Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Καλησπέρα,

έχω το s4 καμιά εβδομάδα, υπερικανοποιημένος.

Παρατήρησα ότι:

1. Για τη φόρτωση του είναι αναγκαίος ο samsung ο quick charger ο φορτιστής, με τους παλιούς φορτιστές μου, κάνει άπειρη ώρα να φορτίσει.

2. To usb cable το genuine καταφέρνει και το φορτίζει με το charger του αυτοκινήτου, τα άλλα usb cables no name που έχω δεν κάνουν τίποτα.

 

Έχετε να προτείνεται από ebay κανέναν γνήσιο φορτιστή , και usb καλώδιο με λογική τιμή?

Thanks in advance!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Για τη φόρτωση του είναι αναγκαίος ο samsung ο quick charger ο φορτιστής, με τους παλιούς φορτιστές μου, κάνει άπειρη ώρα να φορτίσει.

Το οτι κάνει άπειρη ώρα όπω λες κάθε άλλο παρά κακό είναι.Ίσα ίσα που κάνει καλό στη μακροβιότητα της μπαταρίας.

Οι ταχυφορτιστές φορτίζουν μεν τη μπαταρία πολύ πιο γρήγορα αλλά με αρκετά περισσότερα Αμπέρ απότι ένας απλός φορτιστής, ζορίζοντας αρκετά τα υλικά της μπαταρίας.Εαν όμως δεν έχεις μια 2η μπαταρία και εξαρτάσαι μόνο από αυτή του κινητού, τότε ο ταχυφορτιστής είναι μονόδρομος.

Εγώ που έχω και 2η μπαταρία τη φορτίζω με εξωτερικό φορτιστή που δίνει 350mA ρεύμα αντί για 2Α που συνήθως δίνουν οι ταχυφορτιστές

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Το οτι κάνει άπειρη ώρα όπω λες κάθε άλλο παρά κακό είναι.Ίσα ίσα που κάνει καλό στη μακροβιότητα της μπαταρίας.

Οι ταχυφορτιστές φορτίζουν μεν τη μπαταρία πολύ πιο γρήγορα αλλά με αρκετά περισσότερα Αμπέρ απότι ένας απλός φορτιστής, ζορίζοντας αρκετά τα υλικά της μπαταρίας.Εαν όμως δεν έχεις μια 2η μπαταρία και εξαρτάσαι μόνο από αυτή του κινητού, τότε ο ταχυφορτιστής είναι μονόδρομος.

Εγώ που έχω και 2η μπαταρία τη φορτίζω με εξωτερικό φορτιστή που δίνει 350mA ρεύμα αντί για 2Α που συνήθως δίνουν οι ταχυφορτιστές

Thanks για την απάντηση, περιμένω τη δεύτερη μπαταρία από μέρα σε μέρα, την παρήγγειλα από ebay με το που αγόρασα το κινητό.

Θα ήθελα και κανα δυο φορτιστές ακόμα και μερικά καλώδια usb.

Οπότε αν ένας συμφορουμίτης έχει κάνει καμιά αγορά γνήσιου φορτιστή και καλωδίου από ebay και πήρε αυτό που παρήγγειλε θα με βοηθούσε!!

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση, περιμένω τη δεύτερη μπαταρία από μέρα σε μέρα, την παρήγγειλα από ebay με το που αγόρασα το κινητό.

Θα ήθελα και κανα δυο φορτιστές ακόμα και μερικά καλώδια usb.

Οπότε αν ένας συμφορουμίτης έχει κάνει καμιά αγορά γνήσιου φορτιστή και καλωδίου από ebay και πήρε αυτό που παρήγγειλε θα με βοηθούσε!!

Thanks

 

Για καλώδιο δεν είδα, αλλά σήμερα μόλις παρέλαβα αυτό. Κάπου στα 23 ευρώ με μεταφορικά βγήκε. Χωρίς το original packaging, αλλά με τις ζελατίνες τους.

 

http://www.ebay.com/itm/400659393842?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει ακόμα μέλλον η μπαταρία του δυστυχώς με τη χρήση που του κάνω γονατίζει..

Υπάρχει κάποια αξιόλογη και δοκιμασμένη πρόταση στην αγορά που θα μπορούσατε να μου προτείνετε?

Να μου βγάζει δηλαδή ένα γεμάτο 5ωρο ενεργής οθόνης, πολλά ζητάω (με την original είμαι στις 4)?..

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει ακόμα μέλλον η μπαταρία του δυστυχώς με τη χρήση που του κάνω γονατίζει..

Υπάρχει κάποια αξιόλογη και δοκιμασμένη πρόταση στην αγορά που θα μπορούσατε να μου προτείνετε?

