Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Πώς μπορούμε να προσθέσουμε περισσότερες επιλογές από τις ήδη προτεινόμενες στα πολλαπλά παράθυρα;

 

 

Ευχαριστώ! :)

 

uuuup :lol:

 

Επίσης κάτι άλλο που δεν κατάφερα να βρω...

 

Πώς γίνεται να απενεργοποιήσω τον ήχο όταν βγάζει φωτογραφία; Ακόμα κι όταν το είχα στη δόνηση, άρχισε τα κλιτς κλατς :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά κατάφερα να φτιάξω τον bootloader για το firmware που είχα βάλει, να τον φλασαρω από πάνω όπως είναι τώρα ή να ξαναπεράσω την rom και μετά τον bootloader? Για να φλασαρω κάτι με odin απο το pc θα πρέπει να είμαι σε dowload mode?
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να απενεργοποιήσω τον ήχο όταν βγάζει φωτογραφία; Ακόμα κι όταν το είχα στη δόνηση, άρχισε τα κλιτς κλατς :wacko:

 

Αν είσαι root έχει οδηγίες στο πρώτο post αυτού του thread.

 

Επίσης σήμερα δοκίμασα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2502522 , και στη custom rom μου απενεργοποίησε όλους τους ήχους από τις διάφορες εφαρμογές κάμερας που έχω, ίσως δουλεύει και σε stock rom χωρίς root, στη stock camera εφαρμογή της samsung.

Γράφει ότι δε χρειάζεται root οπότε αν σου δουλέψει γράψε ένα feedback...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας, εχετε δοκιμασει καποια απο τις παρακατω?μπορειτε να μου πειτε μια γνωμη

Imperium Rom

PhoeniX Rom

CarHDRom

Omega Rom

Alliance Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας, εχετε δοκιμασει καποια απο τις παρακατω?μπορειτε να μου πειτε μια γνωμη

Imperium Rom

PhoeniX Rom

CarHDRom

Omega Rom

Alliance Rom

 

Η imperium αρκετά καλή Αλλά με αρκετά bugs Ακόμα που ο dev σιγά σιγά φτιάχνει. Την phoenix την έχω απορρίψει λόγω μπαταρίας. Η omega αρκετά καλή αλλά έχω πολύ καιρό να την χρησιμοποιήσω. Τις άλλες δεν τις εδώ βάλλει Ακόμα. Εγώ τώρα χρησιμοποιώ την echoe Rom Η οποία έχει πάει στο δικό της site λόγω διαφωνιών με το xda και ειμαι πολύ ικανοποιημένος. Και από μπαταρία και από smoothness. Αν μάλιστα βάλεις και τον τελευταίο κερνελ το ίδιου dev απογειώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root έχει οδηγίες στο πρώτο post αυτού του thread.

 

Επίσης σήμερα δοκίμασα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2502522 , και στη custom rom μου απενεργοποίησε όλους τους ήχους από τις διάφορες εφαρμογές κάμερας που έχω, ίσως δουλεύει και σε stock rom χωρίς root, στη stock camera εφαρμογή της samsung.

Γράφει ότι δε χρειάζεται root οπότε αν σου δουλέψει γράψε ένα feedback...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δε δουλεύει ούτε το ένα ούτε το άλλο :cry:

 

Όχι μόνο αυτό, όταν το έχω στη δόνηση και βγάζω φώτο, απευθείας απενεργοποιείται η δόνηση :wacko:

 

Πώς μπορούμε να προσθέσουμε περισσότερες επιλογές από τις ήδη προτεινόμενες στα πολλαπλά παράθυρα;

Εδώ κάτι;

 

 

Και κάτι ακόμα που τώρα το πήρα χαμπάρι και ζαλίστηκα... Δεν έχω περιστροφή οθόνης :mad::wacko: Δε θυμάμαι εάν είχα πριν την αναβάθμιση όμως.

 

Τώρα;;

Link to comment
Share on other sites

Η imperium αρκετά καλή Αλλά με αρκετά bugs Ακόμα που ο dev σιγά σιγά φτιάχνει. Την phoenix την έχω απορρίψει λόγω μπαταρίας. Η omega αρκετά καλή αλλά έχω πολύ καιρό να την χρησιμοποιήσω. Τις άλλες δεν τις εδώ βάλλει Ακόμα. Εγώ τώρα χρησιμοποιώ την echoe Rom Η οποία έχει πάει στο δικό της site λόγω διαφωνιών με το xda και ειμαι πολύ ικανοποιημένος. Και από μπαταρία και από smoothness. Αν μάλιστα βάλεις και τον τελευταίο κερνελ το ίδιου dev απογειώνεται.

