Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοριζικο φιλος. Δωσε μας αν θες μερικες λεπτομερειες για το κινητο.

Τα ελληνικα του ειναι πληρης η ειναι κακομεταφρασμενα οπως αναφερθηκε πιο πανω?

Ελληνικους χαρτες εχει?

 

ευχαριστώ φίλος για την μετάφραση δεν βλέπω κάτι λάθος μέχρις στιγμής.

 

ευχαριστώ φίλος για την μετάφραση δεν βλέπω κάτι λάθος μέχρις στιγμής.

 

ελληνικούς χάρτες δεν βλέπω να έχη.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να. Μην μπερδευτουμε δουλεύουν και οι 2 sim. Απλά όταν μιλάς με την 1η δεν μπορείς να λάβεις κλήση στην δεύτερη

Υπάρχουν και full active τηλέφωνα αλλά ακριβότερα

 

Αλλά θα έρθει κανονικά μήνυμα ότι σε κάλεσαν;

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Για να. Μην μπερδευτουμε δουλεύουν και οι 2 sim. Απλά όταν μιλάς με την 1η δεν μπορείς να λάβεις κλήση στην δεύτερη

Υπάρχουν και full active τηλέφωνα αλλά ακριβότερα

 

Δηλαδή όταν είναι standby είναι ενεργές και οι 2 sim?Και αν ναι έχει παραπάνω ακτινοβολία ή το sar που δίνουν

είναι και με τις 2 sim ενεργές?

Link to comment
Share on other sites

Όταν ένα dual SIM κινητό είναι stand-by τότε είναι ενεργές και οι δύο κάρτες μεν, αλλά εάν μιλάς στη μία, η άλλη απενεργοποιείται και δε μπορείς να δεχθείς κλήσεις (εάν σε πάρει κάποιος θα του δείξει ότι είναι απενεργοποιημένη). Λογικά θα σου έρθει μήνυμα όταν ξαναεργοποιηθεί η δεύτερη SIM, δηλαδή όταν τερματίσεις τη κλήση στη πρώτη, για αυτό όμως δεν είμαι σίγουρος. Στα full active δίκαρτα, είναι και οι δύο κάρτες ενεργές και μπορούν να δεχθούν κλήσεις ακόμα και εάν μιλάς σε κάποια από αυτές...

 

Ερώτηση: Λέμε ότι έχει ελληνικά. Εννοείτε ότι έχει το ελληνικό μενού του επίσημου Android λειτουργικού ή έχουν εγκαταστήσει κάποια custom ROM που έχει και ελληνικά; Έχω επίσης ένα κινέζικο tablet (PIPO U1 Pro) το οποίο έχει κανονικά τα ελληνικά του 4.1.1 Android λειτουργικού, με (άψογο) ελληνικό μενού παντού. Το ίδιο ισχύει και εδώ;

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Εαν ξέρει κάποιος. το εχω παραγγειλει απο 26/5/2013. Γιατί εδω http://www.singpost.com/index.php οταν βάζω το Tracking number μου βγάζει ( Sorry, no match found. Please try again.

 

From an additional $2.20, you can register your mail and track its status online. Usual postage and conditions apply. For more information on Registered Article, click here. )

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το νούμερο που βάζεις είναι λάθος. Μίλα με το minideal (από εκεί λογικά το πήρες) για να επιβεβαιώσεις ότι το trucking number που σου δώσανε είναι σωστό...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω . θα μιλήσω μαζι τους γιατι το παιρνω αντιγραφη και επικολληση απο το mail μου που το έχουν στείλει!! Οποτε λάθος δεν νομίζω να κάνω .
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το tracking number που μου στείλανε (και εγώ copy-paste κάνω από το mail) είναι ok και το δείχνει Despatched to overseas (Country code: GR) από τις 2/6 (στο singpost.com)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, σκεφτομαι και εγω να παρω τη συσκευη. Θα ηθελα αν μπορει καποιος χρηστης να μου πει αν σηκωνει ανετα εφαρμογες οπως nba jam, pes 2013, pokerstars. ΕΠισης εχει καποια εγγυηση γιατι στο site δεν ειδα να αναφερεται κατι, βεβαια το στελνουν και rooted οποτε ισως να μην εχει. Και τελος αν τα ελληνικα του ειναι κανονικα η κακομεταφρασμενα. Σκεφτομαι και το lenovo A800 λογω 4,5" οθονης, αυτο το εχει δουλεψει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κλείνω 2 μέρες με το κινητό το μόνο αρνητικό ειναι η μπαταρία με το ζόρι έβγαλα τη μέρα εχθές τώρα δεν ξέρω μετα από 3 με 4 φόρτισης αν βελτιώθη κατάσταση θα δούμε:wacko:.
Link to comment
Share on other sites

Εαν ξέρει κάποιος. το εχω παραγγειλει απο 26/5/2013. Γιατί εδω http://www.singpost.com/index.php οταν βάζω το Tracking number μου βγάζει ( Sorry, no match found. Please try again.

