Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χωρίς να ξέρω και πολλά από Android , όταν είναι ρουταρισμένο ένα κινητό δεν μπορείς να βάλεις ό,τι γλώσσα υποστηρίζει το λειτουργικό ? Αφού δεν ΄΄εχει πια περιορισμούς . Φαντάζομαι ότι το ίδιο θα ισχύει και για τους χάρτες . Εξάλλου στα Android κυκλοφορούν και πόλλές custom rom , μιας και είναι ανοιχτό λειτουργικό , όλο και κάποια ελεύθερη rom θα βρεις . Ας απαντήσει και κάποιος πιο ειδικός στο Android.

1.Ote Vdsl 30/2.5 , draytek vdsl router on a Lan with a supermicro server with 7 clients (Nokia 920 -640 , includet).

2.Ipad mini

3. Lenovo Thinkpad Egde

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα μου στειλαν κουπονι που εχει σχολιο πλεον κ με ελληνικα...ελπιζω ναχουν κ τα δυο που παρειγγειλα γιατι λιγο θα μου την δωσει...παντως το πορτοκαλι ( πηρα κ τα δυο χρωματα...το πρασινο για δωρακι) δειχνει πανεμορφο...ειναι ;για πειτε οσοι τοχετε ηδη;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ τη παραγγελία σε πορτοκαλί. Αποστολή με απλό ταχυδρομείο. Μαζί με μία κάρτα microSD και το κουπόνι 27ABED μου έφτασε 99 ευρώ σύνολο. Ούτε του παπά δε θα το πω... Έστειλα και μνμ ζητώντας (υπενθυμίζοντας καλύτερα) να είναι το κινητό rooted και με Google Play εγκατεστημένο και με ελληνικό μενού. Δε ξέρω εάν χρειαζόταν να το κάνω αλλά καλού κακού το έστειλα το μνμ. Αναμένουμε...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις, τους έγραψα ότι θέλω ελληνικά και μου απάντησαν θετικά, το πορτοκαλί με έξτρα μπαταρία + τα δώρα 91€. Έρχεται συστημένο;

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν ότι θα έχει ελληνικά αλλά όχι ελληνικούς χάρτες. Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να τους βάλουμε μόνοι μας.

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις, τους έγραψα ότι θέλω ελληνικά και μου απάντησαν θετικά, το πορτοκαλί με έξτρα μπαταρία + τα δώρα 91€. Έρχεται συστημένο;

 

Ναι λογικα θα παρεις χαρτακι απο ταχυδρομο

εμενα σημερα μου εδωσαν tracking number αλλα στο sg post δεν δειχνει τιποτα που ειναι φυσιολογικο (το γραφω για τους φοβητσιαριδες) θα περασει στο συστημα απο δευτερα το αργοτερο

 

πιστευω μεχρι τις 10 -12 να το εχουμε

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικα θα παρεις χαρτακι απο ταχυδρομο

εμενα σημερα μου εδωσαν tracking number αλλα στο sg post δεν δειχνει τιποτα που ειναι φυσιολογικο (το γραφω για τους φοβητσιαριδες) θα περασει στο συστημα απο δευτερα το αργοτερο

 

πιστευω μεχρι τις 10 -12 να το εχουμε

 

To tracking number το βαζουμε στο σε αυτο το link http://en.4px.com/ και οχι στο sg post.

Eγω που δεν ζητησα να εχει ελληνικα, μαλλον την πατησα. :(

Με τους Ελληνικους χαρτες γνωριζει κανεις αν μπορουμε να τους εγκαταστησουμε?? και αν ναι απο που?

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν ότι θα έχει ελληνικά αλλά όχι ελληνικούς χάρτες. Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να τους βάλουμε μόνοι μας.

Εγώ στο μνμ που τους έστειλα του είπα να είναι rooted, με Google Play, ελληνικό μενού και ελληνικούς χάρτες για το GPS. Μου είπαν ok. Δε μου ανέφεραν κάτι για τους χάρτες ότι δε θα έχει... Θα δούμε όταν έρθει, θα το διώξουν σήμερα είπαν...

 

Eγω που δεν ζητησα να εχει ελληνικα, μαλλον την πατησα. :(

Θέλω να πιστεύω ότι εφόσον βλέπουν ότι το κινητό έρχεται Ελλάδα και εφόσον θα είναι rooted και με την custom ROM εγκατεστημένη, λογικά θα τα έχουν βάλει και τα ελληνικά. Υποθετικά πάντα μιλάω...

