Jump to content

Neo N003


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτο σκεφτομαι μηπως φταιει η rom, δεν ξερω θα περιμενω απαντηση απο το μαγαζι πριν προβω σε αλλαγη rom μηπως ξερουν τιποτα παραπανω ή μηπως μετα δεν δεχονται την εγγυηση.

 

Δεν ειναι απο την ρομ γιατι και εμενα μου το εκανε με custom rom (coincity 2.0)....

Εκανα και calibration και wipe battery stats αλλα τζιφος... Να σας πω την αληθεια δεν

με αγχωνει κιολας, πιστευω οτι 8α στρωσει μετα απο μερικες φορτισεις, ασε που το εκανε μια φορα μονο μετα απο απο 5-6 φορτισεις που του εχω κανει....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι αυτο σκεφτομαι μηπως φταιει η rom, δεν ξερω θα περιμενω απαντηση απο το μαγαζι πριν προβω σε αλλαγη rom μηπως ξερουν τιποτα παραπανω ή μηπως μετα δεν δεχονται την εγγυηση.

Δεν ειναι απο την ρομ γιατι και εμενα μου το εκανε με custom rom (coincity 2.0)....

Εκανα και calibration και wipe battery stats αλλα τζιφος... Να σας πω την αληθεια δεν

με αγχωνει κιολας, πιστευω οτι 8α στρωσει μετα απο μερικες φορτισεις, ασε που το εκανε μια φορα μονο μετα απο απο 5-6 φορτισεις που του εχω κανει....

 

 

Και σε μένα τα ίδια το κάνει η μπαταρία όσο αφορά το status. Έχω κάνει ελάχιστες full φορτίσεις και κανένα calibration αν έχει καμία διάφορα.

Τον πρώτο καιρό δεν φόρτιζε ποτέ μέχρι το 100%, τώρα μου φορτίζει.

Από εκέι και πέρα, πεφτει γρήγορα μέχρι το 50% αλλά στη συνέχεια διαρκεί χ3 η μπαταρία. Μετά το 10% πάει για σβήσιμο.

Η συνολική διάρκεια πάντως είναι σταθερή. Δεν έχει κανένα θέμα και είναι εντυπωσιακή για το συγκεκριμένο κινητό.

Έχω αναφέρει και ποιο πριν ότι μου κρατάει άνετα 1 μέρα με extreme χρήση. Όλα τα άλλα που είχα κράταγαν maximum μισή. Με νορμάλ χρήση πρέπει να βγάζει 2 μέρες.

Δεν νομίζω ότι έχει θέμα η μπαταρία. Τώρα για τα στατιστικά … σε λίγο καιρό το συνηθίζεις και δεν ασχολείσαι πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πείτε μου λίγο την γνώμη σας για την κάμερα... Εμένα ενω τραβάει ικανοποιητικές φωτο σε καλό φωτισμο , στο σκοτάδι βγάζει απαραδεκτες . χωρίς να έχω πειράξει καμια ρυιθμιση στην καμερα....
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες απαραδεκτες τι εννοεις?Με ποιο κινητο τις συγκρινεις π.χ.?Εγω θα ελεγα οτι βγαζει ψιλομετριες.

 

Ρε παιδια πείτε μου λίγο την γνώμη σας για την κάμερα... Εμένα ενω τραβάει ικανοποιητικές φωτο σε καλό φωτισμο , στο σκοτάδι βγάζει απαραδεκτες . χωρίς να έχω πειράξει καμια ρυιθμιση στην καμερα....
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες απαραδεκτες τι εννοεις?Με ποιο κινητο τις συγκρινεις π.χ.?Εγω θα ελεγα οτι βγαζει ψιλομετριες.

 

Εγω παλι νομιζω οτι ειναι πολυ κατω του μετριου. Εχθες για παραδειγματα ηθελα να βγαλω μια φωτογραφια σε εξωτερικο χωρο και δεν τα καταφερα, μια μαυριλα μονο. Δεν συζηταμε καν για συγκριση με το παλιο μου τηλεφωνο (galaxy s2).

Σε φως παντως ειναι αρκετα καλη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι νομιζω οτι ειναι πολυ κατω του μετριου. Εχθες για παραδειγματα ηθελα να βγαλω μια φωτογραφια σε εξωτερικο χωρο και δεν τα καταφερα, μια μαυριλα μονο. Δεν συζηταμε καν για συγκριση με το παλιο μου τηλεφωνο (galaxy s2).

