Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δν εχει κολλησει ουτε ελαχιστα οσο κ αν το εχω φορτωσει.

Tango Skype SportsTracker Navigon RealRacing3 κτλ, ολα απροβληματιστα.

Εχω μεινει καταευχαριστημενος αλλα εχει κ καλυτερο...σημερα πηγα θαλασσα κ ξεχασα να παρω την αδιαβροχη ψηφιακη οποτε δοκιμασα το κινητο.Περιπου εικοσι λεπτα συνεχομενα κατω απ το νερο πηγε μεχρι 1,5 μετρο βαθος τραβηξα βιντεο κ φωτογραφιες.Οταν βγηκα μου επεσε στην αμμο κ γεμισε παντου επειδη ηταν βρεγμενο.Λεω παει θα εκανε χαρακιες δν θα βγαινει κ η αμμος αλλα παραδοξως το βουτηξα στο νερο κ καθαρισε απο παντου η αμμος κ δν ειχε την παραμικρη γρατσουνια.

Το βιντεο κ οι φωτο που τραβηξα παρα πολυ καλες ποιοτηκα.

Δν εχω να προσθεσω κατι αλλο πιο value for money κινητο δν νομιζω να υπαρχει.

 

Εντυπωσιακή περιγραφή. Μα πώς είναι δυνατόν να είναι στεγανή η microusb θύρα από την οποία φορτίζει;; Δεν μπαίνει νερό εκεί;

 

Δεν μου λες.. αντέχει και σε ΠΤΩΣΕΙΣ από ύψος;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το wifi είναι παντα μια γραμμή πανω απ του Galaxy S όσο για το ηχείο είναι πολυ δυνατό.Δεν έχω χρησιμοποιήσει τα ακουστικά ακόμα.

 

Έχει προστατευτικο καπακι, οποτε δεν μπαίνει τίποτα.

Για πτώσεις δεν ξέρω εννοείται πως δεν το έχω δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Το wifi είναι παντα μια γραμμή πανω απ του Galaxy S όσο για το ηχείο είναι πολυ δυνατό.Δεν έχω χρησιμοποιήσει τα ακουστικά ακόμα.

 

Έχει προστατευτικο καπακι, οποτε δεν μπαίνει τίποτα.

Για πτώσεις δεν ξέρω εννοείται πως δεν το έχω δοκιμάσει

 

φίλε ευχαριστώ για της άμεσες απαντήσεις σου επειδη ημε ετιμος με το χέρι στη σκανδάλη που λένε για να πατήσω για αγορά ήθελα να σε ρωτήσω κάτι τελευτεο το minideal είναι άξιοπιστό σε θέμα με τα κινητά στο να μην ειναι αντιγραφή του κινέζικου και όσον αφορά την μπαταρία πούλες ότι είναι μίων με βαριά χρήση θα βγάζω μια μέρα τουλάχιστον ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

φίλε ευχαριστώ για της άμεσες απαντήσεις σου επειδη ημε ετιμος με το χέρι στη σκανδάλη που λένε για να πατήσω για αγορά ήθελα να σε ρωτήσω κάτι τελευτεο το minideal είναι άξιοπιστό σε θέμα με τα κινητά στο να μην ειναι αντιγραφή του κινέζικου και όσον αφορά την μπαταρία πούλες ότι είναι μίων με βαριά χρήση θα βγάζω μια μέρα τουλάχιστον ευχαριστώ.

 

Δεν είναι Galaxy S4 για να εχει και αντιγραφο.Πρωτη φορά παραγγειλα απο εκεί φίλος μου το πρότεινε.Πολύ ευχαριστημένος κ στην επικοινωνία που είχα μαζί τους.

Με βαριά χρηση δεν θα βγαλεις 24ωρο.Το μονο μείον όπως προειπα.

 

Να σημειωσω οτι χωρίς να υελω δοκιμασα την αντοχή απο πτώσεις.Έπεσε απο περιπου 1,5 μέτρο υψος σε πλακακι κ έκανε αρκετές σβούρες.Δεν έπαθε το παραμικρό...

Edited by foreno
Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα και εγώ σήμερα ελπίζω να μην το μετανιώσω γιατί επέλεξα lenovo a660 και όχι το zte v970 που είχα αρχικό στόχο με παρέσυρε ο φίλος fareno με το mini review που έκανε :p.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι Galaxy S4 για να εχει και αντιγραφο.Πρωτη φορά παραγγειλα απο εκεί φίλος μου το πρότεινε.Πολύ ευχαριστημένος κ στην επικοινωνία που είχα μαζί τους.

Με βαριά χρηση δεν θα βγαλεις 24ωρο.Το μονο μείον όπως προειπα.

