Jump to content

Sony Xperia L


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας!Εδω και μια εβδομαδα περιπου ειμαι και γω κατοχος του xperia L.Απο την πρωτη στιγμη με κερδισε!Μεγαλη οθονη,πολυ καθαρη με ζωντανα χρωματα,πολυ δυνατο ηχειο,το πιο δυνατο που εχω συναντησει σε smartphone θα ελεγα!Πολυ γρηγορο,ανταποκρινεται καλα!Αλλα εχω 2 προβληματακια,το ενα ειναι με την μπαταρια,αν και μετα απο 3 πια πληρες φορτισεις σα να αρχισε να παιρνει αλλη τροπη το θεμα αλλα το παρακολουθω και θα σας ενημεωνω.Το 2ρο προβλημα ειναι στην καμερα,ειναι αρκετα καλη για τα δικα μου γουστα και με εξυπηρετει αρκετα θα ελεγα αλλα....δεν εχει λειτουργια για να απενεργοποιησω τον ηχο στο κλειστρο της φωτογραφικης,το εψαξα και δεν υπαρχει πουθενα!Εκανα επαφορά αλλα τιποτα!Εχετε καμια ιδεα τι φταιει,υπαρχει κατι για να το κανω να μην ακουγεται αυτο το εκνευριστικο κλικ?Να συμπληρωσω οτι το δοκιμασα και ααθορυβο καθως επισης απενεργοποιησα και τους ηχους για παιχνιια κ.τ.λ. αλλα παλι τιποτα!

Θα ανοιξεις την καμερα κ θα πατησεις το συμβολο με τα εργαλεια...Κατω αριστερα ειναι ο ηχος κλειστρου...;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 983
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ανοιξεις την καμερα κ θα πατησεις το συμβολο με τα εργαλεια...Κατω αριστερα ειναι ο ηχος κλειστρου...;)

 

το εκανα αλλα οπως αναφερω και πιο πανω δεν υπαρχει η σχετικη ρυθμιση στην καμερα και γενικα στο τηλεφωνο!Τεσπα κατεβασα ενα προγραμματακι με silence camera απο το play store Και ολα οκ.Αλλα σημερα συναντησα ενα νεο προβλημα!Δεν βλεπω την καρτα μνημης και δεν μπορω να περασω προγραμματα στην καρτα μου δινει μονο αποθηκευση σε εσωτερικο χωρο.Εχω ενα προγραμματακι σαν γυναικα κια γω να ελεγχω τον κυκλο μου πριν μεταφερω οτιδηποτε παο το παλιο μου κινητο εκανα back up τις πληροφοριες απο το προγραμματικαι αυτο λεγεται womang log και εχει απο μονο του ν κανεις Backup το προβλημα ειναι οτι με την εισαγωγη της καρτας στο L και αφου κατεβασα και εγακτεστησα το προγραμμα στο κινητο πηγα να κανς ανακτηση δεδομενων απο την καρτα κια δεν το βρισκει ενω υπαρχει μεσα!Εχετε καμια ιδεα πως να το κανς καθοτι ειναι πολυ σημαντικο εχω σημειωσεις εκει μεσα!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα οπως αναφερω και πιο πανω δεν υπαρχει η σχετικη ρυθμιση στην καμερα και γενικα στο τηλεφωνο!Τεσπα κατεβασα ενα προγραμματακι με silence camera απο το play store Και ολα οκ.Αλλα σημερα συναντησα ενα νεο προβλημα!Δεν βλεπω την καρτα μνημης και δεν μπορω να περασω προγραμματα στην καρτα μου δινει μονο αποθηκευση σε εσωτερικο χωρο.Εχω ενα προγραμματακι σαν γυναικα κια γω να ελεγχω τον κυκλο μου πριν μεταφερω οτιδηποτε παο το παλιο μου κινητο εκανα back up τις πληροφοριες απο το προγραμματικαι αυτο λεγεται womang log και εχει απο μονο του ν κανεις Backup το προβλημα ειναι οτι με την εισαγωγη της καρτας στο L και αφου κατεβασα και εγακτεστησα το προγραμμα στο κινητο πηγα να κανς ανακτηση δεδομενων απο την καρτα κια δεν το βρισκει ενω υπαρχει μεσα!Εχετε καμια ιδεα πως να το κανς καθοτι ειναι πολυ σημαντικο εχω σημειωσεις εκει μεσα!!:blink:

 

Πολυ περιεργο...Τι firmware τρεχει το τηλ σου;Εχουν αναφερθει ασυμβατοτητες για καποιες sd με την .31 κ νομιζω κ με την .36.Αν δεν το εχεις κανει,κανε ενα update το τελευταιο OS με το PC Companion η το SUS...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο...Τι firmware τρεχει το τηλ σου;Εχουν αναφερθει ασυμβατοτητες για καποιες sd με την .31 κ νομιζω κ με την .36.Αν δεν το εχεις κανει,κανε ενα update το τελευταιο OS με το PC Companion η το SUS...

 

Τελικα το ελυσα το θεμα μενα προγραμματακι που λεγεται file commander εντοπισα την sd και βρηκα το backup το εκανα αντιγραφη στον εσωτερικο χωρο του κινητου ,ανοιξα το προγραμμα woman log εκανα ανακτηση δεδομενων και ολα οκ.Αλλα το κυριο προβλημα με την καρτα παραμενει,δηλαδη θελω να εγκαταστησω καποια εφαρμογη ή να την μετακινήσω στην sd και δεν μπορω!Παω ρυθμισεις ->εφαρμογες και μου βγαζει μονο αποθηκευση στον εσωτερικο χωρο του κινητου,βρηκα κατι προγραμματακια στο google Play τα καταβασα αλλα μαπα!Δεν κανουν τιποτα και το προβλημα συνεχιζεται με το κινητο να με ενημερωνει καθε τρεις και λιγο οτι δεν εχω χωρο και να κανω μετακινηση στην sd που sd δεν βλεπω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι, πριν καμιά εβδομάδα και βάλε, αγόρασα το σχετικό κινητό στην τιμή των 185Ε, μετά από πτώση/καταστροφή του NeoV από την μηχανή :(

 

Σε σχέση με το NeoV, το L είναι γενιές μπροστά σε όλα, από εργονομία λόγω μεγαλύτερης οθόνης, από εσωτερική ROM, RAM, ταχύτητα επεξεργαστή και GPU. Πολύ οικανοποιημένος.

 

Η συσκευή "έσπασε" την ίδια μέρα με Booloader unlock και Vengeance Kernel V2 μαζί με την Rom Clean 'N' Tweaked.

 

Όλα δουλεύουν μια χαρα, στο boot μου καταλαμβάνει περίπου 430mb στην Ram, στα παιχνίδια τρέχει απροβλημάτιστα.

 

Στα χρήματα αυτά που ζητάει είναι ίσως η καλύτερη συσκευή.

 

Παιδιά έχει κάποιο θέμα με το touch το κινητό;

Πήγα σήμερα στα Public να το δοκιμάσω από κοντά και πραγματικά δεν μπορούσα να το δουλέψω! Καθώς έκανα σκρολάρισμα στο μενού, άνοιγαν συνέχεια εφαρμογές και επιλογές με το παραμικρό. Ακουμπούσα κάπου να αλλάξω σελίδα, και άνοιγε την εφαρμογή που ήταν σε αυτό το σημείο!

Προφανώς δεν είναι η πρώτη φορά που δουλεύω touch κινητό και μου φάνηκε περίεργο και φυσικά μη λειτουργικό. Να σημειώσω ότι είχε 4 διαφορετικές συσκευές και σε όλες έκανε το ίδιο πράγμα.

Είμαι μεταξύ του Xperia L και του Samsung Galaxy S3 Mini. Θεωρώ το Xperia ανώτερη συσκευή, αλλά εννοείται ότι δεν μπορώ να το δουλέψω αν έχει τέτοιο θέμα.