 

σε ευχαριστω, αρα αποριπτεται η phoenix, αν και εχει τα περισσοτερα καλουδια του S5

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη με phoenix έχω να δηλώσω καλά στοιχεία μπαταρίας!

Πραγματικά έχει να κάνει και με τη χρήση αλλά και με το πως θα κάτσει στη κάθε συσκευή.. ένα greenify χρειάστηκα για να κλείσω κάποιες εφαρμογές και είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη με phoenix έχω να δηλώσω καλά στοιχεία μπαταρίας!

Πραγματικά έχει να κάνει και με τη χρήση αλλά και με το πως θα κάτσει στη κάθε συσκευή.. ένα greenify χρειάστηκα για να κλείσω κάποιες εφαρμογές και είμαι ευχαριστημένος.

 

ποιες εφαρμογες εκλεισες με το greenify?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω, αρα αποριπτεται η phoenix, αν και εχει τα περισσοτερα καλουδια του S5

 

 

Δοκίμασε και την cardrom, αυτήν έχω, πάρα πολύ καλή και άριστη και στην μπαταρία με talexop kernel όπως και ότι είναι μακράν η ομορφότερη :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Cardrom? Δεν την έχω ακούσει... Έχεις λινκ?

Μάλλον carbon πρέπει να εννοεί .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον carbon πρέπει να εννοεί .

 

Οχι την CarHDrom εννοει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Οχι την CarHDrom εννοει.

Καμία σχέση με αυτο που έγραψα εγώ :lol: αφού διευκρινιστικέ όλα καλά ,πάντως φαίνεται ωραία rom .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ποιες εφαρμογες εκλεισες με το greenify?

Ότι τρέχει από social τύπου viber/hangouts/whatsapp/messenger και διάφορες άγνωστες που έβλεπα να τρέχουν στο παρασκήνιο χωρίς να τις έχω ανοίξει προσωπικά.

Μια εβδομάδα χρησιμοποιώ την Phoenix, μια την Slim βέβαια οπότε και ο κύκλος της μπαταρίας μου είναι και λίγο ότι να'ναι!

Link to comment
Share on other sites

Ότι τρέχει από social τύπου viber/hangouts/whatsapp/messenger και διάφορες άγνωστες που έβλεπα να τρέχουν στο παρασκήνιο χωρίς να τις έχω ανοίξει προσωπικά.

Μια εβδομάδα χρησιμοποιώ την Phoenix, μια την Slim βέβαια οπότε και ο κύκλος της μπαταρίας μου είναι και λίγο ότι να'ναι!

 

τρωνε μπαταρια αυτες?νομιζω οτι ειναι ανενεργες

Link to comment
Share on other sites

τρωνε μπαταρια αυτες?νομιζω οτι ειναι ανενεργες

 

 

Όχι δυστυχώς, συνδέονται κάθε τρεις και λίγο για να τσεκάρουν ποιες από τις επαφές σου βρίσκονται σε σύνδεση....

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι την CarHDrom εννοει.

 

 

Σωστός ο παίκτης, αυτήν εννοούσα, (άτιμη βιασύνη....:p )

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με phoenix είμαι ευχαριστήμένος δεν έχω θέμα με την μπαταρία.Στην αρχή που την έβαλα είχα κάποια θέματα με εφαρμογές που είχα και έτρωγαν μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

μετα την phoenix να παω σε echo η carhdrom λετε, θα δω καμια διαφορα?

 

Για μένα προσωπικά Η echoe είναι η πιο σταθερή...

Link to comment
Share on other sites

1μιση μέρα έχω echoe v29 (χωρίς τα s5 extra) με τον δικό της κερνελ και έχω να πω τα καλύτερα. Απόλυτα smooth και γρήγορη και όσο για την Μπαταρία αυτή τη στιγμή είμαι 60% 1d 4h με 45min οθόνη και φωτεινότητα σταθερά 70%(Όχι αυτόματη). Από αυτά σίγουρα 10 ώρες ήμουν με 3g. Προσωπικά είμαι ευχαριστημενος.
Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα απο wanamlite,Echoe 29.1,echoe 29,phoenix rom 9.4 και Eudemony v4.2 και με συνδυασμο ολων με στοκ κερνελ,alucard,googy max,KT kernel και AEL kernel

κατεληξα στον συνδυασμο Goldfinger slim 1.1 και googymax 1.1.6.Στο κινητο μου εκατσε καλα κι εχω την καλυτερη μπαταρια με μια καλη αποδοση χωρις κολληματακια.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θελω να περάσω μια custom Rom στο Galaxy s4 και θελω λιγο να βεβαιωθώ οτι θα κανω σωστα ολα τα βήματα!!

 

Διαβασα οτι πρεπει πρωτα να ειμαι Root, μετα να περάσω custom recovery και μετα να περάσω custom ROM. Σωστα!!?? :wacko:

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...