Να μου βγάζει δηλαδή ένα γεμάτο 5ωρο ενεργής οθόνης, πολλά ζητάω (με την original είμαι στις 4)?..

 

Δεν νομίζω οτι μπορείς να πάρεις πολύ παραπάνω χρόνο απο την οθόνη με τις άλλες μπαταρίες περίπου ενα 5%.

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει ακόμα μέλλον η μπαταρία του δυστυχώς με τη χρήση που του κάνω γονατίζει..

Υπάρχει κάποια αξιόλογη και δοκιμασμένη πρόταση στην αγορά που θα μπορούσατε να μου προτείνετε?

Να μου βγάζει δηλαδή ένα γεμάτο 5ωρο ενεργής οθόνης, πολλά ζητάω (με την original είμαι στις 4)?..

 

MPJ 3500mAh (και με NFC αν θέλεις). Την φοράω ένα μήνα τώρα και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος. Μου βγάζει μια μέρα με βαριά χρήση από το πρωί μέχρι το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!

Πως σας φαίνεται σαν αγορά από τον συγκεκριμένο πωλητή? σίγουρα δεν είναι η γνήσια αλλά μήπως είναι καλή μαϊμού?

http://www.ebay.com/itm/BRAND-NEW-SLIM-ARMOR-S-VIEW-SPIGEN-SGP-CASE-SAMSUNG-S4-SIV-I9500-I9505-/281319488631?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item417ff2bc77

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχει παραγγείλει κανένας από το επίσημο Site της spigen? Πρώτη φορά παράγγειλα κάτι αξεσουάρ και ρωτάω για περίπου πόσες μέρες κάνουν να φτάσουν..
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!

Πως σας φαίνεται σαν αγορά από τον συγκεκριμένο πωλητή? σίγουρα δεν είναι η γνήσια αλλά μήπως είναι καλή μαϊμού?

http://www.ebay.com/itm/BRAND-NEW-SLIM-ARMOR-S-VIEW-SPIGEN-SGP-CASE-SAMSUNG-S4-SIV-I9500-I9505-/281319488631?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item417ff2bc77

 

Μια χαρα φαινεται εστω και για μαιμου..Και η τιμη πολυ καλη

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχει παραγγείλει κανένας από το επίσημο Site της spigen? Πρώτη φορά παράγγειλα κάτι αξεσουάρ και ρωτάω για περίπου πόσες μέρες κάνουν να φτάσουν..

3-4 ημέρες.

MPJ 3500mAh (και με NFC αν θέλεις). Την φοράω ένα μήνα τώρα και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος. Μου βγάζει μια μέρα με βαριά χρήση από το πρωί μέχρι το βράδυ.

 

Με πόσες ώρες οθόνης? Μήπως έχεις κάποιο link? Μπορώ να ψάξω αλλά μιας και γνωρίζεις έπειτα από προσωπική χρήση θα προτιμούσα τον ίδιο πωλητή :)

 

Ευχαριστώ γενικότερα για τις απαντήσεις.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω ενα ξεθωριασμα απο μεσα στο digitizer και οχι στην οθονη απο οτι βλεπω θελω να παρω αυτην...http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-Galaxy-S4-i9500-i9505-Arctic-Blue-Repair-Lens-Glass-Screen-Replacement-/221343832790?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item33891edad6

πως την βλεπεται?να το κανω και arcit blue απο black mist ποθ ειναι...το video το εχω δει πως το κανει αλλα θα το παω στην smartec να μου το κανει γιατι το φοβαμαι λιγο!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι λεω να κανω τις παρακατω δυο αγορες απο δευτερα

http://www.spigen.com/brands/samsung/galaxy/galaxy-s4/galaxy-s4-case-neo-hybrid.html

Και http://www.spigen.com/brands/samsung/galaxy/galaxy-s4/galaxy-s4-screen-protector-glas-t-nano-slim-premium-tempered-glass.html

 

Λοιπον βγαινουν και τα δυο μαζι με μεταφορικα καπου στα 80 δολαρια ομως.

Τι λετε?δινω πολλα?τα προιοντα τα εχετε?αξιζουν?

Αν εχετε αλλες προτασεις πιο πολυ δοκιμασμενες και αξιοπιστες μου λετε..

Γενικα εχω πολλες πτωσεις στο κινητο στη δουλεια και λοιπα και με την sview που του εχω νιωθω οτι ρισκαρω..και θελω κατι πολυ καλο.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλα τα λεφτα φιλε,εγω πηρα glass screen protector 0,2mm 9h απο το ebay και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος μαλιστα πηρα.αν εισαι απο θεσσαλονικη εχω και μια θηκη spigen neo hybrid ελαχιστα φορεμενη δεν τη χρησιμοποιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι πολλα τα λεφτα φιλε,εγω πηρα glass screen protector 0,2mm 9h με 9 ευρω απο το ebay και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος μαλιστα πηρα.αν εισαι απο θεσσαλονικη εχω και μια θηκη spigen neo hybrid ελαχιστα φορεμενη δεν τη χρησιμοποιο.