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω δεν θα έχει κανείς πρόβλημα με τα ελληνικά, γράφει καθαρά "this model will be rooted and install google play before sending" οπότε πιστεύω θα μας το ρυθμίσουν στα μέτρα μας.

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

To tracking number το βαζουμε στο σε αυτο το link http://en.4px.com/ και οχι στο sg post.

Eγω που δεν ζητησα να εχει ελληνικα, μαλλον την πατησα. :(

Με τους Ελληνικους χαρτες γνωριζει κανεις αν μπορουμε να τους εγκαταστησουμε?? και αν ναι απο που?

 

αν καταλαβα καλα η εταιρεια αναλαμβανει την αποστολη ως την SG ΟΧΙ την μεταφορα

εγω εβαλα τον αριθμο και πηρα απαντηση απο την sg

 

INFORMATION RECEIVED*που σημαινει ελαβε την εντολη φυσιολογικα δευτερα τριτη πρεπει να γινει dispatched

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

αποθηκη και διακινηση 4PX

Also called E-order in 4PX, it is a customized global warehouse fulfillment service which gives you the flexibility to stock your products in China or overseas and deliver by local courier.

Edited by satiros
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο satiros. Eτσι ειναι τελικα η 4px αναλαμβανει μονο τη μεταφoρα ως singpost.

 

Σημερα εφυγε το τηλεφωνο μου απο κινα προς ελλαδα. Αντε λιγες μερες ακομα υπομονη. Παντως εχουν πεσει πολλες παραγγελιες τις τελευταιες μερες απο οτι διαβαζω σε διπλανο φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει ρε παιδια με το τελωνειο?Χρειαζοταν να δηλωσω κατι οταν εκανα την παραγγελια?Υπαρχει περιπτωση να χρεωθω περαιτερω?ΠΑρακαλω απαντηστε ωστε να τους στειλω το συντομοτερο δυνατον.Πεμπτη 30 το αγορασα εγω.Επισης σε ποιο λινκ βαζουμε το tracking number και τι μας δειχνει ακριβως?
Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει ρε παιδια με το τελωνειο?Χρειαζοταν να δηλωσω κατι οταν εκανα την παραγγελια?Υπαρχει περιπτωση να χρεωθω περαιτερω?ΠΑρακαλω απαντηστε ωστε να τους στειλω το συντομοτερο δυνατον.Πεμπτη 30 το αγορασα εγω.Επισης σε ποιο λινκ βαζουμε το tracking number και τι μας δειχνει ακριβως?

 

Καλό θα ήταν να τους έλεγες να το δηλώσουν σε χαμηλότερη τιμή από την κανονική ώστε να ελαχιστοποιησεις τις πιθανότητες να σταματήσει τελωνείο.

Αρκετά καταστήματα το κάνουν από μονα τους ακόμα και αν δεν τους πεις.

Τώρα αν σταματήσει τελωνείο θα πληρώσεις επιπλέον χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Για τι ποσο περιπου μιλαμε αν ο μη γενοιτο κολλησει τελωνειο και πως γινεται η ενημερωση σ αυτες τις περιπτωσεις? Edited by mamian
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν κάποιος έχει προβλημα με την αναγνώριση κλίσης? (Δεν εμφανιζεται το ονομα αλλά μόνο ο αριθμός). Το αγόρασα για δώρο και εμπλεξα μάλλον!
prodlouc (Qtec, prophet, touch pro, touch pro2, cruise, acer :(, N97 , HD, HD mini, incredible, sensation, s2 Padfone 2!!)
Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει ρε παιδια με το τελωνειο?Χρειαζοταν να δηλωσω κατι οταν εκανα την παραγγελια?Υπαρχει περιπτωση να χρεωθω περαιτερω?ΠΑρακαλω απαντηστε ωστε να τους στειλω το συντομοτερο δυνατον.Πεμπτη 30 το αγορασα εγω.Επισης σε ποιο λινκ βαζουμε το tracking number και τι μας δειχνει ακριβως?

 

Δεν υπάρχει περίπτωση μην φοβάσαι, το δέμα έρχεται as a gift οπότε δν το αγγίζουν.

 

Το σαιτ για το tracking number http://www.singpost.com/

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατόχους:

Μιας και το κινητό έρχεται rootαρισμένο, έχετε δοκιμάσει να ξηλώσετε τις κινέζικες εφαρμογές και πληκτρολόγια? Γίνεται?