 

Να σημειωσω οτι χωρίς να υελω δοκιμασα την αντοχή απο πτώσεις.Έπεσε απο περιπου 1,5 μέτρο υψος σε πλακακι κ έκανε αρκετές σβούρες.Δεν έπαθε το παραμικρό...

 

φιλε επιδη το εκανα παραγγελια το κινητο με μετρια χρηση η μπαταρια θα κραταει ολη την ημερα με φορτιση το βραδυ?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελια στις 16-05 και σημερα το πηρα στα χερια μου απο minideal οπως προτεινε ο foreno αψογη εξυπηρετηση και χρονος παραδοσης f1!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

φιλε επιδη το εκανα παραγγελια το κινητο με μετρια χρηση η μπαταρια θα κραταει ολη την ημερα με φορτιση το βραδυ?

 

Nαι θα κρατάει, μετά τα πρώτα 2-3 φορτίσματα θα βελτιωθεί αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Για να παρω καρτα microsd πρεπει να παρω class 10 η class 12 γιατι αλλου βλεπω 10 κι αλλου 12 ξερει κανεις τι σηκωνει το κινητο?Foreno?
Link to comment
Share on other sites

Για να παρω καρτα microsd πρεπει να παρω class 10 η class 12 γιατι αλλου βλεπω 10 κι αλλου 12 ξερει κανεις τι σηκωνει το κινητο?Foreno?

Καταρχήν καλοτάξιδο:)

Εγώ έχω Class10 16GB κ δουλεύει μια χαρά για 12 δεν ξέρω

 

μόλις μου έστειλαν από minideal έκπτωση για το A660

Ο κωδικός είναι 27ABED (13$ discount)

οπότε βγαίνει στα 107$ δλδ περίπου 86€:blink: τσαμπα πραμα

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

ε δεν αντεξα.....ταλαιπωρηθηκα μεταξυ αυτου κ του π700 αλλα η τιμη,το αδιαβροχο,το πορτοκαλακι υπερισχυσαν της μπαταριας...νομιζω ασχετα αν κρατα ολη τη μερα η μπαταρια η οχι,οτι στα 109$ που μου βγηκε οτι ειναι τιμη σκανδαλο.....

 

λεω να βαλω αλλο ενα αμεσως τωρα...ταλαντευομαι στο πρασινακι που ειναι κ 1,5 ολοκληρο ευρω φτηνοτερο αλλα οσο το κοιταω τοσο πιο πολυ μαρεσει το πορτοκαλι:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα οταν βγαζω φοτο και οι στασεις ειναι πχ 1921 αν τις σβυσω η μνημη δεν επανερχεται στις 1921 αλλα στις 1919 αν ξαναβγαλω και τις σβυσω παλι πηγαινουν στις 1917 κοκ χωρις να τις αποθηκευει πουθενα δηλαδη τρωει τη μνημη.Υπαρχει καποιος φακελος που πανε που δεν τον ξερω?Το αλλο που εχει ΄΄Συλλογη΄΄ δεν ανοιγει καν γραφει ''no storage no external storage available'' (δεν εχω καρτα μνημης ακομα)
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον το κινητό...μήπως παρ'ελπίδα έχει κανείς διαθέσιμο κάποιο εκπτωτικό κουπόνι για minideal.net? Τον παραπάνω που δοκίμασα, δεν τον δέχεται. Ευχαριστώ. Edited by tasmak
Link to comment
Share on other sites

πατησε στην αναζητηση α660 κ θα σου βγαλει δυο τιμες ,μια 114 κ μια 120...στα 120 τον δεχεται τον κωδικο,στα 114 που θα πατησες οχι....ουσιαστικα δηλ η εκπτωση ειναι 7$ αφου βγαινει στα 107$
Link to comment
Share on other sites

πατησε στην αναζητηση α660 κ θα σου βγαλει δυο τιμες ,μια 114 κ μια 120...στα 120 τον δεχεται τον κωδικο,στα 114 που θα πατησες οχι....ουσιαστικα δηλ η εκπτωση ειναι 7$ αφου βγαινει στα 107$

 

Σ'ευχαριστώ. Το δοκίμασα και έτσι είναι. Απλά τελευταία στιγμή διαπίστωσα ότι δεν έχει flash, και επειδή εμένα προσωπικά μου

χρειάζεται συχνά (σαν φακός), μάλλον θα το προσπεράσω. Πολύ καλά χαρακτηριστικά (πλήν της μπαταρίας) πάντως. Καλορίζικο

σε όποιον το αποκτήσει, πρός το παρόν μένω με το ταπεινό μου Ideos X5.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όσους το εχετε αγοράσει.