Σε φως παντως ειναι αρκετα καλη.

 

σιγα... τοσο χαλια? δε μπορει να συγκριθει καν με κινητο 2ετιας, 3ετιας?

Link to comment
Share on other sites

σιγα... τοσο χαλια? δε μπορει να συγκριθει καν με κινητο 2ετιας, 3ετιας?

 

Παιδια την γνωμη μου σας λεω. Εχθες με απογοητευσε σε αυτο το θεμα, και εμενα με συμφερει να λεω τα καλυτερα για το κινητο που διαλεξα αλλα δεν το εχει στην νυχτερινη ληψη.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό έχουν θέμα. Βελτιώνει την κατάσταση να τις βγάζεις με επιλεγμένη την 2η απο αριστερά επιλογή (HDR)

Δεν ξέρω ακριβώς τι κάνει, καθυστερεί λιγο παραπάνω στην λήψη αλλα ανάλογα τις συνθήκες βελτιώνει απο λίγο έως αρκετά τις φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να βάλεις την ρύθμιση που έχει με το scene, εμένα μου δούλεψε καλύτερα για βράδυ. Σε σχέση με το s3 που έχω θα έλεγα ότι είναι λίγο χειροτερες. Εμένα μου έκανε άλλο πρόβλημα χθες το βράδυ. Κοιμήθηκα με 56% μπαταρία και όταν ξύπνησα είχε πάει στο 26%. Το gsam μου έδειξε ότι έφαγε παρά πολύ στο phone radio, στο σήμα δηλαδή. Γενικά στο σπίτι έχω μέτριο προς καλό σήμα και το gsam αυτό έδειχνε οπότε μήπως κάτι με την κεραία του ή η μπαταρία του είναι προβληματική?

Εγω παλι νομιζω οτι ειναι πολυ κατω του μετριου. Εχθες για παραδειγματα ηθελα να βγαλω μια φωτογραφια σε εξωτερικο χωρο και δεν τα καταφερα, μια μαυριλα μονο. Δεν συζηταμε καν για συγκριση με το παλιο μου τηλεφωνο (galaxy s2).

Σε φως παντως ειναι αρκετα καλη.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τα ίδια το κάνει η μπαταρία όσο αφορά το status. Έχω κάνει ελάχιστες full φορτίσεις και κανένα calibration αν έχει καμία διάφορα.

Τον πρώτο καιρό δεν φόρτιζε ποτέ μέχρι το 100%, τώρα μου φορτίζει.

Από εκέι και πέρα, πεφτει γρήγορα μέχρι το 50% αλλά στη συνέχεια διαρκεί χ3 η μπαταρία. Μετά το 10% πάει για σβήσιμο.

Η συνολική διάρκεια πάντως είναι σταθερή. Δεν έχει κανένα θέμα και είναι εντυπωσιακή για το συγκεκριμένο κινητό.

Έχω αναφέρει και ποιο πριν ότι μου κρατάει άνετα 1 μέρα με extreme χρήση. Όλα τα άλλα που είχα κράταγαν maximum μισή. Με νορμάλ χρήση πρέπει να βγάζει 2 μέρες.

Δεν νομίζω ότι έχει θέμα η μπαταρία. Τώρα για τα στατιστικά … σε λίγο καιρό το συνηθίζεις και δεν ασχολείσαι πλέον.

 

Για την μπαταρία να αναφέρω κι εγώ ακριβώς ότι έγραψε ο φίλος ο gspy_qwe (ωραίο όνομα ε...) :lol:....... Ακριβώς τα ίδια πράγματα. Κι αν δεν το πειράξω καθόλου απλά κλήσεις κι έτσι....πάει και για 3 μέρες......Με full πείραγμα κι απ 'όλα ανετότατα μια μέρα ολόκληρη και βάλε....αλλά για να μη σε ρίξει την επόμενη το βράδυ φόρτισμα...

