Jump to content

Sony Xperia L


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλος ηρθες :)

Η καρτα sim ποσο παλια ηταν?

Τι δικτυο εχεις ? wind - vodafone - cosmote ?

 

Αν εχεις cosmote με παλια sim δεν θα μου φανει παραξενο το προβλημα που ειχες,

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 983
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εχεις cosmote με παλια sim...

Μέσα έπεσες :)

 

Η κάρτα ήταν.. δεν θυμάμαι καλά.. αλλά καμιά 5ετια μπορεί να την είχα.

Το θέμα είναι ότι μου το παρουσίασε άλλη μια φορά και με την καινούρια (παρέλειψα να το γράψω στο προηγούμενο ποστ). Εκεί έγινε το 3ο repair με το PC Companion και από τότε λειτουργεί σωστά (και ελπίζω να συνεχίσει).

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, εύχομαι να συνεχίσει να δουλεύει χωρίς πρόβλημα γιατί πρώτα απ'όλα είναι τηλέφωνο και μετά smartphone.

Σε περίπτωση που σου το ξανακάνει δοκίμασε άλλη sim (Vodafone -wind) για να τεσταρεις αν είναι πρόβλημα sim/δικτυου ή τηλεφώνου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Είπα να στρωσω την μπαταρία σωστά. Βάζω λοιπόν μια Κάρτα που δεν χρησιμοποιώ και το παραταω σε ένα ράφι. Σήμερα λέω πότε το φορτισα; θα έκλεισε. Το πιάνω και βλέπω 10 μέρες σε λειτουργία και 3 μέρες ακόμα. :sly:

Το τονίζω,δεν το χρησιμοποιώ.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες απορίες, διότι με μια γρήγορη ματιά δεν είδα κάτι στο φόρουμ: μπορεί μια εφαρμογή όπως το light flow ή το ledblinker να χειριστεί το notification led; Πόσα χρώματα υποστηρίζει το notification led;

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με τις απορίες μου;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με τις απορίες μου;

Αν ειχες κανει τον κοπο να της κατεβασεις θα απαντουσες μονος σου στην ερωτηση σου ή δεν θα ρωτουσες καθολου ή ακομα καλυτερα θα ειχες δωσει βοηθεια και στα υπολοιπα παιδια που εχουν το τηλεφωνο ;)

Τελος παντον, το light flow μεσα στις ρυθμισεις του εχει all enabled led test, φυσικα μπορει να υποστηριξει οσα χρωματα υποστηριζει το ιδιο το τηλεφωνο. Για να κανει σιγουρα τη δουλεια πρεπει να ειναι root για να μπορεσει να δουλεψει χωρις προβληματα. Σε οσα τηλεφωνα το εχω δοκιμασει δουλευει κανονικοτατα, φυσικα ολα μου τα τηλεφωνα ηταν/ειναι root. Η εκδοση που ειναι επι πληρωμη αξιζει τα χρηματα της γιατι εχεις ειδοποιησεις και απο αλλες εφαρμογες πχ viber - ebay - skype -tapatalk - track pack - track checker - im+ - dropbox και πολλες αλλες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχες κανει τον κοπο να της κατεβασεις θα απαντουσες μονος σου στην ερωτηση σου ή δεν θα ρωτουσες καθολου ή ακομα καλυτερα θα ειχες δωσει βοηθεια και στα υπολοιπα παιδια που εχουν το τηλεφωνο ;)

Τελος παντον, το light flow μεσα στις ρυθμισεις του εχει all enabled led test, φυσικα μπορει να υποστηριξει οσα χρωματα υποστηριζει το ιδιο το τηλεφωνο. Για να κανει σιγουρα τη δουλεια πρεπει να ειναι root για να μπορεσει να δουλεψει χωρις προβληματα. Σε οσα τηλεφωνα το εχω δοκιμασει δουλευει κανονικοτατα, φυσικα ολα μου τα τηλεφωνα ηταν/ειναι root. Η εκδοση που ειναι επι πληρωμη αξιζει τα χρηματα της γιατι εχεις ειδοποιησεις και απο αλλες εφαρμογες πχ viber - ebay - skype -tapatalk - track pack - track checker - im+ - dropbox και πολλες αλλες.

 

Έχεις δίκιο, στην περίπτωση που διέθετα την συσκευή. Η ερώτηση ήταν στα πλαίσια έρευνας αγοράς. Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

http://www.sonymobile.com/gr/software/phones/xperia-l/ βγήκε επίσημη 4.2. Ορμάτε παίδες...:D
Link to comment
Share on other sites

Τίποτε προς το παρόν

Καλά δεν θα πάρει κατευθείαν την 4.3 ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το βράδυ θα είναι διαθέσιμο το ftf αρχείο της αναβάθμισης στο XDA. Όσοι δεν μπορείτε να περιμένετε, δοκιμάστε το. Σύμφωνα με όσα γράφονται η ram προς χρήση πάει στα 840MB από τα 789 που είναι τώρα. Μακάρι να πάρει και 4.3 του χρόνου (πριν 2 μήνες έτσι μου έλεγαν στη Sony, ότι πιθανων θα έπαιρνε 4.3).
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις:

Θετικά:

* Η Ram προς χρήση αυξήθηκε αρκετά. Πλέον 841MB διαθέσιμα. (Πρακτικά με το Walkman να παίζει στο παρακήνιο είχα 500+MB Free Ram).