 

From an additional you can register your mail and track its status online. Usual postage and conditions apply. For more information on Registered Article, click here. )

 

Δοκίμασε και εδώ: http://en.4px.com/

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις σε όσους το έχουν ήδη παραλάβει:

 

1 Σχετικά με τους ελληνικούς χάρτες. Τελικά έχουν εγκατασταθεί; Αν ναι, κάνουν δουλεία;

2 Κάπου διάβασα ότι στα dual sim – standby κινητά όταν μιλάς στο ένα νούμερο “αδρανοποιείται” το άλλο και έτσι χάνεις κλίσεις. Μπορείς όμως να κάνεις προώθηση κλίσεων από τι μία sim στην άλλη και έτσι παρακάμπτεις τον περιορισμό της “αδρανοποίησης”. Είναι όντως έτσι; Αν ναι, γίνεται μέσα από κάποιο μενού ή κάνεις αίτημα προώθησης στον πάροχο και γίνεται από τις εταιρίες κινητής η όλη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο satiros. Eτσι ειναι τελικα η 4px αναλαμβανει μονο τη μεταφoρα ως singpost.

 

Σημερα εφυγε το τηλεφωνο μου απο κινα προς ελλαδα. Αντε λιγες μερες ακομα υπομονη. Παντως εχουν πεσει πολλες παραγγελιες τις τελευταιες μερες απο οτι διαβαζω σε διπλανο φορουμ.

 

νομιζω οτι πρεπει να τσεκαρεις τα ελτα

http://212.205.82.71/trackandtrace/Default.asp

το δεμα σου πρεπει να ηρθε το δικο ηρθε

 

6/6/2013 2:48:43 μ.μ. ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αποστολή Συσκευασίας

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι πρεπει να τσεκαρεις τα ελτα

http://212.205.82.71/trackandtrace/Default.asp

το δεμα σου πρεπει να ηρθε το δικο ηρθε

 

6/6/2013 2:48:43 μ.μ. ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αποστολή Συσκευασίας

To δικο μου δεν το εμφανιζει:(

Αυριο λογικα θα το εχεις στα χερια σου. Περιμενουμε να γραψεις εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

To δικο μου δεν το εμφανιζει:(

Αυριο λογικα θα το εχεις στα χερια σου. Περιμενουμε να γραψεις εντυπωσεις.

 

ευχαριστως για το review και unboxing θα το κανω project με τον γιο μου σε youtube

 

1)Ομως απο τις 6/6 εκει καθεται δεν παει πουθενα

2)αυριο ειναι Σαββατο

3) αν δεν παει Θεσσαλονικη δεν γινεται

4) Πιστευω οτι δευτερα θα φυγει και θα ειναι διαθεσιμο Τεταρτη

5) Οπως ειπα θα ειμαι Αθηνα μεχρι την Πεμτη οποτε Παρασκευη θα το παραλαβω

 

Ο κληρος πεφτει σε σενα λοιπον !

Ευχομαι να το δεις συντομα και μου κανει εντυπωση που δεν το βλεπεις

σημερα αλλαξε και arrived το status

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την αποστολη

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω και εγώ μερικές ερωτήσεις αφού μου άρεσε αρκετά το τηλεφωνάκι και αφού λεφτά για καλύτερο από Ελλάδα δεν υπάρχουν..

α. Για τιμή κάτω από 120-130 ευρώ υπάρχει κάτι καλύτερο και δοκιμασμένο στην κινέζικη αγορά?Σε σχέση με το ΖΤΕ V970 τι λέει?

β. Βλέπω στα χαρακτηριστικά ότι έχει auto focus αλλά δεν γράφει για zoom. Είναι το ίδιο ή δεν έχει zoom. Led για νυχτερινές φώτο έχει?

