Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάποια ρύθμιση για να μην με χρεώνει internet όλη την ώρα;

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας , είμαι καινούριος στο myphone αλλά και στον χώρο των smartphones αφού αν και έχω εδώ και 1,5 χρόνο ένα χ10 mini με android 2.1 δεν έχω ασχοληθεί καθόλου για να του εγκαταστήσω εφαρμογές κλπ. Θα ήθελα ένα κινητό 2πύρινο με android ics ή νεότερο με οθόνη 3,5-4,5'' και ψάχνοντας στο ebay ανακάλυψα τα κινητά της lenovo τα οποία ούτε που ήξερα πως υπάρχουν αφού δεν εισάγονται επίσημα στην Ελλάδα. Στη συνέχεια "googλαροντας" διάφορα μοντέλα της εν λόγω εταιρείας βρήκα και το εξής thread. Είμαι ανάμεσα στα Lenovo A660 και Α800 . Οι τιμές τους είναι $118.85 (89€) και $109.85 (82€) αντίστοιχα και τα 2 τα θεωρώ value for money αλλά στην περίπτωση του Α800 με προβληματίζει πάνω από όλα ο δείκτης sar που (σύμφωνα με τη lenovo) είναι 0.592 W/kg και το μεγάλο βάρος (155g). Στο Α660 o δείκτης sar σύμφωνα με διάφορα site είναι 0.446W/kg αλλά δεν βρήκα τίποτα επίσημο από τη lenovo και ότι στο minideal στο τίτλο γράφει "russian..." ,υπάρχει περίπτωση να είναι με ρωσικό menu ; Το minideal.net πιστεύετε είναι σίγουρα αξιόπιστο site ή υπάρχει κίνδυνος να χάσω τα χρήματα μου ή να περιμένω μήνες ; Edited by Stavros46
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας , είμαι καινούριος στο myphone αλλά και στον χώρο των smartphones αφού αν και έχω εδώ και 1,5 χρόνο ένα χ10 mini με android 2.1 δεν έχω ασχοληθεί καθόλου για να του εγκαταστήσω εφαρμογές κλπ. Θα ήθελα ένα κινητό 2πύρινο με android ics ή νεότερο με οθόνη 3,5-4,5'' και ψάχνοντας στο ebay ανακάλυψα τα κινητά της lenovo τα οποία ούτε που ήξερα πως υπάρχουν αφού δεν εισάγονται επίσημα στην Ελλάδα. Στη συνέχεια "googλαροντας" διάφορα μοντέλα της εν λόγω εταιρείας βρήκα και το εξής thread. Είμαι ανάμεσα στα Lenovo A660 και Α800 . Οι τιμές τους είναι $118.85 (89€) και $109.85 (82€) αντίστοιχα και τα 2 τα θεωρώ value for money αλλά στην περίπτωση του Α800 με προβληματίζει πάνω από όλα ο δείκτης sar που (σύμφωνα με τη lenovo) είναι 0.592 W/kg και το μεγάλο βάρος (155g). Στο Α660 o δείκτης sar σύμφωνα με διάφορα site είναι 0.446W/kg αλλά δεν βρήκα τίποτα επίσημο από τη lenovo και ότι στο minideal στο τίτλο γράφει "russian..." ,υπάρχει περίπτωση να είναι με ρωσικό menu ; Το minideal.net πιστεύετε είναι σίγουρα αξιόπιστο site ή υπάρχει κίνδυνος να χάσω τα χρήματα μου ή να περιμένω μήνες ;

 

Έχω παραγγείλει 1 από Geekbuying το οποίο είναι Θεσσαλονίκη στο Κέντρο Διανομής ΕΛΤΑ από την πέμπτη, υπολογίζω να το έχω στο χέρι μου δευτέρα ή τρίτη, έβαλα σε παραγγελεία άλλα 4 τα οποία έχουν αποσταλεί με singpost την παρασκευή. Αν θες θά έχω σχόλια από το κινητό μόλις το έχω στο χέρι μου για το μενού και τα Ελληνικά του (και το πόσο αδιάβροχο είναι)! Για το minideal.net έχω ακούσει πολύ καλά λόγια άλλα δεν έχω πάρει ποτέ τίποτα, μίλα αν θες με όλους τους υπόλοιπους που από ότι είδα το έχουν πάρει όλοι από εκεί, απλά σε μερικούς δεν είχε γίνει restore το imei μετά το Root και είχαν πρόβλημα, έπρεπε να το επανακτήσουν μόνοι τους άλλα τα τσακάλια εδώ μέσα το έλυσαν!

Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

dimzi θα μας πεις και εμας τι ακριβως εκανες?

