Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε android τι ρυθμίσεις έβαλες εμένα μου βγάζει συνέχεια "Αποτυχία ελέγχου ταυτότητας" στο χειροκίνητο δεν μου το ρυθμίζει με τίποτα. Στην αυτόματη ρύθμιση βγάζει απλά σφάλμα.

 

Μπες στο mycosmos.gr και δες την πρώτη ερώτηση.

 

Η πρόσβαση στην υπηρεσία επιτρέπεται από παντού, δηλαδή από όλο το

Internet. Η πρόσβαση σε emails με την χρήση mail client (π.χ. Outlook) θα είναι διαθέσιμη

μόνο από ασφαλή πρωτόκολλα SMTPS/POP3S/IMAPS με την χρήση SSL/TLS.

 

Ρυθμίσεις:

 

Incoming Mail Server (IMAP4): mail.mycosmos.gr

port : 993

encryption : SSL

 

Incoming Mail Server (POP3): mail.mycosmos.gr

port : 995

encryption : SSL

 

Outgoing Mail Server (SMTP) : mail.mycosmos.gr

port : 587 ή 465

encryption : TLS ή SSL

auth : yes

 

Περισσότερες λεπτομέρειες είναι διαθέσιμες στις Ρυθμίσεις -> Διαχείριση Λογαριασμού

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ούτε εμένα με αφήνει να μπω ακόμα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο mycosmos.gr και δες την πρώτη ερώτηση.

 

Η πρόσβαση στην υπηρεσία επιτρέπεται από παντού, δηλαδή από όλο το

Internet. Η πρόσβαση σε emails με την χρήση mail client (π.χ. Outlook) θα είναι διαθέσιμη

μόνο από ασφαλή πρωτόκολλα SMTPS/POP3S/IMAPS με την χρήση SSL/TLS.

 

Ρυθμίσεις:

 

Incoming Mail Server (IMAP4): mail.mycosmos.gr

port : 993

encryption : SSL

 

Incoming Mail Server (POP3): mail.mycosmos.gr

port : 995

encryption : SSL

 

Outgoing Mail Server (SMTP) : mail.mycosmos.gr

port : 587 ή 465

encryption : TLS ή SSL

auth : yes

 

Περισσότερες λεπτομέρειες είναι διαθέσιμες στις Ρυθμίσεις -> Διαχείριση Λογαριασμού

 

Αυτές τις ρυθμίσεις βάζω ακριβώς αλλά τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις ρυθμίσεις βάζω ακριβώς αλλά τίποτε.

 

Αν δεν έχεις μεταφερθεί στο νέο mycosmos.gr δεν δουλεύουν.

 

Το καλό είναι ότι πλέον για να δουλέψουν δεν χρειάζεται internet αποκλειστικά από την Cosmote μπορείς και με το internet του σπιτιού σου.

Link to comment
Share on other sites

αν φτιαξουν και ενα σωστο app που να ενσωματωνει ολα αυτα που εχει η εφαρμογη τους θα ειμαστε κομπλε :p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

πηρα κωδικο με sms

 

τι username πρεπει να βαλω;

ειτε το 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ ειτε το 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ@mycosmos.gr δε λειτουργουν

Link to comment
Share on other sites

να σημειωσω οτι το νουμερο μου ειναι frog :)

 

 

Φίλε εννοείς ότι έκανες ανάκτηση κωδικού σε φρογκ νούμερο?? Γιατί και γω είχα account στο mycosmos από ένα νούμερο που ήταν συμβόλαιο, μετά το έκανα κάρτα και τέλος το μετέτρεψα σε φρογκ, άλλα πριν την αναβάθμιση έμπαινε κανονικά!!! Τώρα δεν μπαίνει καθόλου, μου πετάει σφάλμα.... :( :( :(

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου βγάζει μονίμως

Σφάλμα, παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα.

στην Ανάκτηση Συνθηματικού.

 

Άντε να το είχε κανείς για κύριο email τι καντήλια θα κατέβαζε...

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

πηρα κωδικο με sms

 

τι username πρεπει να βαλω;

ειτε το 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ ειτε το 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ@mycosmos.gr δε λειτουργουν

 

σε εμενα μπηκε με το 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ@mycosmos.gr

 

Φίλε εννοείς ότι έκανες ανάκτηση κωδικού σε φρογκ νούμερο?? Γιατί και γω είχα account στο mycosmos από ένα νούμερο που ήταν συμβόλαιο, μετά το έκανα κάρτα και τέλος το μετέτρεψα σε φρογκ, άλλα πριν την αναβάθμιση έμπαινε κανονικά!!! Τώρα δεν μπαίνει καθόλου, μου πετάει σφάλμα.... :( :( :(

 

το νουμερο ειναι frog πριν 2 ισως και περισσοτερα χρονια ηταν κοσμοκαρτα και χρησιμοποιουσα πολυ το mycosmos και οταν ειναι cosmokarta και τωρα που ειναι frog

επαψα να το χρησιμοποιω μολις ειπαν οτι θια το κλεισουν.....

αλλα ευτυχως δεν το εκλεισαν

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις μεταφερθεί στο νέο mycosmos.gr δεν δουλεύουν.

 

Το καλό είναι ότι πλέον για να δουλέψουν δεν χρειάζεται internet αποκλειστικά από την Cosmote μπορείς και με το internet του σπιτιού σου.

