Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

καλησπερα παιδια . δευτερα περνω στα χερια μου το s4 σε ασπρο

πηρα ειδη θηκη http://www.ebay.com/itm/261247338176?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

εψαχνα για προστατευτικο οθονης αλλα εχω καποιες αποριες

1 το gorila glass 3 ειναι αντιχαρακτικο και δεν γρατσουνιεται σχεδον με τπτ , οποτε απο αποψη να βαλω κατι να μην εχω γρατσουνιες με καλυπτη ειδη το gorila glass

2 απο αποψη αν πεση να μην σπαση η οθονη επισης με καλυπτη παλι το γυαλι gorila glass 3 και σε τεστ που ειδα ακομα και με προστατευτικο 0.12-0.15 mm αν ειναι να σπαση θα σπαση ετσι κ αλλιως . οποτε πειστε με για πιο λογο να βαλω εγω προστατευτικο οθονης γυαλι με ενα κοστος 30 ευρο +- ???

αυτα για αρχη καλος σας βρηκα

Οχι και με τιποτα.

 

Γραντζουνιεται αλλα πολυ δυσκολα σε σχεση με αλλα κινητα χωρις gorrila glass.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για μένα ο λόγος να βάλει κάποιος καλό προστατευτικό τύπου tempered glass είναι κατά 70% ψυχολογικός και κατά 30% ουσιαστικός-προστατευτικός.

Όταν γνωρίζεις οτι έχεις βάλει προστασία το χαίρεσαι πολύ περισσότερο το κινητό απότι να μην είχες και να είσαι όλη την ώρα με το άγχος μην και σου πέσει κάτω ή μην το δώσεις σε κανένα ατζαμή φίλο σου και σου κάνει καμιά πατάτα ανεπανόρθωτη.Τουλάχιστον σε εμένα έτσι λειτουργεί.

Επίσης είναι και ουσία μιας και έστω εκείνη τη μια φορά που θα είσαι άτυχος και είτε θα του πέσει είτε θα πέσει πάνω στην οθόνη κάποιο αιχμηρό αντικείμενο, θα έχεις πολύ περισσότερες πιθανότητες να γλυτώσεις τη ζημιά και φυσικά τη μετέπειτα στενοχώρια.

Εγώ του έχω βάλει την iloome flex glass και δεν το έχω μετανοιώσει στο ελάχιστο.Και η καθαρότητα και η υφη του είναι μην σου πώ και καλύτερη από το να το είχα χωρίς.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω.. ειδικά στη δική μου περίπτωση μία εβδομάδα αφού του πέρασα temp.glass, τη μία φορά που δεν του φορούσα και θήκη μου έπεσε το ρημάδι.

 

Το τζάμι χτυπήθηκε σε 2 μεριές, το υπόλοιπο κινητό άθικτο. Γιατί αυτά τα χτυπήματα να τα έχει μόνιμα η οθόνη μου ;)

Ειλικρινά πιστεύω πως τραβάει κάποιους κραδασμούς στο πέσιμο, βέβαια αν πέσει και πιάσει γωνία σε σκληρή επιφάνεια και τζαμαρία ολόκληρη να βάλεις επάνω την οθόνη θα τη κλάψεις.

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμαι αντιθετος στο 30+ για ζελατινα προστατευτικη αλλα αν αυτο ισχυει τοτε αρχιζω και το ξανασκεφτομαι

 

http://shopify.evolutivelabs.com/

 

 

την εχει παρει κανεις?

 

 

επισης θελω μια θηκη λεπτη αλλα και καλη...αυτη η θηκη που πηρε και ο θανος ποιο πανω η spigen ultra fit matte ειναι καλη?

Edited by Guest 26
Link to comment
Share on other sites

Εμενα θα μου πει κανεις που μπορω να βρω Ελλαδα την SPIGEN SGP Case Slim Armor View ????

 

Δεν θελω να μπλεκω με Αγγλια , paypal κ.α.

 

φιλε μου amazon ebay αυτα..δεν υπαρχουν εδω αυτα

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα,,υπαρχει προστατευτικο για την πισω μερια του s4??

και αν ναι που μπορω να βρω??

