Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ανοιξα dispute

 

το μυνημα μου !!!!!

 

"i have received the a660 and it doesnt connect to the mobile networks because it shows INVALID IMEI and NVRAM error in wifi .

 

I have send you 4 mails through your contact us link in your http://www.minideal.net/ ///http://www.minideal.net/contacts/

 

But YOU have never responded my calls for help at all

 

im asking my money back for an defect phone that doesnt work .

 

I have lost time money and was totally dissapoiunted to you

 

under normal circumstances i would ask for double the money i bought it .

 

but sometimes i understand is beyond your control

 

by the way other forum members of the myphone.gr forum have reported the same problems and asked for your help but you have never responded !!!!!!!""

 

οποιος θελει ας γραψει το δικο του μηνημα

λετς σταρτ του ραμπλε!!!!

 

 

παρακαλω γραψτε το tracking number να γκροθπαριστουμε

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγα να ξεκινησω dispute, αλλα διαπιστωσα οτι τα προηγουμενα 2 μειλ τα ειχα στειλει στο service και οχι στο sales, oποτε ειπα να στειλω ενα τελευταιο μειλ εκει και αν δε απαντησουν προχωραω με το dispute.

To κακο ειναι οτι εχω χαλαστει πολυ με την ατυχια μου. Εχω 2 μερες που προσπαθω να βρω ενα fix αλλα τιποτα.

 

Μηπως γνωριζει κανεις που βρισκουμε το 2ο imei. To 1o το βλεπω κατω απο την μπαταρια και στο κουτι. Το 2ο που ειναι κρυμμενο???

Edited by dimzi
Link to comment
Share on other sites

παρε τηλεφωνο αμα θες

στο παυπαλ

πανε στο χελπ

καιο απο εκει οπεν α δισπιουτ

 

στο paypal

πανε στο help

και απο εκει open dispute

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Γράψε ή ελληνικά ή αγγλικά, είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις σε μόλις δύο - τρεις γραμμές.

 

βαζεις το ιδιο imei

αφου ειναι διαφορετικοι δεν εχει σημασια

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/photo/my-images/4/660td.jpg/

Να περιμένω χαρτί από τον ταχυδρόμο ή με τον κωδικό μπορώ να το παραλάβω απευθείας;

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και μενα με τον ταχυδρομο,ολα κομπλε και η θηκη σιλικονης ειναι σωστη το τηλεφωνο φαινεται πολυ καλο τελικα για τα λεφτα του,με τις σιμ/ΙΜΕΙ δεν ειχα θεμα , κανονικα φουλ σημα και οι δυο ετσι στα πεταχτα το τσεκαρα γενικα το τηλεφωνο γτ θα συνεχισω για λιγες μερες ακομα με το παλιο.Αυτα.Thanks στον topic starter.

Κατι ασχετο,επειδη πρωτη φορα εκανα παραγγελια απο εξωτερικο, δεν επρεπε να υπαρχει καποια αποδειξη στο δεμα για την εγγυηση? δεν βρηκα κατι εκτος απο ενα κινεζικο τευχακι για service...

Edited by mamian
Link to comment
Share on other sites

παιζει να γινει backup h rom και να την στειλετε σε εμας.

 

Μου ηρθε και μενα με τον ταχυδρομο,ολα κομπλε και η θηκη σιλικονης ειναι σωστη το τηλεφωνο φαινεται πολυ καλο τελικα για τα λεφτα του,με τις σιμ/ΙΜΕΙ δεν ειχα θεμα , κανονικα φουλ σημα και οι δυο ετσι στα πεταχτα το τσεκαρα γενικα το τηλεφωνο γτ θα συνεχισω για λιγες μερες ακομα με το παλιο.Αυτα.Thanks στον topic starter.

Κατι ασχετο,επειδη πρωτη φορα εκανα παραγγελια απο εξωτερικο, δεν επρεπε να υπαρχει καποια αποδειξη στο δεμα για την εγγυηση? δεν βρηκα κατι εκτος απο ενα κινεζικο τευχακι για service...