 

H λυση τελικα ηταν γελοια... Με ενα APK, που μου εστειλε o satiros. To κανεις εγκατασταση, γραφεις το imei σου, πατας write, κανεις reboot και ειναι ετοιμο.

Εγω ειχα και καποιο αλλο προβλημα, και αρχικα δεν λειτουργουσε η εφαρμογη. Το ελυσε ενα φιλαρακι μου. Δεν γνωριζω τι ακριβως εκανε, κατι για recovery mode μου ειπε.

Αν καποιος εχει το ιδιο προβλημα ας επικοινωνησει μαζι μου να του στειλω το το apk.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.νεο μελος και εγω στο φορουμ.Ευχομαι να μαθω πραγματα κοντα σας αλλα και αν μπορω να δωσω βοηθεια σε οποιον την χρειαζεται.Παραγγειλα και εγω την παρασκευη το βραδυ απο minideal το lenovo a660 μετα απο τα καλα λογια που διαβασα απο εσας.Βεβαια ημουν λιγο σκεπτικος οταν διαβασα για προβλημα με το ΙΜΕΙ αλλα μαλλον διορθωνεται ευκολα τελικα και ετσι η παραγγελια εγινε,λογικα αυριο θα γινει και η αποστολη απο την κινεζικη αγορα οποτε το υπολογιζω σε 7 με 10 μερες να το εχω στα χερια μου γιατι το παλιο x10 mini pro παρεδωσε πνευμα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Νεος στο φορουμ κι εγω.

Διαβαζοντας το τοπικ ψηθηκα κι εγω για το κινητο. Ειδα σε καποια σελιδα ενα κωδικο (27ABED) για εκπτωση , αλλα σημερα που το εβαλα στο minideal μου εγραφε οτι δεν ισχυει.

Εχουμε καποιο αλλο εκπτωτικο κουπονι για τη συσκευη??

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες που το έχω στα χέρια μου μπορώ να πω με σιγουριά ότι το κινητό για τα χρήματα που κοστίζει είναι απλά σούπερ. Όλα λειτουργούν άψογα, γρήγορα, χωρίς κολλήματα. Το μόνο αρνητικό του, όπως είπαν και άλλοι, είναι η μπαταρία του, η οποία πάντως δείχνει να βελτιώνεται μετά από δύο φορτίσεις. Λογικά θα βελτιωθεί ακόμα περισσότερο...
Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% η απάντηση θα είναι αρνητική αλλά μία ερώτηση δε βλάπτει , υπάρχει επιλογή για πληρωμή με αντικαταβολή στο minideal ; Edited by Stavros46
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να με βοηθήσει να μου πει τι ρυθμίσεις να κάνω για να μην χρεώνομαι ίντερνετ! Υπάρχει κάποια εφαρμογή;

Έχω απενεργοποιημένα τα δεδομένα και πάλι κάθε μέρα μου έρχεται μήνυμα από wind ότι χρεώνομαι ιντερνετ.

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% η απάντηση θα είναι αρνητική αλλά μία ερώτηση δε βλάπτει , υπάρχει επιλογή για πληρωμή με αντικαταβολή στο minideal ;

Όχι και νομίζω ότι δε θα βρεις κάτι τέτοιο σε ιντερνετικές αγορές από το εξωτερικό, μόνο εντός Ελλάδος μπορεί να γίνει αυτό.

 

Ένα άλλο θεματάκι που παρατήρησα είναι ο ήχος. Τι εννοώ; Το ηχείο του είναι στο πίσω μέρος. Εάν το ακουμπήσω με το πίσω μέρος κάπου (όπως όλοι μας δηλαδή ακουμπάμε τα κινητά μας με την οθόνη προς τα πάνω), με τρόπο δηλαδή που το ηχείο καλύπτεται, το ηχείο "ταπώνεται" με αποτέλεσμα να μειώνεται κατά πολύ η ένταση του ήχου, προφανώς επειδή το τηλέφωνο είναι αδιάβροχο και σφραγισμένο από παντού πολύ καλά για να μη πάρει νερό. Θα πρέπει να συνηθίσω να το βάζω με την οθόνη προς τα κάτω...

 

Κάποιος να με βοηθήσει να μου πει τι ρυθμίσεις να κάνω για να μην χρεώνομαι ίντερνετ! Υπάρχει κάποια εφαρμογή;

Έχω απενεργοποιημένα τα δεδομένα και πάλι κάθε μέρα μου έρχεται μήνυμα από wind ότι χρεώνομαι ιντερνετ.

Settings -> Διαχείριση κάρτας SIM -> Σύνδεση δεδομένων -> Απενεργοποίηση. Δε μπορώ να βρω κάτι άλλο... Το έχεις κάνει φαντάζομαι...

