Jump to content

blogging @ myphone.gr: Nokia, παρελθόν παρόν και μέλλον [Part 2]


plankton69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις δικιο ο aliengoa..

προεξοφλειτε το meego και ντυνεται τα wp με περγαμηνες γιατι το πιο θα εχει περισσοτερη επιτυχια και τετοια..

 

οκ μεχρι ενα σημειο εχει μια βαση η αρνητικη σταση προς το meego γιατι οσο να'ναι αλλη δυναμη εχει η ms

 

αλλα τα wp δοκιμαστηκαν και μεχρι αυτη τη στιγμη που μιλαμε ειναι ΣΚΕΤΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ(εννοω απο πωλησεις-απηχηση που θα επρεπε να εχουν μετα απο τετοιες θυσιες απο μεριας nokia και πολλων χρηματων απο την ms)

 

οποτε πως μπορει καποιος να υποστηριξει την στροφη στα wp με τα σημερινα δεδομενα?

αλλο με τα τοτε(βεβαια τοτε η nokia ηταν πολυ καλυτερα απο τωρα) και αλλο τωρα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 174
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λεχθηκαν και θα λεχθουν πολλα επι του θεματος,αλλα οτι και να λεμε το μελλον θα δειξει.Φετος θεωρω οτι ειναι χρονια οροσημο για nokia-mp-ms.Αν στο τελος του 2013 δεν εχουν ανεβασει κατακορυφα τις πωλησεις τους τοτε οι καταστροφολογοι θαχετε απολυτο δικιο.Βλεποντας σε πρωτη φαση τις πωλησεις των 620,820,920 και ερχονται 520,720 θεωρω οτι ανεβαινει σε πωλησεις και μπαινει στην αγορα καλα πλεον.Παντως το μελλον θα δειξει....μακαρι για την εταιρια παντως να βρει ξανα τον δρομο της
Link to comment
Share on other sites

λεχθηκαν και θα λεχθουν πολλα επι του θεματος,αλλα οτι και να λεμε το μελλον θα δειξει.Φετος θεωρω οτι ειναι χρονια οροσημο για nokia-mp-ms.Αν στο τελος του 2013 δεν εχουν ανεβασει κατακορυφα τις πωλησεις τους τοτε οι καταστροφολογοι θαχετε απολυτο δικιο.Βλεποντας σε πρωτη φαση τις πωλησεις των 620,820,920 και ερχονται 520,720 θεωρω οτι ανεβαινει σε πωλησεις και μπαινει στην αγορα καλα πλεον.Παντως το μελλον θα δειξει....μακαρι για την εταιρια παντως να βρει ξανα τον δρομο της

 

Βρε μακάρι να τα πάει καλά με τα WP, αλλά ήδη αργούν να έρθουν στις αγορές. Αν τα 720 και 520 έρθουν τα Χριστούγεννα στην Ελλάδα επίσημα, καλά κρασιά. Δεν είμαστε καταστροφολόγοι κάποιοι, μιλάμε με γεγονότα! ;) Πωλήσεις ΔΕΝ θα κάνουν ακόμα, δεν μπορούν απλά. Είναι ανώριμο OS.

 

Περί MeeGo, δεν θέλω να το ζαλίζω. Βρείτε ένα, έστω και δανεικό όσοι το κατακρίνετε και ασχοληθείτε 15 λεπτά μαζί του τουλάχιστον. Θα καταλάβετε τότε γιατί ελπίζουμε όλοι στο MeeGo και κάποιοι στη Jolla που το συνεχίζει άτυπα...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαστε καταστροφολόγοι κάποιοι, μιλάμε με γεγονότα! ;)

 

Θέλω να σταθώ εδώ ...

 

Έχω παρατηρήσει πως όσοι γράφουν με επιχειρήματα, τα οποία δεν έχουν γνωρίσει αντεπιχειρήματα ακόμη, είναι συνομοσιολόγοι ή καταστροφολόγοι ...