Κι ένα περίεργο.....Μια μέρα έφτασε στο 14% κι άρχισε να πεινάει.....εντελώς τυχαία έβγαλα την μπαταρία κι απλά την ξανατοποθέτησα. Η ένδειξη πήγε στο 44% .... λέω κάτι δεν πάει καλά.... για να μην τα πολυλογώ η χρήση του κινητού από αυτό το 44% μέχρι που έσβησε σας λέω αλήθεια ήταν τουλάχιστον για 30% και βάλε χρήση κινητού. Έχει και περίεργα αλλά πραγματικά άξιζε ο κόπος η ταλαιπωρία κλπ.;)

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα που το minideal το έχει out of stock, από που μου προτείνετε να το πάρω το κινητό? Για την 2gb έκδοση ενδιαφέρομαι!
Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα έφτασε στο 14% κι άρχισε να πεινάει.....εντελώς τυχαία έβγαλα την μπαταρία κι απλά την ξανατοποθέτησα. Η ένδειξη πήγε στο 44% .... λέω κάτι δεν πάει καλά.... για να μην τα πολυλογώ η χρήση του κινητού από αυτό το 44% μέχρι που έσβησε σας λέω αλήθεια ήταν τουλάχιστον για 30% και βάλε χρήση κινητού. Έχει και περίεργα αλλά πραγματικά άξιζε ο κόπος η ταλαιπωρία κλπ.;)

 

εχει ρωτησει κανεις την εταιρια που οφειλεται αυτο, κ αν προκειται να το διορθωσουν σε μελλοντικες συσκευες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μιας και δεν προλάβαμε το Blackview είπα να ανέβω κατηγορία και να χτυπήσω το Neo 2/32. Οι κάτοχοι είναι ευχαριστημένοι; Από rom? Θέλει πολύ σκάλισμα ή και με αυτήν που έρχεται είναι όλα οκ;

Θα περιμένω να μπει Δεκέμβρης επειδή λογικά όλο και καμιά προσφορά θα έχει. Το gps του δουλέυει;

 

Ευχαριστώ.

Edited by bill_phone
Ορθρογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

κλειστο οταν ειναι φτανει στο 95% η παει στο 100%?

 

Τελικά σήμερα που το δοκίμασα να το φορτίσω κλειστό, έφτασε κανονικά στο 100%.

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει κανεις την official rom για το Ν003-V1? Ειχα παρει backup απο recovery αλλα δεν μου την επαναφερει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρώτη φορά γράφω στο forum οπότε καλώς σας βρήκα. Ενδιαφέρομαι για αγορά νέου κινητού αφού το htc sensation παρέδωσε πνεύμα... Μια απ τις καλύτερες, απ ότι έχω καταλάβει, επιλογές που οι κινέζοι μπορούν να προσφέρουν είναι το neo n003. Καθώς όμως έψαχνα για review είδα ότι αρκετοί αναφέρουν πρόβλημα με την οθόνη του κινητού όταν την πιέζεις έντονα. Υπάρχει όντως θέμα η απλά έτυχε? Είτε εδώ τι έννοω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρώτη φορά γράφω στο forum οπότε καλώς σας βρήκα. Ενδιαφέρομαι για αγορά νέου κινητού αφού το htc sensation παρέδωσε πνεύμα... Μια απ τις καλύτερες, απ ότι έχω καταλάβει, επιλογές που οι κινέζοι μπορούν να προσφέρουν είναι το neo n003. Καθώς όμως έψαχνα για review είδα ότι αρκετοί αναφέρουν πρόβλημα με την οθόνη του κινητού όταν την πιέζεις έντονα. Υπάρχει όντως θέμα η απλά έτυχε? Είτε εδώ τι έννοω.

 

Και εμενα μου το κανει αυτο αν την πιεσεις αρκετα ομως. Φαινεται πιο εντονα σε σκουρο φοντο ειδικα στο bootlogo, μου φαινεται φυσιολογικο παντως...

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου το κανει αυτο αν την πιεσεις αρκετα ομως. Φαινεται πιο εντονα σε σκουρο φοντο ειδικα στο bootlogo, μου φαινεται φυσιολογικο παντως...

 

Κι εμένα μου το κάνει αυτό στο κάτω μέρος...όχι τόσο έντονα όπως στο βίντεο. Έχω την αίσθηση ότι αυτός στο βίντεο μάλλον ζυμώνει περισσότερο παρά χειρίζεται μια touch screen. Όταν το χειρίζεσαι ανάλαφρα, γλυκά, με τρυφερότητα αυτό στο σύμπτωμα δεν εμφανίζεται καθόλου....:lol:

 

Άντε αγόρασέ το τώρα και join the Neo N003 club...:lol::happy:;)

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

Οπότε λέτε να προχωρήσω χωρίς δισταγμούς.....Αξίζει το Neo??Για κατάστημα έχετε να με συμβουλέψετε κάποιο??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρώτη φορά γράφω στο forum οπότε καλώς σας βρήκα. Ενδιαφέρομαι για αγορά νέου κινητού αφού το htc sensation παρέδωσε πνεύμα... Μια απ τις καλύτερες, απ ότι έχω καταλάβει, επιλογές που οι κινέζοι μπορούν να προσφέρουν είναι το neo n003. Καθώς όμως έψαχνα για review είδα ότι αρκετοί αναφέρουν πρόβλημα με την οθόνη του κινητού όταν την πιέζεις έντονα. Υπάρχει όντως θέμα η απλά έτυχε? Είτε εδώ τι εννοώ.

