πράγματα είναι καλύτερα μετά το update

Σημ. δεν καθαρίζω ποτέ τη ram, και το lag ήταν εμφανές ακόμα και στο scrolling (τουλάχιστον αυτό έβλεπαν τα μάτια μου).Και η σύγκριση που κάνω είναι με το one και το n4 που τα έχω στα χέρια μου καθώς και με το note 2 που είχα πρίν κάποιο καιρό.

 

Για το rooting

Χαιρέτα τη νέα apple,όπως είχα γράψει και παλιότερα.Οι νέοι kernels είναι κλειδωμένοι σε επίπεδο sources και η παλιά μέθοδος root δεν δουλεύει.Πρέπει να φλασάρεις ένα πιο παλιό kernel για να μπορέσεις να ρουτάρεις

Ακολούθησε τον οδηγό εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2255190

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Να σου απαντήσω στα πρώτα

Η υλοποίηση στο software out of the box είναι μέτρια πρός κακή.Απλή σύγκριση με το one θα σε πείσει.Σαφώς τα πράγματα είναι καλύτερα μετά το update

Σημ. δεν καθαρίζω ποτέ τη ram, και το lag ήταν εμφανές ακόμα και στο scrolling (τουλάχιστον αυτό έβλεπαν τα μάτια μου).Και η σύγκριση που κάνω είναι με το one και το n4 που τα έχω στα χέρια μου καθώς και με το note 2 που είχα πρίν κάποιο καιρό.

 

Για το rooting

Χαιρέτα τη νέα apple,όπως είχα γράψει και παλιότερα.Οι νέοι kernels είναι κλειδωμένοι σε επίπεδο sources και η παλιά μέθοδος root δεν δουλεύει.Πρέπει να φλασάρεις ένα πιο παλιό kernel για να μπορέσεις να ρουτάρεις

Ακολούθησε τον οδηγό εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2255190

 

Επειδη δεν δοκιμασα με το νεο τροπο root φλασαρωντας με παλιοτερο κερνελ δεν ειναι σαν να μην ειμαστε up to date στο software του κινητου ομως?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν δοκιμασα με το νεο τροπο root φλασαρωντας με παλιοτερο κερνελ δεν ειναι σαν να μην ειμαστε up to date στο software του κινητου ομως?

 

Tο software ειναι updated.Αυτό που δεν είναι, είναι οι όποιες αλλαγές έχουν γίνει στη καινούργια version του kernel

 

edit: Δεν έχω επάρκεια γνώσεων για να σου απαντήσω αν το lag έχει να κάνει με τον kernel ή το όποιο fix είναι κομμάτι του software

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Tο software ειναι updated.Αυτό που δεν είναι, είναι οι όποιες αλλαγές έχουν γίνει στη καινούργια version του kernel

 

Αρα αν το update πχ διορθωνε τα lags ας πουμε και εκανα αυτο που λες με το παλιο κερνελ τοτε θα παρεμενε το fix η θα επανερχοταν το lag?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Να σου απαντήσω στα πρώτα

Η υλοποίηση στο software out of the box είναι μέτρια πρός κακή.Απλή σύγκριση με το one θα σε πείσει.Σαφώς τα πράγματα είναι καλύτερα μετά το update

Σημ. δεν καθαρίζω ποτέ τη ram, και το lag ήταν εμφανές ακόμα και στο scrolling (τουλάχιστον αυτό έβλεπαν τα μάτια μου).Και η σύγκριση που κάνω είναι με το one και το n4 που τα έχω στα χέρια μου καθώς και με το note 2 που είχα πρίν κάποιο καιρό.

 

Για το rooting

Χαιρέτα τη νέα apple,όπως είχα γράψει και παλιότερα.Οι νέοι kernels είναι κλειδωμένοι σε επίπεδο sources και η παλιά μέθοδος root δεν δουλεύει.Πρέπει να φλασάρεις ένα πιο παλιό kernel για να μπορέσεις να ρουτάρεις

Ακολούθησε τον οδηγό εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2255190

 

Kαλημερα συμφορουμιτες.

Λιγο offtopic

Η αληθεια επιασα ενα HTC ONE στα χερια μου και επαθα πλακα .ποιοτικη κατασκευη ελαφρυ ομορφο (υποκειμενικα) οθονη κρυσταλλινη και πανω απο ολα σφαιρατο!ειλικρινα προερχομενος και απο nexus 4 βλεπω τα lags του s4 και απορω πως το κυκλοφορησαν ετσι.σιγουρα θα στρωσει με updates εχει το hardware αλλωστε να το υποστηριξει αλλα out of the box καθαρος νικητης προσωπικα πιστευω ειναι το ΟΝΕ.