* Το κινητό τα πάει πολύ καλύτερα στα Games (Στο Asphalt 8 παρατήρησα είναι ποιο σφαιράτο)

* Βελτιώθηκε το Multitasking, Facebook ανοιχτό, Nextbrowser να παίζει youtube στο παρασκήνιο καθώς και χρήση πολαπλών Widgets & Small Apps και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

* Πλέον μπορεί κάποιος να τρέξει όσα Small Apps θέλει ταυτόχρονα. Είναι όλα παράλληλα ανοιχτά και ένα επίσης θετικό είναι ότι πλέον μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα Widget σαν Small App ακόμα και την ώρα που σερφάρεις για παράδειγμα.

* Έχω την εντύπωση ότι βελτιώθηκε και αισθητά η κάμερα.

* Τα θέματα με την μνήμη επιλύθηκαν.

* Το Interface είναι πολύ πιο γρήγορο.

Αρνητικά:

 

* Το Status bar είναι ίδιο με την 4.1, θα το ηθελα με πλακίδια όπως σε άλλα κινητά . Το κακό είναι ότι πρέπει να συμβιβαστείς με τις προκαθορισμένες επιλογές ρυθμίσεων καθώς δεν υπάρχει δυνατότητα αλλαγής.

* Ήθελα στην νέα εφαρμογή του WALKMAN να υπάρχει επιλογή για τις τελευταίες προσθήκες κομματιών όπως και στην παλιά έκδοση.

 

Αυτα, πιστεύω να κάλυψα μερικούς, αν έχετε απορίες ρωτήστε με.

Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

Την εκανα και εγω σε ελληνικο χθες το βράδυ. Υστερα απο επεξεργασια υπαρχουν καποιες εμφανεις αλλαγες, προς το καλυτερο βέβαια. Εχει ελευθερη πιο πολυ ραμ, μπορεις να βαλεις καποιο widget στην οθονη κλειδωματος, να εχεις ανοιχτο σε μικρο παραθυρο καποιο αλλο app και 2-3 αλλα καλουδια ακομα που προσεξα, το σηματνικοτερο για εμενα βγάζει πλεον πιο καλες φωτογραφιες ειδικα σε συνθικες χαμηλου φωτισμου, εβγαλα χθες το βράδυ μεσα στο σπιτι με μονο ανοιχτη την tv και το αποτελεσμα ηταν παρα πολυ καλο. χαιρομαι ιδιαιτερα, επισης εχουν προστεθει πολλα καλουδια στις ρυθμισεις της φωτογραφίας. :):):) Edited by the_shaman
Link to comment
Share on other sites

@bathan: Eννοείς ότι ούτε μέσω PC Companion δεν την δίνει;

Ναι δοκίμασα με PC Companion και δεν μου βγάζει ενημέρωση ακόμη και σήμερα. Ισως επειδή είναι branded Cosmote να αργήσει λίγο

 

εγω τωρα κανω το update σε 4.2.2!!μεσω sonymobile

Πως ;

 

Μακάρι να πάρει και 4.3 του χρόνου (πριν 2 μήνες έτσι μου έλεγαν στη Sony, ότι πιθανων θα έπαιρνε 4.3).
Εως το τέλος του 2013 η Sony λέει πως θα πάρει και το L την 4.3 Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ναι δοκίμασα με PC Companion και δεν μου βγάζει ενημέρωση ακόμη και σήμερα

 

 

Πως ;

 

Δοκιμασε μεσω SEUS

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέσω seus δεν θα χάσω τα πάντα όμως ;

 

Ετσι πρεπει. Να κανεις καθαρη εγκατασταση και οχι πανω στην αλλη.

Η καρτα μνημης μενει ανεπαφη.

Κανε μπακ απ σμσ και επαφες και καντο. Στο λεω για να μην παιχτει καμια δυσλειτουργια..

ο, τι θες..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας αφου απαλαχθηκα απο το s duos σκεφτομαι να αγορασω το xperia l (sony και παλι sony δεν ξαναπαιρνω αλλη μαρκα)

θα ηθελα να ρωτησω αν μεταφερονται οι apps στην sd χωρις root

Link to comment
Share on other sites

γεια σας αφου απαλαχθηκα απο το s duos σκεφτομαι να αγορασω το xperia l (sony και παλι sony δεν ξαναπαιρνω αλλη μαρκα)

θα ηθελα να ρωτησω αν μεταφερονται οι apps στην sd χωρις root

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμα αυτή η δυνατότητα όπως σε άλλα κινητά με 4.2.2 της Sony. Θέλω να πιστεύω ότι θα υπάρξει κάποιο μικρό Update...

==========================================

Μερικά Screenshoots από την αναβάθμιση... (Δεν με αφήνει να βάλω παραπάνω εικόνες).

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αναφέρθηκε πιο πριν απο εναν συνάδελφο και σε μένα:

 

http://s12.postimg.org/rdr9iml4t/screenshot_1383138780.jpg

 

Ειναι άκρως εκνευριστικό και απλά περιμένω να λάβω την 4.2.2 για να κάνω μια και καλή seus καθαρή και να "καθαρίσω"..

Το 100 ΜΒ ειναι και καλό.. Χτες το βράδυ δεν μπορούσα να λάβω καν email γιατί είχα 4 ΜΒ...

 

http://s12.postimg.org/89xy2a8al/screenshot_1383139592.jpg

Edited by zamponaki

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν μου πάει καλά εδώ. Και στο δικό κου έχω 560 ΜΒ σε εφαρμογές αλλά έχω 861 ΜΒ ελεύθερα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia L

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...