 

Να φανταστώ αυτοί που μιλάνε χωρίς επιχειρήματα είναι σατανιστές ???? Βασικά είναι δεδομένο πως στην Ελλάδα του 13, υπάρχουν άτομα που δεν το χουν και πολύ το activity του radical thinking, αλλά τόσο μισαλλοδοξία και παρωπίδες ???? :X

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σταθώ εδώ ...

 

Έχω παρατηρήσει πως όσοι γράφουν με επιχειρήματα, τα οποία δεν έχουν γνωρίσει αντεπιχειρήματα ακόμη, είναι συνομοσιολόγοι ή καταστροφολόγοι ...

 

Να φανταστώ αυτοί που μιλάνε χωρίς επιχειρήματα είναι σατανιστές ???? Βασικά είναι δεδομένο πως στην Ελλάδα του 13, υπάρχουν άτομα που δεν το χουν και πολύ το activity του radical thinking, αλλά τόσο μισαλλοδοξία και παρωπίδες ???? :X

αυτο ειναι καπως παραξενο..

ριζοσπαστικες σκεψεις αναλογως τη σκοπια μπορουν να φανουν πολλες

παραδειγμα η στροφη των μεγαλων εταιριων σε δυο κλειστα-ολοκληρωτικα και ανοργασμικα λειτουργικα(ios -wp) θα μπορουσε να θεωρηθει ριζοσπαστικη αν σκεφτεις οτι πριν ειχαμε το παραμετροποιησιμο symbian :p

τι μ@@ λεω παλι βραδυατικα :p

 

τελος παντων, προφανως υπαρχουν (σε ολες τις πλευρες) συνομοσιολογοι και τρελοι..

 

αλλα μερικα πραγματα αποτελουν γεγονοτα παιδια και δεν μπορουμε ουτε να ειμαστε κοντοθαλμοι ουτε να σφυριζουμε αδιαφορα

οι κινησεις του elop(παρτε τες απο την αρχη) δειχνουν προς τα που το παει το πραγμα

αν τωρα τα καταφερουν τα wp και προλαβει και τα καταφερει και η nokia αυτο δεν σημαινει οτι ολα αυτα που λεγαμε πολλοι ηταν λαθος. εμεις βλεπουμε τι γινεται(τις κινησεις που λεγαμε) και απο εκει κρινουμε. δεν ειδα κανενα να λεει κατεβηκε ο διαολος και εφαγε τη nokia οπως αλλοι λενε οτι θα τα καταφερουν τα wp γιατι ετσι! :blink: η ξερω γω γιατι δεν γινεται να αποτυχουν και αλλα παρομοια..

το αντεπιχειρημα στο επιχειρημα που λεει και ο kaluas δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι ανοιχτός σε κάθε σωστή και με επιχειρήματα άποψη γύρω από την επιτυχία των WP. Mπορεί να μην μου αρέσουν, μπορεί να τα θεωρώ καταστροφή, αλλά αν βρεθεί κάποιος να μου πει ''ξες Xρήστο, θα πετύχουν γι'αυτό και γι'αυτό το λόγο'', θα σεβαστώ την άποψη του και θα της δώσω και κάποια λογική εξήγηση.

 

Κάτι που μήνες τώρα, όσες φορές εκφράσαμε απόψεις και στρατηγικές κάποιοι δεν σεβάστηκαν. Aντίθετα, μας είπαν κολλημένους, fanboys, CEOs και καταστροφολόγους μεταξύ άλλων.

 

Κι όλα αυτά, αντί να επιχειρηματολογήσουν. Γι'αυτό και μόνο θα χαρώ αν εξαγοραστεί η Nokia, ειλικρινά. Στο ότι δεν ήμουν όλα αυτά που άκουσα προσωπικά.

