Jump to content

Huawei Y300


cactus75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει βαλει κανεις custom kernel που να μπορω να κανω oc? εχω μια custom rom freeyourmind και ειναι αψογη...εκτος του οτι δεν μπορω να κανω oc

αν εχει βρει καποιος kapoia custom kernel θα το εκτιμησουσα αν το μοιραζοταν μαζι μας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν έχεις κάνει το τηλέφωνο root νομίζω με κάποια εφαρμογή από τις πολλές που έχει στο google play θα μπορέσεις να κανεις ο/c
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!θέλω το συγκεκριμένο κινητό.δεν θέλω να ασχοληθω με ρουτ εάν δεν το ρουταρω θα εχω κάποιο προβλημα στη λειτουργία του η θα ειμαι κομπλέ
Link to comment
Share on other sites

αν έχεις κάνει το τηλέφωνο root νομίζω με κάποια εφαρμογή από τις πολλές που έχει στο google play θα μπορέσεις να κανεις ο/c

εχω ηδη την εφαρμογη setCPU και δεν μπορει...ή δεν ξερω πως να κανω oc

 

Καλημέρα!θέλω το συγκεκριμένο κινητό.δεν θέλω να ασχοληθω με ρουτ εάν δεν το ρουταρω θα εχω κάποιο προβλημα στη λειτουργία του η θα ειμαι κομπλέ

θα εισαι αρχοντας χωρις ρουτ αλλα το ρουτ στο κντ ειναι τοσο ευκολο που ειναι κριμα να μεινεις ετσι :P

Link to comment
Share on other sites

μαγκες το πηρα και ειναι πολυ καλο.... παρολο που εχει μικρη ram ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του και κανει την δουλεια του! ειναι και πολυ γρηγορο...

 

ρε παιδια να ρωτήσω κατι εγω ο ασχετος.... τι ειναι root και σε τι βοηθάει το τηλέφωνο? αξιζει να το κανω ή δεν χρειάζεται? ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

δηλαδη να μπορω π.χ. να διαγραψω καποιες προεγκατεστημενες εφαρμογες, που δεν μπορω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

α γεια σου !!! και και επίσης κάποιες εφαρμογές στο google play απαιτούν root στο κινητό για να τις εγκαταστήσεις
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό αλλά Ειμαι άσχετος από ρουτ και δεν θέλω κιόλας να το ρουταρω εάν δεν το ρουταρω θα εχω προβλημα;δεν ξερω εχω δίλημμα
Link to comment
Share on other sites

διάβασε 3-4 post ποιο πάνω και θα σου λυθούν οι απορίες , βασικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα και χωρίς root , θα είναι σαν να το έχεις ''"μανισιο"''
Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανείς σε άσπρο χρώμα?Στο πίσω μέρος είναι σαν το μαύρο με ραβδώσεις ή είναι τελείως λείο ?
Link to comment
Share on other sites

διαλέγεις και παίρνεις , γούστα είναι αυτά , εγώ πάντως έβαλα μια θήκη οποτε όπως και να είναι πίσω δεν φαίνεται
Link to comment
Share on other sites

αν κανω root θα διαγραφεί τιποτα? π.χ. τραγουδια, βιντεο, μνημη παιχνιδιων κλπ ή απλα ξεμπλοκάρει τις αρχικες εφαρμογες? (δεν εχω καρτα μνημης ακομα και την βγαζω με του κινητού....)

 

διαλέγεις και παίρνεις , γούστα είναι αυτά , εγώ πάντως έβαλα μια θήκη οποτε όπως και να είναι πίσω δεν φαίνεται

 

 

και εγω το εχω, λειο και ασπρο ειναι! ρε φιλε που την βρήκες την θηκη? επισημα δεν εχει ερθει ακομα Ελλαδα... σε ρωταω γιατι θελω να παρω μια (ψαχνω συνεχεια τωρα τελευταια) επειδή δεν τα παω καλα με τα κινητα και συνεχεα μου πέφτουν... ευτυχώς αυτο που εχω, δεν εχει πεσει ακομα αλλα παραλιγο να μου πεσει! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

Ξεκίνησα να κάνω root το τηλ αλλά κάπου χάθηκα

Το Huawei_Y300_drivers το περνάμε στο τηλ σωστά ???