Έχει κανείς εμπειρία και από τις δύο συσκευές;

 

τι να σου πώ, έγω σε πολλές περιπτώσεις το χρησιμοποιώ ώς WiFi keyboard/mouse για το desktop και ακόμη και μέσω wifi το touch δουλεύει άψογα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο το οποιο θα ειναι το πρωτο μου αφης κινητο (εχω βεβαια εμπερια απο αλλα κινητα φιλων,συγγενων)

θα ηθελα βεβαι πρωτου το αγορασω να μαθω καποια πραγματα

1.παιζει αξιοπρεπως παιχνιδια;;

2.βγαζει καλες φωτογραφιες με φυσικο φως (ηλιος);;;

3.πως τα πηγαινει με το wi-fi;;;

4.ειναι καλη η αυτονομια της μπαταριας;;(κυρια χρηση του απο εμενα θα ειναι κυριως κλησεις,παιχνιδια,τραγουδια,βιντεο και αντε που και που λιγο ιντερνετ μεσω wi-fi δηλαδη θα το χρησιμοποιω την ημερα περιπου 2-3 ωρες)

 

περιμενω απαντησεις απο αυτους που το εχουν και μαλλον την επομενη εβδομαδα το παραγγελνω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο το οποιο θα ειναι το πρωτο μου αφης κινητο (εχω βεβαια εμπερια απο αλλα κινητα φιλων, συγγενων)

θα ηθελα βεβαι πρωτου το αγορασω να μαθω καποια πραγματα

1. παιζει αξιοπρεπως παιχνιδια;;

2. βγαζει καλες φωτογραφιες με φυσικο φως (ηλιος);;;

3. πως τα πηγαινει με το wi-fi;;;

4. ειναι καλη η αυτονομια της μπαταριας;; (κυρια χρηση του απο εμενα θα ειναι κυριως κλησεις, παιχνιδια, τραγουδια, βιντεο και αντε που και που λιγο ιντερνετ μεσω wi-fi δηλαδη θα το χρησιμοποιω την ημερα περιπου 2-3 ωρες)

 

περιμενω απαντησεις απο αυτους που το εχουν και μαλλον την επομενη εβδομαδα το παραγγελνω

 

1. δεν παίζω πολλά παιχνίδια, 1 έχω όλο κι όλο και τα πάει μια χαρά (το "βρες τη λέξη" μεγάλο κόλλημα)

2. αξιοπρεπείς φωτογραφίες

3. μια χαρά δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο θέμα

4. δεν το πειράζω πολύ και μου πάει ενα 3ημερο χωρίς να το κλεινω το βράδυ

Edited by zxr

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

To L είναι το καταλληλο κινητό για παιχνίδια καθώς με τον επεγεργαστή που έχει τα παιχνίδια πάνε σφαίρα . φωτο έχουν ζωντανές εικόνες με φυσικό φως και η αυτονομία της μπαταρίας είναι πολύ καλή Edited by ntiok
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ έχω μεταφράσει στα Ελληνικά τα Buttons Που φοράει η Clean N' Tweaked v.2. + http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2419042 http://s19.postimg.org/xvc3p0flf/v2_10.png :happy: .

Δεν ξέρω πως δείχνουν καθώς η συσκευή είναι στο service και θα την έχω από εβδομάδα.

To L είναι το καταλληλο κινητό για παιχνίδια καθώς με τον επεγεργαστή που έχει τα παιχνίδια πάνε σφαίρα . φωτο έχουν ζωντανές εικόνες με φυσικό φως και η αυτονομία της μπαταρίας είναι πολύ καλή

 

Εκτός τον επεξεργαστή που είναι σχετικά μέτριος, η Adreno 305 (GPU) είναι αυτή που κάνει την διαφορά στα παιχνίδια. Και όντως τα σπάει το κινητό στα παιχνίδια (οποιοδήποτε παιχνίδι). ;)

Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ έχω μεταφράσει στα Ελληνικά τα Buttons Που φοράει η Clean N' Tweaked v.2. + http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2419042 http://s19.postimg.org/xvc3p0flf/v2_10.png :happy: .

Δεν ξέρω πως δείχνουν καθώς η συσκευή είναι στο service και θα την έχω από εβδομάδα.