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Eπιτελους λυθηκε και το δικο μου προβλημα. Πλεον εχω προσβαση στα δικτυα. Να ευχαριστησω και δημοσια τον satiro για την πολυτιμη βοηθεια του και το φιλαρακι μου τον Θεμη που εκανε κατι μαγικα και επανεφερε το τηλεφωνο.

 

Προς υποψηφιους αγοραστες, το τηλεφωνο για τα λεφτα που κοστιζει ειναι αστερι. το μονο αρνητικο που βλεπω μεχρι στιγμης ειναι η μπαταρια του που με το ζορι βγαζει 12ωρο με σχετικα βαρια χρηση. Να εχετε υποψιν σας οτι αν ρθει ελλατωματικο το τηλεφωνο απο minideals δεν προκειτε να βγαλετε ακρη μαζι τους. Το after sales τους ειναι απαραδεκτο. Δεν απαντανε ουτε καν στα μειλς.

 

Eμενα μου απαντησανε αφου ανοιξα dispute και μου απαντησανε οτι αρνουνται να μου επιστρεψουν τα χρηματα και οτι θα μου στειλουν λυση στο προβλημα μετα απο several days!!! Eχει περασει μια εβδομαδα και ακομη δεν εχουν δωσει λυση...

 

Οποτε αν σας τυχει καμια στραβη να ειστε προετοιμασμενοι για το χειροτερο.

 

Μπραβο dimzi

χαρηκα

θα μιλησουμε

 

H λυση τελικα ηταν γελοια... Με ενα APK, που μου εστειλε o satiros. To κανεις εγκατασταση, γραφεις το imei σου, πατας write, κανεις reboot και ειναι ετοιμο.

Εγω ειχα και καποιο αλλο προβλημα, και αρχικα δεν λειτουργουσε η εφαρμογη. Το ελυσε ενα φιλαρακι μου. Δεν γνωριζω τι ακριβως εκανε, κατι για recovery mode μου ειπε.

Αν καποιος εχει το ιδιο προβλημα ας επικοινωνησει μαζι μου να του στειλω το το apk.

 

Ειδες ολα ευκολα

Βοηθας και του αλλους

Σωστος

 

εχεις nvram error στο wifi??

εγω εχω θα το διορθωσω πιθανοτατα μεση στην εβδομαδΑ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό το κινεζοπράγμα στην αρχική οθόνη δε το έχει βγάλει κανείς?

Oλα βγαίνουν μια χαρά

χρησιμοποιησε το link2sd εγώ με αυτο τα καθάρισα

Οτι δεν ειναι odex μπορεις να τα καθαρίσεις , αν δεν τα χρειάζεσε έτσι .

!!! θέλει προσοχή !!!

@@ Καλό είναι πρώτα να παγώνεις το πρόγραμμα και μετά να το πετάς @@

Edited by panosid
PaNosid !!
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καιγω ενας απο τουε τυχερους που τολμισα να προχωρησω στην αγορα του lenovo.Παραγγειλα απο aliexpress

http://www.aliexpress.com/snapshot/237294395.html στα 82 ευρω.Αν και μετα τη παραγγελια διαβασα πολλα αρνητικα review για το συγκεκριμενο site και ανησυχισα παρελαβα σημερα το πρωι μετα απο 15 μερες δωρεαν .(Περιμενω ενα πιεστικο απο eshop διπλα απ το σπιτι μου 1,5 μηνα τωρα) τελος παντων.Βασικα παραγγειλα απο αυτους γιατι φαινοταν η ελληνικη γλωσα στα screenshots.Μεχρι τωρα ολα

καλα, καλο σημα ,google play,

,για μπαταρια δε ξερω ακομα δε με απασχολει τοσο ολα τα smartphone που ειχα ειδικα στη αρχη δυσκολα εβγαζαν πανω απο μια μερα λογω αρκετης χρησης οταν παιρνεις ενα καινουργιο τηλ.To τελευταιο κιν που ειχα το κλαιω ακομα οταν στους 6 μηνες επεσε σε νερο και

χαλασε και επειδη κανω και δουλεια οικοδομης (δηλαδη ανεργος)ηθελα κατι που να αντεχει σε λιγο νερακι, μη μπλεκω παλι με δυδιμες καρτες η βαλε βγαλε σιμ καθε πρωι,λεμε τωρα.Οσο αφορα τα εικονιδια δεν ειχα θεμα να διαγραψω κανενα απο αρχικη οθονη.

Ευχαριστω το φορουμ γιατι δεν υπηρχε περιπτωση να προχψρηση σε αγορα χωρις γνωμες των παιδιων για το τηλεφωνο.Ειναι πολυ καλο για να πιστεψεις οτι ειναι αληθινο.