Ευχομαι ολο αυτο το θεμα με locked bootloaders , software bloatware σε κυνικο βαθμο και η appleοποιηση που εχει καταβαλλει την samsung να μην την οδηγησει προς το μερη οπου εμεις δεν θα την ακολουθησουμε.

Ειδωμεν λοιπον.

 

Οntopic

Και εγω ροοτ εκανα με τον παραπανω τροπο και μου εβγαλε σε download mode οτι ειμαι custom.

Μετα ξαναφλασαρα το official status mod και πλεον ειμαι ροοτ αλλα μπορω να παρω updates κανονικα.

 

Επισης οποιος ενδιαφερεται για AOSP browser :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2273656

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

 

Οntopic

Και εγω ροοτ εκανα με τον παραπανω τροπο και μου εβγαλε σε download mode οτι ειμαι custom.

Μετα ξαναφλασαρα το official status mod και πλεον ειμαι ροοτ αλλα μπορω να παρω updates κανονικα.

 

Επισης οποιος ενδιαφερεται για AOSP browser :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2273656

 

Με το root σου λειτουργούν όλα σωστά?Πχ S health που διάβασα πιο πάνω ότι δεν παίζει μετά απο root.Επίσης πολύ καλό αυτό με το official status ενώ είσαι root να παίρνεις τις official κανονικά!:)

 

Σχετικά με τον AOSP browser τι διαφορά έχει από τον εγκατεστημένο που έχει ήδη το S4 η από κάποιον άλλο από το market πχ Opera? (τον οποιό τον θεωρώ μέχρι στιγμής τον καλύτερο για το S μου)

 

Ευχαριστώ!

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Με το root σου λειτουργούν όλα σωστά?Πχ S health που διάβασα πιο πάνω ότι δεν παίζει μετά απο root.Επίσης πολύ καλό αυτό με το official status ενώ είσαι root να παίρνεις τις official κανονικά!:)

 

Σχετικά με τον AOSP browser τι διαφορά έχει από τον εγκατεστημένο που έχει ήδη το S4 η από κάποιον άλλο από το market πχ Opera? (τον οποιό τον θεωρώ μέχρι στιγμής τον καλύτερο για το S μου)

 

Ευχαριστώ!

 

Δεν δοκιμασα οταν ημουν custom mode με ροοτ.

αλλα τωρα official status mode λειτουργει 100% το χρησιμοποιω αλλωστε.:O

Οσο για AOSP Browser ισως απο συνηθεια λογω nexus μου φαινεται πιο βολικος και ενδεχομενως και πιο γρηγορος .

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμασα οταν ημουν custom mode με ροοτ.

αλλα τωρα official status mode λειτουργει 100% το χρησιμοποιω αλλωστε.:O

Οσο για AOSP Browser ισως απο συνηθεια λογω nexus μου φαινεται πιο βολικος και ενδεχομενως και πιο γρηγορος .

 

Επειδή με την cyanogen 10.1 4.2.2 Που φοράω τώρα στο Galaxy S μου είδα τεράστια διαφορά στον μαμα browser και πολύ καλή ταχύτητα παίζει και να φοράω αυτόν ήδη.Πήγα στο πλαίσιο να δω το S4 και δεν το είχα δει ότι το κινητάκι μου είναι ολόιδιο σε εμφανιση με την rom που φοράει το N4.:blink:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι έχετε παρατηρήσει ότι στον stock samsung browser δεν κάνει sync τα bookmarks που έχετε στο chrome pc based και δεν υπάρχει πια η επιλογή για internet sync μέσα απο το google account στο Accounts

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι έχετε παρατηρήσει ότι στον stock samsung browser δεν κάνει sync τα bookmarks που έχετε στο chrome pc based και δεν υπάρχει πια η επιλογή για internet sync μέσα απο το google account στο Accounts

 

Tωρα το παρατηρησα!καλα αυτο τι πατατα ειναι? :wacko:

Μηπως η samsung ελεω tizen σιγα σιγα θελει να απαγκιστρωθει απο google? :worry:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι έχετε παρατηρήσει ότι στον stock samsung browser δεν κάνει sync τα bookmarks που έχετε στο chrome pc based και δεν υπάρχει πια η επιλογή για internet sync μέσα απο το google account στο Accounts

 

Μιλάς με γρίφους γέροντα.....:lol::lol:

 

Για σπάστο και ξαναρίχτο με απλά ελληνικά ειδικά το bold κομμάτι.:O

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...