 

Καλημέρα, νέος κι εγώ και πρώτο ποστ κατευθείαν στο επίμαχο thread.

 

Δες αυτο το videaki να σου φύγουν οι ενδοιασμοί.

 

Εγώ έχω άλλους ενδοιασμούς στο εν τω μεταξύ. Η CAMERA ρε παιδιά, τι λέει? Ένα μέλος έγραψε ότι σε νυχτερινές λήψεις έχει θέμα και δεν βγήκε κανείς να πει το αντίθετο. Εμένα με ενδιαφέρουν οι νυχτερινές λήψεις (φωτο κυρίως αλλά και videakia). Δεν λέω για απόλυτα σκοτάδια κλπ, αλλά σε ενα club πχ με flash δεν βγαίνουν καλές οι φωτό? Σε πρόσωπα κυρίως αναφέρομαι

 

Επίσης με το θέμα της μπαταρίας που φτάνουμε? Αρκετοί λέτε διάφορα περίεργα για τις ενδείξεις της αλλά και την φόρτιση της. Έχετε σχηματίσει καλύτερη εντύπωση ή ακόμα στους πειραματισμούς είμαστε? :P

 

Κατα τ' άλλα το χω ερωτευτεί το κινητάκι, με βλέπω να το παραγγέλνω αύριο πουρνό πουρνό :D (αφού βέβαια δω τις απαντήσεις σας που θα τις περιμένω πως και πως)

 

P.S: Συγχαρητήρια για το forum κάνετε εκπληκτική δουλειά! Έχω μαζέψει άπειρες πληροφορίες χωρίς να προλάβω να κάνω την παραμικρή ερώτηση :respect:

Edited by Kostas_N30
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νέος κι εγώ και πρώτο ποστ κατευθείαν στο επίμαχο thread.

 

Δες αυτο το videaki να σου φύγουν οι ενδοιασμοί.

 

Εγώ έχω άλλους ενδοιασμούς στο εν τω μεταξύ. Η CAMERA ρε παιδιά, τι λέει? Ένα μέλος έγραψε ότι σε νυχτερινές λήψεις έχει θέμα και δεν βγήκε κανείς να πει το αντίθετο. Εμένα με ενδιαφέρουν οι νυχτερινές λήψεις (φωτο κυρίως αλλά και videakia). Δεν λέω για απόλυτα σκοτάδια κλπ, αλλά σε ενα club πχ με flash δεν βγαίνουν καλές οι φωτό? Σε πρόσωπα κυρίως αναφέρομαι

 

Επίσης με το θέμα της μπαταρίας που φτάνουμε? Αρκετοί λέτε διάφορα περίεργα για τις ενδείξεις της αλλά και την φόρτιση της. Έχετε σχηματίσει καλύτερη εντύπωση ή ακόμα στους πειραματισμούς είμαστε? :P

 

Κατα τ' άλλα το χω ερωτευτεί το κινητάκι, με βλέπω να το παραγγέλνω αύριο πουρνό πουρνό :D (αφού βέβαια δω τις απαντήσεις σας που θα τις περιμένω πως και πως)

 

P.S: Συγχαρητήρια για το forum κάνετε εκπληκτική δουλειά! Έχω μαζέψει άπειρες πληροφορίες χωρίς να προλάβω να κάνω την παραμικρή ερώτηση :respect:

Έχω το κινητό περίπου 3 εβδομάδες. Με τις νυχτερινές φωτογραφίες έχει ένα θέμα αλλά όχι τραγικό. Οι φωτογραφίες ημέρας είναι όμως πολύ καλές.Γενικά δεν έχω βρει κάτι προβληματικό στο τηλέφωνο. Η συμβίωση μαζί του είναι ανέλπιστα καλή. Το έχω ξαναγράψει και θα ξαναπώ ότι το θεωρώ το best value for money σε αυτή την τιμή. Αν διαβάσεις και το υπόλοιπο κομμάτι του άρθρου θα διαβάσεις και άλλες απόψεις. Welcome to the club :)

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...