Η υποστήριξη ελληνικών είναι πλήρης όπως ακριβώς τα βρίσκουμε στα branded κινητά ή υπάρχουν και κρυφές γωνιές που πετυχαίνεις ερωτηματικα και αστερακια ????***?????

 

Μια ερώτηση για όσους το εχετε αγοράσει.

 

Εχω περίπου 1500 επαφές στο MS Outlook με αρκετά πεδία στην καθε μία( τηλ , κιν , εργασ, email, σημειώσεις κλπ κλπ)

Μπορεί να κάνει συγχρονισμό και να πάρει όλες τις επαφές απο το outlook ? μεσω καποιου προγραμματος όπως συνήθως γίνεται και σε άλλα Android κινητά με πρόγραμμα το οποιο δίνει ο εκάστοτε κατασκευαστης;

Στην συσκευασία περιέχεται καποιο CD είτε υπαρχει υποστηριξη απο την Lenovo; γιατι απο οτι είδα στο site της Lenovo ( http://www.lenovo.com/planetwide/select/selector.html) δεν υπάρχει καμμία αναφορά για τα κινητά της...

 

Εγώ χρησιμοποιώ ακόμα το MyPhoneExplorer http://www.fjsoft.at/en/downloads.php που αρχικά ήταν για SonyEricsson κινητά... αλλα στις επιλογές σύνδεσης, υπάρχει δυνατότηα για χρήση με android κινητά γενικώς και μάλιστα με εφαρμογή client (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fjsoft.myphoneexplorer.client&hl=el) που κάθεται στο κινητό και επιτρέπει να γίνονται όλες οι λειτουργίες μέσω bluetooth ή wifi (πολύ ταχύτερο). Έχει κάθε ειδους πιθανό συγχρονισμό με το Outlook ή την δική του βάση δεδομένων, προσβαση στα αρχεία και στις εγκατεστημένες εφαρμογές του τηλεφώνου, καθώς και remote screen αν το έχεις συνδεδεμένο με το καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το εργαλειο μόνο καλά έχω να πω το κινητό είναι τούμπανο πάει σφερα και καλή κατασκευή για μένα στα λεφτά που κάνη το κινήτο είναι η καλύτερη αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατόχους,το τηλέφωνο μπορεί να δέχεται κλήσεις και στις 2 σιμ ή

είναι μόνο η μία ενεργή κάθε φορά;Σκέφτομαι την αγορά του και είναι βασικό να μην

κουβαλάω 2 κινητά μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατόχους,το τηλέφωνο μπορεί να δέχεται κλήσεις και στις 2 σιμ ή

είναι μόνο η μία ενεργή κάθε φορά;Σκέφτομαι την αγορά του και είναι βασικό να μην

κουβαλάω 2 κινητά μαζί μου.

 

η μια καθε φορα

 

Σωστος ο satiros. Eτσι ειναι τελικα η 4px αναλαμβανει μονο τη μεταφoρα ως singpost.

 

Σημερα εφυγε το τηλεφωνο μου απο κινα προς ελλαδα. Αντε λιγες μερες ακομα υπομονη. Παντως εχουν πεσει πολλες παραγγελιες τις τελευταιες μερες απο οτι διαβαζω σε διπλανο φορουμ.

 

Μαζι παραγειλαμε 1 εγινε dispatched αν δεις το 4px σημερα ενημερωθηκε και εκεινο και λεει 3 june dispatched

 

εγω ειμαι θεσσαλονικη μαλλον θα παραλαβω αργοτερα βεβαια

 

και να φανταστεις θα ειμαι Αθηνα 11-13 που λογικα τοτε ερχεται

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το εργαλειο μόνο καλά έχω να πω το κινητό είναι τούμπανο πάει σφερα και καλή κατασκευή για μένα στα λεφτά που κάνη το κινήτο είναι η καλύτερη αγορά.

Καλοριζικο φιλος. Δωσε μας αν θες μερικες λεπτομερειες για το κινητο.

Τα ελληνικα του ειναι πληρης η ειναι κακομεταφρασμενα οπως αναφερθηκε πιο πανω?

Ελληνικους χαρτες εχει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

 

Για να. Μην μπερδευτουμε δουλεύουν και οι 2 sim. Απλά όταν μιλάς με την 1η δεν μπορείς να λάβεις κλήση στην δεύτερη

Υπάρχουν και full active τηλέφωνα αλλά ακριβότερα

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...