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και εγω ειμαι αντιθετος στο 30+ για ζελατινα προστατευτικη αλλα αν αυτο ισχυει τοτε αρχιζω και το ξανασκεφτομαι

 

http://shopify.evolutivelabs.com/

 

 

την εχει παρει κανεις?

 

 

επισης θελω μια θηκη λεπτη αλλα και καλη...αυτη η θηκη που πηρε και ο θανος ποιο πανω η spigen ultra fit matte ειναι καλη?

belkin........

Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε εντυπώσεις

 

Λοιπόν, πρώτες εντυπώσεις από την MPJ 3500mAh!

 

Η μπαταρία είναι σκυλί μαύρο και έδωσε άλλον αέρα στο κινητό. Μου βγάζει μια μέρα από νωρίς το πρωί μέχρι αργά το βράδυ με βαριά χρήση (Wi-Fi, 3G , Bluetooth όλη τη μέρα ενεργοποιημένα, αρκετές κλήσεις, αρκετό browsing και αρκετό Veetle το βράδυ πριν τον ύπνο :D. Δεν ασχολούμαι με παιχνίδια οπότε δεν ξέρω τι συμπεριφορά έχει εκεί).

 

Όσον αφορά το NFC δουλεύει άψογα. Η μόνη διαφορά σε σχέση με την επίσημη είναι ότι έχει ελάχιστα πιο αργή απόκριση. Τι εννοώ μ' αυτό, σε ένα NFC tag (τα δουλεύω αρκετά κάθε μέρα) αν με την επίσημη μπαταρία το τηλέφωνο ήθελε 0,5 δευτερόλεπτο για να εκτελέσει την εντολή, με την MPJ θέλει 1. Ελάχιστη και αμελητέα η διαφορά αλλά τα αναφέρω όλα!

 

Όσον αφορά το χρόνο φόρτισης δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα γιατί πάντα το φορτίζω το βράδυ και το βγάζω το πρωί οπότε δεν ξέρω πόσο παίρνει. Όταν τύχει να το φορτίσω άλλη ώρα θα δω πόσο παίρνει και θα ενημερώσω!

 

Τα screenshots που παραθέτω είναι από τον πρώτο και αντίστοιχα τον δεύτερο κύκλο φόρτισης. Αυτό που λέγεται ότι όσο κάνει πλήρεις κύκλους η μπαταρία αυξάνεται και η αυτονομία πιστεύω επιβεβαιώνεται πλήρως!

 

Εν κατακλείδι, για όσους θέλουν μια αξιόπιστη μπαταρία μεγαλύτερης χωρητικότητας με NFC ή και χωρίς, συστήνω την MPJ ανεπιφύλακτα! Ευπρόσδεκτες οι όποιες ερωτήσεις έχετε!

Link to comment
Share on other sites

Με το veetle τι ακριβώς κάνεις; Που χρησιμεύει;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Με το veetle τι ακριβώς κάνεις; Που χρησιμεύει;

 

Streaming ταινίες, σειρές, αγώνες κτλ κάνει. Μεγάλη γκάμα και ποικιλία και ελάχιστο έως μηδαμινό lag στο straming. Ρίξε μια ματιά στη σελίδα αν θες: http://veetle.com/

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το black edition και λογικά παραλαμβάνω σε 2-3 μέρες. Έχει κανείς να προτείνει μια λύση για θήκη ultra slim (ή τέλος πάντων slim), crystal transparent (διάφανη) ώστε να είναι ορατές οι ραφές του cover της black edition? Edited by pas_2000
Link to comment
Share on other sites

Κιτσαρία θα φαίνεται.Μην το κάνεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Κιτσαρία θα φαίνεται.Μην το κάνεις...

 

Δεκτό αλλά πως θα προστατέψουμε τον φακό της φωτογραφικής μηχανής και τη συσκευή σε περίπτωση πτώσης χωρίς να χάσουμε την ιδιαιτερότητα (αν και σίγουρα υποκειμενικό, εμένα μου αρέσει) των ραφών της black Edition?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνονται και τα δυο ταυτόχρονα.Η το αφήνεις ως έχει και είσαι προσεκτικός μη σου πέσει ή πας σε κανονική προστατευτική θήκη.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Δεκτό αλλά πως θα προστατέψουμε τον φακό της φωτογραφικής μηχανής και τη συσκευή σε περίπτωση πτώσης χωρίς να χάσουμε την ιδιαιτερότητα (αν και σίγουρα υποκειμενικό, εμένα μου αρέσει) των ραφών της black Edition?