 

Με λευκο frame.

Link to comment
Share on other sites

No name πηρα φιλε,οποια φτηνη και να παρεις δεν θα κλαις τα λεφτα σου,απλως να ειναι 9H και παχος 0,2mm εως 0,3mm το πολυ.κριμα θα σου την εδινα σκοτωμα.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια και απο θηκη?σιλικονη πλαστικη η τι αλλο ξερω γω??

Εχω αρκετες πτωσεις..

Η spigen δεν σε βολεψε??σου φανηκε χοντροκομμενη η λιγοτερο ανθεκτικη απο αλλες??

Edited by tablet
Link to comment
Share on other sites

Ανθεκτικη η spigen ειναι πολυ,εμενα δεν μου αρεσει που το μεγαλωνει αλλα ειναι πολυ ομορφη.Εγω φοραω μια σλικονης της puro απο mediamarkt και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος αν και δεν μου πεφτει εμενα το τηλεφωνο,βεβαια εχω τρια παιδια που παιζουν παιχνιδια συνεχεια με το τλτφωνο μου αλλα ο συνδιασμος σιλικονης και temperd glass το εχουν κρατισει πραγματικα καινουριο μετα απο 11 μηνες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να το αγοράσω αλλά το s view ήθελα να ξέρω "τρώει" αρκετή μπαταρία? Το χρησιμοποιείτε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να το αγοράσω αλλά το s view ήθελα να ξέρω "τρώει" αρκετή μπαταρία? Το χρησιμοποιείτε?

 

Πόση μπαταρία να θέλει για λίγα δευτερόλεπτα που μένει η οθόνη ανοιχτή. Την εχω δεν βλέπω απο τη θήκη να χάνω μπαταρία. Αντίθετα εφαρμογές του συστήματος τραβάνε πολυ ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Πόση μπαταρία να θέλει για λίγα δευτερόλεπτα που μένει η οθόνη ανοιχτή. Την εχω δεν βλέπω απο τη θήκη να χάνω μπαταρία. Αντίθετα εφαρμογές του συστήματος τραβάνε πολυ ενέργεια.

Με το s view δεν παραμένει συνεχώς visible η ώρα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!

Πως σας φαίνεται σαν αγορά από τον συγκεκριμένο πωλητή? σίγουρα δεν είναι η γνήσια αλλά μήπως είναι καλή μαϊμού?

http://www.ebay.com/itm/BRAND-NEW-SLIM-ARMOR-S-VIEW-SPIGEN-SGP-CASE-SAMSUNG-S4-SIV-I9500-I9505-/281319488631?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item417ff2bc77

 

Μακρυά από SPIEGEN SLIM ARMOR μαϊμού! Σπάνε αμέσως στην άρθρωση και πάνε ΤΖΑΜΠΑ τα λεφτά! ΜΟΝΟ ΓΝΗΣΙΑ και για είσαι σίγουρος ΜΟΝΟ από το επίσημο site. Την πάτησα 2 φορές και ξανά δεν....

 

Καλησπέρα παιδιά! Έχει παραγγείλει κανένας από το επίσημο Site της spigen? Πρώτη φορά παράγγειλα κάτι αξεσουάρ και ρωτάω για περίπου πόσες μέρες κάνουν να φτάσουν..

Ναι έχω παραγγείλει, αλλά δεν θυμάμαι πόσο έκανε. Μάλλον κάπου στις 2 εβδομάδες σε εμένα.

 

Παιδιά λέω να το αγοράσω αλλά το s view ήθελα να ξέρω "τρώει" αρκετή μπαταρία? Το χρησιμοποιείτε?

Δεν τρώει καθόλου μπαταρία και είναι εξαιρετικά πρακτικό!!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μακρυά από SPIEGEN SLIM ARMOR μαϊμού! Σπάνε αμέσως στην άρθρωση και πάνε ΤΖΑΜΠΑ τα λεφτά! ΜΟΝΟ ΓΝΗΣΙΑ και για είσαι σίγουρος ΜΟΝΟ από το επίσημο site. Την πάτησα 2 φορές και ξανά δεν....

 

Δεν με πρόλαβες...αγόρασα μία το Σάββατο...μπορώ να προσέξω κάτι μην παέι τελείως χαμένο το 10άρικο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να αγοράσω μια κάρτα μνήμης για το s4. Κατά προτίμηση 32gb και να είναι αρκετά γρήγορη! Έχει κανείς να προτείνει κάποια από ebay που να είναι σίγουρα γνήσια?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...