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που τα βλεπουν ολα αθωα δεν μπορουν να αναρωτηθουν γιατι η Νοκια τα εκανε ΟΛΑ περα (symbian, meego, επιλογη Android) για να περιοριστει σε ΕΝΑ μονο λειτουργικο (WP8);;;; Και να ηταν νουμερο 1 αυτο το λειτουργικο να το καταλαβω, αλλα.... ΔΕΝ. :X

Η ΜΟΝΗ δικαιολογια που θα μπορουσε να σταθει ειναι οτι δεν μπορουσε να τα αντεξει/υποστηριξει ολα ταυτοχρονα.

Η Νοκια του τωρα οντως δεν μπορει, η Νοκια του 2007-2009 μπορουσε ανετα. Τοτε ειχε το μαχαιρι ειχε και το καρπουζι.

Τωρα εχει το αγγουρι μονο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που τα βλεπουν ολα αθωα δεν μπορουν να αναρωτηθουν γιατι η Νοκια τα εκανε ΟΛΑ περα (symbian, meego, επιλογη Android) για να περιοριστει σε ΕΝΑ μονο λειτουργικο (WP8);;;; Και να ηταν νουμερο 1 αυτο το λειτουργικο να το καταλαβω, αλλα.... ΔΕΝ. :X

Η ΜΟΝΗ δικαιολογια που θα μπορουσε να σταθει ειναι οτι δεν μπορουσε να τα αντεξει/υποστηριξει ολα ταυτοχρονα.

Η Νοκια του τωρα οντως δεν μπορει, η Νοκια του 2007-2009 μπορουσε ανετα. Τοτε ειχε το μαχαιρι ειχε και το καρπουζι.

Τωρα εχει το αγγουρι μονο.

 

Έτσι ακριβώς. Τότε, όπως λέει και στο άρθρο είχε την ευκαιρία να αναδείξει τα WP χωρίς όμως να περιοριστεί αποκλειστικά σε αυτά. Εξ'ου και είχα πει "πως με μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά". Τώρα το χάσαμε το τρένο και αν δεν πετύχουν τα WP8 δεν ξέρω αν θα μπορέσουμε να βλέπουμε ακόμα Nokia τηλέφωνα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σταθώ εδώ ...

 

Έχω παρατηρήσει πως όσοι γράφουν με επιχειρήματα, τα οποία δεν έχουν γνωρίσει αντεπιχειρήματα ακόμη, είναι συνομοσιολόγοι ή καταστροφολόγοι ...

 

Να φανταστώ αυτοί που μιλάνε χωρίς επιχειρήματα είναι σατανιστές ???? Βασικά είναι δεδομένο πως στην Ελλάδα του 13, υπάρχουν άτομα που δεν το χουν και πολύ το activity του radical thinking, αλλά τόσο μισαλλοδοξία και παρωπίδες ???? :X

Ωπα μεγαλε,ωπα.Εδω ο καθενας λεει την σκεψη του.Με επιχειρηματα,με θεωρια,με οτι ενδειξεις εχει ο καθενας.Αν σας πεφτουμε λιγοι να μην ξαναγραψουμε και απλα να παρακολουθουμε εσας τους σοφους.Και εισαι και μετριοφρων γιατι προφανως εσυ το εχεις το activity του radical thinking και εμεις εχουμε παρωπιδες.Αν δεν θελεις να ακους η να διαβαζεις τις σκεψεις να μην τις διαβαζεις,ετσι απλα.Το να θεωρεις τον εαυτο σου ειδημονα και ολους τους κατωτερους απο σενα ειναι ηλιθιο.Σε οτι σχεση εχει με το καταστροφολογοι,το εγραψα γιατι οπως τα γραφετε και τα παρουσιαζετε ορισμενοι η νοκια εχει χαθει ηδη,τυχαινει εγω να μην το δεχομαι και να ειμαι αισιοδοξος,πειραζει???