 

δηλαδη η φωτογραφικη πεφτει σωστα στην τρυπα ?

σε μενα οχι!

 

@dimzi

εκανες dispute?

 

ξεκινα αυτοι δεν απαντανε ουτε στο dispute

εβγαλα φωτο με το προλημα

κραταω φωτο απο τα mail που στελνω

μου στειλαν αυτοματα μονο την παραγγελια μου

ως μεμο

αυριο θα το κανω claim

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να ρωτισο πωσ θα τους πω οτι το θελω στα ελληνικα το τηλ πωσ τουσ στελνω μηνιμα ?? σορρυ για τα ελληνικα μου αλλα ειμαι δισλεκτικος :)
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να τους το πεις. ειναι περασμενη η ελληνικη γλωσσα. ετσι ηταν τουλαχιστον στο δικο μου.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά το περιμένω σε 2 μέρες Θεσσαλονίκη!! :) Ελπίζω να μην έχω προβλήματα με ΙΜΕΙ και άλλα πράγματα!

Το πείρα απο Geekbuing 04/06 έγινε η αποστολή, αν έρθει μέχρι τις 14/06 στην πόρτα μου θα είναι 10 μέρες, όμως η πληρωμή έγινε στις 25/05, οπότε άργησαν πολύ να αποστείλουν το κινητό!

http://www2.picturepush.com/photo/a/13301995/img/Anonymous/phone.jpg

Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ,

προτείνετε ένα καλό greek keybord γιατί απότι είδα δεν έχει ενσωματομένο , και από maps ποιο προτείνεται από το store ,κατά προτίμηση free.

όντως η θήκη του δεν λέει πολλά , αφού η τρύπα της φωτογραφικής καλύπτεται μερικά , αλλά λίγο το κακό .

1.Ote Vdsl 30/2.5 , draytek vdsl router on a Lan with a supermicro server with 7 clients (Nokia 920 -640 , includet).

2.Ipad mini

3. Lenovo Thinkpad Egde

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλέυω το sygic ως Navigator για χάρτες από το store στα Galaxy Mini, HTC Wildfire S & Galaxy Pocket και είμαι πολύ ικανοποιημένος, το έχω συστείνει και σε αρκετούς ακόμα και είναι επίσεις πολυ ικανοποιημένοι!

Σύντομα θα το χρησιμοποιήσω και στο Lenovo.

Δεν έχει Greek Keyboard; Το πείρες απο minideal; Ελπίζω απο Geekbuing να μην έρθει χωρίς Ελληνικό πληκτρολόγιο!

Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν λέω να δοκιμάσω με τους παραπάνω χάρτες . Για keybord βρήκα στο store ένα πρόγραμμα swiftkeys ή κάπως έτσι , λέει τίποτα ?

Πάντως επειδή έχω να ασχοληθώ με android από την εποχή της 2.3 ver , διαπίστωσα πολύ μεγάλη πρόοδο . Σίγουρα δεν έχει το smoothnes των wp8 , αλλά στα υπόλοιπα είναι πολύ μπροστά .

Και κάτι πολύ εντυπωσιακό , οι κατά ριπές φωτογραφίες που βγάζει η κάμερα του τηλεφώνου , όπως επίσης και το σούπερ zoom , πολύ καλά χαρακτηριστικά .

1.Ote Vdsl 30/2.5 , draytek vdsl router on a Lan with a supermicro server with 7 clients (Nokia 920 -640 , includet).

2.Ipad mini

3. Lenovo Thinkpad Egde

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά το minideal. ΞΥΠΝΗΣΑΝ

Για δούμε. Ποσό καιρό θα μας παίζουν. Τουςεστειλα φωτο

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Ειδαν και το dispute του προηγουμενου και σου λεει δεν μπορουμε να κανουμε αλλο τους κινεζους....Ελπιζω να λυθει το θεμα συντομα.
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά το minideal. ΞΥΠΝΗΣΑΝ

Για δούμε. Ποσό καιρό θα μας παίζουν. Τουςεστειλα φωτο

 

Με θυμηθηκαν και μενα μετα το dispute!!! Και ο κινεζος φοβερα θελει!:) Tους εστειλα και τις φωτογραφιες που ζητησαν.

