Jump to content

Huawei Y300


cactus75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το πρόβλημα που είχα εγω με τις επαφές ήταν να μην μου αναγνωρίζει αυτές που δεν ήταν στη διεθνή μορφή (δλδ +30 697........ ή 0030 6946......) εννοώ αυτές που δεν είχαν το πρόθεμα που είναι σε bold. Ενώ τις είχα μέσα στο τηλ τις επαφές όταν κάποιος με έπαιρνε τηλ, δεν μου εμφάνιζε την αντίστοιχη επαφή αλλά ότι έχω εισερχόμενη από ένα νέο αριθμό, και το αριθμό του βέβαια. Το ίδιο και στα μηνύματα.

 

Οπότε έφτιαξα ένα application που μου έκανε τη δουλειά, δλδ μου περνάει σε όλες τις επαφές ότι πρόθεμα θέλω πχ του βάζω το 0030 και το περνάει σε όλα τα νούμερα (όσα και να έχει μια επαφή) εκτός από τα νούμερα που ήδη έχουν το πρόθεμα (είτε το ελληνικό είτε κάποιο άλλο που ξεκινά με + ή 00). Δεν πειράζει τις επαφές με σύντομους κωδικούς (δλδ νούμερα κάτω από 6 ψηφία)

 

Αν κάποιος θέλει να του τη στείλω (γιατί δεν την έχω ανεβάσει ακόμα στο play) να τη δοκιμάσει κιόλας, γιατί εγω την έχω τεστάρει στο δικό μου μέν και σε καμιά άλλα 5-6 κινητά αλλά όσο περισσότεροι τόσο καλύτερα :) ας μου στείλει pm.

 

Η εφαρμογή κάνει και backup αν θέλετε!

 

Ευχαριστώ

Αν θες φτιαξε ενα θεμα εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=127 για να τη δει περισσοτερος κοσμος ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν θες φτιαξε ενα θεμα εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=127 για να τη δει περισσοτερος κοσμος ;)

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση απλά δεν είναι ακόμα έτοιμη, όταν θα την ανεβάσω στο play θα φτιάξω και εδώ που μου προτείνεις ένα θέμα ώστε να την δει κόσμος που έχει θέμα.

Thaaanks :)

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το κινητο απο merimobiles.Δεν τους ζητησα να το κανουν root και να εγκαταστησουν Ελληνικα.Ομως μεσα το κινητο εχει εικονιδιο Root Explorer και Superuser.Αυτο σημαινει οτι ειναι rooted?Τι πρεπει να κανω για να περασω Ελληνικα καθως στο http://huawei-y300.tumblr.com/ δεν εχει Ελληνικη ρομ.Τη ρομ της Telefonica Czech μου βγαζει οτι δεν υπαρχει.Δεν μ ενδιαφερει να πειραξω πολυ το κινητο.Μονο Ελληνικα να βαλω,να βελτιωθει λιγο η χρηση μπαταριας (αν γινεται αυτο) και να κυλαει ομαλα το κινητο.Kαι κατι αλλο.Αν χρησιμοποιω συχνα task killer εχει καμια επιπτωση στο κινητο?Ευχαριστω
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το κινητο απο merimobiles.Δεν τους ζητησα να το κανουν root και να εγκαταστησουν Ελληνικα.Ομως μεσα το κινητο εχει εικονιδιο Root Explorer και Superuser.Αυτο σημαινει οτι ειναι rooted?Τι πρεπει να κανω για να περασω Ελληνικα καθως στο

 

Για τα ελληνικά στα μενού κατέβασε αυτό εδώ και άλλαξε το LOCALE el-gr

Για ελληνικό πληκτρολόγιο κατέβασε αυτό και αυτό

Για τα υπόλοιπα δεν έχω δοκιμάσει τπτ εγώ είμαι ικανοποιήμένος από την μπαταρία, ωστόσο έχω βάλει ένα profiler που μου αλλάζει μόνο του τις ρυθμίσεις ανάλογα με την ώρα....άρα μάλλον καίω λιγότερη μπαταρία.

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις το εικονίδιο του su τότε είσαι root , αν θέλεις να σιγουρευτείς περισσότερο τότε κανε απεγκατάσταση την εφαρμογή fb η οποια σβήνετε μονο όταν είσαι root ...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ argiris623!Δουλεψαν οι εφαρμογες και εχω Ελληνικα στο μενου και στο πληκτρολογιο χωρις να περναω ρομ κτλ!

 

Σ ευχαριστω και για την εφαρμογη για τις επαφες!Εξαιρετικη μεχρι στιγμης!!!!!Πολυ καλη δουλεια!!!

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ argiris623!Δουλεψαν οι εφαρμογες και εχω Ελληνικα στο μενου και στο πληκτρολογιο χωρις να περναω ρομ κτλ!

 

Σ ευχαριστω και για την εφαρμογη για τις επαφες!Εξαιρετικη μεχρι στιγμης!!!!!Πολυ καλη δουλεια!!!

να σαι καλά φίλε μου χαίρομαι που βοήθησα :)

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Αϊγια σου φιλε μου.Στην εικονα αυτη εμενα δεν εχει την επιλογη μετακινηση στην καρτα-τηλεφωνο.Μηπως μου εκατσε ελλατωματικο?

Προφανώς έχεις ως προεπιλογή αποθήκευσης τον εσωτερικό αποθ. χώρο. Πήγαινε "Ρυθμίσεις συστήματος"-->"Αποθηκευτικός χώρος" και εκεί που λέει "Προεπιλογή αποθηκευτικού χώρου" βάλε "Κάρτα SD". Μετά θα σου εμφανίζεται κανονικά το κουμπί για μεταφορά από τηλέφωνο σε κάρτα. ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια που ειναι αυτο το '' Settings -> Developer Options and make sure USB debugging '' ??????