Link to comment
Share on other sites

Ωπα μεγαλε,ωπα.Εδω ο καθενας λεει την σκεψη του.Με επιχειρηματα,με θεωρια,με οτι ενδειξεις εχει ο καθενας.Αν σας πεφτουμε λιγοι να μην ξαναγραψουμε και απλα να παρακολουθουμε εσας τους σοφους.Και εισαι και μετριοφρων γιατι προφανως εσυ το εχεις το activity του radical thinking και εμεις εχουμε παρωπιδες.Αν δεν θελεις να ακους η να διαβαζεις τις σκεψεις να μην τις διαβαζεις,ετσι απλα.Το να θεωρεις τον εαυτο σου ειδημονα και ολους τους κατωτερους απο σενα ειναι ηλιθιο.Σε οτι σχεση εχει με το καταστροφολογοι,το εγραψα γιατι οπως τα γραφετε και τα παρουσιαζετε ορισμενοι η νοκια εχει χαθει ηδη,τυχαινει εγω να μην το δεχομαι και να ειμαι αισιοδοξος,πειραζει???

 

Wow, ψηλέ, χαλάρωσε ... Μην τα παίρνεις τόσο προσωπικά, έχω διαβάσει να λένε συγκεκριμένα για μένα, πολύ χειρότερα απ'όσα έχεις φανταστεί ...

 

Γενικότερα δεν θέλω να γράψω ότι είμαι ανώτερος από τον μέσο όρο, θέλω να γράψω ότι είναι κατώτεροι όσοι απαντάνε με προσβλητικές ατάκες σε άτομα που έχουν επιχειρήματα ... Αυτό γιατί ενώ κάποιοι μιλάνε με επιχειρήματα, η "αντιπέρα όχθη" κάνει χρήση προσωπικών χαρακτηρισμών ... Δεν τίθεται θέμα να πεις την άποψή σου, αλλά το θέμα του "εφόσον δεν έχεις κάτι να πεις στον άλλον που δεν μιλάει με επιχειρήματα, δεν σχολιάζεις καν την άποψή του" ...

 

Δεν έχω κανένα προσωπικό με τα άτομα που γουστάρουν WP, είμαστε στο ίδιο στρατόπεδο, αυτό του "ευχαριστημένου καταναλωτή" ... Και εύχομαι σε κάθε έναν να χαίρεται την επένδυση που έχει κάνει, ολόψυχα !!!! Έχω πρόβλημα όμως με τους τεντυμπόυδες που κριτικάρουν τις απόψεις των άλλων χωρίς να έχουν την παραμικρή ιδέα περί τίνος πρόκειται ... Είτε γιατί δεν έχουν ψάξει, είτε γιατί δεν θέλουν να ψάξουν ... Αυτό ... :)

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ωπα μεγαλε,ωπα.Εδω ο καθενας λεει την σκεψη του.Με επιχειρηματα,με θεωρια,με οτι ενδειξεις εχει ο καθενας.Αν σας πεφτουμε λιγοι να μην ξαναγραψουμε και απλα να παρακολουθουμε εσας τους σοφους.Και εισαι και μετριοφρων γιατι προφανως εσυ το εχεις το activity του radical thinking και εμεις εχουμε παρωπιδες.Αν δεν θελεις να ακους η να διαβαζεις τις σκεψεις να μην τις διαβαζεις,ετσι απλα.Το να θεωρεις τον εαυτο σου ειδημονα και ολους τους κατωτερους απο σενα ειναι ηλιθιο.Σε οτι σχεση εχει με το καταστροφολογοι,το εγραψα γιατι οπως τα γραφετε και τα παρουσιαζετε ορισμενοι η νοκια εχει χαθει ηδη,τυχαινει εγω να μην το δεχομαι και να ειμαι αισιοδοξος,πειραζει???

 

Δεκτή κάθε άποψη, αλλά όχι να μας τη λέτε που έχουμε επιχειρήματα. Δεν έχουμε όλοι τις ίδιες γνώσεις πάνω σε όλα, ακόμα και εγώ που το λέω. Nα φανταστείς δεν ξέρω καθόλου το Android σε βάθος, αλλά δεν πάω να χωθώ σε τέτοια θέματα επιμένοντας. Θα πω τη γνώμη μου, ναι, αλλά ως εκεί.