 

Εχω περίπου 1500 επαφές στο MS Outlook με αρκετά πεδία στην καθε μία( τηλ , κιν , εργασ, email, σημειώσεις κλπ κλπ)

Μπορεί να κάνει συγχρονισμό και να πάρει όλες τις επαφές απο το outlook ? μεσω καποιου προγραμματος όπως συνήθως γίνεται και σε άλλα Android κινητά με πρόγραμμα το οποιο δίνει ο εκάστοτε κατασκευαστης;

Στην συσκευασία περιέχεται καποιο CD είτε υπαρχει υποστηριξη απο την Lenovo; γιατι απο οτι είδα στο site της Lenovo ( http://www.lenovo.com/planetwide/select/selector.html) δεν υπάρχει καμμία αναφορά για τα κινητά της...

Edited by tasos_v
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω σημερα παραγγελια και το περιμενω με ανυπομονησια. Με 86 ευρω που στοιχιζει νομιζω πως ειναι υπερευκαιρια...
Link to comment
Share on other sites

Εχω καλα νεα, εχει ξεπερασει τις 48 ωρες χωρις φορτιση κ η μπαταρια ειναι στο 32% με μετρια χρηση.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι πολυ ευχαριστο γιατι καπου διαβασα οτι με ζορι βγαζει 12ωρο η μπαταρια. Υπαρχει στην αγορα καμια μεγαλυτερη μπαταρια; εχει ψαχτει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

φίλε πόσες μέρες έκανε να σου έρθη από minideal γιατί το έχω παραγγίλη και εγώ από της 21-05 για να ξέρω πόσο μέρες να περιμένω ακόμα ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

φίλε πόσες μέρες έκανε να σου έρθη από minideal γιατί το έχω παραγγίλη και εγώ από της 21-05 για να ξέρω πόσο μέρες να περιμένω ακόμα ευχαριστω.

αν θυμάμαι καλά σε εννέα μέρες μου ήρθε

 

Αυτο ειναι πολυ ευχαριστο γιατι καπου διαβασα οτι με ζορι βγαζει 12ωρο η μπαταρια. Υπαρχει στην αγορα καμια μεγαλυτερη μπαταρια; εχει ψαχτει κανεις;

 

Λίγο που το έψαξα δν έχω βρει κάτι, αλλά πλέον δν την χρειάζομαι κιόλας

Link to comment
Share on other sites

πατησε στην αναζητηση α660 κ θα σου βγαλει δυο τιμες ,μια 114 κ μια 120...στα 120 τον δεχεται τον κωδικο,στα 114 που θα πατησες οχι....ουσιαστικα δηλ η εκπτωση ειναι 7$ αφου βγαινει στα 107$

 

Σημερα και εγω παρειγγειλα

στα 114 -7 107 με τα γνωστα αξεσουαρ θηκη και ζελατιναη μετατροπη θα γινει απο την καρτα ΟΧι απο paypal οποτε θα δουμε αν χανουμε η κερδιζουμε 86 με paypal conversion 83-84 της καρτας υπολογιζω θα δουμε ομως

 

τον κωδικο 27αβεδ τον επαιρνε αμα εκανα login τα μπερδευε μετα δεν το επαιρνε με υπομονη εκανα την δουλεια μου

 

Με το καλο να ερθει

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο λινκ . Σε αυτο http://www.minideal.net/russian-lenovo-lephone-a660-mtk6577-dual-sim-waterproof-ip67-5mp-gps-smart-phone.html ισχυει η εκπτωση με τον κωδικο και βγαινει στα 107,00 δολλαρια (επισης εχει επιλογη για μπαταρια με 10 δολλαρια επιπλεον,δηλαδη σου αποστελλουν και 2η μπαταρια πανομοιοτυπη με του κινητου η αλλη μπαταρια κινητου δεν καταλαβα?)Ομως δεν αναφερει πουθενα ελληνικα ουτε στη γλωσσα κινητου ουτε στους χαρτες!

Σ αυτο το λινκ http://www.minideal.net/lenovo-lephone-a660-mtk6577-dual-sim-dual-core-waterproof-ip67-5mp-gps-smart-phone.html δεν εχει εκπτωση ,δεν εχει σαν επιλογη τη μπαταρια αλλα αναφερει οτι εχει ελληνικους χαρτες μονο,χωρις παλι ελληνικο μενου.Τι ισχυει για πειτε μου.Σ επικοινωνια μαζι τους μου εστειλαν οτι μπορουν να εγκαταστησουν τα ελληνικα αλλα για τους χαρτες δε μου ειπαν κατι. Πρεπει να τ αναφερω καπου κατα την παραγγελια?Πειτε μου γιατι θελω ν το αγορασω οσο το δυνατον ταχυτερα. Thanks.

Edit:Αυτο με την μπαταρια οποιος ξερει τι ειναι ας απαντησει

Edited by mamian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...