 

Εννοείται ότι είμαι στο νεο mycosmos.gr.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και το έδωσαν στο τεχνικό τμήμα για να το κοιτάξουν. Οπότε θα σας ενημερώσω...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

πηρα κωδικο με sms

 

τι username πρεπει να βαλω;

ειτε το 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ ειτε το 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ@mycosmos.gr δε λειτουργουν

οκ, μπηκε (69ΧΧΧΧΧΧΧΧ@mycosmos.gr)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εδω και 3 μερες δεν μπορω να μπω καθολου ουτε ανακτηση...

 

Μπραβο στην cosmote παντως για αυτην την κινηση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εδω και 3 μερες δεν μπορω να μπω καθολου ουτε ανακτηση...

 

Μπραβο στην cosmote παντως για αυτην την κινηση.

Πολλά μπράβο όντως, έχει βελτιώσει ιδιαίτερα τo interface, το θέμα είνάι να κάνει κάτι και για εμάς που είχαμε αλλάξει από καρτοκινητό σε συμβόλαιο ή το ανάποδο, και δεν μπορούμε να κάνουμε ανάκτηση κωδικού... Όπως και να έχει, πολύ καλή κίνηση...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα έπαθα για πρώτη φορά την πλάκα μου με την Cosmote. Μου έστειλαν sms για αποκατάσταση του προβλήματος με το My Cosmos email και αμέσως μπόρεσα να περάσω στο νεο email. Πολύ καλύτερο απο το προηγούμενο με δυνατότητα τα free sms να τα στείλουμε όποτε θελουμε μέσα στον μήνα και με δυνατότητα μεταφόρτωσης επαφών. Προβλέπω νέες υπηρεσίες με συνδυασμό mobile internet και αποθηκευτικό χώρο καθώς επίσης και σχετικές εφαρμογές για smartphones.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα έπαθα για πρώτη φορά την πλάκα μου με την Cosmote. Μου έστειλαν sms για αποκατάσταση του προβλήματος με το My Cosmos email και αμέσως μπόρεσα να περάσω στο νεο email. Πολύ καλύτερο απο το προηγούμενο με δυνατότητα τα free sms να τα στείλουμε όποτε θελουμε μέσα στον μήνα και με δυνατότητα μεταφόρτωσης επαφών. Προβλέπω νέες υπηρεσίες με συνδυασμό mobile internet και αποθηκευτικό χώρο καθώς επίσης και σχετικές εφαρμογές για smartphones.

Κι εγώ το δήλωσα χτες ως βλάβη και μου έστειλαν σήμερα σμσ οτι το έφτιαξαν και όταν δουλεύει... :D

Πολύ καλύτερο από το παλιό. Ο αποστολέας των σμσ είναι πλέον το "Cosmote" και όχι το 54000 και ξεκινάει από την βασική διεύθυνση εμαιλ το κείμενο του σμσ.

Έφτιαξα πάλι και το παλιό email alias μου αλλά δίνει δικαίωμα μόνο για ένα alias πλέον...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Που να δηλώσω βλάβη και γω βρε παιδιά?? Έχω ένα νούμερο φρογκ συμβατό με την υπηρεσία, πρώην συμβόλαιο, το οποίο έγινε κάρτα μετά και φοβάμαι μήπως μου πούνε ότι δεν δέχεται το φρογκ νούμερο μου...
1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Επειδή επίσημα δεν παρέχεται το mycosmos στα Frog υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο για κάτι τέτοιο αλλά τι χειρότερο μπορεί να σου κάνουν από το να μην έχεις mycosmos; Μια δοκιμή δεν θα ήταν κακό...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου έβγαζε το σφάλμα με τον κωδικό ανάκτησης αλλά μόλις έβαλα το 697ΧΧΧΧΧΧ@mycosmos.gr αντι του username@mycosmos.gr που χρησιμοποιούσα μπήκε κανονικά !!! Δοκιμάστε το και σεις όσοι αντιμετωπίζετε το ίδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση το username στο νέο σύστημα είναι το 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ@mycosmos.gr και όχι το 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ σκέτο που βάζαμε στο προηγούμενο!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

τα μηνύματα είναι 300 τον μήνα για το φίλο που ρώτησε, παλιά το mycosmos υποστηριζοταν από το βάτραχο, σε κάθε περίπτωση το δικό μου είναι τώρα βάτραχος και δουλεύει μια χαρά

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα έπαθα για πρώτη φορά την πλάκα μου με την Cosmote. Μου έστειλαν sms για αποκατάσταση του προβλήματος με το My Cosmos email
που να το δηλώσω ως βλάβη να μου το φτιάξουν και εμένα?
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε τρόπο στα μηνύματα να μην φαίνεται το 697@mycosmos.gr και να φαίνεται μόνο το νούμερο ή κάποιο όνομα που θέλουμε να βάλουμε εμεις ?

 

bekiaris, δοκίμασες να βάλεις για username το 697ΧΧΧΧ@mycosmos.gr ;;; Αν δεν γίνεται και πάλι, είτε θα πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών είτε θα στείλεις μήνυμα εδω με τα στοιχεία σου : http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T06&catName=Support_Prs&cat=Support_Prs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...