Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ορίστε! που φαγωθήκατε... :p

δεν το δοκίμασα ακόμα αλλά και σε μένα που πρησιμοποιώ το mycosmos μόνο ως forward mail για την ειδοποίηση στο κινητό θα μου είναι χρήσιμο για να αδειάζω πιο γρήγορα το mailbox.

Ευγε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ, ως γνωστόν το χειροκρότημα είναι η επιβράβευση του καλλιτέχνη. Παρακαλώ επίσης όποιος μπορεί να το δοκιμάσει γιατί το έχω δοκιμάσει μόνο με τα email που είχα στο δικό μου mailbox (φυσικά…) και υπάρχει πιθανότητα να μου έχει ξεφύγει κάποια… ιδιοτροπία. Μπορείτε να αφήσετε μηνύματα στο blog μου.

 

cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
γεια σας θελω να ρωτησω αν μπορω να στελνω δωρεαν ημαιλ μεσω του κινητου μου και πως ακριβως γιατι το προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα...τι πρεπει να κανω ακριβως?ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς. Επειδή οι ρυθμίσεις διαφέρουν ανά συσκευή, θα σου πρότεινα να καλέσεις στην εξυπηρέτηση πελατών για να σε καλέσουν αυτοί μετά απο κάποιες ώρες και να σε καθοδηγήσουν. Τη θυρίδα του mycosmos, την έχεις ανοίξει; Είσαι ok απο εκεί;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μήπως μπορεί κανείς να μου πεί τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω στο iphone 3gs. Εχω δικιμάσει τα παντα....
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κανείς να μου πεί τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω στο iphone 3gs. Εχω δικιμάσει τα παντα....

 

Οι server είναι mail.mycosmos.gr

Θα πρέπει όμως να συνδεθείς στο internet με τις ρυθμίσεις internet της cosmote δηλαδή με APN internet.

Link to comment
Share on other sites

Σαν username θα δώσεις τον αριθμό του κινητού σου ( 69χχχχχχχχ ). Θα δώσεις επίσης το password με το οποίο εισέρχεσαι στην υπηρεσία. Στους διακομιστές εισερχόμενης / εξερχόμενης αλληλογραφίας θα γράψεις mail.mycosmos.gr και σε αυτόν για την εξερχόμενη θα ενεργοποιήσεις τις επιλογές πως ζητείται κωδικός πρόσβασης και ότι ο κωδικός είναι ο ίδιος με αυτόν της εισερχόμενης. Δεν ξέρω αν το iphone έχει την επιλογή για λογαριασμό, αν ναι, εκεί μπορείς να δηλωσεις κάποιον απο τους δευτερεύοντες λογαριασμούς που ενδεχομένως έχεις ορίσει στις ρυθμίσεις της θυρίδας.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια καλησπερα! Προσπαθω να κανω automatic forward τα emails απο το gmail λογαριασμο μου, να πηγαινουν στο mycosmos.gr ωστε να μου τα στελνει και με μηνυματα στο κινητο. Το προβλημα ειναι οτι δεν το κανει και μου βγαζει το gmail το παρακατω μηνυμα:

 

"Technical details of permanent failure:

Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 554 554 5.1.0 Sender Denied (state 18)."

 

Δοκιμασα να κανω automatic forward και στο hotmail απο το gmail λογαριασμο μου και λειτουργησε κανονικα. Φταιει κατι στην σχεση μεταξυ gmail-mycosmos ή γενικα το mycosmos δεν δεχεται το automatic forwarding απο κανενα αλλο mail, για να μην πηζει στα sms?

 

PLZ HELP!

EDIT

 

Ακυρο, τελικα λειτουργει αλλα να το ξερετε και εσεις αν ποτε σας το βγαλει κατι δεν λειτουργει προσωρινα...τελος καλο ολα καλα!

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
υπάρχει χρέωση οταν μας ειδοποιεί πως έχουμε mail με sms?

οχι δεν υπαρχει χρεωση! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά Χριστός ανέστη.

Εχω το εξής πρόβλημα...δεν μπορώ να στείλω mail από το mycosmos, γιατί δεν μου δίνει την δυνατότητα μέσω του explorer να γράψω το μήνυμα που θέλω....ενώ με το opera έχω την δυνατότητα να γράψω το μύνημα........ξέρει κανείς γιατί το κάνει αυτο;;; έχω explorer 8 αλλά το δοκίμασα και σε explorer 7 και πάλι το ίδιο!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
μπαινω στο mail.mycosmos.gr με firefox. καποιος χαρακτηρες/λεξεις τους εμφανιζει με ερωτηματικα (??????????????). μπορω να κανω κατι για να εμφανιζονται κανονικα οι χαρακτηρες?
Link to comment
Share on other sites

μπαινω στο mail.mycosmos.gr με firefox. καποιος χαρακτηρες/λεξεις τους εμφανιζει με ερωτηματικα (??????????????). μπορω να κανω κατι για να εμφανιζονται κανονικα οι χαρακτηρες?

