Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

ΟΚ ευχαριστώ για την απάντηση :)

 

Και μια τελευταία ερωτησούλα και μετά καλύφθηκα για αρχή πιστεύω :lol:

 

Για ad blocker τι προτείνεις; Αν βέβαια κάνει δουλειά...

 

Στο Σ3 τουλάχιστον (αλλά με κάστομ) τα πράγματα είναι αισθητα καλύτερα. :O

 

Το AdAway χρησιμοποιώ προσωπικά αλλά θέλει root.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το AdAway χρησιμοποιώ προσωπικά αλλά θέλει root.

 

 

ΟΛΑ τα προγράμματα του είδους απαιτούν root (κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ, ίσως το χρειαστώ στο μέλλον γιατί τελικά περάσαμε Cm από την twrp επιτυχώς. Αυτό δίνει και root πρόσβαση ή μόνο εγκαθιστά την custom recovery;

 

 

όχι μόνο την custom περνάει :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ και πως, να αλλάξω το look σε AOSP (χωρίς να βάλω ROM) από στοκ 4.4.2 FNB i9505. (Εϊμαι rooted με towelroot)

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ και πως, να αλλάξω το look σε AOSP (χωρίς να βάλω ROM) από στοκ 4.4.2 FNB i9505. (Εϊμαι rooted με towelroot)

ευχαριστώ

 

κανε αναζητηση στο μαρκετ:εφαρμογη εκκινησης google now

ειναι ο γνησιος launcher που εχουν και τα nexus

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Το AdAway χρησιμοποιώ προσωπικά αλλά θέλει root.

 

Παράξενο αλλά... δεν μπορώ να το βρω στο πλέι!

 

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο αλλά... δεν μπορώ να το βρω στο πλέι!

 

:confused:

Δεν υπάρχει πλέον στο play, κοίτα στο xda ή ψάξε στο Google.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πριν αλλάξω rom είπα να κάνω κανά efs backup, μην μία στο εκατομύριο χάσω το imei.

Χρησιμοποίησα το samsung tool, http://techglen.com/2014/06/09/how-to-backuprestore-efs-imei-with-samsung-tool/

είμαι ΟΚ?

Link to comment
Share on other sites

Kατοχος s4 απο Γαλλια με xxubmga kai 4.2.2 στοκ ρουταρισμενο βεβαια , touchwiz δεν θυμαμαι version, παρακαλω ενα link θελω να μου δωσετε για update να περασω την τελευταια ρομ χωρις knox κλπ κλπ,απλα εμεινα τοσο καιρο με 4.2.2 γιατι το ειχα στησει τελεια και εμεινα πισω λιγο στα νεα και στο διαβασμα :p

Ευχαριστω!!:D

 

Καποιος?

Edited by Yiorgos
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα σε 4.4.2 (ολλανδικό) και το towelroot δεν έπαιξε!

Rootαρισα με kingo root και ενώ διάβαζα ότι δεν πειράζει knox μπαίνοντας σε download mode είδα ότι έχει ενεργοποιηθεί!

Κοινώς τον ήπια και τώρα είμαι χωρίς εγγύηση.... Παίζει κάτι που να το διορθώνει;

Αν ξαναπάρω Samsung να με χέσω!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελείωσε δεν διορθώνεται ,αυτο όμως δεν σημαίνει και κάτι ,ισως να εχεις πρόβλημα με την εγγύηση ισως και όχι εξαρτάται απο το πρόβλημα και σε τι μέρα θα πετύχεις τους ανθρώπους του service .

 

Αφού έγραψε κοίτα να το χαρείς όπως πρέπει . :cool:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν θα σκάσω κιόλας αλλά θα κοστίσει στην τιμή μεταπώλησης σίγουρα. Κάτι κουλά restart κάνει αλλά διάβασα ότι είναι κοινό προβλημα σε πολλούς

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κουλά restart κάνει αλλά διάβασα ότι είναι κοινό προβλημα σε πολλούς

 

Τι εννοείς "κοινό προβλημα σε πολλούς";

Οτι κάνει πολλά restrart σε όσους έχουν κάνει root;

Γιατί εγώ το έχω 1 χρόνο χωρίς root με μαμα rom και δεν εχει κανει ουτε ένα restart.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να προσθέσουμε περισσότερες επιλογές από τις ήδη προτεινόμενες στα πολλαπλά παράθυρα;

 