 

Δυστυχώς δεν γίνονται και τα δυο ταυτόχρονα.Η το αφήνεις ως έχει και είσαι προσεκτικός μη σου πέσει ή πας σε κανονική προστατευτική θήκη.

 

Ή πας σε κάτι τέτοιο (το παρήγγειλα χθες!) που προστατεύει το bazel και αφήνει το πίσω καπάκι γυμνό αλλά προστατευμένο αφού υπερέχει σε ύψος!

 

http://www.ebay.com/itm/Ultra-thin-0-7mm-aluminum-Metal-Bumper-Frame-Case-For-Samsung-Galaxy-S4-IV-i9500-/360822940904?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=630206246262&hash=item5402b924e8

Link to comment
Share on other sites

Ή πας σε κάτι τέτοιο (το παρήγγειλα χθες!) που προστατεύει το bazel και αφήνει το πίσω καπάκι γυμνό αλλά προστατευμένο αφού υπερέχει σε ύψος!

 

http://www.ebay.com/itm/Ultra-thin-0-7mm-aluminum-Metal-Bumper-Frame-Case-For-Samsung-Galaxy-S4-IV-i9500-/360822940904?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=630206246262&hash=item5402b924e8

 

Σε σιλικόνη έχει κάτι αντίστοιχο? Θεωρείς ότι αυτό προστατεύει σε περίπτωση πτώσης της συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανα παιδι φορτιση αναγκης και καλα like this http://www.ebay.com/itm/Charger-Battery-For-iPhone-Samsung-Android-Smartphone-device-emergency-USB-/261408533359?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item3cdd29ab6f

για 7 ευρο καλο φαινεται το κουβαλας και μαζι σου :lol:

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κανένα mhl 2.0 adapter που να έρχεται Ελλάδα? Όσα κοιτάω είναι mhl 1 και όσα βρήκα mhl 2.0 δεν έρχονται Ελλάδα. Υπάρχει κάποιος που έχει αγοράσει από εδώ (Ελλάδα) και δεν χρειάζεται τροφοδοσία κατά τη λειτουργία του?
Link to comment
Share on other sites

Καποιο καλο και οικονομικο bluetooth ρε παιδια με ραδιοφωνο αν γινεται κ οχι με αυτο που διαβαζω οτι πατιοντε κουμπια και γινονται κατα λαθος κλησεις..???? Και με καλο ηχο και αυτονομια.και επειδη ζηταω πολλα ας μην ειναι και πολυ οικονομικο.χεχεχε

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα το s4 καταπληκτικο με την 1η ματια, ειδα μπαταρια made in japan καλο? φτιαχτεικε στης 15-02-2014 πριν ενα μηνα κ κατι δλδ. εβαλα 100% την οθονη την φωτην..... και σε 1 ωρα εχασε 3% :D τεσπα θα δειξει.

πως βλεπω απο πια χωρα ειναι το κινητο ? αν και με τοσα γαλικα μαλλον γαλλικο ειναι :lol:

εκδοση android 4.3

edit μολις κατεβασα την 4.4.3

Edited by giorgos_xperia
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κανένα mhl 2.0 adapter που να έρχεται Ελλάδα? Όσα κοιτάω είναι mhl 1 και όσα βρήκα mhl 2.0 δεν έρχονται Ελλάδα. Υπάρχει κάποιος που έχει αγοράσει από εδώ (Ελλάδα) και δεν χρειάζεται τροφοδοσία κατά τη λειτουργία του?

 

δεν χρειαζεσαι mhl2.εγω χρησιμοποιω κανονικα το mhl ανταπτορα που δουλευα με το galaxy s3.απλα τωρα που το s4 εχει mhl 2 δεν χρειαζεται το καλωδιο για το ρευμα πανω στον ανταπτορα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...