 

Πήγαινε προβολή->κωδικοποίηση χαρακτήρων και βαλ'το σε unicode ( utf - 8 )

Link to comment
Share on other sites

μπαινω στο mail.mycosmos.gr με firefox. καποιος χαρακτηρες/λεξεις τους εμφανιζει με ερωτηματικα (??????????????). μπορω να κανω κατι για να εμφανιζονται κανονικα οι χαρακτηρες?

 

νομίζω ότι με Το explorer και το google chrome δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Κάτι άλλο υπάρχει τρόπος να σβησω όλα τα εισερχόμενα ;. Πατάω στο τετράγωνακι δίπλα που έχει το "τικ" μέσα στα αριστερά του μυνήματός και δεν μου τα επιλεγεί; τι μπορεί να παίζει; κάποιο τεχνικό πρόβλημα;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σαν username θα δώσεις τον αριθμό του κινητού σου ( 69χχχχχχχχ ). Θα δώσεις επίσης το password με το οποίο εισέρχεσαι στην υπηρεσία. Στους διακομιστές εισερχόμενης / εξερχόμενης αλληλογραφίας θα γράψεις mail.mycosmos.gr και σε αυτόν για την εξερχόμενη θα ενεργοποιήσεις τις επιλογές πως ζητείται κωδικός πρόσβασης και ότι ο κωδικός είναι ο ίδιος με αυτόν της εισερχόμενης. Δεν ξέρω αν το iphone έχει την επιλογή για λογαριασμό, αν ναι, εκεί μπορείς να δηλωσεις κάποιον απο τους δευτερεύοντες λογαριασμούς που ενδεχομένως έχεις ορίσει στις ρυθμίσεις της θυρίδας.

 

 

Επειδή και εγώ σήμερα παλεύω να ρυθμίσω τον smtp server της Cosmote αλλά δεν τα καταφέρνω..

Βασικά στον smtp server ο κωδικός που πρέπει να βάλουμε είναι ο ίδιος με αυτόν που χρησιμοποιούμε

για να μπούμε στο webmail του my cosmos;

Ή μήπως πρέπει να βάλουμε το password της 3G ή GPRS σύνδεσης μας με την Cosmote το οποίο και

σαφώς δεν γνωρίζω μιας και οι ρυθμίσεις internet αποθηκεύτικαν στο κινητό μου (C905) μέσω sms

από την Cosmote..

 

Eυχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πώς μπορεί κάποιος να διαγράψει (κλείσει) τη θυρίδα του στο http://www.mycosmos.gr ?

 

Αν δεν κάνω λάθος εάν μείνει ανενεργός ο λογαριασμός για κάποιο χρονικό διάστημα, νομίζω 6 μήνες+ τότε ο λογαριασμός "κλείνει".

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά μέσω Internet Explorer ή Google Chrome μπορείτε να μπείτε στο mail σας?

 

Εδώ και μέρες δεν μπορώ, μόνο μέσω κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσω Internet Explorer ή Google Chrome μπορείτε να μπείτε στο mail σας?

 

Εδώ και μέρες δεν μπορώ, μόνο μέσω κινητού.

εγω που το χρησιμοποιω καθημερινως μπαινω κανονικα με μοντζιλα απο το πισι και απο το κινητο με μινι οπερα κανονικα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω κανονικα μπαινω.

Δεν μπορω ομως να σβησω με μια κινηση ολα τα emails.

Παλια μπορουσα μονο με τον internet explorer 6

Aλλα τωρα που εβαλα τον 8 δεν μπορω να τα σβησω ολα μαζι.

Εχετε καμια εναλλακτικη λυση?

Κανενα browser νεο που να ειναι σαν τον παλιο internet explorer 6 μηπως?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω κανονικα μπαινω.

Δεν μπορω ομως να σβησω με μια κινηση ολα τα emails.

Παλια μπορουσα μονο με τον internet explorer 6

Aλλα τωρα που εβαλα τον 8 δεν μπορω να τα σβησω ολα μαζι.

Εχετε καμια εναλλακτικη λυση?

Κανενα browser νεο που να ειναι σαν τον παλιο internet explorer 6 μηπως?

εγω με τον μοντζιλα τα τσεκαρω ενα-ενα με βελακι.επιλογη για να τα τσεκαρω ολα..δεν εχει :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

μπορω να στειλω sms σε αγγλικο νουμερο απο αυτη την υπηρεσια;

 

αν ναι πρεπει να βαλω καποιο κωδικο μπροστα;

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

μπορω να στειλω sms σε αγγλικο νουμερο απο αυτη την υπηρεσια;

 

αν ναι πρεπει να βαλω καποιο κωδικο μπροστα;

 

θα γραψεις το νουμερο ετσι οπως θα το εγραφες αν το εστελνες απο το κινητο σου.

.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...