Link to comment
Share on other sites

Oλα βγαίνουν μια χαρά

χρησιμοποιησε το link2sd εγώ με αυτο τα καθάρισα

Οτι δεν ειναι odex μπορεις να τα καθαρίσεις , αν δεν τα χρειάζεσε έτσι .

!!! θέλει προσοχή !!!

@@ Καλό είναι πρώτα να παγώνεις το πρόγραμμα και μετά να το πετάς @@

Τι να απεγκαταστήσω για να φύγει αυτό απο την κεντρική οθόνη?πώς λέγεται δηλαδή το προγραμματάκι?γιατί clover δε βρίσκω κάπου!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάποια ρύθμιση για να μην με χρεώνει internet όλη την ώρα;

Κατέβασε απο το μαγαζι και εγκατέστησε το ( 3G Watchdog ).

Link to comment
Share on other sites

H λυση τελικα ηταν γελοια... Με ενα APK, που μου εστειλε o satiros. To κανεις εγκατασταση, γραφεις το imei σου, πατας write, κανεις reboot και ειναι ετοιμο.

Εγω ειχα και καποιο αλλο προβλημα, και αρχικα δεν λειτουργουσε η εφαρμογη. Το ελυσε ενα φιλαρακι μου. Δεν γνωριζω τι ακριβως εκανε, κατι για recovery mode μου ειπε.

Αν καποιος εχει το ιδιο προβλημα ας επικοινωνησει μαζι μου να του στειλω το το apk.

 

Ευτυχως για να μη μας πιανει αγχος. Παντως καθολου σοβαρη αντιμετωπιση απο το minideal, τι θα πει θα στειλουν λυση σε καμποσες μερες? Μας περασαν για αμερικανακια οι κινεζοι... Τεσπα, τελος καλο ολα καλα, κανονικα επρεπε να σας προτεινουν μονοι τους και μια επιπλεον εκπτωση για την αναστατωση που δημιουργησαν.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να χρησιμοποιησω μια sd 8g που ειχα και ενω τη βλεπει το τηλεφωνο δε με αφηνει να κανω εγκατασταση εφαρμογων.Υπαρχει λυσει χωρις να χρειαζεται root;Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να χρησιμοποιησω μια sd 8g που ειχα και ενω τη βλεπει το τηλεφωνο δε με αφηνει να κανω εγκατασταση εφαρμογων.Υπαρχει λυσει χωρις να χρειαζεται root;Ευχαριστω.

Για να έχεις το κινητό στα χέρια σου και να λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα, τότε είναι ήδη root η συσκευή. Να κάνεις μεταφορά στην εξωτερική SD κάρτα δε ξέρω εάν γίνεται γιατί έχω διαβάσει ότι δεν υπάρχει δυνατότητα μετακίνησης εφαρμογών στην SD στο Android 4. Μπορείς όμως να τις μεταφέρεις από τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου, ένα τύπο δηλαδή "εσωτερικής" SD κάρτας, εξοικονομώντας έτσι χώρο για περισσότερες εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ακριβώς; Δε μπορείς να γράψεις σε κάποια επαφή αυτά τα γράμματα ή από τη μεταφορά από άλλη συσκευή δε σου τα εμφανίζει πλέον;
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ακριβώς; Δε μπορείς να γράψεις σε κάποια επαφή αυτά τα γράμματα ή από τη μεταφορά από άλλη συσκευή δε σου τα εμφανίζει πλέον;

Οι επαφές είναι στην sim οπότε περισσότερο θέμα του προηγούμενου τηλεφωνου και πως τις αποθηκεύει είναι φαντάζομαι. Αλλά το προηγούμενο κινητό δεν συνδέεται με pc :( Ποιο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω για διαχείρηση από το pc? Όταν πήγα να βάλω το myphone explorer το nod32 μου έβγαλε ότι έχει μέσα Win32/InstallMonetizer potentially unwanted application.

 

Επίσης και σε σας οταν πατάτε το μεσαίο κουμπί στο launcher σας βγάζει κινέζικα γράμματα;

Edited by sofos_k
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλες εφαρμογες απο playstore κατα την εγκατασταση μου κανει reboot και τελικα δεν γινεται install.

Υπαρχει λυση;Μηπως τελικα εκανα βλακεια που πηρα φοραα και εσβηνα οτι κινεζικη εφαρμογη ειχε το τηλ;

Link to comment
Share on other sites

Μια επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις σου επαναφερει το τηλεφωνο ακριβως οπως το πρωτοανοιξες? Η διαγραφει και γενικα διαφορα αλλα που υπηρχαν μεσα??
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι και πολυ γνωστης, το τηλεφωνο λογικα ηρθε ρουταρισμενο εαν επαναφερω εργοστασικες ρυθμισεις σε τι φαση θα επανελθει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...