Η διαδρομή είναι <sdk>\extras\google\usb_driver (οι φάκελοι αυτοί δεν υπάρχουν στην κάρτα οπότε τους φτιάχνουμε και κάνουμε εγκατάσταση στο usb_driver

Κανω την εγκατάσταση και στα μισά βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να ανοιχτεί το αρχείο

\extras\google\usb_driver\Handset WinDriver\extractDirver.bat’

Σαν αρχείο συμπίεσης

πάτησα ΟΚ και συνέχισε την εγκατάσταση

 

Κάνω κάτι λάθος ???

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω αυτήν σε άσπρο πολύ καλή , πρόσεξε όμως γιατί υπάρχουν παρόμοιες χωρίς την τρυπούλα για το flash τις cameras

http://viewitem.eim.ebay.gr/ULTRA-THIN-S-LINE-SILICONE-GEL-CASE-COVER-ACCESSORIES-FOR-HUAWEI-ASCEND-Y300/261230484884/item

όταν πήρα τι κινητό από τον γερμανό μου έδειξε κάποιες θήκες αλλα ήταν κάπως ακριβές

όσοι θέλετε να κάνετε root ο ποιο εύκολος οδηγός είναι αυτός , πρώτα όμως να διαβάσετε και τα σχόλια που είναι στο τέλος τις διαδικασίας από άλλους χρηστες ώστε να έχετε μια καλύτερη εικόνα

http://huawei-y300.tumblr.com/post/47366836617/how-to-unlock-and-root-huawei-ascend-y300-all

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

Το Huawei_Y300_drivers το περνάμε στο τηλ σωστά ???

 

Κάνω κάτι λάθος ???

Στο pc σου το περνάς.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και αυτό........ κάνει το ίδιο :mad::mad:

στα μισά βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να ανοιχτεί το αρχείο

\extras\google\usb_driver\Handset WinDriver\extractDirver.bat’

Σαν αρχείο συμπίεσης

αν πατήσω ΟΚ συνεχίζει την εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και αυτό........ κάνει το ίδιο :mad::mad:

στα μισά βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να ανοιχτεί το αρχείο

\extras\google\usb_driver\Handset WinDriver\extractDirver.bat’

Σαν αρχείο συμπίεσης

αν πατήσω ΟΚ συνεχίζει την εγκατάσταση

Το κατεβάζεις στο pc σου, το αποσυμπιεζεις.

Απενεργοποιεις στο pc σου τα antivirus.

Στο τηλέφωνο σου στης ρυθμίσεις ενεργοποίησε τον "εντοπισμός σφαλματων", το "ψευδείς τοποθεσίες" και το "άγνωστες πήγες".

Συνδεσε το τηλέφωνο σου στο pc και τρέξε το run.bat

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

αν κανω root θα διαγραφεί τιποτα? π.χ. τραγουδια, βιντεο, μνημη παιχνιδιων κλπ ή απλα ξεμπλοκάρει τις αρχικες εφαρμογες? (δεν εχω καρτα μνημης ακομα και την βγαζω με του κινητού....)
Link to comment
Share on other sites

αν κανω root θα διαγραφεί τιποτα? π.χ. τραγουδια, βιντεο, μνημη παιχνιδιων κλπ ή απλα ξεμπλοκάρει τις αρχικες εφαρμογες? (δεν εχω καρτα μνημης ακομα και την βγαζω με του κινητού....)

Δεν χανεις τιποτα απο τα αρχεια που εχεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κάποιος καμια εφαρμογή έστω και εκτος play store που να μπορώ να εκτυπώνω φωτογραφίες από το κινητό κατευθείαν στον εκτυπωτή με καλώδιο ? έχω βρει κάποιες εφαρμογές αλλα θέλουν wifi

έχω έναν canon και έναν hp

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Κάποια θήκη σιλικόνης ή κάποια άλλη που να βολεύει μπορεί να προτείνει κανείς.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Y300

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...