κάνω την διαδικασία για unlock bootloader όλα καλά , ανοίγει το κινητό , παω να κάνω επαλήθευση και δεν βρίσκει το κινητό !!!

Edited by yo_rover
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια που ειναι αυτο το '' Settings -> Developer Options and make sure USB debugging '' ??????

κάνω την διαδικασία για unlock bootloader όλα καλά , ανοίγει το κινητό , παω να κάνω επαλήθευση και δεν βρίσκει το κινητό !!!

Ρυθμισεις -συστημα-επιλογες για προγραμνατισμο-εντοπ.σφαλ.usd και το τσεκαρεις

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα,

Με ψευτο-ενδιαφέρει το κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω πόσό καιρό βγάζει η μπαταρία, πάνω - κάτω, με μια μέση χρήση. Μερικά τηλεφωνήματα, λίγο wifi, κάτι τέτοιο.

 

Ευχαριστώ,

Παναγιώτης

Link to comment
Share on other sites

εμενα με ελαχιστη χρήση με την δεύτερη φορα που το φόρτισα (καινούργιο) μου κράτησε 9 μέρες , μέρα νύχτα ανοιχτό , τώρα που το ''σκαλίζω' λίγο περισσότερο μου κρατα 5 μέρες

όλα αυτά με root και ξεκλείδωτο bootloader

πάντως αν ενδιαφέρεσαι για το τηλέφωνο αυτό καλο είναι να ακούσεις το ηχείο του , είναι το μονο που με ξένισε λίγο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα παιδιά έχω εδω κ 5 μέρες το huawei Y300-0100. Το πρόβλημα μου είναι με το viber όταν με καλούν ή κάνω κλήση εγώ δεν με ακούνε μονό αν βάλω το hands freeμε ακούνε. Στης κανονικές κλίσης δεν έχω πρόβλημα μονο με το vibe. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κ το ξανάκανα εγκατάσταση άλλα πάλι τα ιδία. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να δουλέψει το viber?????
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω εδω κ 5 μέρες το huawei Y300-0100. Το πρόβλημα μου είναι με το viber όταν με καλούν ή κάνω κλήση εγώ δεν με ακούνε μονό αν βάλω το hands freeμε ακούνε. Στης κανονικές κλίσης δεν έχω πρόβλημα μονο με το vibe. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κ το ξανάκανα εγκατάσταση άλλα πάλι τα ιδία. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να δουλέψει το viber?????

βαλε την παλια εκδοση 2.3 και ολα θα ειναι καλα:lol: και εγω ειχα αυτο το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους και καλο βραδυ!!! εχω ηδη παραγγειλει το κινητο και την Δευτερα θα το εχω στα χερια μου! απο αυτονομια μπαταριας τι λεει? επισης εχει οποιουδηποτε ειδους λαγκ? οι φωτο ειναι ενταξει? τελος η οθονη τελικα εχει γκοριλα γκλας ή εστω το γνωστο ως scratch resistant glass?##

 

διαβασα οτι εχει προβλημα με το ηχειο ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι πολύ καλή, δεν έχω δει ποτέ lag, για φωτογραφίες χρησιμοποιώ τα βελάκια που είναι για την ένταση της φωνής και βγάζει καλύτερα, το θέμα με το ηχείο είναι η ποιότητα βασικά

 

Η μπαταρία του είναι πολύ καλή, δεν έχω δει ποτέ lag, για φωτογραφίες χρησιμοποιώ τα βελάκια που είναι για την ένταση της φωνής και βγάζει καλύτερα, η οθόνη δεν έχει ούτε gorilla ούτε μαϊμού...

 

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να ενεργοποιήσω τα μμς, με cosmote; με γραπτό μήνυμα πάντως δεν γίνεται μου λέει

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

τι πρεπει να ρυθμισω ετσι ωστε το παραθυρο που ανοιγει για τα wifi gps κτλ να μην ανοιγει σε όλη την οθόνη αλλα λιγοτερο απο τη μεση? ετσι ανοιγε στην αρχη λιγο και μετα δεν ξερω τι πειραξα και παει μεχρι κατω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το πηρα το κινητο! απλα απιστευτο! οι φωτο ειναι οτι πρεπει να για μενα το ηχειο επισης η μπαταρια τρικαλη και δεν εχω δει ουτε ενα λαγκ! το πηρα πριν μερικες ωρες και εχω κανει ηδη ρουτ...ειμαι απολυτα ευχαριστημενος προς το παρον
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους και καλο βραδυ!!! εχω ηδη παραγγειλει το κινητο και την Δευτερα θα το εχω στα χερια μου! απο αυτονομια μπαταριας τι λεει? επισης εχει οποιουδηποτε ειδους λαγκ? οι φωτο ειναι ενταξει? τελος η οθονη τελικα εχει γκοριλα γκλας ή εστω το γνωστο ως scratch resistant glass?##

 

διαβασα οτι εχει προβλημα με το ηχειο ισχυει?

 

Δεν έχει κανένα θέμα με το ηχείο του. Με την εφαρμογή Viber υπάρχουν διάφορες δυσλειτουργίες στις κλήσεις και αυτό όχι πάντα - αλλά και αυτό θα λυθεί μέσω αναβάθμισης. Καλορίζικη - η συσκευή για τα λεφτά της θεωρώ πως είναι εξαιρετική ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Y300

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...