 

Mιλάμε με γεγονότα και δεδομένα. Eίδες να λέμε κάτι από τα κεφάλια μας; Πέρα από τη στρατηγική μου προσωπικά (που και πάλι από δεδομένα βγαίνει), λεω ξεκάθαρα σε κάθε άρθρο ή ποστ πράγματα δεδομένα. Πχ, έλεγα πως η μετοχή θα αρχίσει την κατρακύλα από 18/03, μετά από την έξοδο από το Euro Stoxx 50. Στα 3,2 ευρώ βρέθηκε μες τη βδομάδα και στα 3,34+- ήταν το πρωί (δυστυχώς είμαι από κινητό και δεν έχω λινκ). Tότε, μερικοί με λέγανε παλαβό. Tώρα;

 

Πολλά έχω πει και βγαίνουν. Eίμαι καταστροφολόγος; Fanboy; CEO; 'H ξέρω τι μου γίνεται και τι βλέπω;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που τα βλεπουν ολα αθωα δεν μπορουν να αναρωτηθουν γιατι η Νοκια τα εκανε ΟΛΑ περα (symbian, meego, επιλογη Android) για να περιοριστει σε ΕΝΑ μονο λειτουργικο (WP8);;;; Και να ηταν νουμερο 1 αυτο το λειτουργικο να το καταλαβω, αλλα.... ΔΕΝ. :X

Η ΜΟΝΗ δικαιολογια που θα μπορουσε να σταθει ειναι οτι δεν μπορουσε να τα αντεξει/υποστηριξει ολα ταυτοχρονα.

Η Νοκια του τωρα οντως δεν μπορει, η Νοκια του 2007-2009 μπορουσε ανετα. Τοτε ειχε το μαχαιρι ειχε και το καρπουζι.

Τωρα εχει το αγγουρι μονο.

 

Ακριβώς οπως τα λες!!

+1000

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχ όταν πήρα s60 κινητό οι άλλοι το κοιτάζαν λες και ήρθε από άλλο πλανήτη.

Θυμάμαι την τεράστια διαφορά που είχε από οποιαδήποτε άλλη συσκευή και τις άπειρες εφαρμογές που κατέβαζα..οι οποίες δε διαφημίστηκαν ποτέ.

Θυμάστε όταν βγήκε το android τι χαμός έγινε;Πόση διαφήμιση έπεσε;Πιστεύω ακριβώς τότε θα έγινε αντιληπτό από πολλούς ότι έρχονται δύσκολοι καιροί για τη νοκια που πάλευε ακόμα με τα xpress music των 350 ευρώ..

Επίσης, ακόμα και με τις ονομασίες τα έκανε μπάχαλο μπερδεύοντας τον καταναλωτή με C3-00, C1-03 και ότι άλλο τους ερχότανε στο μυαλό.

Οι ελλείψεις του wp καταντούν κουραστικές και η ανωριμότητά τους πραγματικά σ'αφήνει άναυδο μερικές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου farsalinos. Από marketing η nokia έχει τόση σχέση όσο εγώ με τα τρούξ που είναι στη μόδα...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ πάλι δεν ξέρω και πολλά πράγματα από τα λειτουργικά των κινητών, εκτός του Symbian που εχω! Αλλά νομίζω ότι θα τα καταφέρει η Νοκια με τα wp8 κι ας μην έχει τόσα πολλά όσο τα υπόλοιπα λειτουργικά! Προσωπικα μου αρέσουν και τα πλακίδια που έχει το wp8 στο βασικό μενού σε σχέση με τα υπόλοιπα που λίγο πολύ μοιάζουν μεταξύ τους! Έτσι κι αλλιώς θα τα αναβαθμίσουν τα wp8 προς το καλύτερο! Το μόνο λάθος που κάνει, κατά εμένα δηλαδή, είναι ότι καθυστερούν πολύ σε όλα και ειδικά στις συσκευές! Αλλά και δεν τα διαφημίζουν τα wp8 και Lumia καθόλου, τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα! Για το εξωτερικό δεν ξέρω! Πάντως εγώ θέλω να ανακάμψει η Νοκια έστω και με τα wp8!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ανάκαμψη με αυτό το λειτουργικό πολύ απλά δεν θα δεις φίλε μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ανάκαμψη με αυτό το λειτουργικό πολύ απλά δεν θα δεις φίλε μου.