 

 

Εκτός τον επεξεργαστή που είναι σχετικά μέτριος, η Adreno 305 (GPU) είναι αυτή που κάνει την διαφορά στα παιχνίδια. Και όντως τα σπάει το κινητό στα παιχνίδια (οποιοδήποτε παιχνίδι). ;)

 

Εχω εγκαταστησει την C'n'T κ σε πληροφορω οτι η μεταφραση σου ειναι οπως πρεπει :-D

Τελικα τι παιχτηκε με το τηλ σου;

Link to comment
Share on other sites

1. δεν παίζω πολλά παιχνίδια, 1 έχω όλο κι όλο και τα πάει μια χαρά (το "βρες τη λέξη" μεγάλο κόλλημα)

2. αξιοπρεπείς φωτογραφίες

3. μια χαρά δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο θέμα

4. δεν το πειράζω πολύ και μου πάει ενα 3ημερο χωρίς να το κλεινω το βράδυ

ενώ απάντησα στο μήνυμα,πρέπει να κάνω παράθεση για να δω,αλλιώς φαίνεται να παρέθεσα απλά τον χρήστη..

κάτι κόμπλαρε..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κόμπλαρε κάτι! Το "λάθος" που έγινε από τον ThemisXRS είναι ότι γράφει χωρίς κενά.

 

Πάρε για παράδειγμα τη φράση του ThemisXRS "κλησεις, παιχνιδια, τραγουδια, βιντεο" ή τη δικιά σου "μήνυμα,πρέπει". Ενώ για μας είναι τέσσερις ή δυο λέξεις το σύστημα την βλέπει ως μια. Αν συμβεί λοιπόν αυτή η μια λέξη να έχει πάνω από 40 χαρακτήρες τότε το post δεν εμφανίζεται!

 

Δεν ξέρω αν είναι bug ή feature αλλά μας πήρε λίγο καιρό μέχρι να το καταλάβουμε! :p

 

To post σου πλέον φαίνεται κανονικά μετά από τροποποίηση όπου απλά έβαλα κενά ανάμεσα στις λέξεις και τα κόμματα. :) Συνεχίζουμε κανονικά λοιπόν.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει την C'n'T κ σε πληροφορω οτι η μεταφραση σου ειναι οπως πρεπει :-D

Τελικα τι παιχτηκε με το τηλ σου;

 

Πολύ χαίρομαι που είναι ok η μετάφραση. Μου το αντικατέστησαν γιατί η Sony δεν μπόρεσε να βρει τι φταίει. Ξεκλείδωτος bootloader, root και δεν μου είπαν κάτι. ;) Πιστεύω αν δεν το έχω αύριο την Δευτέρα σίγουρα απ'ότι μου είπαν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...μετα απο τρεις εβδομαδες αναμονης(αν θυμαστε φλας που δεν λειτουργουσε)με ειδοπιησαν οτι το κινητο ειναι ετοιμο και μπορω να το παραλαβω!παραλαμβανω λοιπον το κινητο και μου δινουν και ενα χαρτι το οποιο ελεγε οτι αντικασταθηκε η καμερα????λεω στην κοπελα οτι δεν ειχα καποιο προβλημα με την καμερα αλλα με το φλας!!μου λεει οτι αν και δεν γνωριζει απο τεχνικα θεματα ισως το φλας να πηγαινε με την καμερα μαζι...το κινητο βεβαια εντελως ξεφορτιστω και να μην ανοιγει πριν φυγω απο το καταστημα ωστε να δοκιμασω αν εχουν φτιαξει την ζημια!Τελος παντων της λεω θα το παρω σπιτι να το φορτισω και θα σας ενημερωσω αν υπαρχει καποιο προβλημα.....οπως και εγινε....!δεν ειχαν φτιαξει απολυτως τιποτα...το φλας παλι δεν λειτουργουσε αλλα κατα τα αλλα ειχαν αλλαξει την καμερα.....οποτε το κινητο ειναι ξανα στο service και εγω ακομα περιμενω...!!!σημειωτεον οτι μιλησα με την εξυπηρετηση και τους εκανα εντονα παραπονα διοτι εχω το κινητο 3 μηνες και τον ενα μηνα ειναι στο service....ζητησα και αντικατασταση αλλα δεν το βλεπω..!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...μετα απο τρεις εβδομαδες αναμονης(αν θυμαστε φλας που δεν λειτουργουσε)με ειδοπιησαν οτι το κινητο ειναι ετοιμο και μπορω να το παραλαβω!παραλαμβανω λοιπον το κινητο και μου δινουν και ενα χαρτι το οποιο ελεγε οτι αντικασταθηκε η καμερα????λεω στην κοπελα οτι δεν ειχα καποιο προβλημα με την καμερα αλλα με το φλας!!μου λεει οτι αν και δεν γνωριζει απο τεχνικα θεματα ισως το φλας να πηγαινε με την καμερα μαζι...το κινητο βεβαια εντελως ξεφορτιστω και να μην ανοιγει πριν φυγω απο το καταστημα ωστε να δοκιμασω αν εχουν φτιαξει την ζημια!Τελος παντων της λεω θα το παρω σπιτι να το φορτισω και θα σας ενημερωσω αν υπαρχει καποιο προβλημα.....οπως και εγινε....!δεν ειχαν φτιαξει απολυτως τιποτα...το φλας παλι δεν λειτουργουσε αλλα κατα τα αλλα ειχαν αλλαξει την καμερα.....οποτε το κινητο ειναι ξανα στο service και εγω ακομα περιμενω...!!!σημειωτεον οτι μιλησα με την εξυπηρετηση και τους εκανα εντονα παραπονα διοτι εχω το κινητο 3 μηνες και τον ενα μηνα ειναι στο service....ζητησα και αντικατασταση αλλα δεν το βλεπω..!