γ. HD βίντεο τραβάει? Γιατί νομίζω λέει ναι απλά δεν είναι foul hd.

δ. Από ποιό site είναι προτιμότερη η αγορά? Σε θέμα τιμής πχ νομίζω συμφέρει απο minideal αλλά σε θέμα υποστήριξης κτλ??

ε. Τι πρέπει να γράψουμε στο mail που θα στείλουμε πριν κάνουμε παραγγελία?πχ να έχουν περάσει ελληνικό μενού-χάρτες κτλ..

στ. Άλλη έκδοση android πέρα από την 4.0.4 μπορούμε να βάλουμε ή μένουμε όπως έχει?(Όχι ότι ξέρω πως γίνεται απλά εγκυκλοπαιδικά)

 

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά μια στο τόσο γράφω και δεν θα σας ξαναενοχλήσω μάλλον επί του θέματος..:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας εμπειρια απο laptop lenovo και τωρα απο tablet που οποιο μου εκαναν δωρο στη δουλεια... η lenovo δεν εχει καμια σχεση με κινεζικη εταιρια... ποιοτικα μπορεις να τη συγκρινεις με τη dell και τη nokia σας πληροφορω... Το tablet προσφατα που εφυγε απο το τσαντακι και πεφτει με ολη τη δυναμη στο πεζοδρομιο... και ομως δεν επαθε τιποτα και δουλευει κανονικα!!! Πολυ στιβαρη κατασκευη και πολυ καλα πλαστικα!!! Εκανα παραγγελια απο minideal.net το Lenovo A800 τους ειπα να μου βαλουν ελληνικη γλωσσα και το περιμενω... Τιμη??? 120.85 $ = 95 € !!! Δεν υπαρχει τετοια τιμη στην ελλαδα με αυτα τα χαρακτηριστικα... Edited by panosta
www.panost.com
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα δεν καλει τηλεφωνα βγαζει ΜΗ ΕΓΚΥΡΟ ΙΜΕΙ

ΔΕΝ πρεπει να ειναι σοβαρο πιθανον με φλασαρισμα να ξεπεραστει παρακαλω την βοηθεια σας και την συμβουλη σας

unboxing εχω ετοιμο

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Γκαντεμια, επικοινωνησε μαζι τους να σου πουν αν υπαρχει τροπος να λυθει, λογικα θα ξερουν αφου τα στελνουν ρουταρισμενα.
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα δεν καλει τηλεφωνα βγαζει ΜΗ ΕΓΚΥΡΟ ΙΜΕΙ

ΔΕΝ πρεπει να ειναι σοβαρο πιθανον με φλασαρισμα να ξεπεραστει παρακαλω την βοηθεια σας και την συμβουλη σας

unboxing εχω ετοιμο

 

Αν τυχον εχεις παλια καρτουλα sim, δανείσου μια πιο "φρεσκια" και ξαναδοκίμασε πριν αρχίσεις το "σκαψιμο"

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα δεν καλει τηλεφωνα βγαζει ΜΗ ΕΓΚΥΡΟ ΙΜΕΙ

ΔΕΝ πρεπει να ειναι σοβαρο πιθανον με φλασαρισμα να ξεπεραστει παρακαλω την βοηθεια σας και την συμβουλη σας

unboxing εχω ετοιμο

Μια απο τα ιδια και για μενα. Παρελαβα σημερα. Δεν εχει καθολου σημα η sim της cosmote. Η καρτα της wind φαινεται οτι εχει σημα αλλα δεν μπορω να παρω τηλεφωνο γιατι μου βγαζει ΜΗ ΕΓΚΥΡΟ ΙΜΕΙ. Καμια λυση???

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω

οτι ειναι θεμα σιμ

στο ιμει στην κατασταση του τηλεφωνου δεν γραφει τιποτα

 

για να μην φαινεται παραξενο καθε συσκευη εχει δικο της ιμει σε αυτοκολητο (υπαρχει κανονικα) ομως για καποιο λογο (κακο φλασαρισμα χαλασμενο κινητο )δεν το διαβαζει το ιμει

 

γενικα δεν μπορει να ειναι ενα τηλεφωνο χωρις ιμει (ειναι ο λογος που βρισκονται ακομα και οταν αλλαζουν καρτες οι απατεωνες ,αυτοι που κρατουν ανθρωπουσ γαι λυτρα κλπ)

 

Εχω στειλει μυνημα απαντηση καμια!!!

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...