 

Δηλαδή, να βάλει ντε και καλά Android; Ωραία. Και να έχουμε μόνο 2 λειτουργικά, δεν υπολογίζω το νέο λειτουργικό των Blackberry, και μετά να ακούμε τιμές, για το s5 και το iPhone6, ΜΟΝΟ από 999€!!! Ακόμα και τα WP, συντελούν έστω και λίγο ( προς το παρόν ) στην ποικιλία των λειτουργικών. Κι αν πετύχει και η Blackberry, θα έχουμε ακόμα περισσότερη ποικιλία. Νομίζω προς όφελός μας είναι να "σκοτώνονται" όσο περισσότεροι γίνεται στην αγορά. :)

 

P.S.: Σχετικά με το Android. Χρησιμοποιώ και Android καθημερινά, οπότε ξέρω και από αυτό. Έχει και αυτό τα καλά του, αλλά δε μπορώ να πω ότι έχω τρελαθεί κιόλας. Είναι αξιοπρεπές λειτουργικό, αλλά εδώ και λίγο καιρό έχει αρχίσει να "εκτροχιάζεται". Δεν ξέρω αν φταίνε οο κατασκευαστές ή η Google γι' αυτό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ανάκαμψη με αυτό το λειτουργικό πολύ απλά δεν θα δεις φίλε μου.

 

Καλά, μην είσαι και τόσο σίγουρος...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην είσαι και τόσο σίγουρος...

 

Εννοείται πως είμαι.2 χρόνια τώρα μόνο πτωτική τάση βλέπω.για πόσο ακόμα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως είμαι.2 χρόνια τώρα μόνο πτωτική τάση βλέπω.για πόσο ακόμα?

 

2 είναι όχι 12! Ποτέ μη λες ποτέ! Θα ανακάμψει σιγά σιγά, μη βιαζόμαστε!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 είναι όχι 12! Ποτέ μη λες ποτέ! Θα ανακάμψει σιγά σιγά, μη βιαζόμαστε!

 

Ναι, αλλά σκέψου πως στερεύει από λεφτά τρίμηνο με το τρίμηνο... Πόσο θα αντέξει;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά σκέψου πως στερεύει από λεφτά τρίμηνο με το τρίμηνο... Πόσο θα αντέξει;

 

Το πόσο θα αντέξει ακόμα δεν ξέρω, αλλά εγώ πιστεύω ότι θα έχουν κάποια πισινή, δεν μπορεί να καταστραφεί τόσο εύκολα από έναν Elop και μόνο ολόκληρη Νοκια! Άλλωστε τα μικρα της κινητά πουλάνε σαν τρελά! Άποψή μου βέβαια!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το πόσο θα αντέξει ακόμα δεν ξέρω, αλλά εγώ πιστεύω ότι θα έχουν κάποια πισινή, δεν μπορεί να καταστραφεί τόσο εύκολα από έναν Elop και μόνο ολόκληρη Νοκια! Άλλωστε τα μικρα της κινητά πουλάνε σαν τρελά! Άποψή μου βέβαια!

 

Σεβαστή η άποψη σου, αλλά δυστυχώς δεν έχει κάποια πισινή (γνωστή πάντα, μπορεί να παίζει τίποτα κάτω από το τραπέζι που δεν ξέρουμε). Τα Asha από μόνα τους δεν μπορούν να κάνουν τα πάντα, θέλουν και σπρώξιμο από τα έξυπνα κινητά. Κάτι που δεν βλέπουμε ως τώρα δυστυχώς παρά την προσπάθεια.