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι root για να μπορέσεις να το κάνεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πέρασα την 4.4.2 πάνω σε ρουταρισμενη 4.3 σύμφωνα με τις οδηγίες του dimkit για να έχω root και στην 4.4.2. Είχα κατεβάσει την I9505XXUGNG8 απο sammobile και αυτή πέρασα, άλλα πρόσεξα αργότερα ότι ο bootloader που έχει ο dimkit στις οδηγίες είναι διαφορετικός. Θα πρέπει να βρω bootloader για την εκδοσή που πέρασα εγώ η δεν υπάρχει πρόβλημα. Γενικά το κινητό κάνει πολλά restart και σε ξεκάρφωτες στιγμές χωρίς καν να το λειτουργώ, και το άλλο θέμα είναι με το πληκτρολόγιο της samsung το οποίο κρασαρει συνέχεια άλλα αυτό δεν με ενοχλεί γιατί έβαλα άλλο πληκτρολόγιο. Έχετε να προτείνετε τίποτα για να μην κάνει συνέχεια restart?
Link to comment
Share on other sites

Για τα restart ξήλωσε ότι έχει να κάνει με Knox.

 

Πως να τα ξηλώσω? τα έχω κάνει ήδη disable, να τα κάνω freeze με το Titanium ή υπάρχει τρόπος για οριστικό unistall?

Link to comment
Share on other sites

Πως να τα ξηλώσω? τα έχω κάνει ήδη disable, να τα κάνω freeze με το Titanium ή υπάρχει τρόπος για οριστικό unistall?

 

Απεγκατασταση με titanium.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να τα απεγκαταστησω, μου βγάζει μύνημα ότι δεν μπορεί να βρει το apk!

 

Τότε κατέβασε το root explorer ( Η κάποιον άλλον file manager) πήγαινε στα priv apps και σβηστά χειροκίνητα. Reboot και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να προσθέσουμε περισσότερες επιλογές από τις ήδη προτεινόμενες στα πολλαπλά παράθυρα;

 

 

Ευχαριστώ! :)

 

Αφού είσαι rooted τότε κατέβασε και εγκατέστησε το Xposed Framework και στη συνέχεια κατέβασε το module Wannam Xposed. Σ' αυτό εκτός από τις υπόλοιπες άπειρες ρυθμίσεις που μπορείς να κάνεις μπορείς να προσθέσεις και εφαρμογές στα πολλαπλά παράθυρα.

 

Καλησπέρα, πέρασα την 4.4.2 πάνω σε ρουταρισμενη 4.3 σύμφωνα με τις οδηγίες του dimkit για να έχω root και στην 4.4.2. Είχα κατεβάσει την I9505XXUGNG8 απο sammobile και αυτή πέρασα, άλλα πρόσεξα αργότερα ότι ο bootloader που έχει ο dimkit στις οδηγίες είναι διαφορετικός. Θα πρέπει να βρω bootloader για την εκδοσή που πέρασα εγώ η δεν υπάρχει πρόβλημα. Γενικά το κινητό κάνει πολλά restart και σε ξεκάρφωτες στιγμές χωρίς καν να το λειτουργώ, και το άλλο θέμα είναι με το πληκτρολόγιο της samsung το οποίο κρασαρει συνέχεια άλλα αυτό δεν με ενοχλεί γιατί έβαλα άλλο πληκτρολόγιο. Έχετε να προτείνετε τίποτα για να μην κάνει συνέχεια restart?

 

Και τα restarts και τα κρασαρίσματα του πληκτρολογίου έχουν να κάνουν με τον bootloader. Εσύ πέρασες τον bootloader για την NB9 ενώ φλάσαρες την NG8. Πρέπει να βρεις από κάπου σκέτο τον bootloader από την NG8 και να τον φλασάρεις. Για να το βρεις όμως πρέπει να τον εξάγεις από τη ROM και αυτό είναι μεγάλη μανούρα. Ρώτα μήπως και τον έχει εξάγει κανείς ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Το υποψιαστικα οτι κάτι τέτοιο παιζει με τον boot loader, αλλά ελπιζα οτι θα ηταν κάτι πιο απλό! Ο dannyder έδινε κάτι οδηγίες σε προηγούμενα ποστ για το πως να εξάγεις το bootloader απο τη ROM, αλλά δεν χρησιμοποιώ Linux για να το κανω. Μπορεί να γίνει και μέσω windows η τουλάχιστον μέσω live Cd? dannyder αν παρακολουθείς μπορείς να δώσεις λιγάκι πιο αναλυτικές οδηγίες για την διαδικασία στο Linux?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...