Μου απαντησαν ομως απ ευθειας στο email μου. Δεν θα επρεπε οι συνομιλιες να ειναι μεσω paypal αφου εχω κανει dispute?

Eγω καλου , κακου τους απαντησα απο το resolution center και τους εστειλα και αντιγραφο στο μειλ τους.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα (για την ακρίβεια παρέλαβαν άλλοι για λογαριασμό μου, αφού εγώ δε μπορώ να πάω λόγω εργασίας) και εγώ σήμερα. Μόλις το πάρω στα χέρια μου θα γράψω εντυπώσεις...
Link to comment
Share on other sites

Τρομερα αρνητικο το γεγονος πως αφου περιπου κατα τις 0:00 χτες ηταν πληρως φορτισμενο το κινητο σημερα το πρωι χρειαστηκε να το ξαναφορτισω εχοντας το χρησιμοποιησει για ουτε μια ωρα.Πιστευω οπως διαβασα και απο αλλους σε 3-4 φορτισεις να εχει μια αξιοπρεπη διαρκεια...
Link to comment
Share on other sites

σημειωνω για την γνωση σας το να στειλει πισω το δεμα στην κινα απο την ελλαδα με τα ελτα απο 30 + ευρω

Με DHL 115

εκανα escalate se claim και το paypal μεσα στην ημερα μου απαντησε

H paypal μου ζητησε να γυρισω πισω το κουτι και ζητησα οτι πληρωσα 107 δολλαρια

ΛΑΘΟΣ μου

Μου τα δινει αλλα με βαζει να πληρωσω το κοστος

Το paypal δεν φταιει απλα εγω δεν ηξερα μαθαινω και πληρωνω τα μαθηματα μου

Λοιπον εχω ενα τηλεφωνο αχρηστο και μου κοστιζει σχεδον οσο το αγορασα να το στειλω πισω

Οποτε να το γνωριζετε και να ζητησετε τα κομιστρα επιστροφης

Τωρα πρεπει να το φτιαξω αν γινετε αν οχι δεν πειραζει

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

σημειωνω για την γνωση σας το να στειλει πισω το δεμα στην κινα απο την ελλαδα με τα ελτα απο 30 + ευρω

Με DHL 115

εκανα escalate se claim και το paypal μεσα στην ημερα μου απαντησε

H paypal μου ζητησε να γυρισω πισω το κουτι και ζητησα οτι πληρωσα 107 δολλαρια

ΛΑΘΟΣ μου

Μου τα δινει αλλα με βαζει να πληρωσω το κοστος

Το paypal δεν φταιει απλα εγω δεν ηξερα μαθαινω και πληρωνω τα μαθηματα μου

Λοιπον εχω ενα τηλεφωνο αχρηστο και μου κοστιζει σχεδον οσο το αγορασα να το στειλω πισω

Οποτε να το γνωριζετε και να ζητησετε τα κομιστρα επιστροφης

Τωρα πρεπει να το φτιαξω αν γινετε αν οχι δεν πειραζει

το κόστος μεταφοράς με Ελτα συστημένο είναι 9€.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

Να σημειώσω μιας κ είμαι ο πρώτος που το πήρα ότι πλέον το τηλέφωνο βγάζει άνετα δύο μέρες με μέτρια χρήση πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Συστημένο Έχει tracking number?

Γιατί το PayPal θέλει tracking number Ωπωσδηποτε!

@dimzi

Τι έγινε φίλε σου απάντησαν τίποτα ?

Εμένα η μια απάντηση ήταν ότι είχαν 3μερη γιορτή

 

Και η αλλη ότι θα μου απαντήσουν αρκετές μέρες μετα

Edited by satiros
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Μετα το dispute ξυπνησαν. Μου ειπαν οτι θα επικοινωνησουν με την εταιρια ; και οτι θα μου απαντησουν μετα απο "αρκετες" μερες. Τωρα τι εννοει με το several days, ειναι αγνωστο.