 

Για να μιλάμε σωστά, δεν φταίει ο Elop μόνο, αυτός αποτελείωσε την κατάσταση. Μεγάλο φταίξιμο έχει ο Olli-Pekka Kalasvuo, ο προηγούμενος πρόεδρος της Nokia. Αν από το 2007 γίνονταν σωστά βήματα, σήμερα ίσως Apple και Samsung να μην ήταν αυτό που ξέρουμε. ( μην πέσετε να με φάτε, ίσως λέω!!! :) )

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστή η άποψη σου, αλλά δυστυχώς δεν έχει κάποια πισινή (γνωστή πάντα, μπορεί να παίζει τίποτα κάτω από το τραπέζι που δεν ξέρουμε). Τα Asha από μόνα τους δεν μπορούν να κάνουν τα πάντα, θέλουν και σπρώξιμο από τα έξυπνα κινητά. Κάτι που δεν βλέπουμε ως τώρα δυστυχώς παρά την προσπάθεια.

 

Για να μιλάμε σωστά, δεν φταίει ο Elop μόνο, αυτός αποτελείωσε την κατάσταση. Μεγάλο φταίξιμο έχει ο Olli-Pekka Kalasvuo, ο προηγούμενος πρόεδρος της Nokia. Αν από το 2007 γίνονταν σωστά βήματα, σήμερα ίσως Apple και Samsung να μην ήταν αυτό που ξέρουμε. ( μην πέσετε να με φάτε, ίσως λέω!!! :) )

 

Δεν ξέρω, αλλά ίσως τα καταφέρει με τα wp8, διότι βλέπω σιγά σιγά και η HTC αλλά και η Samsung άρχισαν να βάζουν wp8 στα κινητά τους, ενώ με το 7,5 δεν έβαζε κανένας wp. Αυτή την εντύπωση εχω... Νομίζω και μια συσκευή της Huawei έχει βάλει wp8 νομίζω ή κάνω λάθος!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ανάκαμψη με αυτό το λειτουργικό πολύ απλά δεν θα δεις φίλε μου.

 

Δηλαδη ολες οι συσκευες αν βαλουν Android δεν θα εχει και τοσο ενδιαφερον! Τι λες;;;

 

Ανάκαμψη με αυτό το λειτουργικό πολύ απλά δεν θα δεις φίλε μου.

 

Δηλαδή, να βάλει ντε και καλά Android; Ωραία. Και να έχουμε μόνο 2 λειτουργικά, δεν υπολογίζω το νέο λειτουργικό των Blackberry, και μετά να ακούμε τιμές, για το s5 και το iPhone6, ΜΟΝΟ από 999€!!! Ακόμα και τα WP, συντελούν έστω και λίγο ( προς το παρόν ) στην ποικιλία των λειτουργικών. Κι αν πετύχει και η Blackberry, θα έχουμε ακόμα περισσότερη ποικιλία. Νομίζω προς όφελός μας είναι να "σκοτώνονται" όσο περισσότεροι γίνεται στην αγορά. :)

 

P.S.: Σχετικά με το Android. Χρησιμοποιώ και Android καθημερινά, οπότε ξέρω και από αυτό. Έχει και αυτό τα καλά του, αλλά δε μπορώ να πω ότι έχω τρελαθεί κιόλας. Είναι αξιοπρεπές λειτουργικό, αλλά εδώ και λίγο καιρό έχει αρχίσει να "εκτροχιάζεται". Δεν ξέρω αν φταίνε οο κατασκευαστές ή η Google γι' αυτό.

 

Σωστα, πολυ καλα τα λες!!! Θα ειναι ολα βαρετα μετα! Οποτε καλα εκανε και επελεξε η Νοκια wp8. Αλλα δεν ειναι και η μονη με wp8 (HTC, Samsung και Huawei)!!!!

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...