 

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με σένα,το έστειλα πριν 10 μέρες στο σερβις και χθες που πήρα τηλεφωνο μου ειπαν πως η συσκευή έχει αντικατασταθεί. Στην αναμονή και εγω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !επειδη με ενδιαφερει το κιν.ποσο κραταει η μπαταρια του με μια λογικη χρυση ?

 

Με λογική χρήση νομίζω άνετα μια μέρα. ;)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει φορτιστής που να φορτιζει

την μπατάρια ΒΑ900 χωρις το κινητο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει φορτιστής που να φορτιζει

την μπατάρια ΒΑ900 χωρις το κινητο;

 

Μια αναζήτηση στο Google...

Link to comment
Share on other sites

Διαδικασία Root και επιδιόρθωση (No Reboot) για του αρχάριους: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4939697#post4939697 :)
Link to comment
Share on other sites

 

βασικά να υπάρχει εδω.

 

κι αν τον έχει χρησιμοποιήσει κάνεις,

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Νέος ιδιοκτήτης κι εγώ εδώ και 6 ημέρες

Από Vodafone με τα ανάλογα Brand / made in China

Τι να πω, σκέτη απογοήτευση

Πρώτη κίνηση μετά από την πρώτη χαρά της νέας αγοράς, να μεταφέρω τα τηλέφωνα από το προηγούμενο (Sony Hazel).

Επιτυχή σύζευξη με Bluetooth μεταξύ των δύο συσκευών, αποστολή όλων από το Hazel με Bluetooth αλλά... τίποτα, μήνυμα ότι το "L" διέκοψε την διαδικασία. (το έχω κάνει 4 φορές από το Hazel σε NEO V). Αποστολή φωτογραφίας με την ίδια διαδικασία, επιτυχής.

Λέω, δεν πειράζει, θα τα περάσω διαφορετικά. Ξεκινάω ρυθμίσεις, ενεργοποίηση WI-FI ok , πάω να κάνω επιλογή ήχου κλήσης και δεύτερο σοκ. Δεν δίνει δυνατότητα να γίνει επιλογή εκτός των προεγκατεστημένων. Λέω δεν μπορεί κάτι δεν καταλαβαίνω, αφού προσπάθησα 2 ώρες!! ανεπιτυχώς, το απόγευμα πάω σε συγγενή μου που έχει το ίδιο από Vodafone με ίδια Version κλπ. Στην επιλογή ήχου κλήσης έδινε ένα menu με τις δυνατότητες α) GO SMS PRO β)Επιλογέας ήχου γ)χώρος αποθήκευσης και από εκεί όλα εύκολα. Αποστολή επαφών μέσω Bluetooth έγινε κανονικά. Στο δικό μου δεν μου έδινε αυτό το menu.

Επαναλήψεις, επανεκινήσεις με βγάλσιμο μπαταρίας και όλους τους πιθανούς συνδυασμούς, τίποτα. Επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις, τίποτα.