Λεω να περιμενω το πολυ καμια εβδομαδα και βλεπουμε.

 

Η αληθεια ειναι πως το γουσταρω το κινητο και δεν θελω να το επιστρεψω. Για τα λεφτα του ειναι πολυ τιμιο. Να δουμε τι λυση θα μου δωσουν.

 

Τα λεφτα απο το paypal τα παιρνεις αφου παραλαβει ο κινεζος, η με την αποστολή του δεματος;

Ρωταω γιατι αν ειναι με την αποστολή του δεματος μπορεις να κανεις καμια προσπαθεια να το φλασαρεις και να επανελθει, διαφορετικα αν ειναι με την παραλαβη μπορει να το τσεκαρουν και να δουν οτι εχεις κανει αλλαγες και να μπλοκαρουν την επιστροφη των χρηματων; Δεν ξερω ποσο στεκει αυτο που λεω. Απλα καποιες σκεψεις κανω.

Link to comment
Share on other sites

@dimzi

μοιραζομαστε τις ιδιες σκεψεις

μπορουν να κανουν και να πουν οτι θελουν

οτι δεν το παρελαβαν ολοκληρωμενο κπλ

εδω κανενας δεν αναπτυσει καποια ρομ

ουτε αυτο λυνεται με CWM

ζηταω βοηθεια απο το xda καποιος γραφει οτι το ελυσε δημιουργοντας scatter file δεν ξερω τι ειναι απο την δευτερα θα κοιταξω να μαθω γιατι εχω κατι εξετασεις μπροστα μου το Σαββατο

Αυτο που ρωταω ειναι ειναι αν καποιος ξερει μονιμη λυση και αν λυνεται

ας δουμε φιλε μου τι θα σου πουν

φαντασου επισης για μια στιγμη οτι ειχαμε αγορασει κατι 3-4 την αξια!

Τα λεμε

@foreno

αν ξερεις απαντησε αν εχει tracking

και αν μπορεις να βοηθησεις ως παλιοτερος

 

παλληκαρια παρακατω ειναι μυ λυση ποιος μπορει να μας στειλει το αρχειο (ΦΥΣΙΚΑ ΑΣ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΙΜΕΙ)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=42019368

 

Originally Posted by LethalOne

Hello,

 

I flashed this ROM to A660, and I have "Invalid IMEI" error. Cannot use any network SIM card..

 

How can I fix it?

 

thanks

Well...if you have friend that have same phone like you are and rooted...just go to data/nvram/md/nvram/md/nvram/nvd_imei...copy file mpob_001 to yout pc...then edit imei in that file with your imei from box that you brought you phone...searc in xda for imei edit applicatio

 

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πλέον στα χέρια μου. Το δικό μου δεν έχει κανένα πρόβλημα. Όλα δουλεύουν κανονικά και άψογα. Το κινητό, με δεδομένο ότι κοστίζει σχεδόν 80 ευρώ, απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!! Είναι καταπληκτικό. Γρήγορο σε ο,τι κάνεις. Άμεση σύνδεση στο λογαριασμό google, play store παίζει κανονικά, ελληνικά επίσης κανονικά (με κάποια λίγα σημεία φυσικά χωρίς μετάφραση αλλά είναι άνευ σημασίας). Η θήκη σιλικόνης που έστειλαν μαζί ταιριάζει τέλεια στο τηλέφωνο. Το χρώμα βέβαια δεν είναι και ότι καλύτερο (γαλάζια θήκη με πορτοκαλί συσκευή, χάθηκε να βάλουν μία μαύρη) αλλά τσάμπα ήταν...

 

Ερώτηση: πως μπορούμε να απεγκαταστήσουμε τις περιτές κινέζικες εφαρμογές; Μόνο με το Titanium; Την εφαρμογή Lenovo Store τη χρειαζόμαστε;

Link to comment
Share on other sites

καλως το ελαβες

να το χαρεις

το προβλημα το ελυσα χθες το βραδυ

τεσταρω κανενα προβλημα ως τωρα

lenovo store

lenovo service

weather

τα εβγαλα με τιτανιουμ

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...