Επόμενο στάδιο, επιδιόρθωση της Version με PC Companion ή SEUS

Και με τα δύο, αφού φτάνει στο σημείο να διαβάσει τη συσκευή απίστευτο κόλλημα του υπολογιστή, μόνο Restart από την τροφοδοσία (αφού το άφησα την πρώτη φορά 1 1/2 ώρα μήπως ξεκολλήσει). Ξανακουβάλημα σε άλλον υπολογιστή, τα ίδια, κόλλημα και στον άλλο υπολογιστή.

Μετά από 2 ημέρες και περίπου 10 ώρες συνολικά, εγκατέληψα.

Αυτά, δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο θα το εχω και εγω.... στα χερια μου, για να δουμε... αν και διαβασα ολα τα σχολεια, θα πρεπει να προσεξω κατι?
Link to comment
Share on other sites

Νέος ιδιοκτήτης κι εγώ εδώ και 6 ημέρες

Από Vodafone με τα ανάλογα Brand / made in China

Τι να πω, σκέτη απογοήτευση

Πρώτη κίνηση μετά από την πρώτη χαρά της νέας αγοράς, να μεταφέρω τα τηλέφωνα από το προηγούμενο (Sony Hazel).

Επιτυχή σύζευξη με Bluetooth μεταξύ των δύο συσκευών, αποστολή όλων από το Hazel με Bluetooth αλλά... τίποτα, μήνυμα ότι το "L" διέκοψε την διαδικασία. (το έχω κάνει 4 φορές από το Hazel σε NEO V). Αποστολή φωτογραφίας με την ίδια διαδικασία, επιτυχής.

Λέω, δεν πειράζει, θα τα περάσω διαφορετικά. Ξεκινάω ρυθμίσεις, ενεργοποίηση WI-FI ok , πάω να κάνω επιλογή ήχου κλήσης και δεύτερο σοκ. Δεν δίνει δυνατότητα να γίνει επιλογή εκτός των προεγκατεστημένων. Λέω δεν μπορεί κάτι δεν καταλαβαίνω, αφού προσπάθησα 2 ώρες!! ανεπιτυχώς, το απόγευμα πάω σε συγγενή μου που έχει το ίδιο από Vodafone με ίδια Version κλπ. Στην επιλογή ήχου κλήσης έδινε ένα menu με τις δυνατότητες α) GO SMS PRO β)Επιλογέας ήχου γ)χώρος αποθήκευσης και από εκεί όλα εύκολα. Αποστολή επαφών μέσω Bluetooth έγινε κανονικά. Στο δικό μου δεν μου έδινε αυτό το menu.

Επαναλήψεις, επανεκινήσεις με βγάλσιμο μπαταρίας και όλους τους πιθανούς συνδυασμούς, τίποτα. Επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις, τίποτα.

Επόμενο στάδιο, επιδιόρθωση της Version με PC Companion ή SEUS

Και με τα δύο, αφού φτάνει στο σημείο να διαβάσει τη συσκευή απίστευτο κόλλημα του υπολογιστή, μόνο Restart από την τροφοδοσία (αφού το άφησα την πρώτη φορά 1 1/2 ώρα μήπως ξεκολλήσει). Ξανακουβάλημα σε άλλον υπολογιστή, τα ίδια, κόλλημα και στον άλλο υπολογιστή.

Μετά από 2 ημέρες και περίπου 10 ώρες συνολικά, εγκατέληψα.

Αυτά, δυστυχώς.

Πολύ περίεργα πράγματα, δεν έχουν ξανααναφερθεί τέτοια προβλήματα. Επιστροφή στην Vodafone άμεσα και απαίτηση για αντικατάσταση

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

το παρέλαβα σήμερα στα 190 ε... εντυπώσεις παρα πολυ θετικές σε ολα. μονο μειον για εμενα οι φωτογραφιες σε χαμηλο φωτισμο με φλας βγαίνουν πολυ φωτεινες.... ευχομαι να το διορθώσουν με κανενα update. Παντως είναι οτι καλυτερο στα χρηματα αυτα, απροβληματιστο (τουλαχιστον αυτο που πείρα), σφεράτο, απλα δεν το περιμενα να είναι τοσο καλο. Edited by the_shaman
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia L

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...